Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 maja 2007, 19:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2006, 16:10
Posty: 407
GG: 0
Samochód: duży z naczepą
Lokalizacja: Opolskie

Mam problem z konfiguracją AR z nadajnikiem GPS. Może na początek wspomne o nadajniku, jest to Holux GR-213 USB ( Holux GR-213 USB ) a wersja AutoRouta jaką posiadam to 06'

Zainstalowałem sterowniki (choć z tym też był pewien kłopot), zainstalował się przy tym program GPS Viewer, włączam wykrywam Port COM i niby coś tam działa, wyszukuje jakieś współrzędne.

Przechodzę teraz do AR, wchodzę w "GPS Task Plane" następnie "Configure GPS" skanuje w celu wykrycia portu COM, odnajduję i wygladałoby, że wszystko jest ok, jednak w Menu funkcja "Locate me" jest nieaktywna tak jakby GPS nie odnajdywał swojego miejsca położenia.
Jak sprawdzić czy GPS jest aktywny i działa prawidłowo ?

Jeżeli, ktoś zna przyczynę będę wdzięczny za info, mile widziana jakaś instrukcja wraz z screenami wówczas będzie łatwiej dojść do tego co jest grane :wink:

_________________
Jezus też palił !!! wszyscy palili !!! to prawda, tym wszystkich których "uzdrowił"? dał poprostu pare gramow ze swojej plantacji!! ot cała prawda!


Tytuł:
Post Wysłano: 10 maja 2007, 23:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2006, 11:56
Posty: 34

W autoroute wejdz na "GPS Task Plane" i tam będziesz miał Start GPS tracking i pod tym sprawdz czy masz zaznaczone na Keep position centred. Albo spróbój podłączyć GPSa do innych portów USB.


Tytuł:
Post Wysłano: 11 maja 2007, 14:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2006, 16:10
Posty: 407
GG: 0
Samochód: duży z naczepą
Lokalizacja: Opolskie

Cytuj:
W autoroute wejdz na "GPS Task Plane" i tam będziesz miał Start GPS tracking i pod tym sprawdz czy masz zaznaczone na Keep position centred. Albo spróbój podłączyć GPSa do innych portów USB.
Mam zrobione tak jak napisałeś i niestety, żadnego rezultatu nie mam. Do innego portu USB podłączyć nie mogę ponieważ w laptopie mam tylko jeden. Mam też przejściówke z wyjścia PS2 na USB i jak podłączam GPS pod to wówczas nie zostaje wykryty wogóle. Ręcę opadają :|

Tak wygląda jak uruchomię program GPS Viewer, odnajdę w nim Port COM (w moim wypadku 6), następnie klikam w "Open GPS" i mam wrażenie jakby było wszystko wporządku.

Obrazek

Przechodzę do AutoRoute, również wykonuję skanowanie, wykrywa GPS'a na Porcie COM6.

Obrazek

Przechodzę teraz do "GPS Task Plane" zaznaczam, tak jak wspomniałeś i efektu żadnego :| Funkcja "Locate me" nadal niekatywna i O pożytku z GPS'a :roll:

Obrazek

_________________
Jezus też palił !!! wszyscy palili !!! to prawda, tym wszystkich których "uzdrowił"? dał poprostu pare gramow ze swojej plantacji!! ot cała prawda!


Tytuł:
Post Wysłano: 11 maja 2007, 16:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2006, 11:56
Posty: 34

Obrazek
To co na zdjęcia zaznaczyłem na czerwono odzanacz i spróbuj jeszcze raz żeby cie namierzyło.


Tytuł:
Post Wysłano: 11 maja 2007, 18:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2006, 16:10
Posty: 407
GG: 0
Samochód: duży z naczepą
Lokalizacja: Opolskie

Bingo :D Problem jednak tkwił nie w ustawieniach "GPS Task Plane" tylko w ustawieniach ogólnych, gdzie jeden paragraf zaznaczony nie był :)

Obrazek

Dzięki damian_21 za zaintersowanie tematem i pomoc :wink:

_________________
Jezus też palił !!! wszyscy palili !!! to prawda, tym wszystkich których "uzdrowił"? dał poprostu pare gramow ze swojej plantacji!! ot cała prawda!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: