Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 04 lis 2007, 14:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 paź 2007, 14:34
Posty: 26
Lokalizacja: Wielkopolska- Kobylin

A ja widziałem tą najnowszą 30-dziestke od Naglaka na własne oczy ten traktor został wystawiony na polagrze w Marszewie kto tam był to widział na żywo jaka to ładna maszyna.

_________________
Scania R


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lis 2007, 23:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lis 2007, 23:10
Posty: 2
Lokalizacja: Mrągowo

witam kolegow 8) jak niektorzy pewnie zauwazyli zmienilem nick(byl DTZ a jest DTZ90) wyniklo to z tego ze nie moglem sie zalogowac i musialem zalozyc nowe konto :/ a co do 60 to nie wiecie moze czy ktos nie jest zainteresowany kupnem takiej??;>


Tytuł:
Post Wysłano: 05 lis 2007, 17:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2007, 12:45
Posty: 408
Lokalizacja: (Z)Dolny śląsk

iveco110 chyba chodzi ci o nową aranżacje 30stki bo Firma P.P.U.H Feliks Naglak produkuje kabiny i maski itp. części

_________________
Semper Fidelis


Tytuł:
Post Wysłano: 05 lis 2007, 19:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 paź 2007, 14:34
Posty: 26
Lokalizacja: Wielkopolska- Kobylin

no właśnie o to mi chodziło o tą nową wersje tego ciągnika.

_________________
Scania R


Tytuł:
Post Wysłano: 05 lis 2007, 22:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2007, 19:38
Posty: 96
GG: 0
Lokalizacja: KWI

Cytuj:
iveco110 chyba chodzi ci o nową aranżacje 30stki bo Firma P.P.U.H Feliks Naglak produkuje kabiny i maski itp. części
macie moze zdjecia 30 z nową kabiną? bardzo bym prosił...


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lis 2007, 14:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lis 2007, 14:06
Posty: 6
Lokalizacja: centralna polska

wracajac do orania 30 i plugiem 4 skibowym bo taki temat tu sie przewinol to powiem wam cos takiego moj sasiad tez orze 30 i plugiem 4 skibowym ale co najciekawsze jest w tym wszystkim to to ze ten plug wyglada jak jakas miniaturka normalnego pluga . odkladnice sa wielkosci szpadla do kopania lub sipy do piasku . takim pugiem to ja swoja 60 pewnie bym na 4 mogl orac :mrgreen: . co do dymu z komina ciagnikow to nawet najnowsze ciezarówki =, samochody osobowe na dieslu i to te nowe modele typu CDTi i wiele roznych jak maja silniki ciezko to kazdy i zawsze bedzie dymil taka jest naturalna charakterystyka takiego silnika dieslowskiego . i nikt mi nie wmowi ze to jest wina silnika . tak jak juz wczesniej pisalem ze nawet samochody z silnikiem diesla dymia przy mocnym przyspieszaniu to co moze robic ciagnik w plógu jak nie dymic ??? ale tez zalezy o jakim dymie mowimy bo jak masz pierscienie z*****e to pewnie ze dymisz jak bys mial flare dymna w kominie i zresz olej 5l / na dobe lub wiecej . mialem przyjemnosc takim ciagnikiem robic ( nic przyjemnego mozna sie zagazowac ) :/ to zarl oleju praktycznie 15 litrow na 12 godzin roboty zgroza . i wroce do porownywania 60 do 30 to tak samo jak porownac skutera do scigacza . calkowicie dwie ruzne bajki .


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lis 2007, 17:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2007, 12:45
Posty: 408
Lokalizacja: (Z)Dolny śląsk

Cytuj:
wracajac do orania 30 i plugiem 4 skibowym bo taki temat tu sie przewinol to powiem wam cos takiego moj sasiad tez orze 30 i plugiem 4 skibowym ale co najciekawsze jest w tym wszystkim to to ze ten plug wyglada jak jakas miniaturka normalnego pluga . odkladnice sa wielkosci szpadla do kopania lub sipy do piasku .
Bo to jest tak zwany pług podorywkowy czyli służący do wykonywania podorywki czyli przewracania wierzchniej warstwy gleby aby zlikwidować chwasty itp. 60tki to ciągają takich po 6-7 :wink: , a jak ktoś nie ma takiego pługa to normalny ustawia płytko i ogień...

_________________
Semper Fidelis


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lis 2007, 19:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lis 2007, 14:06
Posty: 6
Lokalizacja: centralna polska

Cytuj:
Cytuj:
wracajac do orania 30 i plugiem 4 skibowym bo taki temat tu sie przewinol to powiem wam cos takiego moj sasiad tez orze 30 i plugiem 4 skibowym ale co najciekawsze jest w tym wszystkim to to ze ten plug wyglada jak jakas miniaturka normalnego pluga . odkladnice sa wielkosci szpadla do kopania lub sipy do piasku .
Bo to jest tak zwany pług podorywkowy czyli służący do wykonywania podorywki czyli przewracania wierzchniej warstwy gleby aby zlikwidować chwasty itp. 60tki to ciągają takich po 6-7 :wink: , a jak ktoś nie ma takiego pługa to normalny ustawia płytko i ogień...

ja to wiem ze taki plug służy do podorywki bo swojego czasu moj ojczulek mial taki plug tylko 8 skibowy i zajefanie to wygladalo jak stado mrówek za traktorem a jezdzilem zetorem 7245 i szlo jak bajka . ale poprostu chce zwrocic uwage niekturych ludzi co pisza tutaj posty ze orali 30 i niewiadomo jaka iloscia skib . nie bede sie rozisywal ale przytocze moze niedoslownie ale slowa pewnego kolesia ze mu 30 w orce plugiem 4 skibowym nie orala to teraz i teraz powstaja dwie niescislosci ze ;
1. albo ciagnik jest jakis nietypowy ze bedac na ropie niepuszcza dynka
lub
2 wlasciciel posta ma niezmiernie duza wyobraznie na ten temat i szerokie pole widzenia w tej kwesti . :mrgreen:


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lis 2007, 20:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2007, 12:45
Posty: 408
Lokalizacja: (Z)Dolny śląsk

Cytuj:
zetorem 7245
a to był harald (horal) czy zwykły?

Cytuj:
orali 30 i niewiadomo jaka iloscia skib .
spoko...popieram...jeszcze trochę 30tkami będą PHX 7 skibowe ciągali
Cytuj:
1. albo ciagnik jest jakis nietypowy ze bedac na ropie niepuszcza dynka
bo ma pewnie instalacje podtlenku azotu :lol: :mrgreen: i turbinę :mrgreen:
Cytuj:
2 wlasciciel posta ma niezmiernie duza wyobraznie na ten temat i szerokie pole widzenia w tej kwesti . Mr. Green
ale mały areał (ograniczający się często do doniczki na oknie :mrgreen: )

_________________
Semper Fidelis


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 0:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 paź 2007, 20:21
Posty: 13
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
wracajac do orania 30 i plugiem 4 skibowym bo taki temat tu sie przewinol to powiem wam cos takiego moj sasiad tez orze 30 i plugiem 4 skibowym ale co najciekawsze jest w tym wszystkim to to ze ten plug wyglada jak jakas miniaturka normalnego pluga . odkladnice sa wielkosci szpadla do kopania lub sipy do piasku .
Bo to jest tak zwany pług podorywkowy czyli służący do wykonywania podorywki czyli przewracania wierzchniej warstwy gleby aby zlikwidować chwasty itp. 60tki to ciągają takich po 6-7 :wink: , a jak ktoś nie ma takiego pługa to normalny ustawia płytko i ogień...
moj ursus C411 ciagnie 7 na podorywke ,(plug grudziadz), bezproblemowo na 2 biegu, a jest stary bardzo , rok produkcji 1968

_________________
wyspagier spedycja
fortschritt323,ursusc4011,mf3512
lostodyssey.pl
sprzedam adres : spedycja-transport.pl
wyspagier.info
miasto gier


Tytuł: Re: Ursus C-360
Post Wysłano: 01 maja 2008, 18:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Ursus C-360 mojego dziadka.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Tytuł: Re: Ursus C-360
Post Wysłano: 06 maja 2008, 15:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sty 2007, 15:48
Posty: 43
GG: 746830
Lokalizacja: Brzesko

Na moje oko to nie jest C-360 tylko C-355 :>


Tytuł: Re: Ursus C-360
Post Wysłano: 06 maja 2008, 16:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2007, 11:11
Posty: 301
GG: 0

Nie kolego, to jest C-360 :wink:


Tytuł: Re: Ursus C-360
Post Wysłano: 25 maja 2008, 18:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:16
Posty: 43
GG: 24201069
Samochód: BMW e46 cabrio
Lokalizacja: SLU

Siemka, traktorek na zdj. to na 100% nie jest C-360 tylko tak jak napisał "czołgista55" C-355. Można to poznać m. in. po przedniej osi która jast starego typu (okrągła) a także po ciężarkach na tylnych kołach, też stary typ.
Powiem wam jednak że między "50" a "60" oprócz wyglądu nie ma wielkiej różnicy. C-360 jest trochę mocniejszy ale za to wolniejszy co wynika z innego przełożenia zwolnic. :]

_________________
SCANIA R 580 V8 Power Top Line


Tytuł: Re: Ursus C-360
Post Wysłano: 12 sie 2008, 8:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2008, 7:54
Posty: 5
GG: 0

Powrócę do wątku o skrzyni.
Przeczytałem wczoraj całe forum i ktoś tam napisał że biegi ciężko chodzą, trzeba zmieniać je energicznie wtedy wchodzą bez problemu. Osobiście w swojej 60-tce nie zakleszczyłem biegów, ale zrobił to już nie raz mój ojciec. Ale bez problemu można to zreperować 8) Wystarczy śrubokręt. Ostatnio moja maszyna przeszła remont silnika i skrzyni, oraz została odmalowana. Oto fotki

http://ryzuss.fotosik.pl/albumy/485662.html
Cytuj:
Siemka, traktorek na zdj. to na 100% nie jest C-360 tylko tak jak napisał "czołgista55" C-355. Można to poznać m. in. po przedniej osi która jast starego typu (okrągła) a także po ciężarkach na tylnych kołach, też stary typ.
Powiem wam jednak że między "50" a "60" oprócz wyglądu nie ma wielkiej różnicy. C-360 jest trochę mocniejszy ale za to wolniejszy co wynika z innego przełożenia zwolnic. :]
moja 60 też ma okrągłą oś i jest 100% 60, bo pierwszym właścicielem był mój dziadek, a on kupił ją nową jako c-360. Początkowo te ciągniki wychodziły z okrągłą osią, dopiero potem zmieniono na tą nowego typu.


Jak już to nie ciężarki tylko obciążniki, widziałem też oryginalne 60 z takimi obciążnikami.


Tytuł: Re: Ursus C-360
Post Wysłano: 12 sie 2008, 8:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2008, 9:37
Posty: 66
GG: 136618882
Samochód: Audi A6 2.5 TDI
Lokalizacja: RÓŻAN

Trzeba sprzęgło wciśkać 2 razy przy zmianie biegów na wyższe wtedy się nie zablokuje skrzynia.

_________________
20 letni kiero


Tytuł: Re: Ursus C-360
Post Wysłano: 12 sie 2008, 10:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2007, 12:45
Posty: 408
Lokalizacja: (Z)Dolny śląsk

Wszystko zależy od stanu sprzęgła i skrzyni oraz umiejętności traktorzysty.
Przykład, mój znajomy ma w gospodarstwie 60tkę. (marny z niego rolnik, ale się stara), co roku oddaje 60tkę do remontu bo coś nie tak, ostatnio twierdził że nie da się wbić biegu bez podwójnego wysprzęglania, co ciekawe kiedyś miałem okazję przejechać jego traktorem i zapinałem biegi na jednym wysprzęgleniu (czasem ze zgrzytem, ale wchodziły). Mi się jeszcze nie udało zakleszczyć w niczym skrzyni (co udało się już i mojemu tacie i mojemu bratu w naszym ciągniku (mf255))

_________________
Semper Fidelis


Tytuł: Re: Ursus C-360
Post Wysłano: 12 sie 2008, 10:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2008, 9:37
Posty: 66
GG: 136618882
Samochód: Audi A6 2.5 TDI
Lokalizacja: RÓŻAN

Ja zawsze rozprzeglam na 2 razy w ciągniku, ostrówku i biegi wchodzą jak w osobówce, w starach, jelczach żeby wrzucić pierwszy bieg bądź bieg wsteczny też trzeba 2 razy sprzęgło wciśnąć. To jest też kwestia przyzwyczajenia, powinien też być miedzygaz :D

_________________
20 letni kiero


Tytuł: Re: Ursus C-360
Post Wysłano: 12 sie 2008, 11:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2007, 12:45
Posty: 408
Lokalizacja: (Z)Dolny śląsk

Wszystko zależy od tego co robisz, bo jeśli się rozpędzasz powiedzmy na biegu 1H i gaz będziesz miał wciśnięty do końca, to duża szansa że bieg 2H wejdzie bez zgrzytu, podwójnego wysprzęglania i przegazówki. Przynajmniej tak jest w naszym Masseyu.

Co do przedniego mostu w C360 to belka o przekroju koła może być w 60tce "przejściówce".

_________________
Semper Fidelis


Tytuł: Re: Ursus C-360
Post Wysłano: 12 sie 2008, 12:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2008, 7:54
Posty: 5
GG: 0

Cytuj:
Trzeba sprzęgło wciśkać 2 razy przy zmianie biegów na wyższe wtedy się nie zablokuje skrzynia.
Zawsze tak robie jak wrzucam 4 i 5


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: