Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 maja 2007, 11:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 kwie 2007, 19:11
Posty: 48

Witam wszystkich ponownie, mam może dziwne pytanie zawarte temacie, ale myślę cały czas jaka różnica jest w kierowaniu będąc karanym a będąc niekaranym?
Wiele firm transportowych wymaga coraz częściej zaświadczeń o niekaralności, czy to przypadkiem nie jest związane ze zwiększeniem sita przyjęć do tych właśnie firm?
Już nie długo będzie takie kryterium:"po studiach(minimum dwa fakultety,do 25 lat, z praktyką min. 3 lata"
Ciekawe.....
:roll: :lol:

_________________
Zawsze i wszędzie Scania królową będzie...SZEROKOŚCI


Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 11:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2007, 22:57
Posty: 40
Lokalizacja: RYKI

KRYTERIA......... a faktyczny stan i predyspozycje to zupełnie inna sprawa :>


......co do reszty? szczerze nie wiem, ale uważam ze dobrze że karanych nie chcą :mrgreen:

_________________
lepsze jutro było wczoraj...


Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 11:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 kwie 2007, 19:11
Posty: 48

a jaka różnica jest Twoim zdaniem w karanym człowieku a w niekaranym?
może kiedyś zrobił "coś" za co juz poniósł kare ...i co dalej ma "nosić " znamię karanego?

_________________
Zawsze i wszędzie Scania królową będzie...SZEROKOŚCI


Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 12:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2007, 22:20
Posty: 88
GG: 6134783
Lokalizacja: Kraków

Po 10 latach wymazuje mu się tą karę z papierów :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 13:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 18:40
Posty: 85
Lokalizacja: Oświęcim

Mi wydaje sie że jest to spowodowane tym że jesli ktoś juz wszedl w konflikt z prawem to pracodawca ( tu firma transportowa) bedzie bala sie mu powierzyc towar warty pare ladnych zlotych. Ale to tylko moje zdanie ja tez bym sie bal...

_________________
Koniec z busiarstwem czas na TIRowanie ;]


Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 13:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lis 2006, 1:14
Posty: 67
Lokalizacja: Irlandia

Jeśli byłeś oskarżony o jakiś czyn a sąd dał ci "szanse" w postaci zawiasów to jeszcze pół biedy zawiasy miną póżniej okres przejściowy 6 miesięcy w tym czasie zaczynasz się starać o wykreślenie z ewidencji osób karanych i jest po sprawie masz czyste papiery, ponoć gorzej jest jeśli odsiadywałeś wyrok wtedy okres przejsciowy jest napewno dużo dłuższy.


Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 15:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2007, 15:32
Posty: 11
Lokalizacja: skądinąd (Łódź)

coraz czesciej pracodawcy zadaja zaswiadczenia o niekaralnosci (wydaje je Krajowy Rejestr Karny ) z tego co mi wiadomo przyszly kierowca nie moze byc karany za przestepstwa umyslne oraz przestepstwa przeciwko prawie o ruchu drogowym i na chlopski rozum sa to jak najbardziej zasadne wymagania choc nie poparte (w/g mojej wiedzy) zadnym przepisem, dzis przegladajac Ustawe o transporcie drogowym (z dn 06 09 2001) w rozdziale 7a art 39a do 39f wsrod wielu warunkow ktore musi spelnic kierowca wykonujacy transport drogowy nie ma mowy o okazaniu zaswiadczenia o niekaralnosci swojemu pracodawcy, ale to nie oznacza ze takie dzialanie jest bezprawne - w koncu kierowca "opiekuje" sie ladunkiem oraz autami o znacznej wartosci i jest to jeden z pierwszych krokow ktore pozwalaja pracodawcy na selekcje przyszlych pracownikow


Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 15:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2007, 23:39
Posty: 143
Lokalizacja: Wrocław

Rozdział 2, art. 5 ust. 3, pkt 4) Ustawy o transporcie drogowym http://www.gitd.gov.pl/pliki/prawo/ustawa1.pdf mówi:

przedsiębiorca osobiście wykonujący przewozy i zatrudnieni przez przedsiębiorcę kierowcy (...) spełniają wymagania określone w przepisach ustawy (o transporcie drogowym), przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. --- Prawo o ruchu drogowym oraz w innych przepisach określających wymagania w stosunku do kierowców, a także nie byli skazani prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa umyślne przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, mieniu, wiarygodności dokumentów lub środowisku;

_________________
A ja, jeżely pan pozwoly, z przyjemnością!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 17:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2007, 15:32
Posty: 11
Lokalizacja: skądinąd (Łódź)

Cytuj:
Rozdział 2, art. 5 ust. 3, pkt 4) Ustawy o transporcie drogowym
rzeczywiscie istnieje taki zapis !
z powodu wrodzonego lenistwa mylnie uznalem ze zapis ten dotyczy jedynie ubiegajacych sie o wydanie licencji na transport drogowy - za co serdecznie przepraszam !


Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 19:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 kwie 2007, 19:11
Posty: 48

Cytuj:
Po 10 latach wymazuje mu się tą karę z papierów :wink:

to fakt, tylko że chodzi tutaj o przestępstwa przeciwko mieniu, karane prawem karnym a nie drogowym.

[ Dodano: Czw, 03.05.2007, 19:08 ]
Cytuj:
Mi wydaje sie że jest to spowodowane tym że jesli ktoś juz wszedl w konflikt z prawem to pracodawca ( tu firma transportowa) bedzie bala sie mu powierzyc towar warty pare ladnych zlotych. Ale to tylko moje zdanie ja tez bym sie bal...
w sumie fakt, a jak to jest z tym jak kierowca (niekarany) zostaję "porwany" przez grupę przestępczą? Towar tez niknie...

[ Dodano: Czw, 03.05.2007, 19:11 ]
Cytuj:
coraz czesciej pracodawcy zadaja zaswiadczenia o niekaralnosci (wydaje je Krajowy Rejestr Karny ) z tego co mi wiadomo przyszly kierowca nie moze byc karany za przestepstwa umyslne oraz przestepstwa przeciwko prawie o ruchu drogowym i na chlopski rozum sa to jak najbardziej zasadne wymagania choc nie poparte (w/g mojej wiedzy) zadnym przepisem, dzis przegladajac Ustawe o transporcie drogowym (z dn 06 09 2001) w rozdziale 7a art 39a do 39f wsrod wielu warunkow ktore musi spelnic kierowca wykonujacy transport drogowy nie ma mowy o okazaniu zaswiadczenia o niekaralnosci swojemu pracodawcy, ale to nie oznacza ze takie dzialanie jest bezprawne - w koncu kierowca "opiekuje" sie ladunkiem oraz autami o znacznej wartosci i jest to jeden z pierwszych krokow ktore pozwalaja pracodawcy na selekcje przyszlych pracownikow
Wychodzi na to, że wystarczy się przejść na najbliższy Komisariat Policji i uzyskać potwierdzony dokument w którym będzie uwidocznione nasze "konto" jeśli chodzi o ruch drogowy.... a reszta to jak wynika to nadużycie pracodawcy?

[ Dodano: Czw, 03.05.2007, 19:15 ]
a tak to proponuje jakoś inaczej, dla pracodawców, spojrzeć na osoby "skazane" bo w życiu wszystko się może zdarzyć... :>

_________________
Zawsze i wszędzie Scania królową będzie...SZEROKOŚCI


Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 20:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2007, 15:32
Posty: 11
Lokalizacja: skądinąd (Łódź)

Cytuj:
Wychodzi na to, że wystarczy się przejść na najbliższy Komisariat Policji i uzyskać potwierdzony dokument w którym będzie uwidocznione nasze "konto" jeśli chodzi o ruch drogowy.... a reszta to jak wynika to nadużycie pracodawcy?
wybacz ale nie rozumiem, na Policji mozesz dowiedziec sie ile punktow karnych figuruje na Twoim koncie a z tego co pamietam punkty karne przyznawane sa za wykroczenia, za przestepstwa zas karze sad i o taka niekaralnosc tu chodzi


Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 23:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 kwie 2007, 19:11
Posty: 48

no i tu sie mylisz, istnieje system ewidencji osób w serwerze Policyjnym, w którym można sprawdzić też jak dana osoba "wygląda" pod względem przestępstw drogowych. A o takie chyba tutaj chodzi?

_________________
Zawsze i wszędzie Scania królową będzie...SZEROKOŚCI


Tytuł:
Post Wysłano: 04 maja 2007, 11:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 18:40
Posty: 85
Lokalizacja: Oświęcim

Cytuj:
w sumie fakt, a jak to jest z tym jak kierowca (niekarany) zostaję "porwany" przez grupę przestępczą? Towar tez niknie...
Wydaje mi sie że jest mniejsze prawdopodobieństwo niż gdyby zatrudniono karanego. Wydaje mi sie ze wyglada to tak pracodawca mysli sobie "zatrudnie karanego on zna innych karanych nie wiadomo za co z wiezienia nawiąze z nimi współprace, pojedzie z cenniejszym towarem, da im cynk i pyk towaru i samochodu nie ma, a potem ja dostane po d**ie"
Ale to jest tak jak mówie tylko moje gdybanie...

_________________
Koniec z busiarstwem czas na TIRowanie ;]


Tytuł:
Post Wysłano: 05 maja 2007, 7:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 kwie 2007, 19:11
Posty: 48

hmmm...w sumie i chyba lepiej gdyby na tym "gdybaniu " sie zakończyło.... :>

_________________
Zawsze i wszędzie Scania królową będzie...SZEROKOŚCI


Tytuł:
Post Wysłano: 05 maja 2007, 9:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2007, 15:32
Posty: 11
Lokalizacja: skądinąd (Łódź)

Cytuj:
no i tu sie mylisz, istnieje system ewidencji osób w serwerze Policyjnym, w którym można sprawdzić też jak dana osoba "wygląda" pod względem przestępstw drogowych. A o takie chyba tutaj chodzi?
gdyby tak w istocie bylo, to pocoz byloby potrzebne zaswiadczenie o niekaralnosci ? poza tym istenieje prawo o ochronie danych osobowych i tylko sam zainteresowany moze wystapic o taki dokument, a co do ewidencji wykroczen o ktrorej wspomniales to wglad tam oprocz zaintersowanego maja: prokuratura, policja oraz sady - nie wyobrazam sobie sytuacji w ktorej pracodawca (lub podajacy sie za takiego) wparowuje na komende i zada udostepnienia danych o panu X


Tytuł:
Post Wysłano: 05 maja 2007, 22:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2006, 23:15
Posty: 187
GG: 0
Samochód: magnum 480
Lokalizacja: warszawa

Cytuj:
Ustawe o transporcie drogowym (z dn 06 09 2001) w rozdziale 7a art 39a do 39f wsrod wielu warunkow ktore musi spelnic kierowca wykonujacy transport drogowy nie ma mowy o okazaniu zaswiadczenia o niekaralnosci swojemu pracodawcy, ale to nie oznacza ze takie dzialanie jest bezprawne
Przewoźnik nie może wydać zaświadczenia pracownikowi, że może on wykonywać przewóz towarów, jeżeli nie ma on kompletu dokumentów czyli: psychotechniki, kursu na przewóz rzeczy, badań lekarskich ,poświadczenia o niekaralności

_________________
"spokojnego nie znam dnia, na dżdżo spalam pety dwa i herbaty tak jak trza nie posłodze
po asfalcie, czy przez piach, gładko, czy po kocich łbach, taki mi się trafił fach-życie w drodze"
W.Młynarski "Absolutnie"


Tytuł:
Post Wysłano: 06 maja 2007, 12:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 kwie 2007, 19:11
Posty: 48

..."Przewoźnik nie może wydać zaświadczenia pracownikowi, że może on wykonywać przewóz towarów, jeżeli nie ma on kompletu dokumentów czyli: psychotechniki, kursu na przewóz rzeczy, badań lekarskich ,poświadczenia o niekaralności..."..tak napisał "huberto", z tym że ja się z nim niestety nie mogę zgodzić, bo do wykonywania zawodu kierowcy potrzebne są dokumenty takie jak prawo jazdy kategorii "C+E", zaświadczenie lekarskie, badania psychotechniczne, licencji na przewóz rzeczy i osób, a wymaganie przez pracodawce zaświadczenia o niekaralności jest tylko i wyłącznie sprawą indywidualną każdego pracodawcy właśnie...
"...gdyby tak w istocie bylo, to pocoz byloby potrzebne zaswiadczenie o niekaralnosci ? poza tym istenieje prawo o ochronie danych osobowych i tylko sam zainteresowany moze wystapic o taki dokument, a co do ewidencji wykroczen o ktrorej wspomniales to wglad tam oprocz zaintersowanego maja: prokuratura, policja oraz sady - nie wyobrazam sobie sytuacji w ktorej pracodawca (lub podajacy sie za takiego) wparowuje na komende i zada udostepnienia danych o panu X..."
to w zasadzie prawda, ale ja tutaj mówię o zaświadczeniu wydanym na żądanie zainteresowanego, czyli kierowcy, który będzie wykonywał przewozy.... :>

_________________
Zawsze i wszędzie Scania królową będzie...SZEROKOŚCI


Tytuł:
Post Wysłano: 06 maja 2007, 13:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2006, 23:15
Posty: 187
GG: 0
Samochód: magnum 480
Lokalizacja: warszawa

Cytuj:
bo do wykonywania zawodu kierowcy potrzebne są dokumenty takie jak prawo jazdy kategorii "C+E", zaświadczenie lekarskie, badania psychotechniczne, licencji na przewóz rzeczy i osób, a wymaganie przez pracodawce zaświadczenia o niekaralności jest tylko i wyłącznie sprawą indywidualną każdego pracodawcy właśnie...
Kolego tomik
1. Licencję musi mieć przewoźnik, ale pewnie chodziło Ci o zaświadczenie o ukończonym kursie na przewóz rzeczy lub osób
2. Skoro mówisz, że to indywidualna sprawa, pokaż mi firmę, która zatrudni Cię bez poświadczenia
P.S. Nawet Janusz Weiss poruszał tą sprawę i okazało się, że kandydat na drivera musi takowe poświadczenie posiadać, ja dalej obstaję przy swoim.

_________________
"spokojnego nie znam dnia, na dżdżo spalam pety dwa i herbaty tak jak trza nie posłodze
po asfalcie, czy przez piach, gładko, czy po kocich łbach, taki mi się trafił fach-życie w drodze"
W.Młynarski "Absolutnie"


Tytuł:
Post Wysłano: 06 maja 2007, 18:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 kwie 2007, 19:11
Posty: 48

odpowiedz na pkt1....tak, przepraszam chodziło mi o zaświadczenie o ukończonym kursie na przewóz rzeczy i osób;
odpowiedz na pkt2...jest wiele firm, które przyjmuja bez takowego poświadczenia o niekaralności, i chyba z tego co sie orientuje P.Janusz Weiss nie jest kierowcą, ani wykładowcą prawa, tylko z tego co pamiętam (osobiście Go poznając) jest wykładowcą języka polskiego na Uniwersytecie.
pozdrawiam.

_________________
Zawsze i wszędzie Scania królową będzie...SZEROKOŚCI


Tytuł:
Post Wysłano: 06 maja 2007, 18:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2006, 23:15
Posty: 187
GG: 0
Samochód: magnum 480
Lokalizacja: warszawa

Cytuj:
chyba z tego co sie orientuje P.Janusz Weiss nie jest kierowcą, ani wykładowcą prawa, tylko z tego co pamiętam (osobiście Go poznając) jest wykładowcą języka polskiego na Uniwersytecie.
pozdrawiam.
Czytaj post, ja nie dywaguję n/t wykształcenia, ale audycji, jaką p. Weiss prowadził i o czym tam była mowa, poza tym ja się tą audycją posiłkuję, a nie opieram na niej.
Z tego co czytałem Twoje posty, szukasz pracy jako szofer, więc powiedz w ilu firmach, których byłeś nie wymagali od Ciebie niekaralności?

_________________
"spokojnego nie znam dnia, na dżdżo spalam pety dwa i herbaty tak jak trza nie posłodze
po asfalcie, czy przez piach, gładko, czy po kocich łbach, taki mi się trafił fach-życie w drodze"
W.Młynarski "Absolutnie"


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: