Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 14 lis 2007, 16:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Cytuj:
aby alan chodził trzeba poruszać luty ponieważ są zimne?- tak mi powiedziano w serwisie
Może nie odrazu wystepują zimne luty, ale po pół roku już tak. Żadne poruszanie nie pomoże. Trzeba wszystko przelutować, łącznie z VCO. Koszt w serwisach od 30zł do 70zł. Skutek tandetnego wykonania. Pierwze Alany 100+ nie miały tego problemu.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lis 2007, 20:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 18:08
Posty: 159
Lokalizacja: Janów Lubelski / Rzeszów

Widocznie mój jest z innej partii. Leszek uwierz ,że poruszanie lutów pomaga.
Gdy ruszam radio działa normalnie. Albo gdy się nagrzeje ,przeważnie tak po 100km.


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lis 2007, 20:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2007, 13:18
Posty: 280
Lokalizacja: Pomorze GWE

Góralu to jaką antene polecasz do granta. (jak najkrótsza na kabinke globa) :roll:


Post Wysłano: 22 lis 2007, 20:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lis 2007, 11:17
Posty: 10
GG: 5097324
Samochód: Scania R 480
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Bawie sie CB-Radiami od 1993 roku,jestem tez krotkofalowcem,moja opinia na temat Firmy President jest bardzo wysoka z dwoch powodow
-Po poerwsze glowna siedziba tej Firmy to USA a ta Firma tam nazywa sie UNIDEN
-Po drugie jej oddzial na Europe znajduje sie we Francji i to tam nadano Unidenowi nazwe na Europe-President
I teraz tak,ta Firma znana jest z bardzo dobrych parametrow tych CB-Radii-sa to jedne z najbardziej selektywnych CB radi,Francuska Firma sklada je z wrecz idealna precyzja,wiem bo do nich jezdzilem i widzialem sporo wiecej niz zwykly kierowca amator CB-Radia.Ale rownie dobre sa tez niektore modele Firmy Alan czy nawet Intek.Rzecz gustu-ja mam wlasnie Inteka M 490 Plus ale kupilem go w Anglii na Poplar 2000-Lymm Services,natomiast anteny-President ma rzeczywiscie bardzo dobre i tutaj ja mam na aucie President Texas 6db zysku i jest to juz nie byle jaka antena tylko 7/8 lambda Dlugosc anteny 2metry i 8 centymetrow !!! A co z mostami??? Ta antene mozna zlozyc,a ja mam ja na Lusterku.A co z jakoscia polaczen? Przy dobrej propagacji z Autostrady M6 za Manchesterem w kierunku do Birmingham rozmawialem z taksowkarzami na moscie siekierkowskim w Warszawie i to nie jest zaden glupi zart,a na codzien z tej anteny robie lacznosci nawet na dystansie 50km w linii prostej!!! Jak???A no tak ze wystarczy dobre CB Radio,dobra antena i rewelacyjnie zestojony SWR.

_________________
Zibi 01 CB-Radio 27.280MHz


Tytuł:
Post Wysłano: 22 lis 2007, 22:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
Bawie sie CB-Radiami od 1993 roku,jestem tez krotkofalowcem
Szczerze mówiąc, gdybyś się nie pochwalił w życiu nie wpadłbym na to :/
Cytuj:
Przy dobrej propagacji z Autostrady M6 za Manchesterem w kierunku do Birmingham rozmawialem z taksowkarzami na moscie siekierkowskim w Warszawie
Przy dobrej propagacji mógłbyś rozmawiać z Moskwą z Barcelony na alanie 100+ z zimnymi lutami i zardzewiałą 18-244 na dachu.
Cytuj:
a na codzien z tej anteny robie lacznosci nawet na dystansie 50km w linii prostej!!!
Litości....

_________________
Czerwone i bure


Tytuł:
Post Wysłano: 23 lis 2007, 18:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2007, 13:18
Posty: 280
Lokalizacja: Pomorze GWE

6db zysku? co to za parametr??? Niejestem z tej branży ale ponoć to sztuczny parametr nieokreślający skuteczności anteny, ponoć liczy się długość, rodzaj dopasowania cewki oraz materiał zjakiego zrobiona jest antena(ale otym decyduje producent). Istotne jest zestrojenie, wykonanie odpowiednich połączeń(radio+kabel,kabel+antena) oraz odpowiednie "zmasowanie" anteny. Super zaśięg 50km(w am oczywiście), to mniejwięcej tyle co ze stacjonarnego radia z jedno falową antenom, znajomy co prowadzi po jednym mieście na ogulnym ma coś takiego (podrasowany jakson+kilku metrowa antena domowa a pomiędy kabel jak do spawarki) dam mu naciebie namiar może troche byś mu powiedział jak to zrobić mniejszym nakładem kosztów.


Tytuł:
Post Wysłano: 23 lis 2007, 20:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 18:08
Posty: 159
Lokalizacja: Janów Lubelski / Rzeszów

TomVol naucz się pisac ok ?

Na Jacksonie nie jest niczym dziwnym złapac stacje w odległości 50km. :roll:

WSZYSTKO zależy od propagacji :!: :|


Tytuł:
Post Wysłano: 24 lis 2007, 9:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:49
Posty: 77
GG: 1
Samochód: TOYOTA HiAce
Lokalizacja: 100lica

Cytuj:
Góralu to jaką antene polecasz do granta. (jak najkrótsza na kabinke globa) :roll:
ech... jak ma być jak najkrósza na kabinkę to wiele nie wymyślimy... :mrgreen:

Cytuj:
czy nawet Intek.Rzecz gustu-ja mam wlasnie Inteka M 490 Plus
miałem to "cudo" i sprzedałem szybciej niż kupiłem. z ulgą wymieniłem na alana 18...

Cytuj:
President Texas 6db zysku i jest to juz nie byle jaka antena tylko 7/8 lambda
6db... wzgledem czego? dipola półfalowego? anteny izotropowej? kawałka drutu?

Cytuj:
Przy dobrej propagacji z Autostrady M6 za Manchesterem w kierunku do Birmingham rozmawialem z taksowkarzami na moscie siekierkowskim w Warszawie

przy dobrej propagacji to ja robiłem łączności z 60cm sirio z całą europą.
a mój znajomy rozwiesił w niemczech kawałek drutu między drzewami i też wystarczyło...
Cytuj:
a na codzien z tej anteny robie lacznosci nawet na dystansie 50km w linii prostej!!!

do zrobienia... ze stacją bazową.

Cytuj:
A no tak ze wystarczy dobre CB Radio,dobra antena

co znaczy dobre radio? drogie? co to ma być? president jackson?, alan 100?

Cytuj:
rewelacyjnie zestojony SWR.
antenę to wiem jak się stroi, ale swr?
i co znaczy rewelacyjnie? poniżej jednego? :mrgreen:


Cytuj:
Super zaśięg 50km(w am oczywiście), to mniejwięcej tyle co ze stacjonarnego radia z jedno falową antenom
anten całofalowych na CB się nie stosuje. wbrew pozorom sa mało wydajne. anteny bazowe najczęściej spotykane to 1/4, 1/2 i 5/8 fali.

Cytuj:
Na Jacksonie nie jest niczym dziwnym złapac stacje w odległości 50km
WSZYSTKO zależy od propagacj
niezupełnie wszystko:
na każdym sprawnym radiu z 4W AM możesz zrobić taką łączność. trzeba tylko spełnić kilka warunków: odpowiednia antena, odpowiednio dobra druga stacja, odpowiednie ukształtowanie terenu.

w terenie płaskim 50km między mobilami na codzień nie zrobisz z prostej przyczyny. fale w zakresie 27mhz mają zasięg horyzontalny i w zasadzie nie ulegają zakrzywieniu. Czyli póki anteny się "widzą", puty sie słyszą.
Stąd zasada: im wyżej, tym lepiej. Zwróć uwagę że najczęściej w momenecie gdy wjeżdżasz na wiadukt, estakadę, to na jej szczycie masz zdecydowanie lepszy odsłuch...

_________________
Tomek Zagóra
toyota hiace
dnt carat, cte boston
kanał lokalny #32FM; wywołanie: Góral


Post Wysłano: 08 lut 2008, 12:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sie 2007, 17:32
Posty: 2
GG: 11284413
Samochód: Renault Mascott
Lokalizacja: Puławy City

Moj tato w MANiku ma Radio President Johnson II + Antena President Ohio :!: Nie ma żadnych zarzutów działa super :!: :>

_________________
**************************************************
http://img95.imageshack.us/img95/9456/r ... ertgx8.jpg


Post Wysłano: 09 lut 2008, 23:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2008, 19:51
Posty: 48
GG: 0
Lokalizacja: [PL]==[D]

mam pytanie mam mozliwosc kupic nowy zestaw za okazyjna cene

antena - PRESIDENT MISSOURI
radyjko - CB RADIO PRESIDENT JOHNNY II lub RADIO CB PRESIDENT HARRY II

i mam pytanie co sadzicie o tym zestawie i czy bedzie sie spisywal znakomicie

a do takiech scislych rzeczy z jakiej odleglosci by bylo mnie slychac i czy slyszal bym szumy i buczenie w radju


Post Wysłano: 10 lut 2008, 15:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Zestaw może być. Co do odległości. Nie jesteś w stanie tego określić. Zależy to do wielu czynników takich jak: miejsce montażu anteny, ilośc zakłóceń w eterze, propagacji, ukształtowania terenu, itp. itd. Szum zawsze będziesz słyszał. Taki urok CB Radia. Jedynie możesz wyeliminować zakłócenia. Obydwa te radia wyposażone są w filtry ANL (niesety dość kiepskie), które w większości samochodów radzą sobie z zakłóceniami. Nie wiadomo jak będzie w twoim przypadku. Najlepiej podłącz radio i sprawdź przed zakupem.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 10 lut 2008, 16:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2008, 19:51
Posty: 48
GG: 0
Lokalizacja: [PL]==[D]

A mógłbyś polecić mi radyjka już lepsze z ta funkcja eliminacji zakłóceń naprawdę zależy mi na dobrym sprzęcie

co do odległości zasięgu głównie chodzi mi o tereny otwarte słabo zalesione i teren w miare równy (woj kuj-pom , Lubuskie , Niemcy itd ) w góry raczej sie nie zapuszczam !!


Post Wysłano: 10 lut 2008, 16:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Cytuj:
A mógłbyś polecić mi radyjka już lepsze z ta funkcja eliminacji zakłóceń naprawdę zależy mi na dobrym sprzęcie
Wszystko zależy jaki jest poziom zakłóceń w twoim samochodzie. Z nowych to President Walker, President Johnson II, JMC Supercom. Z używek jak wiadomo powszechnie - President Herbert.
Cytuj:
co do odległości zasięgu głównie chodzi mi o tereny otwarte słabo zalesione i teren w miare równy (woj kuj-pom , Lubuskie , Niemcy itd ) w góry raczej sie nie zapuszczam !!
To zależy od anteny nie od radia. Im dłuższa tym lepsza :)

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 10 lut 2008, 17:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2008, 19:51
Posty: 48
GG: 0
Lokalizacja: [PL]==[D]

w opisie anteny MISSOURI pisze ze ,,jest idealna do samochodow ciezarowych o wysokich kabinach i mimo swojej niewielkiej dlugosci (okolo 80 cm ) nadaje na bardzo dalekich odleglosciach siegajacych nawet 15 km w terenie otwartym ''

co do zaklucen wydaje mi sie ze szczotki od alternatora mam jeszcze calkiem niezle poniewaz mam samochod z 2007 roku :D
Poprostu bardzo mi zalezy na bardzo dobrym sprzecie cb mam okolo 900 zl wiec wydaje mi sie ze za to kupie cos naprawde pozadnego o dosc dobrym zasiegu jak i dobrych parametrach no i oczywiscie zrowej skali zaklucen :) gdy bys mogl mi w czym doradzic bym byl naprawde bardzo wdzieczny :)


Post Wysłano: 10 lut 2008, 18:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:49
Posty: 77
GG: 1
Samochód: TOYOTA HiAce
Lokalizacja: 100lica

Cytuj:
w opisie anteny MISSOURI pisze ze ,,jest idealna do samochodow ciezarowych o wysokich kabinach i mimo swojej niewielkiej dlugosci (okolo 80 cm ) nadaje na bardzo dalekich odleglosciach siegajacych nawet 15 km w terenie otwartym ''
no i pisza prawdę... tylko zapomnieli dodać z kim te "bardzo dalekie" łaczności zrobisz... a nie zrobisz ich z mobilem, tylko ze stacją bazową.
fizyki nie oszukasz. im dłuższa antena i wyżej zamontowana tym większy zasięg.
Cytuj:
Poprostu bardzo mi zalezy na bardzo dobrym sprzecie cb mam okolo 900 zl
za 900pln, to spokojnie poszukaj herberta z piwerszej generacji lub czegoś wstęgowego, o ile masz miejsce w auacie: president jackson, alan 87 (lub jego klony), Dragon CleanTone...

_________________
Tomek Zagóra
toyota hiace
dnt carat, cte boston
kanał lokalny #32FM; wywołanie: Góral


Post Wysłano: 10 lut 2008, 19:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Cytuj:
w opisie anteny MISSOURI pisze ze ,,jest idealna do samochodow ciezarowych o wysokich kabinach i mimo swojej niewielkiej dlugosci (okolo 80 cm ) nadaje na bardzo dalekich odleglosciach siegajacych nawet 15 km w terenie otwartym
Ten marketingowy bełkot... Zobacz na to co napisałem wyżej. Druga sprawa, to jest to, że anteny Presidenta mają delikatne wykonanie, więc raczej na ciężarówke odpadają. Przywadzisz gałęzią, albo szybciej pod wiadukt wiedziesz i antena trup.
Cytuj:
co do zaklucen wydaje mi sie ze szczotki od alternatora mam jeszcze calkiem niezle poniewaz mam samochod z 2007 roku
Kto ci powiedział, że zakłócenia są tylko z alternatora? Jak z 2007 roku może być jeszcze gorzej. Masa elektroniki, która sieje okropnie.
Cytuj:
Poprostu bardzo mi zalezy na bardzo dobrym sprzecie cb mam okolo 900 zl wiec wydaje mi sie ze za to kupie cos naprawde pozadnego o dosc dobrym zasiegu
O zasięgu to juz pisałem. Jak z nowych to weź sobie JMC Supercom z ASC + antene Sirio.
Jak z używek to President Herbert + Sirio.
Cytuj:
za 900pln, to spokojnie poszukaj herberta z piwerszej generacji lub czegoś wstęgowego, o ile masz miejsce w auacie: president jackson, alan 87 (lub jego klony), Dragon CleanTone...
Pytanie czy potrzebuje? Płynna regulacja częstotliwości itp. Na początek IMHO bez sensu. No i Jackson ze swoim odsłuchem w AM niezbyt się do samochodu nadaje.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 10 lut 2008, 20:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2008, 19:51
Posty: 48
GG: 0
Lokalizacja: [PL]==[D]

Cytuj:
Jak z nowych to weź sobie JMC Supercom z ASC + antene Sirio.
Jak sprawuje sie ten zestaw ? Ile moze kosztowac ? a co do anteny czy chodzi ci ogolnie o pordokt formy Sorio czy jakis konkrety model ?

np radyjko Radio Cb Jmc Supercom 400
antenka ANTENA CB SIRIO TURBO 5000 czy moze SIRIO OMEGA 27

slyszalem ze do samochodow z wysokimi kabinami najlepiej brac jakies krotkie poniewaz wlasnie mozna zachaczyc o gałąz lub jakis wiadukt a szkoda antenki


Post Wysłano: 10 lut 2008, 20:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Supercom z ASC ok 450-500zł do tego Sirio Turbo 5000 pewnie do 200zł. Czyli spokojnie sie wyrobisz. Uważaj tylko, żeby kupić Supercoma z ASC, żebyś nie musiał do niego później dokładać pieniędzy. JMC Supercom to to samo radio co President Walker.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 10 lut 2008, 20:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2008, 19:51
Posty: 48
GG: 0
Lokalizacja: [PL]==[D]

Dzięki wielkie.Szerokości życze i serdecznie pozdrawiam :).


Post Wysłano: 14 lut 2008, 16:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:49
Posty: 77
GG: 1
Samochód: TOYOTA HiAce
Lokalizacja: 100lica

Cytuj:
Cytuj:
za 900pln, to spokojnie poszukaj herberta z piwerszej generacji lub czegoś wstęgowego, o ile masz miejsce w auacie: president jackson, alan 87 (lub jego klony), Dragon CleanTone...
Pytanie czy potrzebuje? Płynna regulacja częstotliwości itp. Na początek IMHO bez sensu. No i Jackson ze swoim odsłuchem w AM niezbyt się do samochodu nadaje.
Dlaczego nie ? Nauczy się i będzie umiał,po to pyta.
Jackson,kwestia przyzwyczajenia.Pozatym cena:herbatnik to 600-700 złotych.Alan87 czy Jackson to 450-600 złotych.Granta czy Richarda kupi jeszcze taniej.Średnio bo są amibitni co chcą dużo wyżej,w cenie KFa.Jak już ma te 900 złotych na wydanie to niech ma możliwośc usłyszenia nie tylko dupereli na 19.Może się chłopak rozwinie :>.

_________________
Tomek Zagóra
toyota hiace
dnt carat, cte boston
kanał lokalny #32FM; wywołanie: Góral


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: