Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 mar 2007, 15:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2007, 15:03
Posty: 9
Lokalizacja: Zambrów

Witam, niedawno ogladalem actrosa 6x2 ze skrzynia sekwencyjna EPS.
-Opinia sprzedajacego: rewelacja.
-Opinia serwisu: wystarczy dbac o olej, pilnowac kontrolek i czujnikow a wszystko bedzie OK.
-Opinia znajomego: za mokrego podloza sam nigdy nim nie wyjedziesz.
Ta ostatnia mnie przejela, bo auto mialoby jezdzic w terenie (wioski), jak to w terenie roznie jest, czasami ustanie na lekkim blocie i sam moglby sie wygrzebac, czasami trzeba go ciagnac. Chodzi o to ze znajomy powiedzial o tym iz EPS ma cos w rodzaju blokady, ze jak tylko kola sie w miejscu zakreca to odcina sie moc i ...mozesz tak stac do konca swiata. Jak tylko wrzucisz bieg to od nowa.
Interesuja mnie opinie na ten temat, czekam.
Z gory dzieki, pozdrawiam.

_________________
Norbert


Tytuł:
Post Wysłano: 20 mar 2007, 16:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 paź 2006, 21:22
Posty: 48
Lokalizacja: Sochaczew

Cytuj:
Chodzi o to ze znajomy powiedzial o tym iz EPS ma cos w rodzaju blokady, ze jak tylko kola sie w miejscu zakreca to odcina sie moc i ...mozesz tak stac do konca swiata.

Tutaj chyba chodzi po prostu o ASR ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 20 mar 2007, 16:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Cytuj:
Tutaj chyba chodzi po prostu o ASR Wink
ASR służy do tego żeby koła ciągneły równo :wink: nie oplecam wyłanczać zimą przy wjeżdzaniu z prędkością pod górke :twisted:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Tytuł:
Post Wysłano: 20 mar 2007, 16:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

W Mercedesie SK na EPSie blokadą był ASR, i mogłeś go włączyć ręcznie, lub sam się włączał automatycznie gdy auto poczuło że koła ciągnące tracą przyczepność.


Tytuł:
Post Wysłano: 21 mar 2007, 21:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2007, 15:03
Posty: 9
Lokalizacja: Zambrów

Jak dobrze zrozumialem ASR mozna uruchomic recznie badz sam sie wlacza w razie potrzeby. Czy jest mozliwosc azeby w ogole sie nie wlaczyl. Zalozmy ze mam przed soba 20m grzaskiego podloza, Volvem FH 6x2 spokojnie bym przejechal, wrzucam 1 i blokade i gaz do dechy (sprawdzona metoda) :). Czyli wychodzi na to ze miesiem wjade w bloto i sie zagrzebie przez ten ASR? Teoretycznie moze i mial pomagac.
Dzisiaj widzialem to w akcji, wspomniany znajomy pokazal mi. Wjechalismy jednym kolem w bloto, drugim na stabilny beton...bez komentarza.

_________________
Norbert


Tytuł:
Post Wysłano: 25 mar 2007, 21:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 mar 2006, 12:47
Posty: 32
Lokalizacja: Katowice

ASR jest stale załączony. Można go przyciskiem odłączyć. W układzie 6x2 można również przyciskiem dociążyć oś napędową. Co do grzebania się w grząskim gruncie to dla niedoświadczonego kierowcy problemem jest czas jaki skrzynia potrzebuje na zmianę przełożeń przód - tył.Trzeba przełączać z minimalnym wyprzedzeniem. Na drodze jest super, nie pozwala robić głupot i jest bardzo trwała. Co do opinii norbertlimp'a to w actrosie też jest blokada a volvo bez blokady jednym kołem z błota też nie wyjedzie.


Tytuł:
Post Wysłano: 25 mar 2007, 23:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2007, 15:03
Posty: 9
Lokalizacja: Zambrów

heh.
Dzieki za sprostowanie, uspokoiłeś mnie troche. Właśnie jestem w trakcie kupowania takiego auta i miałem pewne obawy, rozwiałeś moje wątpliwości.
Pozdrawiam.

_________________
Norbert


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: