Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 paź 2009, 12:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 mar 2007, 20:33
Posty: 13
Lokalizacja: Józefów

Witam!
Serdecznie proszę o pomoc doświadczonych kolegów w sprawie możliwości przewozowych Atego 1215.
Użytkuję ten samochód od dwóch lat zabierając ze sobą od 800kg do 2t.
Ostatnio doszły mi nowe załadunki, nie mam możliwości sprawdzenia tonażu.
Ten nowy ładunek(ziemia) jest bardzo ciężki, auto ledwo co jedzie buja się jak okręt, resory wyginają się tak że aż mnie zimny pot oblewa.
Proszę serdecznie o poradę jak ocenic kiedy auto ma dosyc- to dla mnie bardzo ważne ponieważ jestem przyzwyczajony do lekkich ładunków i nie chcę narobic biedy.
Jest to MB Atego 1215 ze zwykłym resorowym zawieszeniem wywrotka skibickiego.
Pozdrawiam!


Post Wysłano: 25 paź 2009, 13:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Nie powiedziałeś czy ten ładunek(ziemia) jest na paletach czy luzem,jest to auto zabudowane czy odkryte?Jeśli na plaetach to nie widzę większego problemu bo znając wagę kazdej z palet(co chyba nie jest tajemnicą) i wiedząc ile palet Ci wchodzi możesz rozmieścić je częsciowo pojedyńczo i problem z głowy.Przy pojezdzie odkrytym wystarczy zapytać ładującego o pojemność łyżki(chociaż przypuszczalną) i też nie powinno być problemu.Najważniejsze to umieszczać ładunki równomiernie na jak największej powierzchni ładowni(oczywiście nie wszystkie rodzaje).Twoje auto ma zapewne ładowność 5,5 do 6t.

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 25 paź 2009, 14:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Nie ma w Twojej okolicy jakiegoś np składu opału??? jeśli chceż być pewien to wjedz załadowany, tam mają wagę dasz 5-10zł i sprawa rozwiązana. Wtedy znając całą wagę, możesz sobie wizualnie wyobrazić że np całość ładunku to np.8000kg auto zabiera 6000kg czyli ok 1/4 załadunku na drugi raz musisz mieć mniej. Zresztą jeśli np będziesz patrzeć na resory podczas załadunku i mając połowe załadowaną a resory będą już prostę to raczej po załadowaniu reszty auto będzie przeładowane.


Post Wysłano: 25 paź 2009, 15:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
jest to auto zabudowane czy odkryte?
Napisał, że zabudowa wywrotka ;)

Ja podobnie jak Igor84 radzę udać się na jakąś wagę, za 10-20 zł będziesz znał dokładną wagę i następnym razem orientacyjnie sobie określisz czy auto ma już dość, czy jeszcze weźmie ;)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: