Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 mar 2007, 22:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 gru 2006, 13:54
Posty: 26
GG: 8374983
Samochód: DAF XF 105
Lokalizacja: Glinojeck city

Masz problem z tachografem cyfrowym? Nie wiesz co zrobic? Napisz!! Zawsze ktoś Ci doradzi i rozwiążemy Twój problem.. :wink:

Czekam na pytania... :D

_________________
..::<<DAF FT XF 105!!!!>>::..


Tytuł:
Post Wysłano: 21 mar 2007, 16:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2006, 15:14
Posty: 114
Lokalizacja: Tychy

Cześć

Jakie warunki muszą być spełnione żeby TCO odliczył godziny z dwutygodniowego czasu jazdy??
Nie wiem czy pytanie jest jasne,wiec podam przykład:
W 1 tygodniu zrobiłem 51godz jazdy,w 2 tygodniu kończe tydzień w sobote o 18 po 39 godz jazdy,czyli w dwóch tygodniach mam 90 godz.
Czy jest konkretna godzina w której TCO przestanie pokazywac na wyświetlaczu 90,a zacznie wyświetlać 39???

_________________
==========================================


Tytuł:
Post Wysłano: 21 mar 2007, 18:15

waldis cykl tygodniowy zaczyna się w poniedziałek o godz 00:00 i trwa do niedzieli do godziny 23:59. Czyli w Twoim przypadku zakłądając, że w sobotę 24.03 o 18:00 skończysz jazdę to w poniedziałek, 26.03 o 00:00 będzie Ci TCO pokazywało 39 godzin jazdy.
I generalnie jak tylko wybija północ z niedzieli na poniedziałek zaczyna się nowy tydzień i jednocześnie nowy okres rozliczeniowy.


Tytuł:
Post Wysłano: 21 mar 2007, 18:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2006, 15:14
Posty: 114
Lokalizacja: Tychy

Niestety tak nie jest i dlatego zadałem takie pytanie.Na tym konkretnym przykładzie,w poniedziałek o godz 10 wyciągałem karte z TCO ponieważ kolega jechał za mnie się rozładować i wyświetlał dalej 90 godz,we wtorek rano gdy zakladałem karte już pokazywał że mam 39.Dlatego pytałem jakie warunki muszą być spełnione,czy np.musi być określona ilość godzin odpoczynku tygodniowego itp.Od czerwca jeżdze z "cyfrą" i nie mogę wyczaić kiedy następuje to odliczenie,jak wygląda cykl tygodniowy to wiem,ale znowu przykład:stojąc w Austri od soboty od 15,ruszyłem o 22 (czyli po tzw.dobówce z kawałkiem) w niedzielę i jadąc sprawdzałem o 23,59 czy odliczy,nie odliczyło,nie odliczyło też o 1,00 czyli o 24.00 UTC

_________________
==========================================


Tytuł:
Post Wysłano: 27 mar 2007, 21:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 gru 2006, 13:54
Posty: 26
GG: 8374983
Samochód: DAF XF 105
Lokalizacja: Glinojeck city

Koledzy czy mozna zrobic powtorny wydruk :?: np wczoraj zrobilem wydruk predkosc(26.03.2007), ale przupuscmy ze go zgubilem.Czy moge zrobic jeszcze raz ten sam wydruk z 26.03.2007 :?:

_________________
..::<<DAF FT XF 105!!!!>>::..


Tytuł:
Post Wysłano: 27 mar 2007, 21:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2005, 0:18
Posty: 125
GG: 6254321
Lokalizacja: Toruń

Ja mam pytanie :D

Czy ktoś już znalazł sposób, jak oszukiwać tachograf cyfrowy? Chodzi o to, czy da się skasować dane bądź ukryć je, jeżeli chcemy np. "zrobić podkładkę na tachu cyfrowym" itd. lub jak zrobić, aby rysowała się pauza, kiedy jedziemy? Wymyślili już jakieś sposoby na to tacho czy jeszcze nie?


Tytuł:
Post Wysłano: 27 mar 2007, 22:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Najlepiej mieć drugą kartę... Kolegi, szefa etc.


Tytuł:
Post Wysłano: 27 mar 2007, 22:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Ponoc da sie jakos to oszukac. We wakacje, gdy byla to absolutna nowosc polski kierowca ktory mial takie tacho mowil tam ze cos sie resetuje i liczy od nowa, i nie wykazuje tego jako wykroczenie. Ale nie wiem nic dokladnie na ten temat

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Tytuł:
Post Wysłano: 28 mar 2007, 0:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2005, 0:18
Posty: 125
GG: 6254321
Lokalizacja: Toruń

Może ktoś wie więcej, czekamy :D Z biegiem czasu i tak ktoś pewnie coś wymyśli.

Słyszałem, że Ruscy odkryli na razie jedną rzecz - podczas powolnych podjazdów, np. pod rampę, tacho rysuje pauzę, ponieważ nie jest w stanie "narysować" takich małych prędkości ...


Tytuł:
Post Wysłano: 28 mar 2007, 13:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 gru 2006, 13:54
Posty: 26
GG: 8374983
Samochód: DAF XF 105
Lokalizacja: Glinojeck city

Cytuj:
Słyszałem, że Ruscy odkryli na razie jedną rzecz - podczas powolnych podjazdów, np. pod rampę, tacho rysuje pauzę, ponieważ nie jest w stanie "narysować" takich małych prędkości ...
Kolego to było już dawno wiadome :P ale jesli nawet podjedziecie te 20 metrow i od razu wlaczycie pauze to nikt nie powinien sie przyczepic. Taka wskazowke slyszalem od szkoleniowca. Bo ile wtedy jazdy bedziecie miec? Minute?? Moze nawet niecala....

_________________
..::<<DAF FT XF 105!!!!>>::..


Tytuł:
Post Wysłano: 01 kwie 2007, 1:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2006, 15:14
Posty: 114
Lokalizacja: Tychy

Adam_d105 napisał:

Cytuj:
Masz problem z tachografem cyfrowym? Nie wiesz co zrobic? Napisz!! Zawsze ktoś Ci doradzi i rozwiążemy Twój problem..

Czekam na pytania
Z rozwiązaniem problemu nikt się nawet nie zmierzył (poza kolegą Jesterem) a temat przerodził się w:JAK OSZUKAC CYFROWE TACHO?

Adam_d105 napisał:
Cytuj:
Kolego to było już dawno wiadome ale jesli nawet podjedziecie te 20 metrow i od razu wlaczycie pauze to nikt nie powinien sie przyczepic. Taka wskazowke slyszalem od szkoleniowca. Bo ile wtedy jazdy bedziecie miec? Minute?? Moze nawet niecala....
NIe przyczepi się nikt,czy nie powinien się przyczepić???Bo różnica jest wielka,a może być kosztowna.Nie ma czegoś takiego jak niecała minuta,zalicza Ci min.1 minute jazdy,prędkości może nie "rysuje",ale ważne jest że przerwałeś pauze.

_________________
==========================================


Tytuł:
Post Wysłano: 01 kwie 2007, 10:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2006, 23:15
Posty: 187
GG: 0
Samochód: magnum 480
Lokalizacja: warszawa

Cytuj:
Najlepiej mieć drugą kartę... Kolegi, szefa etc.
Pamiętaj tylko, że służby mundurowe są wyposażone w skanery(coś jakby wykrywacze), nie musi wchodzić do Twojego auta, wystarcz, że stanie na schodku z aparatem, aby wiedzieć, że w tym aucie jest dodatkowa karta

_________________
"spokojnego nie znam dnia, na dżdżo spalam pety dwa i herbaty tak jak trza nie posłodze
po asfalcie, czy przez piach, gładko, czy po kocich łbach, taki mi się trafił fach-życie w drodze"
W.Młynarski "Absolutnie"


Tytuł:
Post Wysłano: 02 kwie 2007, 13:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2007, 19:05
Posty: 56
GG: 0
Lokalizacja: Pyrlandia

A ja mam pytanie nieco innej kwestii. Dzie należy się zgłosić aby wyrobić sobie kartę do cyfrowego tacho?


Tytuł:
Post Wysłano: 02 kwie 2007, 14:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 gru 2006, 15:23
Posty: 20
Lokalizacja: Płońsk

Cytuj:
Cytuj:
Najlepiej mieć drugą kartę... Kolegi, szefa etc.
Pamiętaj tylko, że służby mundurowe są wyposażone w skanery(coś jakby wykrywacze), nie musi wchodzić do Twojego auta, wystarcz, że stanie na schodku z aparatem, aby wiedzieć, że w tym aucie jest dodatkowa karta
karte kolegi szefa itp to chyba mozna miec w samochodzie lecz nie mozna jej uzywac :P to co ci moga zrobic ze masz

_________________
LIPINSKI TRANSPORT SPEDYCJA


Tytuł:
Post Wysłano: 02 kwie 2007, 15:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2006, 15:14
Posty: 114
Lokalizacja: Tychy

Pilus napisał:

Cytuj:
A ja mam pytanie nieco innej kwestii. Dzie należy się zgłosić aby wyrobić sobie kartę do cyfrowego tacho?
W dziale PRZEPISY I PORADY jest temat KARTA TACHO,tam znajdziesz info co i jak.

_________________
==========================================


Tytuł:
Post Wysłano: 02 kwie 2007, 18:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 mar 2007, 20:34
Posty: 119
GG: 0
Lokalizacja: podlasie

Mam nadzieje że i mi pomożecie
Tata dziś był pierwszy dzień w pracy. Wcześniej jeździł autem z tachografem analogowy. Teraz jeździ mercedesem atego z 2003 roku i tu jest problem. Ona ma taki tachograf http://www.allegro.pl/item180514115_tac ... 4_12v.html


http://www.allegro.pl/item180991180_tac ... i_12v.html
I jak go obsługiwać. Włożyć tarczkę i co dalej. Proszę opiszcie mi to dokładnie. Nie wiem od czego jest ten przycisk M. Proszę opiszcie mi to krok po kroku.
Tak przy okazji żeby nie zakładać nowego tematu jeszcze jedno pytanie. Jak obsługiwać ten pilot od regulacji tylnych poduszek?


Tytuł:
Post Wysłano: 02 kwie 2007, 18:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2006, 18:33
Posty: 443
Lokalizacja: WM

To jest tachograf analogowy...
Cytuj:
Teraz jeździ mercedesem atego z 2003
Zacznijmy od tego, że tachografy cyfrowe weszły w życie w 2006r.

_________________
"640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć." - Bill Gates, 1981r.

Fotogaleria, Trasy - zapraszam do przeglądania i komentowania.


Tytuł:
Post Wysłano: 02 kwie 2007, 18:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 mar 2007, 20:34
Posty: 119
GG: 0
Lokalizacja: podlasie

Dobrze ale powiedz mi jak to obsługiwać. A chodziło mi o taki okrągły tachograf pod licznikiem :| . Z takim tato wcześniej jeździł


Tytuł:
Post Wysłano: 02 kwie 2007, 20:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2006, 18:33
Posty: 443
Lokalizacja: WM

1. Wypisujesz tarczkę
2. Wciskasz Obrazek po czym otwiera się szufladka
3. Wkładasz tarczkę
4. Zamykasz szufladkę ręcznie

Jeśli Twój tata jeździ sam to reszta przycisków nie powinna go już interesować.
Przyciski 1 i 2 służą do zmiany tarczek, jeśli w tachografie znajdują się dwie tarczki, dwóch kierowców.


Tytuł:
Post Wysłano: 02 kwie 2007, 20:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 mar 2007, 20:34
Posty: 119
GG: 0
Lokalizacja: podlasie

No dzięki. Fajne to forum zawsze się otrzymuje pomoc. Jeszcze raz wielkie dzięki :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: