Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 mar 2007, 18:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 cze 2006, 22:38
Posty: 47
GG: 0
Lokalizacja: Kalety

jak jest z internetem na laptopie?? kierowcy korzystają np. z iplusa albo buconecta czy jest tak, że jest możliwość bezprzewodowego podłączenia się do sieci i jest internet?? a jak jest z bezprzewodowymi kartami sieciowymi??


Ostatnio zmieniony 11 mar 2007, 18:51 przez benek86, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 11 mar 2007, 18:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lut 2007, 15:52
Posty: 103
Lokalizacja: Lębork

podlaczajac I-Plusa, lub Blueconect bedziesz mial internet bezprzewodowy. W kraju. Nie wiem tylko czy i jak to dziala za granica. Moze ktos wie, czy I-Plus dziala za granica, czy jest bezuzyteczny? I jak wtedy wygladaja oplaty?

_________________
scania to scania


Tytuł:
Post Wysłano: 11 mar 2007, 18:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2006, 21:33
Posty: 217

Sam miałem założyć niebawem taki temat, ale jeszcze muszę zaczekać jakiś czas na laptopa, więc się nie wyrywałem. Tak więc podłączam się do pytania kolegi. Interesuje mnie nawet nie tyle internet w ciężarówce, a internet do laptopa. Jak to jest z tym bezprzewodowym internetem? Oferują go tylko operatorzy telefonii komórkowej, czy można znaleźć coś znacznie tańszego i przede wszystkim szybszego (bo nie cierpię długo czekać na załadowanie strony, a 512 kB/s to dla mnie minimum). Przy okazji, na przyszłość chętnie dowiem się również, jak korzystacie z internetu w trasach międzynarodowych i ile to mniej więcej kosztuje?


Tytuł:
Post Wysłano: 11 mar 2007, 19:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2006, 19:53
Posty: 136
GG: 4086911
Lokalizacja: Opoczno

Pytałem sie o blue connect. Powiedzieli mi w sklepach ze ten internet działa tylko na terenie Polski. Ja mysle ze to sie nie opłaca, jesli mozna korzystac z tego tylko w Polsce. Tak samo jest w Plusie i w Orange. Najlepiej to kupic sobie laptop z karta bezprzewodowa i na zachodzie na wiekszych stacjach benzynowych jest darmowy internet tzw hot spoty. Chociaz nie jest szybki ale wystarczy do gg lub do skypa. Gdzies mialem mapke z tymi hot spotami. Jak znajde to zapodam na forum. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 11 mar 2007, 20:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2006, 1:15
Posty: 140

Cytuj:
Sam miałem założyć niebawem taki temat, ale jeszcze muszę zaczekać jakiś czas na laptopa, więc się nie wyrywałem. Tak więc podłączam się do pytania kolegi. Interesuje mnie nawet nie tyle internet w ciężarówce, a internet do laptopa. Jak to jest z tym bezprzewodowym internetem? Oferują go tylko operatorzy telefonii komórkowej, czy można znaleźć coś znacznie tańszego i przede wszystkim szybszego (bo nie cierpię długo czekać na załadowanie strony, a 512 kB/s to dla mnie minimum). Przy okazji, na przyszłość chętnie dowiem się również, jak korzystacie z internetu w trasach międzynarodowych i ile to mniej więcej kosztuje?
Niewiem jak to jest z i-Plusem ale Blueconnect według pracowników salonu Ery powinien działać bez żadnego problemu i dodatkowych opłat.
Co do szybkości to obecnie internet Ery jest dosyć szybki bo oferuje prędkość pobierania do 1,8mbit/s.
Co do tras międzynarodowych to w niemczech na większości auto-hofów są hot-spoty z tego co mówiło mi kilku znajomych z wi-fi spotykali się równiez na niemieckich terenach przemysłowych, we włoszech na niektórych autogrillach można również korzystać z dobrodziejstw bezprzewodowego internetu.


Tytuł:
Post Wysłano: 11 mar 2007, 20:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lut 2007, 15:52
Posty: 103
Lokalizacja: Lębork

Cytuj:
Niewiem jak to jest z i-Plusem ale Blueconnect według pracowników salonu Ery powinien działać bez żadnego problemu i dodatkowych opłat.
No ok, ale mowisz o Polsce, czy zagranicy, bo chichita pisal, ze dziala tylko w Polsce. Co do Niemiec, to sie zgadza, we Francjii jest podobnie, ale wiecej jest takich miejsc.

_________________
scania to scania


Tytuł:
Post Wysłano: 11 mar 2007, 20:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2006, 1:15
Posty: 140

Nie ma to jak zadzwonić do źródła czyli na infolinie blueconnecta.
Konsultant wyjaśnił moje wątpliwości i powiedział że za usługę blueconnect w roamingu era pobiera opłatę (oprócz abonamentu) za przesłane dane.


Tytuł:
Post Wysłano: 11 mar 2007, 22:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2006, 19:53
Posty: 136
GG: 4086911
Lokalizacja: Opoczno

To ja dziekuje za taki internet.Dosc ze płacisz minimum 60 zł to niewiesz jaki przyjdzie rachunek gdy wrócisz do kraju. Chłopaki nie lepiej kupic laptopa z karta wifi?? Po zatym jesli ktos jezdzi do WLK. Brytani to tam Hot-spotów jest od groma. Wogole ponad 90% Wlk.Brytani objeta jest darmowych internetem.
Mapa Hot Spotów w Polsce: http://www.computerworld.pl/hotspot/
Mapa Hot spotów we Francji http://www.journaldunet.com/wifi/
i ogólnie http://www.witrynawiejska.org.pl/strona.php?p=1320


Tytuł:
Post Wysłano: 11 mar 2007, 23:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lut 2005, 22:59
Posty: 122
Lokalizacja: Brzesko

Jeśli ktoś leży na kasie to polecam taki internet :P, jak się kiedyś pytałem w Plusie o tego iPlusa to powiedziano mi że za każde odebrane 100kb płaci sie 5 zł. Gość mi też mówił że jego znajomy naciachał sobie tak 11tyś zł w Kanadzie :P.


Tytuł:
Post Wysłano: 12 mar 2007, 0:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2006, 8:14
Posty: 202

Sam osobiście korzystam z internetu w hotelach Formuły 1 we Francji i nie jest do internet darmowy -tak jak typowy hot-spot jaki możemy spotkać np. W C.H. Reduta w Warszawie, otóż w hotelach tych (większosci) jest zasięg i trzeba niestety płacic (maestro, visa itp ) za dostęp ceny wyglądają następująco :
1h - 5euro do wykorzystanie przez dobę od I połączenie
dostęp przez 24h od I połączenia - 10 euro
dostęp 3h ważny przez 1 miesiąc od I połączenia - 9.90euro
dostęp 10 godzin ważny przez miesiąc od I połączenia- 15euro

a ztymi hot spotami w Niemczech jest tak różnie między innymi na stacji Rhyner i autohofie Ziesar nie ma żadnego zasięgu.

_________________
- szybciej , szybciej...
-... i tak powoli będą Cię wynosić...
--------------------------------------------------------------------------------------------
SPRZEDAŻ SAMOCHODÓW, NACZEP : http://www.nego.otomoto.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 12 mar 2007, 21:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2007, 13:52
Posty: 93
GG: 0
Lokalizacja: :P

Cytuj:
Jeśli ktoś leży na kasie to polecam taki internet , jak się kiedyś pytałem w Plusie o tego iPlusa to powiedziano mi że za każde odebrane 100kb płaci sie 5 zł. Gość mi też mówił że jego znajomy naciachał sobie tak 11tyś zł w Kanadzie .
Zakladasz sobie iPlusa i to dziala jak neostrada placisz miesiecznie np. 60 zl i zadnych dodatkowych kosztow ;-) wiem bo korzysta z tego brat ale w domu nie w ciezarowce a jak jest zagranica to nie mam pojecia


Tytuł:
Post Wysłano: 12 mar 2007, 23:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lut 2005, 22:59
Posty: 122
Lokalizacja: Brzesko

ale ja mówię o zagranicy, a nie o kraju. W kraju to wiem że tylko abonament się płaci i nic więcej.


Tytuł:
Post Wysłano: 14 mar 2007, 21:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2007, 23:47
Posty: 34

a karta i abonament na internet w kraju to jaki koszt ?


Tytuł:
Post Wysłano: 14 mar 2007, 21:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Cytuj:
a karta i abonament na internet w kraju to jaki koszt ?
To zależy jaka sieć i jaką prędkość wybierasz.


Tytuł:
Post Wysłano: 15 mar 2007, 23:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2007, 13:52
Posty: 93
GG: 0
Lokalizacja: :P

Cytuj:
a karta i abonament na internet w kraju to jaki koszt ?
zeek jesli masz telefon w plusie i na abonament telefon to wykupujesz sobie iPlusa max 70 zl bodajze placisz miesiecznie a siedzisz nawet 24h na dobe ;-) bez zadnych dodatkowych oplat ;-)


Tytuł:
Post Wysłano: 16 mar 2007, 14:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2006, 19:53
Posty: 136
GG: 4086911
Lokalizacja: Opoczno

Ja daje link do blueconnect`a. Tam macie wszystko o tym internecie i cennik oczywiscie. http://www.blueconnect.pl/blueconnect.php?id=blue_conn. To jest dla mnie najlepszy internet, jesli chodzi o rozwiazania bezprzewodowe.


Tytuł:
Post Wysłano: 25 paź 2007, 2:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 paź 2007, 1:25
Posty: 11

Koledzy zasada jest prosta jeżeli kożystasz z neta na krajówce to blukonekt ci wystarczy Ale jeżeli wchodzi w gre między narodówka to najtaniszym rozwiązaniem jest tylko zakup notbuka z wifi i ciągniecie z (frii) prawie każda stacja i auto hof ma wifi.To jest jedyne logiczne rozwiązanie dla waszej kieszeni.

Ps:Sam tak presperuje od roku i nie włożyłem w ten iteres ani centa.


Tytuł:
Post Wysłano: 25 paź 2007, 9:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2007, 17:15
Posty: 196
Samochód: 4kołowy
Lokalizacja: Kolbuszowa | RKL |

nie testowałem tego, ale brzmi interesująco, zreszta może i blue connect czy iPlus brzmi dobrze ale ... kogo na to stać? wydawać połowe wypłaty na internet w kabinie? :? żal by dupe ściskał i to równo jakby po miesiącu zpierdzielania trzeba było zapłacić sporą fakturke za necika którego wsumie wiele żesmy nie używali. O ile tylko wifi jest dobrze rozwinięte w krajach starej unii to już warta sie wyposażyć w karte wifi, w polsce to mozna powiedziec że pół bidy bo w PL to rozmowy przez telefon są tańsze (niż np dzwoniąc z hiszpanii albo francji)

_________________
Kręcić kierownicą każdy może, czasem troche lepiej, czasem troche gorzej.
Krajówka ...


Tytuł:
Post Wysłano: 25 paź 2007, 11:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lis 2006, 1:14
Posty: 67
Lokalizacja: Irlandia

Kolego na dzień dzisiejszy najlepiej kupić laptopa z wbudowanym wi-fi wtedy stajesz na jakiejś stacji gdzie maja neta albo obok tak zwanego słupa i wchodzisz legalnie na neta nic za to nie płacąc to samo dotyczy się np. tel komórkowych z wbudowanym wi-fi tak samo korzystasz za free.


Tytuł:
Post Wysłano: 25 paź 2007, 17:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sie 2007, 20:20
Posty: 60
GG: 0

to zależy gdzie jesteś , jak ktoś w pobliżu ma sieć Wi-Fi i nie ma zabezpieczeń to masz internet bez problemu (tak jak by kradziesz). Ale jak stoisz w miejscu w którego pobliżu nic nie ma to o internecie zapomnij.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: