Strona 6 z 29 [ Posty: 573 ] Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 829 Następna
Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 31 lip 2007, 7:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2007, 20:34
Posty: 152

Moim zdaniem Magnum jest okropne. Wygląda jak stary telewizor, albo lokomotywa. Charakterystyczna, duża, płaska, przednia szyba sprawia, że tak postrzegam tą ciężarówkę.
W końcu każdy może mieć własne zdanie 8)

_________________
SERDECZNIE ZAPRASZAM


Tytuł:
Post Wysłano: 31 lip 2007, 9:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 cze 2007, 12:28
Posty: 261
Lokalizacja: Głogów

MI też się jakos nie podoba ta maszyna wolę zwykłe ciężarówki takie jak volvo scania itp. w środku no nie powiem ma dużo miejsca ale jakoś nie przepadam za tą ciężarówką :]


Tytuł:
Post Wysłano: 31 lip 2007, 12:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 lis 2005, 17:01
Posty: 487
Lokalizacja: kędzierzyn-koźle

Ja byłem negatywnie nastawiony od wejścia modelu AE zanim nazwali je MAGNUM, faktem jest, że ciągniki do międzynarodówki VOLVO FH, DAF XF i tym podobne pojazdy innych marek są ciężkimi pojazdami. Zawsze odmienność jest karcona, ale też ma swoich zwolenników.


Tytuł:
Post Wysłano: 31 lip 2007, 13:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Ja nie uprzedzam się do czegoś zanim tego nie poznam. Mi Magnumką jeździ się bardzo przyjemnie i komfortowo, a AE od DXi dzieli 15 lat i praktycznie tylko kabina zewnątrz została ta sama. A czy strasznie wygląda? Dla mnie wygląda potężnie, ale nowocześnie. Każdy ma swoje gusta i upodobania.


Tytuł:
Post Wysłano: 01 sie 2007, 10:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2007, 20:34
Posty: 152

Dokładnie Bald. Po prostu ja wyraziłem własna opinie, a jak Tobie się podoba to ja nic do tego nie mam. Może Ci się np. nie podobać Volvo, którego jestem wielkim miłośnikiem. Ale tu chyba nie jest miejsce na tą markę... 8) Pozdro :]

_________________
SERDECZNIE ZAPRASZAM


Tytuł:
Post Wysłano: 01 sie 2007, 14:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Słyszałem opinię kierowcy, że niechciałby jeździć Magnum, mimo tego, że jest to ekonomiczny, komfortowy i bogato wyposażony samochód. Stwierdził, że woli swoje autko (nie napiszę jakie, bo wybuchnie w tym temacie wojna), bo głupio by się czuł "jeżdżąc szafą babci". Jest to krzywdząca opinia, chociaż nie lubię "lokomotywy-telewizora".

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Tytuł:
Post Wysłano: 01 sie 2007, 14:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Uważam, że wygląd zewnętrzny liczy się bardziej w samochodach osobowych niż ciężarówkach, gdzie ważne są: niezawodność, trwałość czy wygoda miejsca pracy kierowcy itd. Po tych cechach można poznać dobrą ciężarówkę a nie po stwierdzeniach "szafa", "telewizor", bo to tylko kwestia wyglądu i gustów. Najgorsze są jednak krzywdzące opinie, które najczęściej wygłaszają osoby nie mające styczności z danym pojazdem. Ile osób narzeka na Iveco, a tak naprawde nigdy tymi samochodami nie jeździli lub jechali krótko na fotelu pasażera.Żeby mówić czy samochód jest dobry trzeba przejechać nim kilkaset tysięcy kilometrów, bo wtedy można go naprawde poznać i wie się ile jest wart, czy jest dobry, czy rzeczywiście trzeba od niego uciekać z daleka... :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 04 sie 2007, 16:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

Bald nie zapominaj ze trzeba przejezdzic tez tysiace kilometrow innymi markami zeby miec porownanie. Ja sie nie wypowiadam w tym temacie bo Magnuma jezdzilem dwa razy i to tylko kawaleczek.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 04 sie 2007, 21:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Ja nie pisze o porównaniach, tylko o tym czy samochód jest coś wart czy nie. Ale masz rację, że aby porównywać trzeba znać samochody które się porównuje, niestety niektórzy tutaj nagadują na niektóre samochody, a inne wychwalają, a prawda jest taka, że nie mieli styczności ani z jednymi ani z drugimi, tylko ktoś coś im kiedyś powiedział i na tym opierają swoje wypowiedzi. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 05 sie 2007, 0:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 kwie 2007, 11:52
Posty: 95
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

mi się np wydaje że magnumka nie ma za dużych łóżek kiedyś jechałem z wujasem w trasę na tydzień magnumką i górne łóżko wydaje się jakieś małe ale ogólnie kabinka spoczko o silnikach nie będę się wypowiadał bo nie miałem w ogóle styczności z reniami

_________________
DAF XF SUPER SPACE CAB
KRÓL PRZESTRZENI

viewtopic.php?f=44&t=13976


Tytuł:
Post Wysłano: 05 sie 2007, 8:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 maja 2007, 10:21
Posty: 15
Lokalizacja: Yaklicyzn

Ładna maszyna w srodku duuuuuuużo miejsca imprezy mozna robic :wink: Tylko z zewnatrz tak kwadratowa. Jakby dolna czesc kabiny była bardziej zaokrąglona to by było ok :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 14 sie 2007, 20:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lis 2006, 20:15
Posty: 12
Lokalizacja: Dzierżoniów

witam po dluzszej przerwie,dwa miesiacce temu przesiadlem sie z jelcza 120m na magnumke,egzemplarz z 98 roku,silnik 390 km,to co do tej pory moge powiedziec o tym aucie to:niezawodna,wygodna,szybka choc w gorach troche slaba<ekonomiczna(srednie spalanie na poziomie 28-30 l/100km),dobre sie prowadzi.latam nia na czechy i slowacje i nie narzekam.uwazam ten ciagnik za calkiem pozadny.


Tytuł:
Post Wysłano: 16 sie 2007, 19:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2006, 15:58
Posty: 107

No 390 to trochę słaba jest :(
Wg mnie to taka minimalna moc autka to 420KM musi być! ale i nie ma co przesadzać, na jazdę ze zwykłą naczepą (firanka) to max 500KM ;),

_________________
RENAULT Magnum RULES !!! !!! !!!

Polecam główną strone RENAULT Magnum: http://www.newmagnum.com/magnum_pl.htm
http://www.renault-trucks.pl/magnum-veg ... ml?lang=pl


Tytuł:
Post Wysłano: 19 sie 2007, 16:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2007, 15:04
Posty: 52
Lokalizacja: RYBNIK

Cytuj:
No 390 to trochę słaba jest :(
Wg mnie to taka minimalna moc autka to 420KM musi być! ale i nie ma co przesadzać, na jazdę ze zwykłą naczepą (firanka) to max 500KM ;),
No wiesz,ale nie wiem czy wiecie czym sie różni 390-->430--->470 ???
o ile wiem w 470 jest inny wałek rozrzadu,a tak wogóle wszystko się różni jedym elmentem, małym sterownikiem przy zasilaniu,tak wiec wystarczy go zmienic i z 390 mozna zrobic 430.
A tak wogóle 390 to mocny motor i oszczędny,podstawa to dobty kierowca
dobry kierowca = 100 koni wiecej... :)
Panowie nauczcie sie wykorzystywac skrzynie biegów, nie urzywajcie jej tylko do ruszania... :)


Tytuł:
Post Wysłano: 21 sie 2007, 17:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2006, 15:58
Posty: 107

Cytuj:
Panowie nauczcie sie wykorzystywac skrzynie biegów, nie urzywajcie jej tylko do ruszania...
umiejetność zmieniania biegów to inna sprawa a moc silnika to inna bajka, nie chce sie rozpisywać bo mozna dużo na ten temat pisac. Ale wracając do 390 a 430 to jak jest tak jam mówisz to spox...

_________________
RENAULT Magnum RULES !!! !!! !!!

Polecam główną strone RENAULT Magnum: http://www.newmagnum.com/magnum_pl.htm
http://www.renault-trucks.pl/magnum-veg ... ml?lang=pl


Tytuł:
Post Wysłano: 21 sie 2007, 20:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sie 2007, 22:10
Posty: 21
Lokalizacja: Skontowni

Cytuj:
MI też się jakos nie podoba ta maszyna wolę zwykłe ciężarówki takie jak volvo scania itp. w środku no nie powiem ma dużo miejsca ale jakoś nie przepadam za tą ciężarówką :]
AHA czyli Scania i Volvo to zwykłe ciężarówki, a jakie ciężarówki są niezwykłe???? Wytłumacz mi to bo ja tego nie rozumiem :?


Tytuł:
Post Wysłano: 22 sie 2007, 8:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2007, 11:04
Posty: 36

Mam kolegę co ma kilka magnumek 385KM-420KM i ogólnie jest zadowolony ale pół roku temu kupił Scanie 124-360,zaskoczyło go że przy takim samym ładunku ,na tej samej trasie Scania pali ok4-5litrów mniej i jest przy tym dużo mocniejsza. Jak to mówią o reniach wcześniej widzą górę niż ona faktycznie jest.
Scania ma 360KM -1750Nm
Magnum ma 420KM - 1830Nm
Podobny przypadek mam miejsce jeśli mamy magnumke Mack 520 i scanie 143-450


Tytuł:
Post Wysłano: 22 sie 2007, 9:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2007, 15:04
Posty: 52
Lokalizacja: RYBNIK

Cytuj:
Mam kolegę co ma kilka magnumek 385KM-420KM i ogólnie jest zadowolony ale pół roku temu kupił Scanie 124-360,zaskoczyło go że przy takim samym ładunku ,na tej samej trasie Scania pali ok4-5litrów mniej i jest przy tym dużo mocniejsza. Jak to mówią o reniach wcześniej widzą górę niż ona faktycznie jest.
Scania ma 360KM -1750Nm
Magnum ma 420KM - 1830Nm
Podobny przypadek mam miejsce jeśli mamy magnumke Mack 520 i scanie 143-450
Guzik prawda....
Mam Scanie i Renaulty,nie odczuwam różnicy a te 5l róznicy w spalaniu nie wiem skąd wziałes... :shock:
Smigamy kontenery na Gdyni i Hamburgu...srednia miesiaczna tony to ok 22t.
Spalanie ok 31l.
Kolejny przykład,cena tłoka
Do Magnuma 430 tłok KOEBEL SCHMITZ 1350 ZŁ,a do SCANI ten sam producent 2300 zł..cos wiecej komentowac.\
Panowie prosty przykład dlaczego np PEKAES dobiera REANAULTY a nie SCANIE????


Tytuł:
Post Wysłano: 22 sie 2007, 9:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 cze 2007, 12:28
Posty: 261
Lokalizacja: Głogów

Cytuj:
AHA czyli Scania i Volvo to zwykłe ciężarówki, a jakie ciężarówki są niezwykłe???? Wytłumacz mi to bo ja tego nie rozumiem Confused
OK kolego źle napisałem chciałem napisać że lubię wszystkie ciężarówki oprócz magnum


Tytuł:
Post Wysłano: 22 sie 2007, 13:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2007, 11:04
Posty: 36

Słuchaj kolego Piotrus
Nie wiem ile pali Magnum 430,ale wiem ile pali Magnum 420lub385 i dlatego napisałem opinię.
Trasa Kraków-Koszalin 24 tony-piwo.Z powrotem pusto. Różnica na korzyść scanii 4litry.
To trasa łagodna ,
natomiast gdy traska jest górzysta np Kraków-Praga chłodnia 24 tony jeszcze większa różnica na korzyść scanii.
A co do cen części zamiennych sam mam scanie i nie ma co porównywać cen części zamiennych scanii do renaulta.
Scania jest droga w zakupie ale tania w częściach ponieważ jest wiele zamienników.
Skąd ty wziąłeś taką cenę za tłoka 2300zł???????? :shock:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 6 z 29 [ Posty: 573 ] Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 829 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: