Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 lut 2007, 23:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2006, 20:01
Posty: 300

Szukam jakiegoś pisma gdzie można zapoznać się z samochodami cięzarowymi :) (budowa, obsłóga, eksploatacja, różne ciekawostki ...).

Ponieważ moje wiedza w temacie nie jest wielka, więc jeśli mam poważnie myśleć o pracy kierowcy to powinienem coś wiedzieć- czytam forum, ale bardziej wole czytać gazety (i oczy się nie męczą :) ).

Przypadkiem znalazłem na forum link do Polskiego Trakera :) , nawet ciekawy artykół o łączeniu naczepy z ciągnikiem- i wlasnie o takie gazety mi chodzi
http://i40.photobucket.com/albums/e248/MaTi_D/str1.jpg
http://i40.photobucket.com/albums/e248/MaTi_D/str2.jpg


(gazety gdzie ogłoszenia kupie/sprzedam zajmują 1/4 objętości mnie nie interesują :) - takim gazetom mówimy głośne i stanowcze NIE :D :) )


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lut 2007, 23:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 cze 2006, 21:27
Posty: 170
GG: 11262316
Samochód: Man TGX 18.440
Lokalizacja: Kutno

Wiesz chyba nie ma takiego pisma ... jedynie mogę Ci polecić "Samochody Specjalne" (czy jakoś tak) lub "Trnansport". Tam jest trochę więcej informacji dla jak Ty to napisałeś "młodego".


Tytuł:
Post Wysłano: 16 lut 2007, 0:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Kiedyś było takie pismo jak AUTO-EXPERT W SZKOLE. Mój brat chodził do liceum zawodowego, oczywiście jako mechanik pojazdów samochodowych. Mam 2 segregatory tego. Szkoda tylko, że nie mam wszystkich numerów. Podejrzewam, że jak kiedyś to było, to teraz również szkoły o tym profilu oferują uczniom takie materiały.


Tytuł:
Post Wysłano: 16 lut 2007, 13:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2006, 20:01
Posty: 300

Dzieki za odpowiedzi, odwiedzę jeszcze jakiś empik i kioski- poszukam i coś sie moze znajdzie :)


Tytuł:
Post Wysłano: 16 lut 2007, 23:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sty 2007, 2:01
Posty: 63
Lokalizacja: Skierniewice

Cytuj:
Kiedyś było takie pismo jak AUTO-EXPERT W SZKOLE. Mój brat chodził do liceum zawodowego, oczywiście jako mechanik pojazdów samochodowych. Mam 2 segregatory tego. Szkoda tylko, że nie mam wszystkich numerów. Podejrzewam, że jak kiedyś to było, to teraz również szkoły o tym profilu oferują uczniom takie materiały.
Niestety szkoły juz tego nie załatwiają:(

_________________
Kierowca-Konwojent
latam autami marki IVECO o DMC 3,5-7,5T


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lut 2007, 12:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lut 2007, 0:01
Posty: 9
Lokalizacja: Wyszków / Warszawa

Witam. :D
Myślę, że doskonała dla Ciebie będzie także czasopismo typowo "ciężarowe" a jednocześnie ogólne. Osobiście często przeglądam "Polskiego Trakera", gdzie można naprawdę trafić na doskonale napisane i zrozumiałe artykuły. Spojrzyj też na "Trailera". Oczywiście to Twój wybór ale myślę, że te gazety będą pomocne jeśli być może zaczynasz przygodę. A jeśli nawet już jesteś wygą to i tak warto prześledzić co jest teraz w technice.
Pozdrawiam Cię.
Robert.

_________________
Robert


Tytuł:
Post Wysłano: 02 maja 2007, 19:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2007, 11:00
Posty: 185
GG: 10770724
Lokalizacja: Kolbuszowa

ja też czytam od niedawna trilera i dosyc fajna gazetka :D

_________________
http://www.transportdrewna.fora.pl/


Tytuł:
Post Wysłano: 02 maja 2007, 23:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 15:09
Posty: 241
GG: 9740107
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Glina [WOT]

Ja kupuje co miesiąc "Ciężarówki" i też są bardzo ciekawe.

_________________
Canon PowerShot A530
Skype:eldamiano3


Post Wysłano: 03 maja 2007, 7:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...(gazety gdzie ogłoszenia kupie/sprzedam zajmują 1/4 objętości mnie nie interesują :) - takim gazetom mówimy głośne i stanowcze NIE :D :) )
widzisz, czasopisma specjalistyczne są nieskonakładowe i nie ma mozliwości utrzymać takiej gazety ze sprzedaży. co więcej sprzedaż jest najmniejszym dochodem takiej gazety.
TSL, Samochody Specjalne itp to nakład max 15 000 egz. z czego tylko 6 - 8 tyś jest sprzedawana.
więc w większości tego typu gazet 40% to reklamy, ogłoszenia lub inna dochodowa działalność. jeżeli nie będzie tego numer musiałby kosztować 50 zł, ale kto go wtedy kupi nawet bez ogłoszeń i reklam.

odnosząc to do sportu: njabogatszym klubem na świecie jest FC Barcelona, bo jest jedynym klubem który stać na to, aby na koszulkach zawodników nie było żadnego loga oprócz godła klubu i maleńkiego loga producenta tych koszulek. a to są sumy rzędu klikunastu mln euro rocznie.


Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 8:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 mar 2007, 20:34
Posty: 119
GG: 0
Lokalizacja: podlasie

Bardzo zainteresował mnie ten artykuł. Możecie mi powiedzieć gdzie można kupić te gazety? U mnie nigdzie w sklepach nie mogę ich dostać. Czy są one dostępne na stacjach benzynowych? Aha i jeszcze jedno jakie są ceny?


Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 10:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2006, 20:01
Posty: 300

Cytuj:
widzisz, czasopisma specjalistyczne są nieskonakładowe i nie ma mozliwości utrzymać takiej gazety ze sprzedaży. co więcej sprzedaż jest najmniejszym dochodem takiej gazety.
TSL, Samochody Specjalne itp to nakład max 15 000 egz. z czego tylko 6 - 8 tyś jest sprzedawana.
Witam.

Wiem, znam ten problem :wink: , bo sam kupuje gazety lotnicze (też niszowa tematyka) których nakład wynosi parę tysięcy egzemplarzy i niestety 1/3 objętości to właśnie reklamy, ogłoszenia.

Jednak w TRAILERZE i Polskim Trackerze (szczególnie tym ostatnim) nie jest tak źle.

Cytuj:
Czy są one dostępne na stacjach benzynowych? Aha i jeszcze jedno jakie są ceny?
Polskiego Trackera kupuję na stacji bo w kioskach nie ma, ale w większym mieście bez problemu w empiku powinny być.
Trailer 6,50zł http://www.trailer.pl/
Polski Traker 7,00zł http://www.polskitraker.pl/newnumer/wywiad.php3

:wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 11:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2006, 21:33
Posty: 217

Cytuj:
odnosząc to do sportu: njabogatszym klubem na świecie jest FC Barcelona, bo jest jedynym klubem który stać na to, aby na koszulkach zawodników nie było żadnego loga oprócz godła klubu i maleńkiego loga producenta tych koszulek. a to są sumy rzędu klikunastu mln euro rocznie.
Troszeczkę nie na temat, ale należy się małe sprostowanko. FC Barcelona bodajże od początku tego sezonu, występuje w koszulkach, na których oprócz herbu klubowego i loga producenta koszulek jest jeszcze reklama "Unicef". Chociaż reklama, to chyba złe określenie, ponieważ jak mi wiadomo, klub nie bierze, za to żadnych pieniędzy, a postanowiono "trwonienie" miejsca na koszulkach zamienić na bardziej szczytny cel.

Co do reklam w czasopismach Cyryl ma rację. Gdyby nie one, nie moglibyśmy nic przeczytać.


Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 17:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

Paweł s51 Trailer czy Polski Traker powinienes znalezc na stacji benzynowej. Ja kupowalem za Statoilu czy Orlenie. Mozesz jeszcze zamowic sobie prenumerate i wtedy nie martwisz sie bo listonosz przyniesie do domu. Wejdz na strony www tych czasopism i dowiesz sie wszystkiego.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 18 maja 2007, 8:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2006, 20:27
Posty: 92
Lokalizacja: zachodnipomorskie

Ja kupiłem wczoraj gazete Trailer i jest to moje 1 gazeta tego typu. Dostałem ja w empiku gazete oceniam srednio to chyba nie jest gazeta dla młodego przynajmniej ja jestem młody prawko C mam od 1 mce i nie znalazłem tam zadnych porad czy cos. Musze kupic jescze Polskim Tracker zeby porownac co warto


Tytuł:
Post Wysłano: 18 maja 2007, 11:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2006, 20:01
Posty: 300

Cytuj:
Ja kupiłem wczoraj gazete Trailer i jest to moje 1 gazeta tego typu. Dostałem ja w empiku gazete oceniam srednio to chyba nie jest gazeta dla młodego przynajmniej ja jestem młody prawko C mam od 1 mce i nie znalazłem tam zadnych porad czy cos. Musze kupic jescze Polskim Tracker zeby porownac co warto
TRAILER też nie przypadł mi do gustu. Artykuły troszkę "lakoniczne". Polecam Ci Polskiego Trakera, artykuły są obszerniejsze, można się dowiedzieć czegoś o kierowaniu dużymi autami (w tym numerze jest o rozpędzaniu, testy nowego Iveco.... akurat gazeta leży w aucie i piszę z pamięci, jeszcze jej nie czytałem, tylko pobieżnie przejrzałem ). Tak się składa że należę do osób które jeszcze nie mają styczności z dużymi autami, więc zostaje mi zdobywanie wiadomości przez forum i gazety.

W każdym numerze jest plakat :)


Tytuł:
Post Wysłano: 18 maja 2007, 16:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2006, 20:27
Posty: 92
Lokalizacja: zachodnipomorskie

marcin dzieki za podpowiedz, sam chcialem to kupic ale niestety w empiku nie mieli i dlatego wziełem trackera. Chyba bedzie najlepiej jak zamówie prenumerate bo mam z dostaniem tego u siebie


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: