Strona 10 z 15 [ Posty: 288 ] Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 1215 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 wrz 2014, 21:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Który pkt taryfikatora lub akt prawny narzuca obowiązek razpoczynania i zakończenia pracy?

Co w przypadku gdy wpisuję cały czas "Wspólnota europejska"??

Wysłane z mojego GT-I9300

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 01 wrz 2014, 22:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Cytuj:
Który pkt taryfikatora lub akt prawny narzuca obowiązek razpoczynania i zakończenia pracy?

Co w przypadku gdy wpisuję cały czas "Wspólnota europejska"??

Wysłane z mojego GT-I9300
W Polskim jak na razie nie ma takiego. Na upartego nic nie mogą Ci zrobić w PL jak kręcisz pauzy bez żadnego wpisu. Chyba że wymyślą/wybiorą coś ze złego operowania, braku zapisu, ale nie bardzo.
Obowiązek jest taki, coś w stylu wyjęcia tarczki, czyli oznajmiasz tym wpisem że swobodnie dysponujesz 9h odpoczynku od tego momentu. Choć i tak nic nie zabrania ponownego rozpoczęcia jeszcze raz czy dwa (oczywiście zgodnie z przepisami o czasie pracy kierowcy).

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Post Wysłano: 01 wrz 2014, 22:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

U nas przynajmniej na razie taryfikator nie przewiduje mandatu za brak wpisów o zakończeniu/rozpoczęciu, ale np. już w Niemczech tak.


Post Wysłano: 01 wrz 2014, 22:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Kolejny powód dla którego warto ich nie lubić :)

Wysłane z mojego GT-I9300

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 04 wrz 2014, 14:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Cytuj:
I o co chodzi z komunikatem KONIEC ZMIANY? Zawsze daje NIE, ale mam pewnosci czy tak ma byc?
Podłącze się do pytania. Dziś po miesiącu przerwy przyjechałem do pracy.
Czy jak będę wkładał kartę, to mam wcisnąć, że to był koniec zmiany czy nie.
Ostatnim razem wcisnąłem nie i robiłem wpis manualny, ale jak kolega wyżej, nie wiem czy tak jest poprawnie.


Post Wysłano: 04 wrz 2014, 19:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2014, 8:52
Posty: 29
Samochód: Actros

Cytuj:
Cytuj:
Panowie mam kilka pytan. Praktycznie codziennie jezdze innym autem. Pauzy dobowe robie na wyciagnietej karcie.
Czy wpis manualny trzeba wklepywac kazdorazowo (nawet jak mam wypisana weekendowke)? Bo obecnie robie tak, ze mam wpis + weekendowke.

I o co chodzi z komunikatem KONIEC ZMIANY? Zawsze daje NIE, ale mam pewnosci czy tak ma byc?

Kolejna sytuacja to gdy w trasie jestem kilka dni i spie w aucie. Wtedy nie wyciagam karty na pauze dobowa, tylko robie ja majac wcisniete lozko. Czy to wystarczy? Czy trzeba jeszcze robic dodatkowa operacje - WPISZ -> KIEROWCA 1->KRAJ ROZPOCZECIA?

Prosze o pomoc, bo nie mam rozeznania w tych kwestiach.
Jak masz "weekendowkę" to nie robisz wpisu manualnego.


KONIEC ZMIANY... Dajesz nie i dobrze robisz, potem uzupełniasz aktywności.


Trzeba robić wpisy o rozpoczęciu i zakończeniu.


Cytuj:
Ja robię tylko jak wiem, że zaczynam w jednym kraju, a kończę w drugim. Jak latam po jednym, to nigdy nie wpisywałem.
To źle...
Cytuj:
Wpis o rozpoczęciu i zakończeniu trzeba robić za każdym razem.
A jeśli chce sobie pójść na spacer na godzinkę i biorę kartę ze sobą i pyta mnie o kraj rozp/zakończenia to też muszę?
No chyba że mówisz za każdym razem przy rozpoczęciu/zakończeniu odpoczynku to ok.
Dzieki za odpowiedz.
A czy jest bledem jesli robie wpis manualny i jednoczesnie mam weekendowke??


Post Wysłano: 04 wrz 2014, 20:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2012, 14:36
Posty: 493

Jeśli masz weekendówke nie robisz wpisu manualnego, jesli nie masz weekendówki robisz wpis ale do 24 h jak stoisz, powyżej 24 h musisz mieć urlopówke- słowa krokodylka z wykładów kwalifikacji,

_________________
B - 21.05.2010 C - 29.04.2013
E - 03.07.2013 KW- 10.05.2013
Nie mylili się tylko Ci, którzy nigdy nie żyli.


Post Wysłano: 04 wrz 2014, 22:24

Cytuj:
(...)A czy jest bledem jesli robie wpis manualny i jednoczesnie mam weekendowke??
Nie, nie jest błędem. Ktoś może uznać to za nadgorliwość, ale mając wpis manualny to nie masz "pytajników na karcie".
W sumie to jak Mikuś napisał "Zaświadczenie o nieprowadzeniu" powinno się mieć z chwilą, gdy karty nie było dłużej niż 24h w tachografie (odpoczynek weekendowy).
Miałem w przeciągu 3 miesięcy 2 kontrole ITD i jeden inspektor nic nie powiedział, gdy oświadczyłem mu, że nie mam "Zaświadczeń" a wszystko jest uzupełniane wpisem manualnym, drugi zaś stwierdził, że "niby O.K., ale powinno się mieć zaświadczenie".


Post Wysłano: 04 wrz 2014, 22:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

To ja dziś wszystko namieszałem. Włożyłem kartę i zaznaczyłem, że koniec zmiany był kiedy opuszczalem pojazd. Zrobilem wpis manualny, że zacząłem w pl i zaznaczyłem dyspozycyjność, bo jechaliśmy osobówka, a ja jako pasażer. Po włożeniu karty ustawiłem tacho na odpoczynek i pauza leci do rana.
Mam wystawione zaswiadczenie o nie prowadzeniu pojazdow.


Post Wysłano: 05 wrz 2014, 8:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Cytuj:
Dzieki za odpowiedz.
A czy jest bledem jesli robie wpis manualny i jednoczesnie mam weekendowke??
A jak masz zapisaną jazdę na karcie, to tez jeszcze rysujesz ją na wydruku w rubryce "jazda" ?
Błędem może i nie ale potem mogą pojawiać się wątpliwości "po co"? i dlaczego.

To że trzeba mieć zaświadczenie powyżej 24h odpoczynku jest prawdą, ale tylko na parkingu czy na sibi.

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Post Wysłano: 05 wrz 2014, 9:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

To ja się jeszcze dopytam. Robiłem wpisy manualne po weekendzie a inspektor stwierdził i pokazał mi na komputerze, że tych wpisów nie mam i powinienem mieć zaświadczenia. Jak wkładam kartę to pyta czy zrobić wpis manualny robie TAK i po wszystkim. Co robię w takim razie źle że na karcie tych wpisów nie ma?


Post Wysłano: 05 wrz 2014, 9:53

No widzisz, ja nawet ostatnio przeglądałem u tachografiarzy dane ze swojej karty.
Robię na tacho (VDO) wpis manualny i wszystko jest O.K. Do samych wpisów inspektorzy również nie mieli zastrzeżeń, a były robione w sposób następujący:

Wpis manualny-> TAK
Koniec zmiany -> NIE
dd,mm; gg:mm -> dd,mm; gg:mm = odpoczynek
Zatwierdzić zmiany (czy jakoś-tak) -> TAK

Później już tylko
Kraj rozpoczęcia -> PL
Selektor na "Inna praca" i po chwili w drogę :)

A tak "poza konkursem" zapytam - czy jest jakiś program typu freeware do przeglądania plików ddd (dane z karty kierowcy i tachografu)?


Post Wysłano: 09 wrz 2014, 15:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2014, 8:52
Posty: 29
Samochód: Actros

Cytuj:

A tak "poza konkursem" zapytam - czy jest jakiś program typu freeware do przeglądania plików ddd (dane z karty kierowcy i tachografu)?

Wydaje mi się, że nie ma.
Pytałem w swojej firmie czy licencja jest wielostaniskowa(czy moga mi dac nr seryjny), w odpowiedzi uslyszalem ze NIE.
Sa wersje demo, ale na nich nie poszalejesz.


Post Wysłano: 12 wrz 2014, 9:41
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1727
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Jeżeli zakończyłem tacho a po 15min.okazało się że muszę się przestawić i zrobiłem ponowne rozpoczęcie to będzie coś nie tak ?


Post Wysłano: 13 wrz 2014, 7:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Jeśli zmieścisz się w czasie pracy, to raczej nikt Ci za to głowy nie urwie.


Post Wysłano: 13 wrz 2014, 15:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Cytuj:
Jeżeli zakończyłem tacho a po 15min.okazało się że muszę się przestawić i zrobiłem ponowne rozpoczęcie to będzie coś nie tak ?
Zrób potem jeszcze raz zakończenie i będzie ok.

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Post Wysłano: 13 wrz 2014, 15:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lip 2012, 7:40
Posty: 183

Cytuj:
To ja się jeszcze dopytam. Robiłem wpisy manualne po weekendzie a inspektor stwierdził i pokazał mi na komputerze, że tych wpisów nie mam i powinienem mieć zaświadczenia. Jak wkładam kartę to pyta czy zrobić wpis manualny robie TAK i po wszystkim. Co robię w takim razie źle że na karcie tych wpisów nie ma?
Tachografy VDO Siemens mają dwa oprogramowania. Proces logowania przedstawiony przez Jestera jest właśnie w tym starszym oprogramowaniu. Jeżeli nie przesuniesz godziny od ostatniego wyjęcia karty będziesz miał "dziurę". Samemu możesz to sprawdzić wchodząc w menu tacho i robiąc sobie "wydruk czynności", bedziesz miał wydruk z ostatnich 7dni.


Post Wysłano: 14 wrz 2014, 14:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

Cytuj:
Cytuj:
Jeżeli zakończyłem tacho a po 15min.okazało się że muszę się przestawić i zrobiłem ponowne rozpoczęcie to będzie coś nie tak ?
Zrób potem jeszcze raz zakończenie i będzie ok.

...a jeżeli zrobiłem zakończenie a potem przestawiłem auto ale nie robiłem rozpoczęcia tylko po przestawieni drogie zakończenie?

a jeszcze jeżeli wkładam kartę a za godzinne robię rozpoczęcie to doba zaczyna mi się od włożenia karty czy od rozpoczęcia?


Post Wysłano: 05 paź 2014, 8:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2014, 8:52
Posty: 29
Samochód: Actros

Do przestawiania auta (BEZ WŁOŻONEJ KARTY) na parkingu stosuje operacje:

WPISZ->POJAZD->OK->OUT START->OK

jadę I GDY ZAPARKUJĘ TO:

WPISZ->POJAZD->OK->OUT KONIEC->OK


CZY MOŻNA TO STOSOWAĆ BEZ OGRANICZEŃ?


Post Wysłano: 05 paź 2014, 11:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Ja tak czasem cały tydzień jeżdżę.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 10 z 15 [ Posty: 288 ] Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 1215 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: