Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 12 wrz 2007, 11:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2007, 10:10
Posty: 191
Lokalizacja: Rudnik koło Myślenic

O nielegalnej"windzie"to Ty lepiej zapomnij,przez to możesz stracić możliwość wykonywania zawodu kierowcy na np.5 lat,czy się to opłaca?

_________________
Ja nie kłamię,ponieważ nie pamiętam co komu mówiłem ! :)


Tytuł:
Post Wysłano: 12 wrz 2007, 12:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2007, 9:43
Posty: 118
GG: 10523426
Samochód: Mercedes Actros 2644 LS 6X4
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Cytuj:
Mam pytanie, czy lepiej kupic specjalnie komputer do skladania danych tacha cyfrowego czy moze wykorzystac juz instniejacy, ktory jest uzywany tez w innym celu?
ok sorki mój błąd źle zrozumialem twojego posta, możesz jak najbardziej wykorzystać isniejący komputer
Cytuj:
jeszcze jedno, czy lepiej miec oryginalnego windowsa czy nie?, bo jak wiadomo kontrole itp
]

gdy ITD bedzie konrotowało twoją firme to nie beda patrzec jakiego masz windowsa bo oni nie są od tego, ty w razie kontroli masz im udostępnić pliki sczytane z kart kierowców i tachografu cyfrowego, bodź tarczki,
takze mozesz uzywać starego komputera do skladowania danych, ty masz według prawa je tylko archiwizować, ja używam programu bo rozliczam kierowców z czasu pracy


Tytuł:
Post Wysłano: 14 paź 2007, 18:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 11:42
Posty: 358
GG: 175257427
Lokalizacja: Sweden

Krótkie pytanie: "Kiedy należy zakańczać ZMIANĘ ROBOCZĄ ??" w nowym tacho ?? Czy brać powiedzmy po tych 13 czy 15h czasu pracy, czy po całym okresie 24h [praca+pauza] ?? Dzięki za odpowiedź, bo ostatnio na promie o tym dyskutowaliśmy - i jakoś zostały te dwie opcje :)

_________________
"... Life's simple, make choices, don't look back ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 14 paź 2007, 22:37

Zmianę roboczą zakańczasz z chwilą rozpoczęcia odpoczynku dobowego. Czyli z chwilą wciśnięcia "pauzy" na tachografie jednocześnie wprowadzasz w tacho "kraj zakończenia" (np. Pl) i z chwilą rozpoczęcia kolejnej zmiany wprowadzasz w tacho "kraj rozpoczęcia" (np. Pl).


Tytuł:
Post Wysłano: 05 lis 2007, 15:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2006, 0:14
Posty: 106

Wie ktos moze dokladnie jak sie zgrywa dane z karty kierowcy przez tachograf i download key?. Probowalem, ale jakos nie idzie, wlozylem karte kierowcy do 1 szufladki, karte przetsiebiorstwa do 2 i downloadkey wpiolem i nic, przelozylem karty na odwrot i tez nic, moze ktos juz to robil?


Tytuł:
Post Wysłano: 05 lis 2007, 16:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2006, 15:14
Posty: 114
Lokalizacja: Tychy

Musisz mieć włączoną stacyjke,bez tego nie da rady.

_________________
==========================================


Tytuł:
Post Wysłano: 30 lis 2007, 21:01

To po pierwsze, ale należy dodatkowo rozblokować opcję ściągania danych, bo to jest podstawą dostępu do informacji zgromadzonych w tachografie. Nie pamiętam dokładnie, jaka opcja lecz należy wejść w menu tachografu w momencie włożenia karty przedsiębiorstwa.


Tytuł:
Post Wysłano: 03 gru 2007, 10:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2007, 9:43
Posty: 118
GG: 10523426
Samochód: Mercedes Actros 2644 LS 6X4
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Cytuj:
To po pierwsze, ale należy dodatkowo rozblokować opcję ściągania danych, bo to jest podstawą dostępu do informacji zgromadzonych w tachografie. Nie pamiętam dokładnie, jaka opcja lecz należy wejść w menu tachografu w momencie włożenia karty przedsiębiorstwa.
po włożeniu karty przedsiębiorstwa, nie trzeba wchodzic do menu w celu odblokowania, ponieważ ten proces po włożeniu tej kart odbywa sie automatycznie :wink:


Post Wysłano: 06 mar 2008, 19:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 maja 2006, 12:59
Posty: 18

Witam
Czytam o tacho cyfrowym, karte juz posiadam ale troche sie martwie czy dam rade z obsługa. Od kwietnia zaczynam jazde w nowej firmie i tam dostane autko juz z tacho cyfrowym maja mi pokazac ale wiecie jak kto bedzie pewnie wygladało raz dwa trzy i w droge a pozniej beda problemy.
Moze ktos ma czas i troche juz jezdzi z tacho cyfrowym i moze by mogł napisac jak to wyglada na poczatku wkładam karte i w droge czy cos mam ustawiac i tak dalej i tak dalej.???

Chyba ze juz gdzies taki opis jest a ja go jeszcze nie zlokalizowałem, znalazłem instrukcje ale po przeczytaniu jej nadal mam metlik w głowie.


Post Wysłano: 06 mar 2008, 21:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

to ja koledzy powiem wam jak oszukac tacho ale jesli ktos chce wiedziec to zapraszam na pw

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Ostatnio zmieniony 07 mar 2008, 21:19 przez ciucma102, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 07 mar 2008, 19:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 gru 2006, 22:13
Posty: 71
GG: 0
Lokalizacja: Świętokrzyskie

to ja koledzy powiem wam jak oszukac tacho bynajmniej z tata to sprawdzilismy i dziala a wiec nalezy umiescic zwykly magnes na skrzyni biegow i po tacho nic nie rejestruje[quote][/quote]
o tym co piszesz duzo kierowcow wie ale czy musisz to pisac w takich publicznych miejscach jak to. przeciez to czytaja rozni ludzie, po co my kierowcy sie mamy reklamowac co robimy i jakie sposoby stosujemy. A poza tym magnes dziala nie we wszystkich autach, w większosci aut komputer wariuje i ten sposob sie nie sprawdza


Post Wysłano: 07 mar 2008, 21:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

ok przepraszam koledzy jyz zmienilem jesli ktos chce wiedziec to zapraszam na pw i ja ten sposob testowalem na 2 autach DAF 105xf i man tga w dafie swieci sie kontrolka od abs a w manie predkosciomierz zatrzymuje sie na 40 km/h

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Tytuł: Re:
Post Wysłano: 07 mar 2008, 22:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Mam pytanie, czy lepiej kupic specjalnie komputer do skladania danych tacha cyfrowego czy moze wykorzystac juz instniejacy, ktory jest uzywany tez w innym celu?
Nie rozumiem twojego pytania, po co ci specjalny komputer, do szczytywania danych służa odpowiednie czytniki i programy które instaluje się na komputerze.
No wlasnie nie zrozumiales, czytniki to ja wiem, ze sa, przeczytaj jeszcze raz "do skladania danych"

i jeszcze jedno, czy lepiej miec oryginalnego windowsa czy nie?, bo jak wiadomo kontrole itp
A moze to pytanie sformułować inaczej: czy można mieć tylko kradzionego Windowsa, czy komputer można mieć także od pasera? Ludzie, zastanówcie sie nad tym co mówicie, o co pytacie!

_________________
ego


Post Wysłano: 07 mar 2008, 23:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2007, 11:11
Posty: 301
GG: 0

A ja wam powiem : ,,UCZCIWĄ pracą ludzie się bogacą'' :wink:


Post Wysłano: 08 mar 2008, 0:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Cytuj:
o tym co piszesz duzo kierowcow wie ale czy musisz to pisac w takich publicznych miejscach jak to. przeciez to czytaja rozni ludzie, po co my kierowcy sie mamy reklamowac co robimy i jakie sposoby stosujemy
Myślisz, że oni o tym nie wiedzą? Wiedzą doskonale, i to więcej niż sie tobie wydaje.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 08 mar 2008, 4:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sty 2008, 1:42
Posty: 60
Lokalizacja: Wrocław / Monachium

chciałbym kilka spraw wyjaśnić:
1. jazda na cudzej karcie to tak, jak jazda z wypisaną tarczką na kogoś innego za to nie grożą pasiaki, ale mandat - 5 000 zł.
Cytuj:
Cytuj:
Karta kierowcy ma pamięć do 1 roku (ostatnio slyszałem że zapamietuje max do 5 lat ale nie chce mi sie w to wierzyć
Bzdura kolega, karta zapamiętuje max 28 dni pracy jeśli codziennie kierowca jeżdzi pracuje, odpoczywa itd. ...

Więc nie pisz że karta ma pamięć ponad 300 dni bo to bzdura, karta to mały chip który ma ograniczoną pamięć.

Ps. Możę i dane z roku zmieściłyby się na karcie ale musiałbyś jeździć raz na miesiąć :!:
2. karta z cyfrowego tacho, podobnie jak sam tachograf zapamiętują dane z około jednego roku. to że tylko ostatnie 28 dni może być brane pod uwagę przy kontroli, to zupełnie inna sprawa.
Nawet nie masz pojęcia ile danych jest w stanie pomieścić taki mały chip jaki jest w tej karcie. wszystko więc zależy od rodzaju tego właśnie chipa wtopionego w kartę ...
3. karta polskiego kierowcy jest ważna również w innych krajach Europy, mało tego, automatycznie wybiera język domyślny tachografu jako polski. analogicznie angielska karta kierowcy wybierze jako język domyślny angielski w polskim tachografie.
4. właściwie jest tylko trzech producentów tachografów cyfrowych, z których najpopularniejszym jest Siemens. tak więc nie można mówić o tym jaki rodzaj tacho jest Volvo, a jaki w Scanii ....


Post Wysłano: 09 wrz 2010, 20:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 maja 2009, 23:55
Posty: 7
GG: 0
Samochód: Scania P230
Lokalizacja: Nowa Ruda / Reading

A ja mam problem/pytanie. Otoz mam karte wydana w anglii. Ostatnio wrzucilem ja do cyfraka ktory ja oddal spowrotem. Nie kumam dlaczego tak sie stalo.. karta jest wazna do 2013. Tylko dlaczego nie dziala ostatnio byla uzywana rok temu w UK i wszystko bylo ok. Dodam ze na polskiej karcie tacho dziala bez problemu. Czy to cos w legalizacji popierniczyli ze czyta tylko polskie karty czy co...?


Post Wysłano: 09 wrz 2010, 22:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2008, 21:41
Posty: 349
GG: 997
Samochód: służbowy

przetrzyj delikatnie styki karty szmatką nasączoną alkoholem, może być również uszkodzona sama karta

_________________
Lubię SCANIĘ - jeżdżę VOLVO ale naprawdę uwielbiam - ACTROSY - wyprzedzać
. . .161DT300. . . . . . . . . . . . . .161ETZ300. . . . . . . . . . . . . .161OD300. . .

zabrali mi VOLVO dostałem "ROBURA" teraz mnie wszyscy wyprzedzają


Post Wysłano: 09 wrz 2010, 22:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2009, 15:50
Posty: 29
GG: 3232092
Samochód: Accord, LF
Lokalizacja: KLI

To jeszcze ja mam zapytanko. Jak opisujecie, lub jak powinno się opisać fakt krótkiego przerwania pauzy, w celu np. przestawienia auta?4
W podwójnej obsadzie, z tego co wiem, pauzy 9h nie wolno przerywać, ale niekiedy sytuacja zmusi do ruszenia kilka metrów. Jeśli uda się na "skoki" i tacho nie zarejestruje, to ok, ale jeśli zaskoczy, to jakoś trzeba opisać. Czy wystarczy po polsku i w razie kontroli za granicą tłumaczyć jakoś, czy też jest jakaś ustawa przewidująca taką konieczność i wystarczy wpisać jej numer i każdy wie o co biega?

_________________
B-1997, C-2009, CE...w planach

gdy ruszam w traskę:
Lonstar - Radio
Willie Nelson - On the road again


Szerokości, przyczepności. Bajo!


Post Wysłano: 09 wrz 2010, 23:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2008, 21:41
Posty: 349
GG: 997
Samochód: służbowy

napisz art 12/561/2006/WE data i czytelny podpis oraz napisz dlaczego tą pauzę przerwałeś, jeżeli to było faktycznie tylko kilka metrów to napisz, że na parking przyjechał gabaryt i musiałeś zrobić miejsce, dlatego ruszyłeś pojazd

_________________
Lubię SCANIĘ - jeżdżę VOLVO ale naprawdę uwielbiam - ACTROSY - wyprzedzać
. . .161DT300. . . . . . . . . . . . . .161ETZ300. . . . . . . . . . . . . .161OD300. . .

zabrali mi VOLVO dostałem "ROBURA" teraz mnie wszyscy wyprzedzają


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: