Strona 6 z 15 [ Posty: 288 ] Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 815 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 lip 2012, 20:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Post Wysłano: 26 lip 2012, 19:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2007, 19:19
Posty: 385
GG: 0
Samochód: midlum

legalne nie legalne,,, w siemensie jeśli masz po numerze seryjnym lierekę a małą to możesz w serwisie ustawic każdą aktywnośc po jezdzie jako pauzę, czyli musisz wtedy pamiętac o przełączeniu na pracxę jeśli okoliczności tego wymagają.


Post Wysłano: 04 lis 2012, 12:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 mar 2011, 20:39
Posty: 79
GG: 0
Samochód: dobry

witam. Mam pytanie. Mozecie mi cos powiedziec na temat nowego systemu wypisywania urlopowek. Słyszalem ze teraz to sie robi za pomoca programu komputerowego..

_________________
Jak czolgiem nie wjedzie to pojedziemy Passatem.


Post Wysłano: 04 lis 2012, 20:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
witam. Mam pytanie. Mozecie mi cos powiedziec na temat nowego systemu wypisywania urlopowek. Słyszalem ze teraz to sie robi za pomoca programu komputerowego..
Odpowiedź w trzech aktach :)

1. To jest temat o tachografach cyfrowych.
2. Program nazywa się Word (z pakietu Microsoft Office), Writer (z pakietu OpenOffice) lub jakikolwiek inny edytor tekstów.
3. Wzór pobierzesz z tego adresu. Jak wejdziesz an stronę, kliknij kwadracik i wybierz pl.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 14 lis 2012, 22:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2011, 20:02
Posty: 132
GG: 0
Samochód: Peugeot Boxer L3H3/ Audi a4
Lokalizacja: Kraków

dopiero siadłem na tacho cyfrowe i jestem kompletnie zielony.
w firmie codziennie zjeżdżamy do domu na noc a samochód nie jest przypisany do kierowcy. w pracy mi pokazali żeby przed wyjęciem ustawić sobie na "łóżeczko" i wyciągnąć karte. po włożeniu rano, pytając o wpis manualny zaprzeczać, że automatycznie mi sie pauza rysuje. czy to prawda ? bo tu widze że mówicie aby po włożeniu robić wpis manualny.

kolejna kwestia to czas lokalny a czas UTC.
na wydruku mam podane godziny rozpoczecia i zakonczenia w UTC i dzisiaj w środe juz koncze prace na ten tydzień. czy weekendówke mam mieć datami wg czasu UTC czy lokalnego ?
sprawe komplikuje fajt że UTC swoje, lokalnyt swoje a na tacho pokazuje sie jeszcze czas letni :/

_________________
B, BE, C, CE


Post Wysłano: 15 lis 2012, 10:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

Siema. Urlopówki bierzesz wg normalnego czasu lokalnego. UTC się nie przejmuj on sam się przestawia na letni czy zimowy też miałem z tym problem na początku. Co do wpisu manualnego nie wiem jak to wygląda gdy jesteście codziennie w domu najlepiej by było zostawić kartę dać pauzę zakończyć dzień i wsio rano tylko rozpocząć, no ale mówisz że skaczesz z samochodu na samochód. Pewnie się mylę i proszę o poprawę ale wydaje mi się, że potrzebowałbyś codziennie urlopówkę. Jak masz wątpliwości zadzwoń do ITD:) oni na bank wyjaśnią Ci to:)

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Post Wysłano: 15 lis 2012, 11:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Cytuj:
w firmie codziennie zjeżdżamy do domu na noc a samochód nie jest przypisany do kierowcy. w pracy mi pokazali żeby przed wyjęciem ustawić sobie na "łóżeczko" i wyciągnąć karte. po włożeniu rano, pytając o wpis manualny zaprzeczać, że automatycznie mi sie pauza rysuje. czy to prawda ? bo tu widze że mówicie aby po włożeniu robić wpis manualny.
U mnie na kwalifikacji wstępnej gość tłumaczył, żeby robić wpisy manualne w takim przypadku jak Twój.


Post Wysłano: 15 lis 2012, 23:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2011, 20:02
Posty: 132
GG: 0
Samochód: Peugeot Boxer L3H3/ Audi a4
Lokalizacja: Kraków

też myslałem żeby na początku robić manualne, ale wszyscy kierowcy w firmie robią tak jak napisałem wyżej, więc ja jako świeżak, nie podważałem aurtorytetu kierowców od wielu lat jeżdżących po zagranicy a dopiero zaczynajacych prace po kraju.

a urlopówke, wg czasu w kraju czy wg godziny ktora byla na tacho w danym momencie ?

_________________
B, BE, C, CE


Post Wysłano: 16 lis 2012, 10:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

tachograf podaje Ci normalną godzinę jak w zegarku... Przy wydruku tylko jest UTC i robi wydruk z godziną czy tam dwoma do tyłu.

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Post Wysłano: 16 lis 2012, 12:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 maja 2009, 21:10
Posty: 58
GG: 0

Wpis manualny musisz robić w sytuacji gdy np dzisiaj jeździsz dużym, jutro busem, a pojutrze znowu dużym w takim wypadku musisz określić co robiłeś dnia poprzedniego. Jeśli jeździsz codziennie z tacho mimo że innym autem to śmiało rób wpis automatyczny przynajmniej tak tłumaczył nam gościu na szkoleniu z obsługi tacho cyfrowego.


Post Wysłano: 16 lis 2012, 16:37

Cytuj:
tachograf podaje Ci normalną godzinę jak w zegarku... Przy wydruku tylko jest UTC i robi wydruk z godziną czy tam dwoma do tyłu.
Owszem, podaje godzinę odpowiednio do strefy czasowej. Ale zauważyłem (jeździłem 3 różnymi samochodami na kartę i zjawisko to samo), że jeśli nie ma w tachografie karty podaje czas wg UTC. Jeśli włoży się kartę do tacho czas automatycznie ulega zmianie na lokalny (godzina, dwie później w stosunku do UTC).
Cytuj:
a urlopówke, wg czasu w kraju czy wg godziny ktora byla na tacho w danym momencie ?
Urlopówkę masz mieć wystawioną wg czasu lokalnego.


Post Wysłano: 16 lis 2012, 17:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2011, 20:02
Posty: 132
GG: 0
Samochód: Peugeot Boxer L3H3/ Audi a4
Lokalizacja: Kraków

ok to pozmieniam żeby były wg czasu lokalnego, bo na tacho był jeszcze czas letni.
i przypomniało mi sie jeszcze jedno pytanie.
Co jeśli w ciągu tygodsnia mam dzień, dwa dni przerwy. po prostu siedze w domu nic nie robie. ani busem nie jade ani na placu nie siedzie, mam wolne lecz jest to w ciągu tygodnia ?
potrzebuje na tren czas urlopówke czy jest ona tylko potrzebna na weekendy ze odbyłem odpoczynek tygodniowy ?

_________________
B, BE, C, CE


Post Wysłano: 16 lis 2012, 18:06

W myśl Rozporządzenia WE 561/2006 jeśli nie prowadziłeś pojazdu/byłeś na urlopie/byłeś chory itp. masz mieć wystawione zaświadczenie. A to dlatego, że za ten wolny dzień nie jesteś w stanie okazać wykresówki. W przypadku braku takowego zaświadczenia to Ty będziesz miał problemy na drodze w razie kontroli a nie przedsiębiorca.
Jego obowiązkiem jest wystawić Ci takie zaświadczenie a Twoim posiadać przy sobie. Przez kolejne 28 dni.

Natomiast ten czas, o którym piszesz w świetle w/w Rozporządzenia może być uznany jako regularny/skrócony odpoczynek tygodniowy.


Post Wysłano: 16 lis 2012, 18:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5887
Samochód: Volvo FH

Nie wiem jak teraz, ale jakieś 3 lata temu to pracodawca płacił za nie wystawienie zaświadczenia.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 17 lis 2012, 1:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Cytuj:
ok to pozmieniam żeby były wg czasu lokalnego, bo na tacho był jeszcze czas letni.
i przypomniało mi sie jeszcze jedno pytanie.
Co jeśli w ciągu tygodsnia mam dzień, dwa dni przerwy. po prostu siedze w domu nic nie robie. ani busem nie jade ani na placu nie siedzie, mam wolne lecz jest to w ciągu tygodnia ?
potrzebuje na tren czas urlopówke czy jest ona tylko potrzebna na weekendy ze odbyłem odpoczynek tygodniowy ?
Oczywiście zaświadczenia wypisuje się z czasu lokalnego.
Jeśli miałeś dzień wolny a samochód np. był na bazie albo ktoś inny jeździł nim to po przyjściu do pracy masz mieć wystawione zaświadczenie, ale jeśli np. miałeś dzień wolny a samochód jest przy twoim domu to nie masz możliwości uzyskania zaświadczenie więc musisz udokumentować swoje aktywności przez ten czas np. wyrysować odpoczynek na odwrocie tarczki lub wpisem manualnym(tachograf cyfrowy). I nie na weekendy tylko na czas odpoczynku np. tygodniowego, nie ma czegoś takiego jak pauza weekendowa.

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Post Wysłano: 22 maja 2013, 19:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2006, 11:57
Posty: 67
GG: 8119073
Samochód: Scania

Witam. A ja mam takie pytanko odnośnie tacho cyfrowego. Np. W poniedziałek ruszam Scania z tacho na karte i przejade powiedzmy 2 godziny i kończe w tym dniu jazde , wyciągam karte z tacho. Mam 2 dni wolne i w czwartek wsiadam do Scani z tacho na tarczki. Wystawiam sobie urlopówke od poniedziałku od tej godziny której stanąłem na karcie do ruszenia w czwartek który ruszam na zwykłej tarczce. I w następnym tygodniu znowu ruszam na karcie i urlopówka. Mało jężdze wiec tak to wygląda. Nic nigdzie nie wpisuje tylko wystawiam urlopówki od tej do tej godziny. Czasu jazdy ani czasu pracy nie przekraczam. Czy dobrze robie czy musze te jakieś wpisy robić ?? Jestem zielony w tym tacho cyfrowym wiec pytam z grzeczności.

_________________
Scania Królowa Szos !!
Scania = Szacunek


Post Wysłano: 22 maja 2013, 21:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2012, 10:09
Posty: 36
Samochód: Mercedes Sprinter 519
Lokalizacja: Kraków

Rób wydruk każdego dnia jak kończysz na cyfrowym i urlopówki jak piszesz i będzie ok.


Post Wysłano: 29 sie 2013, 12:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Czy dokonując wpisu manualnego - pauza od ostatniego wyjęcia - 5 dni - muszę również na ten czas mieć urlopówkę?


Post Wysłano: 29 sie 2013, 21:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2012, 13:09
Posty: 1015
Samochód: słaby!

Zaświadczenie o nie prowadzeniu trzeba mieć jeśli upłynęło co najmniej 24 godziny.

_________________
Pilot szwedzkiego samolotu z uszkodzonym wirnikiem


Post Wysłano: 29 sie 2013, 21:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Cytuj:
Zaświadczenie o nie prowadzeniu trzeba mieć jeśli upłynęło co najmniej 24 godziny.

Szczególnie po pół litra na parkingu 8) głupoty opowiadasz...

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 6 z 15 [ Posty: 288 ] Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 815 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: