Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 lut 2007, 23:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 paź 2005, 21:43
Posty: 79
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Witam. Przyszedł czas na następny "odcinek" zaprezentowania mojej kolekcji. Dzisiaj będą to pojazdy i ładunki ponadgabarytowe.

Na pierwszy ogień - same ciagniki "bez przydziałowe" ;). Pojazdy te zostana usupełnione o naczepy, przyczepy jak tylko znajde czas i zaczne składać zasoby z Kibri.

Wspólna fotka - M-B Actros Titan, MAN F2000 w barwach firmy Scholpp i samoróbka Scani R (moje wczesne dzieło - jeszcze nie dokończone).

Obrazek

M-B Actros Titan (prod. Herpa).
Obrazek
Obrazek
Obrazek

MAN F2000 Scholpp
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Scania R samoróbka - kabina pochodzi z Scani R lowrider Herpy, podwozie i osprzet to Kibri
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Teraz czas na firmy.

Firma transportowa Bautrans - firma ma swoją siedzibę w Austrii i posiada cały tabor cięzkiego sprzętu - od nadgabarytów po sprzęt budowlany.

Zestaw MAN TGA XXL i M-B Actros z ładunkiem. Ładunek ten to buldożer Komatsu D 575 A-2 (największy aktualnie spychacz na świecie - waga operacyjna koło 150 ton).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Drugi zestaw z tej firmy to M-B Actros Titan z ładunkiem (zestaw standardowy Herpy).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Następną firmą "ciężką" będzie Hochief. Pj-Pauli prezentuje tą firmę już w osobnym wątku - nie dorównam mu.

M-B Actros Titan jako ciągnik balastowy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Drugi pojazd z tej stajni to Scania R z ładunkiem Liebherra R580 - ładowarka - prod Hepra.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Universal Transport - to następna firma w moje kolekcji. Na razie skromnie - ale będę uzupełniał tą firmę w następne pojazdy.

MAN F90 z naczepą
Obrazek
Obrazek
Obrazek

MAN TGA XXL - jako osobny ciągnik balastowy
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Teraz zaprezentuje osobne pojazdy ciężkie.

MAN F2000 w barwach firmy Wiesbauer
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

MAN TGA XXL w barwach firmy Voss z ładunkiem wywrotka Komatsu HD 785-3 (prod. Kibri)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

M-B Actros Titan w barwach firmy Riwatrans z ładunkiem ładowarka Komatsu WA 800-2 (prod. Kibri)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

M-B Actros w barwach firmy Pieper z ładunkiem motorówki (zestaw prod. Albedo)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

M-B SK z HDS'em
Obrazek
Obrazek
Obrazek


I na koniec pojazd bez których te wszystkie "nadgabaryty" się nie obejdą - pilot - M-B Sprinter w barwach firmy transportowej Max Goll.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lut 2007, 0:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 maja 2006, 21:02
Posty: 38
Lokalizacja: Wrocław

Całkiem spora kolekcja!!!
całość stanowi piękną kolekcję. Myślę, że wśród przedstawionych najbardziej ciekawym zestawem jest BAUTRANS z dwoma ciągnikami balastowymi.

Szkoda, że HOCHTIEF-y nie oryginalne, ale i tak się fajnie prezentują z tymi kabinami zastępczymi :)

Niektóre zestawy całkiem znajomo wyglądające :D

Mały błąd się wkradł: Pilot jest od MAX WILD a nie jak napisałeś od MAX GOLL :)

Zbierasz te trucki wg. jakiegoś schematu czy poprostu wszystko co Ci wpadnie w oko?


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lut 2007, 1:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 paź 2005, 21:43
Posty: 79
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Cytuj:
Całkiem spora kolekcja!!!
całość stanowi piękną kolekcję. Myślę, że wśród przedstawionych najbardziej ciekawym zestawem jest BAUTRANS z dwoma ciągnikami balastowymi.

Szkoda, że HOCHTIEF-y nie oryginalne, ale i tak się fajnie prezentują z tymi kabinami zastępczymi :)

Niektóre zestawy całkiem znajomo wyglądające :D

Mały błąd się wkradł: Pilot jest od MAX WILD a nie jak napisałeś od MAX GOLL :)

Zbierasz te trucki wg. jakiegoś schematu czy poprostu wszystko co Ci wpadnie w oko?
Co do pilota - masz racje - Max Will ;) A co do schematow - zbieram to co mi wpadnie w oko - dlatego troche chaotycznie to wyglada. No coz - co do Hochiefa - masz racje - niektore wygladaja znajomo - Twoja kolekcja. Brakuje tam jeszcze M-B SK - nie fotografowalem go, bo jest zakurzony caly - bledy wczesnego zbierania (pewna kolekcja stoi na polce - niestety zbiera kurz, przyjda lepsze czasy i zostanie doprowadzona do stanu nowek). No i co do kabin - Scania w nadgabarytach to rzadkosc - dlatego jest w mojej kolekcji - mimo, ze to skladak. Chociaz w tym przypadku naczepa tez jest ciakawa - Goldhofer z zaglebieniami (idealnie pasuje do ladowarki).


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lut 2007, 9:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Pokaźna kolekcja. Mnie osobiście podobają się modele: Voss + Komatsu, Actros Pieper. Po przejżeniu tych zdjęć sam nabrałem smaka na jakiegoś gabaryta.


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lut 2007, 12:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2005, 16:23
Posty: 359
Lokalizacja: Łódź

Cytuj:
Po przejżeniu tych zdjęć sam nabrałem smaka na jakiegoś gabaryta.
Ja tak samo :D. Marzy mi się jakiś czteroosiowy ciągnik siodłowo - balastowy, niekoniecznie z naczepą. Za Goldhoferami produkcji Herpy nie przepadam, więc z modeli zaprezentowanych powyżej najbardziej spodobały mi się same ciągniki: niebieski Actros Titan, F2000 Evo Schlopp oraz TG-A XXL Universal Transporte.


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lut 2007, 12:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2006, 21:33
Posty: 217

Chociaż leciutko przestały mi się podobać zestawy z "Riwatrans" to gabaryt z pod tego znaku zrobił na mnie szczególne wrażenie. Może nie tyle sam zestaw, ale bardzo ładnie prezentujący się ładunek. Przynajmniej na pierwszy rzut oka jest to mój wizualny faworyt. "Voss" też niczego sobie. Ogólnie wszystkie zestawy zasługują na uwagę z racji samej swojej specyfikacji budzącej wśród modelarzy szczególne emocje.


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lut 2007, 17:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sty 2007, 17:25
Posty: 123
Lokalizacja: Sobótka k/ Wrocławia

Uff kupa zdjęc ale kolekcja jest naprawde imponująca!! :twisted: :lol: :!: :!: Najlepiej prezentują sie MAN-y

_________________
NIE PISZCIE KRÓTKICH POSTÓW!!
www.globetrotter.fotosik.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lut 2007, 7:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 15:09
Posty: 241
GG: 9740107
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Glina [WOT]

Wspaniała kolekcja ponadgabarytów. Gratulacje :)

_________________
Canon PowerShot A530
Skype:eldamiano3


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lut 2007, 22:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2007, 23:34
Posty: 2
Lokalizacja: Łaziska, Gliwice

te ponadgabaryty to sa boskie... nie wiem czemu ale takie potezne trucki zawsze mnie bardziej krecily niz zwykle 2 lub 3 osiowe konie lub skrzyniowce. musze sobie cos takiego sprawic. nie wiem ktos moze czy mozna takie ponadgabaryty nabyc w skali 1:24 lub 1:25?


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lut 2007, 2:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 paź 2005, 21:43
Posty: 79
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Cytuj:
te ponadgabaryty to sa boskie... nie wiem czemu ale takie potezne trucki zawsze mnie bardziej krecily niz zwykle 2 lub 3 osiowe konie lub skrzyniowce. musze sobie cos takiego sprawic. nie wiem ktos moze czy mozna takie ponadgabaryty nabyc w skali 1:24 lub 1:25?
Z tego co wiem nikt nie wypuscil jeszcze ciagnika do nadgabarytow w skali 1/24 czy 1/25. Istnieja konwersje - tak jak np MAD (konwersja zywiczna do Scani 4-osiowej, cena kolo 100 euro), lub tez wlasne produkcje modelarzy.


Tytuł:
Post Wysłano: 25 lut 2007, 22:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lut 2007, 18:39
Posty: 5
Lokalizacja: Kraków

Interesująca kolekcja tylko pozazdrościć :D najbardziej podoba mi sie:
MAN TGA XXL w barwach firmy Voss z ładunkiem wywrotka Komatsu HD 785-3
oraz M-B Actros w barwach firmy Pieper z ładunkiem motorówki .
Pozdro :D


Tytuł:
Post Wysłano: 11 sie 2007, 19:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2007, 20:34
Posty: 152

Ale masz pokaźną kolekcje. Tylko pozazdrościć Ci takiej. Modele bardzo realnie odwzorowane :D punkt dla firm modelarskich. Chciałbym mieć choć jeden taki. Może podarujesz na gwiazdkę :lol:

_________________
SERDECZNIE ZAPRASZAM


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: