Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 lut 2007, 18:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sty 2007, 12:05
Posty: 15
Lokalizacja: Rzeszów

Witam chciałbym zapytać czy od kierowcy który chce podjąć prace w transporcie krajowym lub międzynarodowym wymage jest zaświadczenie o niekaralności , pytam bo przed chwilą wyczytałem w pewnej tabeli że niekaralność kierowcy jest wskazana i obowiązkowa.

_________________
Le transit international routier (TIR)


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 18:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 13:59
Posty: 5
Lokalizacja: z kosmosu :)

Jeśli jesteś młodym, bez doświadczenia to wymagają przeważnie takich kwitów :)


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 18:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sty 2007, 12:05
Posty: 15
Lokalizacja: Rzeszów

ale z tego co się orintuje nie ma takiego obowiązku wbrew temu co ostatnio przeczytałem ???

_________________
Le transit international routier (TIR)


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 19:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 13:59
Posty: 5
Lokalizacja: z kosmosu :)

Wiesz obowiązku nie ma, ale jak pracodawca wymaga... . No co mu powiesz: nie ma obowiązku?? Od razu jesteś skreślony :)

[ Dodano: Sob, 10.02.2007, 18:09 ]
Obowiązkowe dokumenty, które musisz mieć to te aby Ci kartę kierowcy wypisali, czyli: orzeczenie psychologiczne i lekarskie, kurs na przewóz rzeczy, prawko.


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 19:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sty 2007, 12:05
Posty: 15
Lokalizacja: Rzeszów

nie byłem nigdy karany i nie mam zamiaru kiedykolwiek być, mylnie ktoś opisał w tabeli wykazu dokumentów kierowcy "niekaralność" jako obowiązek 8)

_________________
Le transit international routier (TIR)


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 20:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2006, 23:15
Posty: 187
GG: 0
Samochód: magnum 480
Lokalizacja: warszawa

Koledzy
Wygląda to tak, że gdy ktoś Was zatrudni jako kierowców, w razie kontroli ITD w siedzibie firmy, jest zobowiązany przedłożyć Waszą niekaralność(oryginał) inspektorom. W zasadzie to nie powinien wystawiać kierowcy uprawnienia do pracy, gdy on takiego zaświadczenia nie pokaże, czyli zatrudnia go niezgodnie z prawem
PS. Myślę, że Cyryl powinien lepiej opisać tę sytuację

_________________
"spokojnego nie znam dnia, na dżdżo spalam pety dwa i herbaty tak jak trza nie posłodze
po asfalcie, czy przez piach, gładko, czy po kocich łbach, taki mi się trafił fach-życie w drodze"
W.Młynarski "Absolutnie"


Tytuł:
Post Wysłano: 19 cze 2007, 20:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 cze 2007, 11:07
Posty: 4
Lokalizacja: Mokrzyska CITY

Większość pracodawców wymaga zaświadczenia o niekaralności. I nie tylko od młodych kierowców. Mój tata ma 28 lat doświadczenia i jak zatrudniał się niadawno w firmie kazali mu donieść takie zaświadczenie.


Tytuł:
Post Wysłano: 19 cze 2007, 22:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 kwie 2007, 19:11
Posty: 48

Cytuj:
Koledzy
Wygląda to tak, że gdy ktoś Was zatrudni jako kierowców, w razie kontroli ITD w siedzibie firmy, jest zobowiązany przedłożyć Waszą niekaralność(oryginał) inspektorom. W zasadzie to nie powinien wystawiać kierowcy uprawnienia do pracy, gdy on takiego zaświadczenia nie pokaże, czyli zatrudnia go niezgodnie z prawem
PS. Myślę, że Cyryl powinien lepiej opisać tę sytuację
8) No i tutaj się kolega BARDZO pomylił, nie ma znaczenia czy kierowca był karany czy też nie podczas kontroli ITD w siedzibie firmy, nie istnieje (chyba, że w Twojej kolego podświadomości) przepis, ani żadne wytyczne kierowane odpowiednią Ustawą transporcie rzeczy o tym by pracownik przeprowadzający kontrolę z ramienia ITD, wymagał "zaświadczenia o niekaralności" kierowców pracujących w danej firmie.
Pracodawca jako "strona" na podstawie Ustawy o Ochronie Danych Osobowych może, ale nie musi o takie zaświadczenie POPROSIĆ kandydata na kierowcę, i jako "strona" jak już wspomniałem ma do tego prawo. Jest to w interesie samej firmy zorientować się, Kogo ma zamiar zatrudnić, powierzając mu póżniej zestaw niejednokrotnie wart setki tysięcy złotych.

Kolegom proponuje nie snuć tutaj domysłów, ani wymyślać bzdur, już niedługo wakacje tak wiec się wyszalejecie...

Pozdrawiam....Tomik, wszystkim PRAWDZIWYM Driverom SZEROKO!!! :P

_________________
Zawsze i wszędzie Scania królową będzie...SZEROKOŚCI


Tytuł:
Post Wysłano: 19 cze 2007, 22:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2007, 13:52
Posty: 93
GG: 0
Lokalizacja: :P

ale pracodawcy inaczej patrza na to ze np. jestes karany za pobicie a inaczej za kradziez :)


Tytuł:
Post Wysłano: 19 cze 2007, 22:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 kwie 2007, 19:11
Posty: 48

dokumentami potrzebnymi by spotkać się z przyszłym pracodawcą to :
-prawo jazdy (stosownie do wymagań firmy)
-zaświadczenie o ukończeniu kursu na przewóz rzeczy bądż osób
-zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu kierowcy
-zaświadczenie od lekarza psychologa dla kierowców zawodowych...

i tyle panowie, można oczywiście, jeśli wymaga od Was pracodawca przedstawić zaświadczenia kursów ADR, HDS, Przewozy ponad normatywne (gabaryty)
najczęściej jest tak, że pracodawca jeśli wymaga "Zaświadczenia o niekaralności" chodzi mu o sprawy karne przeciwko mieniu lub wykroczenia drogowe...to ma znaczenie jak już wcześniej zauważyłem w czasie kiedy powierza Wam (Nam) zestaw wart tysiące złotych....

_________________
Zawsze i wszędzie Scania królową będzie...SZEROKOŚCI


Tytuł:
Post Wysłano: 20 cze 2007, 17:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2006, 23:15
Posty: 187
GG: 0
Samochód: magnum 480
Lokalizacja: warszawa

Przejrzyj kolego ponownie przepisy, ponieważ przewoźnik ma obowiązek trzymać zapytanie o niekaralność delikwenta, któremu wystawia zaświadczenie, że ma wszystkie wymagane dokumenty do wykonywania pracy kierowcy. Mojego szefa i jego syna kontrolowali zieloni i od niego(syna, tzn.prowadzącego pojazd) takiego właśnie dokumentu żądali, więc czy aby napewno istnieje to tylko w mojej podświadomości?

_________________
"spokojnego nie znam dnia, na dżdżo spalam pety dwa i herbaty tak jak trza nie posłodze
po asfalcie, czy przez piach, gładko, czy po kocich łbach, taki mi się trafił fach-życie w drodze"
W.Młynarski "Absolutnie"


Tytuł:
Post Wysłano: 20 cze 2007, 17:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 kwie 2007, 19:11
Posty: 48

No niestey istnieje w Twojej podświadomości...chyba czas na przedstawianie się:)
jestem dawnym absolwentem Wyższej Uczelni w Radomiu, kierunek Transport drogowy, a niestety jestem też byłym pracownikiem Inspekcji Transportu Drogowego teraz przeszedłem na drugą stronę barykady można tak powiedzieć...chyba juz wszystko jasne, jestem świadom tego co piszę i nie mam nawet zamiaru spoglądać w Ustawy...Pozdrawiam :>

_________________
Zawsze i wszędzie Scania królową będzie...SZEROKOŚCI


Tytuł:
Post Wysłano: 20 cze 2007, 18:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2006, 14:13
Posty: 111
Lokalizacja: Bartoszyce

Sory tomik ale możesz mi powiedzieć kiedy Ty to wszystko zdąrzyłeś obskoczyć? 11 lat za kółkiem, Wyższa Uczelnia, ITD, a jeszcze wcześniej obiło mi sie chyba gdzieś o uszy że pracowałeś za granicą.

_________________
Kubuś Puchatek zanim napisał jakiś post, to siadał i walił się w głowę pluszową łapą, mówiąc „myśl, myśl, myśl…”
Wy też myślcie zanim coś napiszecie !


Tytuł:
Post Wysłano: 20 cze 2007, 18:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 kwie 2007, 19:11
Posty: 48

CV dostępne w mojej terażniejszej firmie :)

tak pokrótce mogę dodać: po pierwsze uczyłem się i nie kiblowałem w rzadnej klasie!!!, pożniej Radom i po tym wszystkim kierowca na terenie Francji pojazdy wojskowe Legii Cudzoziemskiej,po powrocie do kraju ITD a teraz driver, coś jeszcze? dodam-posiadam rodzinę (czworo dzieci-dwoje z nich adoptowane) i ostatnie na początku Lipca w planach do urodzenia.......w sumie tłumaczenie się jest bezsensu, ale odpowiadam na pytanie.
Nie jestem smarkaczem tak jak nie którzy z Was

_________________
Zawsze i wszędzie Scania królową będzie...SZEROKOŚCI


Tytuł:
Post Wysłano: 20 cze 2007, 20:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2006, 20:13
Posty: 36
Lokalizacja: Jaworzno

tomik
Nie żebym się czepiał, ale:
Cytuj:
jestem dawnym absolwentem Wyższej Uczelni
-"dawny absolwent" - brzmi zabawnie, ale przede wszystkim nielogicznie :!: :D
Cytuj:
po pierwsze uczyłem się i nie kiblowałem w rzadnej klasie!!!
-żadnej klasie jak coś... Bez komentarza.
Cytuj:
jestem też byłym pracownikiem Inspekcji Transportu Drogowego
To coś mizerną wiedzę dysponujesz, nawet jak na byłego inspektora przystało. Tak się składa, że wiem doskonale jak wyglądają szkolenia przyszłych inspektorów. I wiem też, jak wielką wagę przywiązuje się do dogłębnej znajomości przez nich ustawy o transporcie drogowym.
Cytuj:
Pytanko....czy robiąc kurs na Świadectwo kwalifikacji majac kategorię "C" prawa jazdy, należy ponownie przechodzic ten kurs mając już kategorie "C-E"?
Stary inspektor ITD i nie wie? :lol:
Cytuj:
jestem świadom tego co piszę i nie mam nawet zamiaru spoglądać w Ustawy
A ja jednak polecam lekturę http://gitd.gov.pl/pliki/prawo/ustawa1.pdf a w szczególności art. 5, dotyczący zasad podejmowania i wykonywania transportu drogowego.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: