Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 18:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 18:08
Posty: 159
Lokalizacja: Janów Lubelski / Rzeszów

Cheester a mogłbys powiedziec jaka opinie ma ta szkoła ? Dobra,zła ? i od ilu punktów przyjmują ?
Pzdr...


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 18:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2006, 17:52
Posty: 161
Lokalizacja: Knyszyn->(Podlasie)<-Poland

myśle że temat ten wart jest przeniesienia do działu "przepisy i porady" :wink: w końcu warto myśleć i radzić sie innych już od małego :wink:

_________________
Obiekt mego pożądania -Renault Magnum Vega!!!


"Zamiast szukać winnych jak najdalej od siebie wystarczy spojrzeć w lustro i zacząć poprawę od najtrudniejszej osoby: samego siebie."-Cyryl


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 18:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sie 2006, 21:26
Posty: 24
Lokalizacja: Konin

Może ktoś z Was studiuje logistyke? Jak jest na tym kierunku? W tym roku pisze mature i zastanawiam się co robić dalej. Podobno dużo matematyki jest na logistyce, co mnie zniechęciło do tego, żeby tam iść.


Pozdrawiam!

_________________
http://www.frank-tour.konin.lm.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 21:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2006, 17:08
Posty: 60

troszkę huowo jak trzeba na własną rękę praktyki robić. Tata mi powiedział że znajdę pracę w warsztacie i tam będę zamiatał kanały i całą resztę. zero roboty przy samochodach

_________________
RKS Motor Lublin& WKS Śląsk Wrocław & RKS Chełmianka Chełm


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 21:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2006, 17:52
Posty: 161
Lokalizacja: Knyszyn->(Podlasie)<-Poland

Cytuj:
troszkę huowo jak trzeba na własną rękę praktyki robić. Tata mi powiedział że znajdę pracę w warsztacie i tam będę zamiatał kanały i całą resztę. zero roboty przy samochodach
ja sie z tym nie zgodze :twisted: to zależy jaki poziom jest w danym mechaniaku :!: u nas w Białymstoku są 2 mechaniaki i Ci z tego gorszego oczywiście nie mają pozwolenia na dotknięcie sie do samochodu ale kumpel muwił że od nas po 3 dniach już normalnie robisz autka :twisted: i zależy też jak sam potrafisz robić bo jak zobaczą że pieprzysz robote to jasne że dadzą Ci tylko miotełke i pojechał :twisted: ale co kraj to obyczaj i wszędzie bywa różnie :wink:

_________________
Obiekt mego pożądania -Renault Magnum Vega!!!


"Zamiast szukać winnych jak najdalej od siebie wystarczy spojrzeć w lustro i zacząć poprawę od najtrudniejszej osoby: samego siebie."-Cyryl


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lut 2007, 0:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 wrz 2006, 3:24
Posty: 109
GG: 6579088
Samochód: Mercedes W124 200D
Lokalizacja: Wałbrzych

Ja też chodzę do technikum o kierunku obsługa i naprawa pojazdów samochodowych jestem już w drugiej klasy od drugiej klasy mam praktyki i co myślicie że zobaczyłem jakiś samochód przed oczami, zapomnijcie robimy na jakiś gównianych tokarkach, frezarkach i bóg wie czym jeszcze a samochodów ni huhu. Nawet przedmiotów konkretnie z mechaniką pojazdów nie mamy, ale mam nadzieje że od 3 klasy to się zmieni. Nawet nasz wychowawca mówi żebyśmy na egzaminie na Technika zapomnieli o samochodach bo my mamy naprawiać wszystko od okrętów po bóg wie co...


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lut 2007, 19:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 wrz 2006, 20:46
Posty: 57

A ja uczęszczam do ZSZ na kierunku mechanik precyzyjny!! i wcale się tego nie wstydzę po to są szkoły zawodowe żeby się czegoś nauczyć!! ja mam narazie praktyki raz na tydzień i jest masę roboty!! :/ przeważnie przy takich starszych samochodach jak polonez maluch cienko i tak dalej ale zdarzyło mi się ostatnio wymieniać olej w audi A6 :D :D a mój instruktor mówił że jak będe chciał iść do technikum to żadem problem a po tej szkole co teraz jestem to na kierowce od ręki biorą tylko trzeba prawko zdać :D :D :wink: :wink:

_________________
RENAULT MAGNUM :D
....::::::::....
_____________________

"Grunt To Szybkie Ciężarówki, szybkie kobiety i bary szybkiej obsługi" :D


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lut 2007, 19:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2006, 14:43
Posty: 24
GG: 0
Lokalizacja: Wołomin-WWL

A ja chodze do technikum ekonomicznego.Jestem w pierwszej klasie.To napewno nie jest szkola o kierunku mojej przyszlej pracy ale mam ja prawie pod samym domem.Ale jest bardzo ciezko i nie wiem czy dalej sobie poradze.Ale zeby skonczyc tylko pierwsza klase i pozniej juz chyba bedzie latwiej(tak przynajmniej slyszalem).Skoncze szkole i juz dalej nie ide tylko prawko i za kierownice. :lol: Juz nie moge sie doczekac. :lol:


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lut 2007, 20:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2006, 17:52
Posty: 161
Lokalizacja: Knyszyn->(Podlasie)<-Poland

ja dziś sie dowiedziałem że w Warszawie na urzędzie celnym stoi już nowiutka Scania dla naszego mechaniaka :D więc lada dzień będziemy mieli tego sprzęta w swojej szkole :wink: i jeszcze w najbliższym czasie na terenie naszej szkoły ma powstać coś w rodzaju serwisu Scani :wink: więc szkoła zajeb***a tylko jak w każdej trzeba sie uczyć :?
a jak napisał kolega Bartek-trucker po takiej szkole mamy "pierwszeństwo" przy naborze kierowców bez doświadczenia po samej szkole :wink:

_________________
Obiekt mego pożądania -Renault Magnum Vega!!!


"Zamiast szukać winnych jak najdalej od siebie wystarczy spojrzeć w lustro i zacząć poprawę od najtrudniejszej osoby: samego siebie."-Cyryl


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lut 2007, 20:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

Prince nie martw sie ja mialem to samo co ty. W drugiej klasie tokarki, frezarki a zadnego przedmiotu samochodowego. W trzeciej bedziecie robic przy samochodach i dojda Wam przedmity typowo samochodowe. W czwartej klasie tez dojda Wam nowe przedmioty. Stoszek co do praktyk swoja opisalem w dziale o szkolach technicznych. Auto_model jak ja szedlem do szkoly prog byl 85pkt ale z tego co wiem ostatnio przyjeli wszystkich ktorzy chcieli. Szkola ma dobra opinie bo tak jak pisalem za siedzenie sie nie zdaje. Trzeba sie uczyc i nie jest lekko. Duzo absolwentow z naszej szkoly jest kierownikami serwisow lub policjantami. A przyjmuja wszystkich bo do maturalnej dochodzi polowa klasy. U mnie w 1 klasie bylo 32 a teraz jest 23 w tym 4 powtarzajacych. W innej klasie zostalo 16. Duzo chlopakow mysli ze ta samochodowka to jakos sie zda. Jednak nie daje tak rady. Przepros nie ma, dyrektor surowy i nie patyczkuje sie z tymi co nie chodza czy robia przypaly. Od razu wywala. Pozdro.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lut 2007, 20:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 cze 2006, 17:56
Posty: 10
Lokalizacja: marcinkow

Witam Wszystkich! Ja uczęszczałem do Technikum o profilu Technik Spedytor. Jednak się przepisałem po 2 miesiącach nauki do ZSZ na kierunek Mechanik Pojazdów Samochodowych! Przepisałem się ponieważ w technikum było za mało praktyki,sama teoria! Jeszcze jak nauczyciel od przedmiotu zawodowego,mianowicie Podstawy Transportu i Spedycji zaczął mi na lekcji książkę do zeszytu dyktować to podziękowałem! Teraz w zawodówce mam 2 dni praktyk i 3 dni szkoły w 1 i 2 klasie,natomiast w 3 mam 3 dni praktyk i 2 szkoły,tak jest wszędzie chyba :?: Więc Praktyki mam w prywatnym zakładzie,jest tak,ze jak ktoś ma pojecie o mechanice to nie zamiata kanału tylko robi z mechanikiem przy samochodach,a jak nie ma w ogóle pojęcia samochodach to zamiata cały warsztat i stacje diagnostyczna! ja robie z mechanikiem,co powiedzą to staram się to zrobić jak najlepiej,natomiast moi koledzy ostatnio szukali 2 godz gdzie są śruby od mocowania amortyzatora;/ To by było na tyle,jak coś chcecie więcej wiedzieć to piszcie a ja postaram się odpowiedzieć :D
Pozdrawiam Michał :mrgreen:


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lut 2007, 7:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 15:09
Posty: 241
GG: 9740107
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Glina [WOT]

A w Warszawie jest jakieś liceum profilowane transport i spedycja bo nigdzie nie mogę znaleźć.

_________________
Canon PowerShot A530
Skype:eldamiano3


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lut 2007, 18:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sty 2007, 15:19
Posty: 4
Lokalizacja: Białystok

Ja skończyłem 7 lat temu Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku,kierunek mechanik pojazdów samochodowych.Czytając posty kolegi z Knyszyna widzę ,że w tej placówce wiele się zmieniło na + 8) .W czasie nauki zrobiłem prwko kat.B niestety roboty nie znalazłem i musiałem zrobić B+E.Mam teraz robotę jako taką.Teraz zrobiłem C i szukam czegoś innego. Moim zdanie powinni zrobić w Mechaniaku jakiś kierunek żeby szkolić młodych ludzi na zawodowych.Przecież na miejscu są warszytaty i szkoła jazdy.Miejmy nadzieje,że to się zmieni.


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lut 2007, 22:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lut 2007, 23:46
Posty: 79
Samochód: Scania G410 E6 Streamline
Lokalizacja: Ostrzeszów (POT)

Własnie jestem na pierwszym roku technikum logistycznego :) Jak widze jestem pierwszy.Tez chce jeżdzic w przyszłosci truckiem i to byl chyba najlepszy kierunek w miescie.Na poczatek moze jakims busem pojezdze potem truck albo sam zaloze jakas na poczatku mala firme transportowa,kupie busa i bede smigał wiec mysle ze mi sie ten kierunek przyda :wink: Ale w moim miescie sa dwie spore firmy transportowe ale one maja same zestawy,wlasciwie busami to tylko chyba mój sasiad jezdzi i tez bym tak chciał,moze to mi sie uda :) Jak narazie mam 3 przedmioty zawodowe:podstawy logistyki,ekonomia logistyki i transport i spedycja.Jezeli macie jakies pytania to chetnie odpowiem aczkolowiek nie wiem czy bede umial na wszystkie,w koncu tylko I rok.To w takich duzych miastach nie ma takiego kierunku a w miasteczku które ma 16.000 mieszkanców ma,fajnie :D Pozdrawiam i czekam na pytania :lol:


Tytuł:
Post Wysłano: 14 mar 2007, 22:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 kwie 2006, 12:28
Posty: 106
GG: 12479927
Samochód: MAN TGL 12.240 LX
Lokalizacja: Trzcianka

Ja się ucze w Trzciance w Technikum Mechanicznym, swojego czasu była to jedyna Samochodówka w Polsce :-) W drugiej klasie bede mial praktyki na warsztatach ktore sie znajduja w naszej szkole :-) W pierwszej klasie mam przedmioty zawodowe takie jak ; Podstawy Konstrukcji Maszyn i Urządzeń , Podstawy Technologii Maszyn... Powiem wam ze jak chce sie miec jako taka srednia to trzeba ostro ryc :-) Ale opłaci sie w przyszłosci :-) Ja mysle ze teraz jezeli chce sie byc kierowca nie tyle szkoła jest wazna co jezyk obcy :-) Takie jest moje zdanie :-) Pozdrawiam!!


Tytuł:
Post Wysłano: 15 mar 2007, 19:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sty 2007, 14:55
Posty: 22
Lokalizacja: Poznań

Ja chodzę do Technikum samochodowego w Poznaniu na kierunku Mechatronik i sprawa wygląda mniej więcej tak:
W pierwszej klasie mieliśmy raz w tygodniu 5 godzin warsztatów szkolnych (nauka spawania, toczenia itp.) oraz 4 miesiące na serwisie.
W drugiej klasie mieliśmy wybór jak ktoś chciał mógł iść na cały rok do serwisu albo pół roku w szkole (stacja kontroli pojazdów i warsztat) i pół roku na serwisie.
W trzeciej klasie nie ma praktyk w tygodniu ale są dopiero w Maju i trwają ponad miesiąc (5 dni w tygodniu serwis)
W czwartej klasie nie ma praktyk tylko jakieś zajęcia specjalne czy coś takiego, odbywają się w szkole i chyba stawiają tam nacisk na elektronikę.

A co do tego mitu jakoby na serwisie tylko biegasz z miotła i podajesz narzędzia to jest w nim dużo prawdy ale tak naprawdę zależy wszystko od Ciebie, np. Jestem z jednym kolesiem na serwisie i ja cały czas jestem na warsztacie a on pół dnia myje samochody. Jasne że jak robisz z mechanikiem musisz umyć podłogę i uporządkować narzędzia ale zwykle jest dużo roboty i można się wiele nauczyć. Pzdr. sorry za składnie.


Tytuł:
Post Wysłano: 15 mar 2007, 21:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 gru 2006, 13:54
Posty: 26
GG: 8374983
Samochód: DAF XF 105
Lokalizacja: Glinojeck city

Koledzy a jesli chcialbym zostac w przyszlosci spedytorem lub handlowcem to jaka szkole najlepiej wybrac?? Zeby bylo troche teorii oraz troche praktyki.Bo jak dobrze wiemy przewaznie teoria mija sie z praktyka :/

_________________
..::<<DAF FT XF 105!!!!>>::..


Tytuł:
Post Wysłano: 16 mar 2007, 16:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sty 2007, 14:55
Posty: 22
Lokalizacja: Poznań

Istnieją licea profilowane o profilu transport-spedycje trwają 3 lata i kończą się maturą ale wg. mnie lepiej wybrać się do normalnego Lo bo przygotowują lepiej do matury i będziesz miał większe szanse dostać się na kierunek o którym marzysz, po za tym w liceum profilowanym nie ma za dużo przedmiotów zawodowych i poziom nauczania z tego co wiem jest dość niski wiec uważam tego typu szkoły za bezsensowne. Są również technika handlowe ale nie mogę wiele na ich temat powiedzieć. pzdr.


Tytuł:
Post Wysłano: 16 mar 2007, 20:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 gru 2006, 13:54
Posty: 26
GG: 8374983
Samochód: DAF XF 105
Lokalizacja: Glinojeck city

goat1922 dzieki za rade :] pozdro

_________________
..::<<DAF FT XF 105!!!!>>::..


Tytuł:
Post Wysłano: 16 mar 2007, 23:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lut 2007, 22:59
Posty: 59
Lokalizacja: Kępno

Ja chodze do Technikum Mechanicznym o profilu Naprawa i obsługa pojazdów samochodowych.

_________________
Jak kochac to ksiezniczke jak krasc to miliony

460xxl + Przyczepa tandem KIERUNEK EUROPA ZACHODNIA/SKANDYNAWIA


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: