Autor
Wiadomość
Tytuł: Jakie szkoły??
Post Wysłano: 10 lut 2007, 11:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2006, 17:08
Posty: 60

Jeżeli chce zostać truckerem to do jakiej szkoły po gimnazjum powinienem się udać?? chodzi mi o szkoły w Lublinie. I jeszcze jakiej kategorii prawa jazdy powinienem mieć?


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 11:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:11
Posty: 713
GG: 41206084
Samochód: SCANIA R420
Lokalizacja: Augustów

Myślę , ze nie ma szkoły dla kierowcy ja osobiście zostałem po ogolniaku.Patrząc na pokolenie naszych ojców co są kierowcami to pewnie raczej rzadko ktory jest po jakiejś szkole zwiazanej z motoryzacją.Ale dobrze , że chcesz się kształcić w tym zawodzie napewno ci pomoze to w jakimś stopniu.

_________________
scania R-serie "Stronger than ever"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
International Transport

Augustów najpiękniejsze miasto Polski


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 11:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2006, 17:52
Posty: 161
Lokalizacja: Knyszyn->(Podlasie)<-Poland

w obecnych czasach nie ma szkół specjalizujących w zawodzie kierowcy :? a szkoda :roll: ja ucze sie w mechaniaku i mysle ze to jest dobra szkoła po której łatwiej będzie mi w zawodzie truckera niz na przykład po zwykłym ogólniaku :wink: ale ukończona szkoła moim zdaniem mało wpływa na to jakim zostaniesz kierowcą bo to zależy głównie od Ciebie :] jeżeli chodzi kategorie prawo jazdy to było to już wiele razy poruszany na tym forum :twisted: ja bym Ci polecał Białostocki mechaniak :mrgreen: jedna z najlepszych technikum w Polsce (mamy podpisaną od tego roku umowe ze SCANIĄ -na rozpoczęciu roku był sam prezes Scani ze Szwecji :D ) ale nie powiem że jest łatwo od cholery mam przedmiotów zawodowych w tym raz w tygodniu praktyki :wink:

_________________
Obiekt mego pożądania -Renault Magnum Vega!!!


"Zamiast szukać winnych jak najdalej od siebie wystarczy spojrzeć w lustro i zacząć poprawę od najtrudniejszej osoby: samego siebie."-Cyryl


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 12:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lip 2006, 21:25
Posty: 71
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)

JA ucze sie w technikum mechanicznym na kierunku mechanika i obsługa pojazdów mechanicznych.Co z tego mi sie przyda za parę lat gdy bede ju kierowca??czas pokaże ale mysle ze cos napewno:)

_________________
http://www.weglostal.com.pl
http://www.kemipol.com.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 12:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2006, 17:52
Posty: 161
Lokalizacja: Knyszyn->(Podlasie)<-Poland

Cytuj:
JA ucze sie w technikum mechanicznym na kierunku mechanika i obsługa pojazdów mechanicznych.Co z tego mi sie przyda za parę lat gdy bede ju kierowca??czas pokaże ale mysle ze cos napewno:)
no to witaj w klubie :D ja jestem w 2 klasie technikum i w następnym roku szkolnym wybieram specjalizacje :arrow: naprawa i obsługa pojazdów samochodowych :wink: myśle że mamy dobry start w karierze truckera :wink: pozdrawiam 8)

_________________
Obiekt mego pożądania -Renault Magnum Vega!!!


"Zamiast szukać winnych jak najdalej od siebie wystarczy spojrzeć w lustro i zacząć poprawę od najtrudniejszej osoby: samego siebie."-Cyryl


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 15:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2006, 18:12
Posty: 171
GG: 8161983
Lokalizacja: Kalisz/PPL

Panowie nieważne jakie szkoły kończysz, ważne jest to co masz w głowie. Prawda jest taka że rozwagi na drodze i bezpieczego prowadzenia zestawu nie uczą w żadnej ze szkół. Ale jest i druga strona medalu mając dwóch kandydatów na kierowcę w tym samym wieku i z podobnym doświadczeniem szef firmy zatrudni osobę która kształciła się w szkole zwązanej choć pośrednio z transportem.


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 15:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 18:08
Posty: 159
Lokalizacja: Janów Lubelski / Rzeszów

Koledzy to moze mi ktos pomoże . Ja szukam tez szkoły samochodowej tylko ze w Rzeszowie , wiecie moze cos i tej szkole ?
A co sadzicie o kierunku "Transport i Spedycja" co moge po nim zobic ?
Pzdr .. :D


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 15:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 15:09
Posty: 241
GG: 9740107
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Glina [WOT]

Właśnie co sądzicie o kierunku "Transport i Spedycja" :?: Czy są jakieś szkoły o tym profilu w Warszawie :?:

_________________
Canon PowerShot A530
Skype:eldamiano3


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 15:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2006, 18:12
Posty: 171
GG: 8161983
Lokalizacja: Kalisz/PPL

I ja podłączam się pod prośby kolegów.


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 15:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2006, 17:52
Posty: 161
Lokalizacja: Knyszyn->(Podlasie)<-Poland

moim zdaniem ten kierunek pomoże Ci w przypadku zakładania samemu swojej firmy :wink: ale do zawodu kierowcy to raczej ma mało wspólnego :wink: też myślałem o takim kierunku ale to jest tylko liceum profilowane i wybrałem mechaniak :wink: mój kumpel sie uczy na takim kierunku i mówił ze jest tam czasami wspominane o truckach ale to głównie takie teorytyczne rzeczy w prowadzeniu firmy takie jest moje zdanie :wink: trzeba napisać do Giertycha żeby wprowadził szkoły dla kierowców zawodowych :mrgreen:

_________________
Obiekt mego pożądania -Renault Magnum Vega!!!


"Zamiast szukać winnych jak najdalej od siebie wystarczy spojrzeć w lustro i zacząć poprawę od najtrudniejszej osoby: samego siebie."-Cyryl


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 16:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 15:09
Posty: 241
GG: 9740107
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Glina [WOT]

A jak bym chciał zostać spedytorem :?:

_________________
Canon PowerShot A530
Skype:eldamiano3


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 16:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2006, 17:52
Posty: 161
Lokalizacja: Knyszyn->(Podlasie)<-Poland

no to własnie chyba w tym kierunku kształci te liceum :) papierkowe roboty związane z transportem i spedycją :P życze udanych wyborów szkół :wink:

_________________
Obiekt mego pożądania -Renault Magnum Vega!!!


"Zamiast szukać winnych jak najdalej od siebie wystarczy spojrzeć w lustro i zacząć poprawę od najtrudniejszej osoby: samego siebie."-Cyryl


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 16:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Cytuj:
A jak bym chciał zostać spedytorem
Liceum transportowo-spedycyjne lub technikum. Ja chodzę do liceum, jak narazie mam tylko jeden przedmiot zawodowy właściwie nie związany z transportem. W drugiej klasie ma dojść podobno spedycja oraz przedsiębiorczość, dalej to nie wiem.


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 16:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 15:09
Posty: 241
GG: 9740107
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Glina [WOT]

Ok. Dzięki. Nie wiedziałem bardzo, ale teraz się orientuję. Pozdrowienia :)

_________________
Canon PowerShot A530
Skype:eldamiano3


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 16:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sty 2007, 18:53
Posty: 623
GG: 6032020
Lokalizacja: Czchów

tak czytam sobie wypowiedzi na temat tego kierunku transport i spedycja i powiem tak 8) skonczylem liceum o takowym wlasnie ukierunkowaniu, w pierwszej klasie jedynym zawodowym przedmiotem byla przedsiebiorczosc, w drugiej doszly systemy i srodki transportu, a w trzeciej to juz ciut wiecej bo pojawily sie: uklady komunikacji w trasnporcie, automatyka i robotyka oraz spedycja 8) kolega Sienki19 dobrze powiedzial ze to liceum ksztalci raczej w kierunku pracy nad papierkami ale wiedza zdobyta na takich zajeciach zawodowych, moze sie okazac przydatna :) sam sie o tym przekonalem 8) teraz studiuje na polibudzie w rzeszowie, kierunek zarzadzanie i inzynieria produkcji, potem mam zamiar (o ile dojdzie do tego momentu) wybrac specjalnosc: zarzadzanie logistyczne :wink: takze ja sie jak narazie ksztalce w kierunku "papierkowym" ale mimo wszystko chcialbym zasiasc za kolkiem :mrgreen: pozdr.


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 16:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 18:08
Posty: 159
Lokalizacja: Janów Lubelski / Rzeszów

sukerr moze wiesz cos o szkole samochodowej z Rzeszowie ? Ja mam jakies 70 km do Rzeszowa i tam chciałbym isc po gim ? Wiesz jaka to szkoła jaki poziom ?


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 16:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sty 2007, 18:53
Posty: 623
GG: 6032020
Lokalizacja: Czchów

Auto_model sluchaj.. niestety jakwidzisz tez w rzeszowie nie jestem miejscowy, mam 130km :lol: studiuje wiec nie jestem oblatany w szkolach srednich :wink: popytam, moze ktos da jakis cynk, jak co to dam ci znac na pw 8) a tak na marginesie, w akademiku mieszka ze mna koles z janowa :) pozdr.


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 16:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 18:08
Posty: 159
Lokalizacja: Janów Lubelski / Rzeszów

sukerr no widac świat jest mały :D
No jak byś coś wiedział na temat Samochodówki to daj na PW :)
Pzdr ..


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 17:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 gru 2006, 19:44
Posty: 168
GG: 7571940
Samochód: Mercedes Atego, Renault Premium
Lokalizacja: Bydgoszcz

Ja ide do ZESPOłU SZKół SAMOCHODOWYCH W BYDGOSZCZY profil transport-spedycja po tym chce zostac kierowca u ojca i jezdzic po europie ;)

_________________
-Renault Premium 440DXi Zdjęcia
Pomykam tandemem :P
GG:7571940


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 18:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

No wiec Auto_model i stoszek ja ucze sie w Lublinie w Zespole Szkol Samochodowych. Wiecie napewno gdzie miesci sie szkolo bo to obok kina Kosmos. Szkola nie uczy w kierunku zostania kierowca ale mozna zdobyc duzo wiedzy technicznej na temat autek. Szczegolnie osobowki ale ja przynosze do szkoly PT i nauczyciel od Budowy Pojazdow Samochodowych kseruje sobie co mu tam odpowiada wiec napewno pokazuje to na lekcjach. Jezeli chodzi o warsztaty to w 1 klasie ich nie ma a zaczynaja sie od 2. Szkola ma podpisane umowy z dealerami. Z ciezarowek sa to Scania i Volvo. W 3 klasie w maju jest miesiac praktyk ktore sam sobie zalatwiasz. Ja bylem w Volvo. Mysle ze jezeli interesujecie sie motoryzacja mozecie sie wybierac. Trzeba troche sie uczyc bo latwo nie jest i nauczyciele nie przepuszczaja za to ze chodzi sie na lekcje. Trzeba cos w minimalnym stopniu umiec.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: