Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 12 maja 2007, 20:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2006, 21:33
Posty: 217

Cytuj:
Zabroń teraz używania CB tym którzy jeżdżą tylko po swojej okolicy - powodzenia w proszeniu o pomoc.
Dokładnie tak. Gdyby z CB korzystali tylko kierowcy zawodowi, uzyskanie pomocy w odnalezieniu miejsca w danej okolicy graniczyłoby z cudem. Jest to niewątpliwy plus tego "boom'u", jednakże minusów jest niestety na razie o wiele więcej...


Tytuł:
Post Wysłano: 13 maja 2007, 0:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2007, 17:23
Posty: 209
GG: 0

Jaki tam boom CB teraz?...Panowie natłok na radyjku był w latach 94-98.Pamiętam jak ludzie stawiali anteny bazowe na dachach...sam miałem FUTURE zamocowaną do balustrady balkonu na 7 piętrze,gdyz administracja nie wyraziła zgody na wystawienie na dach.Wtedy nie mozna było znalezć wolnego kanału....dwie bandy w lewo i dwie w prawo zajęte......Teraz kanał 9 ratunkowy wogóle nie istnieje...W tamtych czasach były regularne dyżury ratowników,którzy uprawnienia zdobywali na odpowiednich kursach i czatowali z jacksonami , montowało sie w mobilu dopały 200 watowe i mikrofony z pogłosem by móc sie porozumieć i przebić przez silniejsze stacje,które na bazie miały SUPER CHITE z mocą 400 watt i antene na dachu 16-o pietrowego wieżowca......odbywały się w Poznaniu zloty CB radiowców nad maltą,gdzie w weekendy zjeżdzało sie co najmniej 130 osób..sam byłem organizatorem niektórych...Teraz na radiu cisza spokój i głuchota.....nie rozumiem podziału na małe i duże...wszyscy jesteśmy użytkownikami i powinniśmy być kulturalni i pomocni dla siebie..o ile by było lepej !....Pozdrawiam i do usłyszenia.

_________________
Zapraszam na mój kanał Youtube...
Powodzenie mojego kanału, jego rozwój będzie zależał od WASZYCH polubień :D
Startuje z pełną parą już w krótce .... :)

https://youtu.be/s5GwCxFeTlo


Tytuł:
Post Wysłano: 13 maja 2007, 0:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 maja 2007, 17:39
Posty: 25
GG: 0
Lokalizacja: Podkarpackie

Cytuj:
Jaki tam boom CB teraz?...Panowie natłok na radyjku był w latach 94-98.
Zgadzam się, ale był to boom radiowców stacjonarnych! (kanał wywoławczy 28)


Jak założyłem pierwsze radio CB w swoim samochodzie to nie było "krokodylków" i co 10 ciężarówka nie posiadała radia CB !!!
Od tamtej pory wziął się boom CB dla mobilków i teraz każdy je ma (czasami niestety).

[ Dodano: Nie, 13.05.2007, 1:04 ]
Cytuj:
...Teraz kanał 9 ratunkowy wogóle nie istnieje...
To fakt, że mało miejscowości posiada nasłuch kanału 9.
Ale najpierw się zorientuj zanim palniesz głupotę.

Oto kilka stron www z ratownictwem CB-PL:
http://www.ptr.prv.pl/
http://ratownictwo.org/ksa/
http://www.plcb.org/

Pozdrawiam.


Tytuł:
Post Wysłano: 13 maja 2007, 6:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 15:09
Posty: 241
GG: 9740107
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Glina [WOT]

Bocian11 ja myślę, że ty pomożesz i jesteś dobry, ale znajdzie się i taka osoba co nie pomorze i jeszcze zaszkodzi innemu użytnikowi tegoż radia. Bo nie sądzę, żeby te osoby, które znam mogły komuś pomóc.

_________________
Canon PowerShot A530
Skype:eldamiano3


Tytuł:
Post Wysłano: 14 maja 2007, 11:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lis 2006, 1:18
Posty: 38
Lokalizacja: Befftown

Ostatnio moją uwage zwróciło, że już nie tylko kratowozy i przypadkowe osobówki używają CB ale i w bryczki z górnej półki takie jak BMW, Audi, Mercedes itp. Może nie było by w tym nic dziwnego ale jak widzę taką prawie nową bryczkę z majtającą się dwu metrową anteną na d***e to krew mnie zalewa. Moim zdaniem burzy to estetyke takiej furki.


Tytuł:
Post Wysłano: 14 maja 2007, 11:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

a pozatym dobrze się czujesz? :P



A ty się dobrze czujesz :?: Kolejny post tego typu i warn / Mayday


przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać :mrgreen:
chodziło mi o nawiązanie do postu powyżej mojego który nie miał nic wspólnego z tematem i był na poziomie 7 latka, a jak wiadomo żeby jeździć "bryczką z górnej półki" to trzeba sobie zapracować na nią, zazwyczaj przez pokonywanie dużych odległości samochodem między oddziałami firm, to i do limuzyn montują CB. a co? nie wolno?
a już całkiem rozwaliło mnie zdanie na temat estetyki porządnej anteny :D

sorki, koniec ot :)


Ostatnio zmieniony 15 maja 2007, 6:55 przez chudy, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 14 maja 2007, 15:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 kwie 2007, 22:05
Posty: 2
Lokalizacja: Zabrze

ni widze nic złego wposiadaniu przez osobowki CB ... i tak duża część z nich to keirowcy TIR-ów .... lub ludzie z ta dziedziną związani. ALe zdarzają sie ułomy. Sam byłem świadkiem jak jakis co tu dużo mówic IDIOTA puścił przez 30 sekund jakąś piosenke a na to drugi mówi że nie ma radia w aucie i żeby puscił dalej. Więc ten przez kolejne 10-15 minut puszczał piosenki. A jak go ktos wyzwał to chciał sie z nim bić ... no coment


Tytuł:
Post Wysłano: 14 maja 2007, 16:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lip 2006, 11:06
Posty: 380
GG: 0
Samochód: Opel Zafira 2.0 DTi
Lokalizacja: Kraków

Ja uważam że wszystko jest dobre, ale do czasu. Wydaje mi się, że coraz mniej jest takich posiadaczy CB, co rzeczywiście mają je i używają we właściwym celu. Nie chciałbym tu poruszac tematu usunięcia za wszelką cenę CB z osobówek, bo pare razy przydarzyło się, że sam w zafirze miałem CB i rzeczywiście, musze przyznać że sie przydało. Natomiast ilekroć mam je w samochodzie i ktoś coś potrzebuje, staram się mu pomóc, bo sam pare razy zostałem ofiarą cwaniaków typu "mam cb i nikt mi nie podskoczy", widze kolesia co ma bata na dachu i leci z przeciwnej strony, więc sie kulturalnie pytam o droge, a ten na mnie siadł z ryjem że jak potrzebuje wiedziec to zebym se do wróżki zadzwonił. także oszołomów nam nie brak.


pozdrawiam ;)

_________________
ze mnie to tiroweic żaden :(!


Tytuł:
Post Wysłano: 14 maja 2007, 16:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
ale jak widzę taką prawie nową bryczkę z majtającą się dwu metrową anteną na d***e to krew mnie zalewa. Moim zdaniem burzy to estetyke takiej furki.
O gustach się nie dyskutuje :) Gdybym posiadał np. najnowsze BMW serii 5 to bankowo na tylną klapę poszedłby lemm 3001 turbo, albo sirio performer 5000 :twisted: I guzik mnie obchodzi co myślą o tym inni :) Póki co jednak samochody luxusowe pozostają dla mnie w sferze marzeń :(
A tak na marginesie - udało wam się kiedyś uzyskać odpowiedź od kierowcy jadącego jakąś limuzyną :?:

_________________
Czerwone i bure


Tytuł:
Post Wysłano: 14 maja 2007, 17:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2006, 21:33
Posty: 217

Cytuj:
A tak na marginesie - udało wam się kiedyś uzyskać odpowiedź od kierowcy jadącego jakąś limuzyną
Tak, aż dwa razy :!: :wink: A były to Mercedesy - bodajże oba E klasa.


Tytuł:
Post Wysłano: 14 maja 2007, 22:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
Tak, aż dwa razy Exclamation Wink A były to Mercedesy - bodajże oba E klasa.
Trochę ratujesz ich honor aczkolwiek i tak nie mam zbyt dobrego zdania o kierowcach limuzyn. Generalizowanie jest niesprawiedliwe, ale często odnoszę wrażenie, że oni mają się jakby za lepszych - nadludzi. I nie mają za bardzo ochoty zniżać się do poziomu przeciętniaków i odpowiadać na radiu..... Baaa, oni go nawet nie słuchają - zapytają o ścieżkę i po usłyszeniu odpowiedzi wyłaczają. :(

A jeszcze odnośnie wypowiedziBratt'a
Cytuj:
jak widzę taką prawie nową bryczkę z majtającą się dwu metrową anteną na d***e to krew mnie zalewa.
Ja za to padam ze śmiechu jak widzę samochód za ponad 400 tys zł, a na dachu antenę za 30zł postawioną na chusteczce higienicznej :lol: Nie wspominam o tym, że najczęściej jest to midland 18-244 który po stosunkowo niedługim czasie cały rdzewieje :mrgreen:

_________________
Czerwone i bure


Tytuł:
Post Wysłano: 15 maja 2007, 1:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2007, 17:23
Posty: 209
GG: 0

Ja ostatnio pomogłem pewnej Pani w limuzynie objechać straszny kocioł spowodowany remontem przejazdu kolejowego....zahaczyliśmy o cukiernie i poszliśmy na deser lodowy.....uwielbiam CB,desery lodowe i biznesswoman...serio.... :D

_________________
Zapraszam na mój kanał Youtube...
Powodzenie mojego kanału, jego rozwój będzie zależał od WASZYCH polubień :D
Startuje z pełną parą już w krótce .... :)

https://youtu.be/s5GwCxFeTlo


Tytuł:
Post Wysłano: 21 maja 2007, 8:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2007, 17:15
Posty: 7
GG: 0
Samochód: MAN TGA
Lokalizacja: LEGNICA

mnie najbardziej irytuje taki przypadek, osobowka A jedzie chwile przede mna, osobowka B zaraz za mna. na radiu gdy osobowka A pyta o droge zasieg wychodzi na czerwone pole, nie minie minuta i osobowka B zadaje to samo pytanie o droge, nie ma mozliwosci zeby nie slyszal odpowiedzi z przed minuty, a i tak zapyta. w sumie nie jest to grzech, ale w przypadku gdy na drodze jest jak w mrowisku to ciezko znalezc luke na kanale.

pozdrawiam


Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 8:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2006, 11:07
Posty: 32
Lokalizacja: Krakoof

Moje zdanie na ten temat jest takie że CB może mieć każdy ale nie każdy powinien go używać :| bo niejednokrotnie zdażyło mi się zwracać uwage gościom którzy prowadzą się przez cały Kraków na 19 albo jakiś gamoń "pysia pysia" napiera czasami od rana do wieczora :| na kanale 19 powinno być coś jak na forum że dostajesz ostrzeżenie po 3 dostajesz bana kiedyś słyszałem że takiego właśnie delikwenta ostrzegano a później dostał po gębie.
Co do prowadzenia kogoś przez miasto to Kraków dość dobrze znam większość ulic więc jak zjeżdzam do domu to zawsze się zatrzymam i poczekam na kogoś kto niemoże znaleźć jakiejś ulicy przykład kiedyś prowadziłem gościa spod zakopianki na ul Łowińskiego czyli przez całe miasto miałem czas na to więc tak zrobiłem a jak czasu niemam to przez radio tłumaczę. Także jak ktoś zabłądzi w Krakowie to wołać "czerwony pirat"

_________________
`79 star200 SW400+S5-45 100km/h po równym
`98 Land-Rover Discovery 2,5 Tdi -terenowa limuzyna

chcesz moje gg npisz PW
http://www.wsbil.com/portal.php zapraszam wszystkich


Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 17:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 maja 2007, 9:20
Posty: 68
Lokalizacja: 43-,61-

ja tam nie mam nic do radyjka w osobówce, tylko że trzeba go używać z glową a nie pytać o głupoty albo blokować 19

_________________
...Górale są twardzi jak twarda jest grań, od dziecka wiedzą że, by spojrzeć ze szczytu i świat u stóp mieć...WYSTARCZY TYLKO CHCIEĆ...


Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 22:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2007, 17:23
Posty: 209
GG: 0

Cytuj:
ja tam nie mam nic do radyjka w osobówce, tylko że trzeba go używać z glową a nie pytać o głupoty albo blokować 19
Popieram....te "pysia pysia"to chyba w całym kraju popularne w Poznaniu nadaje jak najęty.....prowadzenie kogoś na 19kanale to dla mnie absurd!Powinno się kolesia wywołac i mykać na inny kanał,a tak syf totalny nie mówiąc o tych co opowiadają sobie jak to sie nie namęczą z rozplandeczeniem...Pozdro dla wszystkich.

_________________
Zapraszam na mój kanał Youtube...
Powodzenie mojego kanału, jego rozwój będzie zależał od WASZYCH polubień :D
Startuje z pełną parą już w krótce .... :)

https://youtu.be/s5GwCxFeTlo


Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 22:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lip 2006, 11:06
Posty: 380
GG: 0
Samochód: Opel Zafira 2.0 DTi
Lokalizacja: Kraków

W Krakowie siedzi taki jeden palant co co jakis czas woła na 19stce "maciek z klanu, maciek z klanu" wtedy to sie ucieka na 20 albo na 18. bo to jest nieporozumienie.

_________________
ze mnie to tiroweic żaden :(!


Tytuł:
Post Wysłano: 24 maja 2007, 8:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:49
Posty: 77
GG: 1
Samochód: TOYOTA HiAce
Lokalizacja: 100lica

heh, czytam te wszystkie posty wywające do zakazania osobówkom posiadania cb i chce mi się śmiać... na takowe propozycje zawsze odpowiedam "projektem" ustawy o wprowadzeniu wysokich opłat za używanie radia w samoochodzie służącym do celów zarobkowych... :mrgreen:


życzę wszystkim użytkownikom cb-radia więcej luzu, więcej wiedzy o paśmie i zasadach korzystania z niego.
życzę wszystkim aby "walkę" o poprawę kultury zaczęli od siebie.
aby chociaż raz zastanowili się czy zmieniając kanał na inny na pewno nikomu nie przeszkadzają w rozmowie...

_________________
Tomek Zagóra
toyota hiace
dnt carat, cte boston
kanał lokalny #32FM; wywołanie: Góral


Tytuł:
Post Wysłano: 24 maja 2007, 20:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lut 2005, 0:53
Posty: 111
Lokalizacja: Warszawa/Suwałki

Cytuj:
....nikomu nie przeszkadzają w rozmowie...
Po to jest te 40 podstawowych kanałów i tak naprawdę rzadko zdarza się że ktoś komuś wbija się w eter. Nie wiem czemu napisałeś żeby w pojazdach przeznaczonych do transportu wprowadzono opłaty :?: :!: Ja takie opłaty albo koncesje wprowadził bym dla samochodów prywatnych. Może kanał 19# oczyścił by się z syfu który jak by nie patrzeć panuje w eterze

_________________
Witam po latach przerwy! ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 24 maja 2007, 21:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Wprowadzanie jakichkolwiek opłat za korzystanie z CB jest bardzo głupim pomysłem, a to ze względu na to, że nikt nie będzie egzekwował od posiadaczy radia zezwolenia. A już na 100% nikt nie będzie zajmował się czyszczeniem eteru z takich wykolejeńców jak pysia. Za co więc miałbym płacić? Marzenia o czystym kanale 19 są tak samo złudne jak marzenia o dobrych i bezpłatnych autostradach w Polsce.

_________________
Czerwone i bure


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: