Strona 7 z 7 [ Posty: 132 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7
Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 26 lip 2007, 8:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lip 2007, 13:03
Posty: 228
GG: 7
Samochód: Służbowy
Lokalizacja: GSL

Większośc ludzi potrafi tylko pytać. Sam Ci nic nie powie, ale on musi wiedzieć bo Najlepsza prędkośc to 130-200 km/h. A co?
Najlepsze jest to koleś jedzie w trase, jedzie już jakiś czas.
Przedchwilą ktoś zapytał jak tam dróżka na xxx, a za chwilę ten baran pyta się o to samo, bo radyjko włącza tylko raz na ruski rok, a antena jak ta się o takich mówi to jest tylko do ozdoby!!!
to jest wogóle szkoda kasy!!! Ozdoba!!!

Ja mam też radyjko w osobówce, ale jak coś chcę to pytam, ale i też odpowiadam. Mam cały czas włączone tak nawet wrazie W.!

_________________
A -> 09.12.2009 ;)
B -> 09.12.2009 ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 26 lip 2007, 8:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 15:09
Posty: 241
GG: 9740107
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Glina [WOT]

Tylko w Polsce jest moda na CB w osobówkach, na zachodzie jakoś tego nie tak nie widać jak w naszym kraju.

_________________
Canon PowerShot A530
Skype:eldamiano3


Tytuł:
Post Wysłano: 26 lip 2007, 11:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lip 2007, 13:03
Posty: 228
GG: 7
Samochód: Służbowy
Lokalizacja: GSL

CB to dobra rzecz dla ludzi którzy umieją sie tym posługiwać, a nie dla baranów!
Jak już zakładać to po to, żeby mądrze z tego korzystać, a nie się TYLKO PYTAĆ!

_________________
A -> 09.12.2009 ;)
B -> 09.12.2009 ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 03 sie 2007, 14:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sie 2007, 13:49
Posty: 123
Lokalizacja: Niektórzy mówią, że to już Kaszuby. Czy ja wiem ?...

Panowie !

Z całym szacunkiem dla wszystkich ale w miarę czytania Waszych wypowiedzi przecierałem oczy (ekran) ze zdumienia ...

Opisywane pomysły wyglądały na twory pijanego szaleńca (bez urazy)

Bylibyśmy chyba jedynym krajem na świecie gdzie wymyślono coś takiego.
W demokratycznym (?) kraju taka dyskryminacja ???
A najlepsze były pomysły :
- od 3,5 T
- badania psychotechniczne
- pojazd firmowy / nie firmowy
- etc

Panowie ! Nawet za tzw. "komuny" (gdy obowiązywały zezwolenia) nikt nikomu nie uzależniał jego wydania od tego czy miał osobówkę, ciężarówkę czy za przeproszeniem ... rower (bo i takie "mobile" były)

Osobiście użytkownikiem CB jestem od 1989 roku i mam za sobą wzloty i upadki polskiego CB. A byłoich w tym czasie parę. I wbrew temu co się uważa to nie kierowcy ciężarówek byli na początku najliczniejszą grupą użytkowników.

Wiele lat od momentu liberalizacji przepisów (czyt. od powszechnego dostępu do CB) minęło zanim radiotelefony zagościły w kabinach ciężarówek. Jeżdżąc po Polsce przez parę ładnych lat (od własnie 89 roku) większość rozmów prowadziło się z "bazówkami" i osobowymi mobilami bo ciężarówek z CB po prostu ...było tak niewiele, że spotkanie kogoś z CB było wydarzeniem do tego stopnia ważnym, że skutkowało prawie zawsze krótkim spotkaniem na parkingu.

Więc "palma pierwszeństwa" w temacie rozwoju polskiego CB nie należy niestety do kierowców ciężarówek (no może z nielicznymi wyjątkami. Czy ktoś pamięta Zielonego Ogórka z Elbląga czy Heńka Star-a?)

Co nie znaczy, że ktoś Wam czegoś zabrania.

Ale nawoływanie do bojkotu innych użytkowników czy wręcz zakazu to NIEPOROZUMIENIE !!!

Uzurpowanie sobie prawa do pracy na wybranych kanałach czy w ogóle na CB jest jakimś kompletnie bezsensownym pomysłem.

To nie w tworzeniu jakiś zakazów czy ograniczeń jest sposób na wzajemne "współżycie" na kanałach ale przestrzeganie podstawowych zasad użytkowania CB.

To nie lata 93-96 gdy znalezienie w mieście "wolnego" kanału było cudem ...

Każde urządzenie ma co najmniej ponad trzydzieści innych kanałów na których panuje ...cisza.

Wiem, wiem 19-tka to kanał drogowy, informacje, komunikaty itp ...
Ale czy tych dwóch, trzech z jednej firmy co "lecą" gierkówką muszą zmuszać wszystkich innych do słuchania tego co działosię wczoraj w kolejce po węgiel i co ten czy tamten robił w ostatni weekend ?

Wszak tak dobrze to wszyscy znamy ...

Wymagamy od innych tego czego sami nierzadko nie przestrzegamy. Wszak to takie ...polskie i naturalne prawda ?

Więc zanim zaczniemy "propagować" takie pomysły (?) popatrzmy na siebie i zróbmy coś tak od siebie żeby było lepiej.

W każdej grupie zawodowej i w każdej społeczności są ludzie i ...taborety i żadne zakazy i ograniczenia nic tu nie zmienią.

Dobrze pamiętamy (a przynajmniej część z nas) że ładnych parę lat temu choć obowiązywały pozwolenia na używanie CB to i tak 4/5 z tych co posiadali CB ich nie miało.

Nie po to "podciągamy" do cywilizowanego świata by tworzyć takie idiotyzmy.

Sami spróbujmy pokazać, że można inaczej (kłania się wspomniana akcja Kulturalna 19-ka) a inni pójdą w nasze ślady (mam nadzieję) i CB stanie się środkiem do KOMUNIKACJI a nie substytutem antyradaru i sposobem na uniknięcie odpowiedzialności za swoje "wyczyny" na drodze.
A tzw. "naturalna selekcja" i tak wyeliminuje te "wybitne' jednostki bo posiadanie CB Radia nie zwalnia od myślenia i zdrowego rozsadku. Szczególnie na drodze.


Nasi koledzy też maja swoje "za uszami" i nikt temu nie zaprzeczy.
A tak jak napisałem w poprzednim poście proponowane rozwiązania nie rozwiążą problemu. To nie tu należy szukać antidotum na tę "chorobę"

Prosze zwrócić uwagę, że w krajach bardziej "cywilizowanych" nikt nikomu nie zakazuje posiadania CB ale jakoś nikt tam nie jest tym zainteresowany poza nielicznymi pasjonatami.

Dlaczego ?

Bo system pracy, wyposażenie, uposażenie policji jest na tyle skuteczne i motywujace, że oni sa tam gdzie być powinni a ich działania skutecznie przeciwdziałają zapędom drogowych piratów.
Nie ma bezsensownych zakazów i ograniczeń, jakość dróg i całej infrastruktury drogowej jest dużo lepsza a to w decydujący sposób wpływa na sposób jazdy.

Nikt nie chowa sie po krzakach, nie wystawia radaru na 40 -ce pozostawionej pół roku temu przez drogowców, nie ma limitów na paliwo kilometry, maja ubezpieczone radiowozy etc, itd ...

Tu jest recepta na skuteczne działanie policji. Żadne CB nie ustrzeże delikwenta przed monitoringiem, permanentną obecnością policji i ich pojawianiem sie "spod ziemi" jak ma to np miejsce w Niemczech.

To proces długofalowy, kosztowny i niezależny od nas.

Wszak nie możemy zastępować w tym policji ale skutecznie jej w tym pomagać w eliminacji "straceńców"

Wszak odpowiedni numer zna każdy a dostępność "komórek" pozwala na przekazanie informacji z każdego miejsca (w tym zza kierownicy jadącego za piratem auta)

Ale kto to zrobi i czy w ogóle zrobi to już zupełnie inna sprawa.

Nieprawdaż ?


VY 73 !

_________________
I born to be a trucker

FB : Pilotaż Gut Usługi Pilotowania
http://www.pilotazgut.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 29 gru 2007, 0:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 cze 2007, 0:09
Posty: 344
GG: 0
Samochód: Nyska V8 Tandem
Lokalizacja: Gdzieś przy DK12 :)

ja wam powiem że z CB to jest podobnie jak z Internetem...kiedyś mało popularne,nie każdy miał,teraz kupujesz za 500zł cały zestaw i gadasz do woli,rozmowy są za darmo,zniesiono wszelkie pobory opłat za korzystanie z CB, tak samo z netem...kiedyś to miał jeden gość na całą wieś i tyle, a teraz to każdy ma dostęp do niego,koszty załorzenia i korzystania bardzo niskie, dosłownie prawie każdy może sobie na to pozwolić, i dlatego zalewa nas co jakiś czas fala tzw: "dzieci neo" (nie obrażając normalnych użytkowników Neostrady)., co spamują fora,klną ile wlezie, a o korzystaniu z Internetu nie mają pojęcia, tak samo jest z CB, nudzi się ludziom, kupi sobie jeden z drugim radio i już ma co robić,kanał 19 jest najbardziej używanym kanałem dlatego nie dziwota że na nim najczęściej słyszy sie wyzwiska,durne teksty,albo puszczanie melodyjek czy reklam.coś podobnego do spamu. i teraz kupi sobie taki radio, wogóle nie wiedząc co to jest, a informacja jaką dostał to jest taka że kumpel sobie kupił i powiedział "Jest takie coś co za darmo się gada do oporu" któż by się nie skusił na takie cacko? i np: ma taki ziomek z blokowiska radyjko, które w rzeczywistości jest mu kompletnie nie potrzebne,w najgorszym przypadku nie ma samochodu,nie interesuje go sytuacja na drogach, no to co ma z nim zrobić? albo opyli, albo będzie się bawił i bredził "skacząc" po kanałach.tu nie ma co rozmyślać nad hasłem :"Stop CB w osobówkach" buractwo jest wszędzie, za kołem ciężarówki, osobówki, czy traktora.
nieraz radio kupują ludzie bez zastanowienia... "bo każdy to ma w aucie", każdy ma to ja też...no fajny tok myślenia...tyle że jeśli mi radio nie jest potrzebne to po cholere go kupować??? telefon za drogi,połączenia są drogie...zostaje CB..mówicie tu co niektórzy o tym że CB nie jest do korzystania w pracy, tylko jako hobby, no może tak to się teraz określa...ale ja tyle się naoglądałem przypadków że mi nikt nie powie że CB używa się w celach hobbystycznych, moja ciotka pracuje w centrali taksówek w moim mieście i korzysta z CB, szef nie wykupił żadnego pasma a i tak znalazł się wolny kanał co nikt na niego nie wchodzi i tak już się przyjęło i na tym jednym zleca kierowcom kursy...są z tego pieniądze? są....więc jakie to hobby? zarabianie kasy? może być....hehe każdy kombinuje żeby mieć pożytek z radia....no nie każdy ale większość,druga część to buractwo czyli chołota od której się na radiu nie można odgonić no i ostatnia to bardzo małe środowisko normalnych ludzi którzy pytają o drogę,stacje bazowe w miastach które pomagaja mobilom dotrzec na dany adres....ja radio mam w osobówce, często jeździmy więc radio jest włączone,czasem pożartuję na 19 jak to w drodze... z innymi mobilami ale tak z umiarem bez rzucania mięsem,bo to każdy jeden potrafi, zapytam o drogę, jeśli mam dobre info to pomogę...jakoś się potrafię dogadać z innymi.a wejdzie jeden z drugim co to radio pierwszy raz na oczy widzi to już wtedy klękajcie narody. a wszystko przez to że prawo nie zakazuje nikomu mieć CB...i z niego korzystać...
ja się do tego tałatajstwa na CB przyzwyczaiłem i już obojętnie czy ktoś klnie w moim towarzystwie czy nie....prawda jest taka że żadna "KULTURALNA 19" nie pomoże bo buractwo było , jest i będzie....chyba że zaczną wnosić opłaty...wtedy trochę się to zredukuje,choć nie koniecznie bo uparty to i zapłaci byle by sobie pobluzgać na radiu czy puścić muzykę z RMFFM... :roll:


Tytuł:
Post Wysłano: 29 gru 2007, 20:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 gru 2007, 22:12
Posty: 7
Lokalizacja: Łodz

Napisze krótko bo nie lubie pisac poematów :!:

CB Radia w osobówkach - TAK !!
Często za bardzo uogólnia sie kierowców aut osobowych , a jesli chodzi o CB to każdy stara sie przymknąc oko jak jeden z nas tych drajwerów zawodowych wchodzi w bajere z kumplem na 19 kanale o pierdołach. Nam CB radio jest bardziej potrzebne, ale nie znaczy ze trzeba innym tego egoistycznie zakazac !
Wiele razy osobówka mi pomogła , pokazała adres, ostrzegła o wypadku za zakrętem i ogólnie jak droga wygląda , było wporzo dlatego będe ich bronic, mimo ze teraz kazdy matoł moze kupic sobie CB radio i siać popeline na 19 kanale.

Dzieki temu ze mozna sobie bez zadnych pozwolen i opłat montowac CB mam takie coś w osobówce i jak ktos chciałby zrobic zakaz to niech sie zastanowi - Moze kiedys trafisz na moja osobówke a wtedy możesz byc pewny ze jesli potrafi to Ci pomoze.

_________________
!o1=o===ooo= long & strong


Tytuł:
Post Wysłano: 29 gru 2007, 20:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 cze 2007, 0:09
Posty: 344
GG: 0
Samochód: Nyska V8 Tandem
Lokalizacja: Gdzieś przy DK12 :)

tak, wszystko zależy od człowieka nie ważne czym się porusza,


Tytuł:
Post Wysłano: 30 gru 2007, 4:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 gru 2007, 1:17
Posty: 18
Samochód: Kombolot '14, pedryl 307cc '04
Lokalizacja: Suchy Las/Wawa

Osobówka, dostawczak do 3.5 tony, ciężarówka... A pomyślał ktoś, że większość używających CB to nie zblazowani kolesie, którzy właśnie wciągnęli kreskę i nie mają co ze sobą zrobić, tylko ludzie którzy pracują tak samo jak kierowcy dużych aut ? Jeżdżę autami osobowymi na przemian z dostawczymi od 1997 roku, mniej więcej od tego czasu używam CB, za które płaciłem paskarskie składki "za używanie powietrza", aż do 2004 roku. Nie uważam bym był kimś gorszym niż kierowcy dużych mobili, bo jak ktoś napisał, nie ma znaczenia auto jakim sie poruszasz... Takie same grzeszki mają na sumieniu kierowcy aut osobowych, busów, jak i ciężarówek. Paradoksalnie, zauważyłem, że jeśli grzecznie zwrócę uwagę dwóm szczylom z osobówek, że swoimi pogaduchami zaśmiecają 19, przeproszą i przejdą na inny kanał. Kiedy zwróciłem uwagę trzem truck-kiermanom, [wycenzurowano] głupoty o gaciach żony jednego z nich, na 19 (z jednej firmy - nazwę litościwie pominę - znana na tym forum), to jeden mi odpowiedział, że "mu się nic na wyświetlaczu radia nie wyświetla, że ten kanał jest zarezerwowany". I tyle, żadnej skruchy, żadnego przepraszam, ani przysłowiowego "pocałuj mnie w d**ę. Nie ma sensu więc głupio gadać, że osobówki "be", a duże auta są "w porzo". Wszyscy są równo winni.
Szkolisz młodego kierowcę ? To oprócz wiedzy odnośnie prowadzenia dużego pojazdu przekaż mu też savoir-vivre z zakresu używania radia. Zanim sprezentowałem mojej drugiej połowie CB, wziąłem ją na kilka tras, by posłuchała jak prawidłowo korzystać z tego wynalazku.

Pozdrawiam

_________________
"To miejsce nie jest dla mnie, jutro będę już daleko stąd,
Bóg świadkiem próbowałem być tak jak wszyscy, to był błąd..."


Tytuł:
Post Wysłano: 30 gru 2007, 4:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 cze 2007, 0:09
Posty: 344
GG: 0
Samochód: Nyska V8 Tandem
Lokalizacja: Gdzieś przy DK12 :)

powiem ci kolego że czasami mam już tego buractwa na radiu dosyć, wyłącze je ale nie dłużej jak na pół godziny i zaś włączam...zapytam o dróżkę i tak już słucham, klną,wyzywają,pytają o ścieżkę,żartują,a mi to wszystko wpada jednym uchem a wypada drugim...te "buraczane" odzywki oczywiście bo jeśli ktoś zapyta o drogę a wiem co i jak to oczywiście że odpowiem, ale do tych ćwoków co niektórych co zamęt na 19 robią przywykłem, czasami coś odburknę jak się czepiają do mnie to zasadzę tekstem w stylu "Czego plujesz w tą gruchę"i zaraz cisza a jak nie daje za wygraną to przyciszam albo załączam radio i słucham...a ten pacan niech sobie gada...ja nigdy zamętu nie robie na radiu i oczekuję tego od innych no ale nie każdy jest człowiekiem jak widać...niektórzy to zwyczajne taborety...co zrobić...


Tytuł:
Post Wysłano: 30 gru 2007, 19:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1310
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Większość piszących w tym temacie pewnie zostanie dobrymi politykami. Dlaczego : tylko polityk potrafi tak jak część kolegów tutaj bić pianę na temat bzdurnego tematu na 7 stronach i w dodatku nic z tego nie wynika.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Tytuł:
Post Wysłano: 31 gru 2007, 1:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 cze 2007, 0:09
Posty: 344
GG: 0
Samochód: Nyska V8 Tandem
Lokalizacja: Gdzieś przy DK12 :)

no,kolego ale z twojego postu też nic nie wynika, jak już musiałeś coś napisać to mogłeś chociaż na temat a nie komentarz od razu do wpisujących się w temat...zamiast oceniać innych sam byś coś napisał...co?
taka mała uwaga, bo czasem siebie nie widzimy a po innych jeździmy... :roll:


Tytuł:
Post Wysłano: 31 gru 2007, 2:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 maja 2007, 17:39
Posty: 25
GG: 0
Lokalizacja: Podkarpackie

Panowie!!!

Według mnie ten temat został całkowicie zamknięty po wypowiedzi MULTIHEŃKA tzn. 3 sierpnia 2007 roku !!!
Więc proszę abyście go przeczytali "od deski do deski"
zanim zdecydujecie się wypowiedzieć w tej sprawie

Pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 7 z 7 [ Posty: 132 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: