Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 lut 2007, 19:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2007, 17:48
Posty: 5
Lokalizacja: Łowicz

Hej!
Co myślicie o nawigacji? Czy początkujący kierowca powinien w nią inwestować??
jakie wegług was są najlepsze??
Szerokiej drogi!
Pozdrawiam!! :wink: :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lut 2007, 20:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2006, 20:50
Posty: 10
Lokalizacja: Krosno

Powiem Ci, że jak chcesz jej uzywać w samochodzie osobowym to i owszem, bo od paru dni <tygodni> zmagam się z tym, żeby uwzględnic w nawigacji to że poruszasz sie samochodem cięzarowym i strasznie z tym ciężko, próbowałem juz wielu map i z reguły jest to samo, czyli ma cię gdzieś i pcha pod ograniczenia tonażu itd. i-GO ma opcję jazdy samochodem cięzarowym, map&guide tez ma taka opcję, bo z reguły w cała reszta takiej opcjii nie posiada. Jeżeli chodzi o Polskę to moim zdaniem bezkonkurencyjna jest automapa xl 3.9.7, jej dokladnośc jest chyba najlepsza, ale to jest tylko Polska. Ja mam mio p550, taki pocket pc i jest naprawdę wystarczający chodzi bardzo ładnie, nie gubi sygnału i fakt że jest to pocketpc jest o tyle lepsszy od typowej nawigacji, że możesz go wykorzystac jako podreczny komputer, czyli sprawdzic pocztę, gg, skype pod warunkiem że dopadniesz gdzies wifi, co na zachodzie jest juz raczej popularne, bo w Polsce mniej.
Podsumowując na samej nawigacji nie możesz wyłączyć myslenia, tzn. napewo jest bardzo przydatna, nawet jako elektroniczny atlas, dostęp do internetu (w przypadku pocketpc), ale żeby tylko i wyłacznie na niej polegać...hmm, ja dopiero zaczynam przygodę z "ciąganiem zestawów", ale starzy wyjadacze napewno powiedza Ci, że jak bedziesz jej sluchał to bedziesz jeździł po burakach i przez polne drózki xD


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lut 2007, 20:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lut 2007, 17:25
Posty: 4
Lokalizacja: DK 63

Nie tylko początkującemu kierowcy ten przyrząd powinien baardzo pomóc. GPSy nowszej generacji są tak bardzo dopicowane, że określą ulice co do metrów. Więc dla młodego kierowcy, wybierającego się w nieznane jest to rzecz niezbędna, chociaż i tak mało kto to kupi. A szkoda, bo "gadżet" bardzo ułatwia pracę.


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lut 2007, 20:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2007, 17:48
Posty: 5
Lokalizacja: Łowicz

Ja dopiero zdaje we wtorek przyczepę.
ale właśnie chodzi mi po głowie taki sprzęt.
Tylko chodzi żeby wybrać coś dobrego.
słyszałem że nawigacje tomtom są nawet dobre...
Tylko koszt jest dosyć duży.
Ale może sie opłaci??
pozdro! :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lut 2007, 20:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

A ja myśle że najpierw warto nauczyć się dobrze korzystać z mapy a później ewentualnie kupić nawigacje :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lut 2007, 20:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2007, 17:48
Posty: 5
Lokalizacja: Łowicz

Mapa jest spoko!!!!
ale może z taką nawigacją będzie szybciej iprościej szło??!! :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lut 2007, 20:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2006, 17:52
Posty: 161
Lokalizacja: Knyszyn->(Podlasie)<-Poland

też mysle że nawigacja to nie jest idealne rozwiązanie :wink: nie dawno mój tato rozmawiał z kiermanem latającym po całej Europie i sie pytał jak jest z tą nawigacją :) mówił że ma nawet dobrą ale i tak najczęściej korzysta ze zwykłych map :wink: posługiwanie sie mapą w tym zawodzie to według mnie podstawa 8) ale taka nawigacja nie jest też głupia :arrow: wszystko jest dla ludzi ale z umiarem :wink:

_________________
Obiekt mego pożądania -Renault Magnum Vega!!!


"Zamiast szukać winnych jak najdalej od siebie wystarczy spojrzeć w lustro i zacząć poprawę od najtrudniejszej osoby: samego siebie."-Cyryl


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lut 2007, 20:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lip 2006, 19:32
Posty: 201
GG: 3602137

Takie pytanie do administatorów.
Czy nie fajnie byłoby zrobić na forum jakiś kącić poświęcony nawigacji?Czasami pojawia się gdzieś tam temat o tym lub owym związanym z nawigacją.Niektóre się praktycznie pokrywają.Pytań tych napewno będzie więcej,bo urządzenia stają coraz bardziej popularne,więc można by stworzyć kącić poświęcony tego typu sprawom,z poradami,opiniami,adresami sklepów itp itd.Wielu kierowców podłącza nawi pod laptopy,więc wiąże to się z kupnem prztwornic i anten GPS.

_________________
lepiej mieć brzuch od piwa,niż garb od roboty


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lut 2007, 21:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2007, 17:48
Posty: 5
Lokalizacja: Łowicz

Zgadzam się z kolegą Burym!
Dużo osób ma pytania dotyczące nawigacji.
A czasami odpowiedż trudno jest znależć.
Dziękuje wszystkim za wyrażone zdania, napewno wyciągne z tego jakieś dobre wnioski!
:wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lut 2007, 21:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2006, 20:50
Posty: 10
Lokalizacja: Krosno

No to i ja przyłączam się do prośby, a gwoli ścisłości, nawigacje gps możemy podzielić na typowe nawigacje z wgranymi już mapami, ktore możemy aktualizować <za grubą kasę>, bądź to pocket pc, gdzie mamy możliwość wgrania mapy której to tylko nam sie zapragnie <nie twierdzę, że popieram piractwo>, ale zawsze są wersje testowe, gdzie mozna sprawdzić czy taka mapa nam pasuje xD, pozatym pocketpc jest o tyle lepszy, że ma mnóstwo innysz zastosowań od elektronicznej poczty do ....przeglądania WĆ xD.
Z tym że, jeżeli kupisz gotową nawigację typu tom-tom, bądź garmin nie interesuje Cię praktycznie nic poza obsługą mapy, typu -->wpisz i kieruj, a w przypadku pocketpc musisz jednak troszkę się orientować z tego zakresu <wujek google rulez>, a szczególnie w mapach zwitaminizowanych xD
Pozdrówki - szerokosci i przyczepnosci


Tytuł:
Post Wysłano: 24 lut 2007, 14:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 lut 2007, 11:45
Posty: 16

Dla kierowcy który zaczyna dopiero co jezdzić mysle ze nawigacja moze mu się bardzo przydać, a najlepsza moim zdaniem jest TO TOM GO 900, która ja sam sobie zamierzam kupić na poczatek :D.


Tytuł:
Post Wysłano: 24 lut 2007, 14:54

Piotrek01, lepiej zakupic Clarion MAP560 , przynajmniej ma opcje prowadzenia dla samochodow ciezarowych. I ma szybkie wyszukiwanie miejscowosci.


Tytuł:
Post Wysłano: 24 lut 2007, 16:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 11:42
Posty: 358
GG: 175257427
Lokalizacja: Sweden

no to ja dołożę swoje 3 grosze ... może z lekkim off'em ale zawsze ...
dla posiadaczy laptopów - jeśli już je macie i chcecie inwestować w nawigację ... taniej wyjdzie kupić samą antenę GPS [koszt koło 350zł] spiąc razem z laptopem, no i można wtedy pracować ... a że wszelkiej maści Torrenty, eMule i inne tym podobne rzeczy, są pełne "pomocnych nam rzeczy", to z uzyskaniem odpowiednich tytułów nie będzie problemu ...

chociaż z drugiej strony "papierówka" służyła paru pokoleniom, i "młodzi" też powinni z niej korzystać [świetna "papierówka" na Polskę Copernicusa] :)

_________________
"... Life's simple, make choices, don't look back ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 24 lut 2007, 16:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2007, 23:19
Posty: 67
Lokalizacja: BIŁGORAJ

Nawigacja jest bardzo przydatna...
Gdy jeździsz na zachód i jedziesz w nowe miejsce (gdzie jeszcze nie byłeś) zawsze musisz kupić mapę... U mnie tych map jest już dużo i ile kasy już na nie poszło... Już by prawie nawigajcę kupił...
Zamierzamy kupić jakąś nawigacje ale jeszcze nie wiemy jaką. Tyle co wam mogę podpowiedziec to nie kupujcie nawigacji dla osobówek i nie patrzcie na to żeby najtańszą kupić... Bo taka moze wam sie na nic nie przydać. Pozdrawiam

_________________
Zawsze i wszędzie SCANIA V8 najlepsza będzie


Tytuł:
Post Wysłano: 24 lut 2007, 16:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 11:42
Posty: 358
GG: 175257427
Lokalizacja: Sweden

Ciekawi mnie jedna sprawa ... jak w nawigacjach jest ze "wschodem". W sumie to mnie interesuje UA, LT, LV,EST, no i może część Rosji ... większość nawigacji które są w sklepach mają całą UE ... a na Wschód co ?? papierówka pewnie i ogień !!

_________________
"... Life's simple, make choices, don't look back ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 24 lut 2007, 16:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2007, 23:19
Posty: 67
Lokalizacja: BIŁGORAJ

Przejścia graniczne są... Myśle że też jest wschód... Moze nie wgrany od razu ale mozna dokupić chyba ;)

_________________
Zawsze i wszędzie SCANIA V8 najlepsza będzie


Tytuł:
Post Wysłano: 24 lut 2007, 16:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 11:42
Posty: 358
GG: 175257427
Lokalizacja: Sweden

Chyba TomTom ma możliwość dogrywania ?? nie wiem jak reszta, bo się tylko z TomTomem spotkałem ...

_________________
"... Life's simple, make choices, don't look back ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 24 lut 2007, 17:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 lut 2007, 21:45
Posty: 15
Lokalizacja: Wrocław

Jeśli drogę którą przemierzasz znasz na pamięć to nawigacja się wiadomo nie przyda, chociaż różnie bywa ostatnio jadąc z kierowcą z Hiszpanii do Belgii mieliśmy okazje jechać przez Paryż lecz nie pakowaliśmy się do centrum ponieważ nie znaliśmy drogi a mapa ogólna do niczego się nie przydała. Kierowca z którym jechałem też sceptycznie podchodził do nawigacji, po tym kursie zaczął się rozglądać po nawigacjach.


Tytuł:
Post Wysłano: 24 lut 2007, 23:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 11:42
Posty: 358
GG: 175257427
Lokalizacja: Sweden

w sumie jak ktoś lata ciągle po innych miejscach za/rozładunków, to mu się nawigacja bezsprzecznie przyda ... no i w takich sytuacjach jak ta, opisana powyżej przez kolegę Aramon'a ... bo można znać trasę na pamięć, a przyjdzie pojechać słabo oznaczonym objazdem i już można się nieźle urządzić :(

_________________
"... Life's simple, make choices, don't look back ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 25 lut 2007, 2:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 14:45
Posty: 24
Lokalizacja: Gliwice

czy moglibyscie mi nieco rozjasnic temat. Jezeli nawigacja GPS to oprocz urzadzenia, programu, anteny co jeszcze trzebia miec? Jakis abonament wykupiony zeby to sie laczylo z jakas sieci satelitarna/naziemna? Ile to kosztuje?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: