Regulamin forum


Drogi Użytkowniku!

Pamiętaj że bierzesz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, dlatego ostrożnie dobieraj słowa uwzględniając fakt, że nie jesteś wystarczająco anonimowy.

Administrator forum, zastrzega sobie prawo do usuwania wątków bądź pojedynczych wypowiedzi, na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści:

„Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych”.



Autor
Wiadomość
Tytuł: Re: Magtrans
Post Wysłano: 09 sty 2008, 17:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lip 2006, 17:26
Posty: 175

Tutaj jest cała wiadomość z giełdy:
Kod:
 Data sporządzenia: 	 2008-01-02 	 	 	 	 	 	 	 	 	
	Skrócona nazwa emitenta 									
	WIELTON S.A. 	
	Temat 										
	Zawarcie znaczącej umowy ramowej na wykonanie naczep. 	
	Podstawa prawna 								
	Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
	
	Treść raportu: 									
	Działając zgodnie z § 5 ust.1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych Zarząd Wielton S.A. (Emitent) informuje, iż w dniu 2 stycznia 2008r. została podpisana umowa pomiędzy Wielton S.A. a Przedsiębiorstwem Transportowo Spedycyjnym ,,MAGTRANS" z siedzibą w Busku Zdroju (Kupujący). Przedmiotem umowy jest wykonanie naczep kurtynowych. Dostawa naczep nastąpi w pierwszym półroczu 2008r. zgodnie z ustalonym w umowie harmonogramem obejmującym 9 partii dostaw.
Łączna wartość brutto umowy wynosi 1.515,2 tys. Euro, co po przeliczeniu według kursu ogłoszonego przez NBP na dzień 31.12.2007r. odpowiada kwocie 5.427,4 tys zł.
W umowie przewidziano kary umowne za zwłokę w produkcji naczep, której wysokość ustalana jest w odniesieniu do stawki WIBOR. W przypadku zwłoki w dostawie przedmiotów umowy Emitent zapłaci Kupującemu odsetki umowne naliczone za każdy dzień opóźnienia od ceny netto części umowy, której opóźnienie dotyczy, obliczonej wg kursu sprzedaży BGŻ, ogłoszonego na dzień wystąpienia zwłoki, w wysokości stawki WIBOR powiększonej o 1,5 punktu procentowego. W podobny sposób określona została odpowiedzialność Kupującego za zwłokę w dokonaniu zapłaty i odbioru przedmiotu umowy: w przypadku zwłoki Kupujący zapłaci Emitentowi odsetki umowne naliczone za każdy dzień opóźnienia od ceny netto części umowy, której opóźnienie dotyczy, obliczonej wg kursu sprzedaży BGŻ, ogłoszonego na dzień wystąpienia zwłoki, w wysokości stawki WIBOR powiększonej o 1,5 punktu procentowego.
Wartość umowy przekracza 10% kapitałów własnych Emitenta, przez co umowa spełnia kryterium umowy znaczącej.
Naczepy te będą pod nowe MANy ;).

_________________
.
.

.
.

:arrow: Nowa strona firmy MAGTRANS
:arrow: FanPage na Facebooku firmy MAGTRANS.


Ostatnio zmieniony 11 sty 2008, 22:01 przez piotrekmag1, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł: Re: Magtrans
Post Wysłano: 09 sty 2008, 18:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 kwie 2006, 17:43
Posty: 162
GG: 0
Samochód: bez adblue
Lokalizacja: SKL

Ostatnio bedąc w Wieltonie ujrzałem 10 naczep gotowych dla Mag-trans-u :) Widzę ze firma bardzo się rozwija ! Pozdrawiam :)

_________________
EKIPA TYSIĄCA I JEDNEJ TARCZY :):)


Tytuł: Re: Magtrans
Post Wysłano: 10 sty 2008, 0:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sty 2008, 15:25
Posty: 16
GG: 1632914
Lokalizacja: Zawiercie

Wysłałem CV do nich i odpisali ze proszę przyjechać osobiście a ja mam tam ok 100km i nie wiem czy cokolwiek załatwię... Może lepiej zadzwonić wcześniej?? Nikt nic nie napisał ile płacą itp tylko sobie zawsze o autach gadacie!


Tytuł: Re: Magtrans
Post Wysłano: 10 sty 2008, 8:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lut 2007, 17:14
Posty: 359

Cytuj:
Wysłałem CV do nich i odpisali ze proszę przyjechać osobiście a ja mam tam ok 100km i nie wiem czy cokolwiek załatwię... może lepiej zadzwonić wcześniej?? nikt nic nie napisał ile płacą itp tylko sobie zawsze o autach gadacie!
To co może właściciel ma do ciebie osobiście podjechać? Jeśli 100 km stanowi teraz dla ciebie taki problem to co będzie jak zaczniesz pracować. Widze że podchodzisz do sprawy jak nasz obecny kierowca. Wszystko mu nie pasuje, nawet żona dzwoniła z pretensjami że po nocach jeździ. A dobrze wiedział co to za praca. Szkoda gadać. Ale już mu się umowa kończy i nie przedłużymy choćby auto miało stać pod płotem.

A co do tego że "sobie o autach gadamy". Takie nasze prawo.


Tytuł: Re: Magtrans
Post Wysłano: 10 sty 2008, 10:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lip 2006, 7:58
Posty: 67
Lokalizacja: Katowice

A co ma gosciu pedalowac 100km o to zeby sie dowiedziec ze bedzie jezdzil starym autem niesprawnym na przyklad i zarobi 1500 :roll: po to telefon podaja chyba zeby sie dowiedziec wszystkiego a nie jedziesz i sie okazuje ze na przyklad Ci samochod nie pasuje albo placa...


Tytuł: Re: Magtrans
Post Wysłano: 10 sty 2008, 10:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lut 2007, 17:14
Posty: 359

Cytuj:
A co ma gosciu pedalowac 100km o to zeby sie dowiedziec ze bedzie jezdzil starym autem niesprawnym na przyklad i zarobi 1500 :roll: po to telefon podaja chyba zeby sie dowiedziec wszystkiego a nie jedziesz i sie okazuje ze na przyklad Ci samochod nie pasuje albo placa...
Własnie tak ma zrobić jeśli się stara o pracę. Czyli ma tam jechać. Nikt mu przez telefon nie będzie wyjaśniał warunków pracy, jakim autem bedzie jeździł a tym bardziej ile będzie zarabiał. Zresztą trzeba popracować trochę żeby wiedzieć czy praca i pensja odpowiadają. A pensja zależy od zaangażowania pracownika. Nikt mu nie zapłaci za leżenie. Także jeśli będzie podchodził do sprawy w ten sposób że coś mu się należy to kariery nie zrobi. Natomiast aby załsuzyć na dobre auto i pensje trzeba wykazać trochę inicjatywy i to się robi już od pierwszych dni w nowej firmie.


Tytuł: Re: Magtrans
Post Wysłano: 10 sty 2008, 11:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sty 2008, 15:25
Posty: 16
GG: 1632914
Lokalizacja: Zawiercie

Cytuj:
Własnie tak ma zrobić jeśli się stara o pracę. Czyli ma tam jechać.
Ty jesteś chyba nie poważny ze jak ma sie ktoś starać o prace to ma jeździć po firmach skończyły sie takie czasy od tego jest poczta elektroniczna telefony... Jedzie sie w tedy kiedy już sie coś uzgodni wcześniej a nie w ciemno a jak bym chciał iść do jakiejś firmy np ze szczecina to co wsiadłbym w auto i sandał? Widocznie nie wiesz ze życie kierowcy jest takie ze nie wraca sie za często do domu wiec taki daleki dojazd do firmy nie stanowi dla kierowcy żadnego problemu czy jak powrót do domu... A jak pracujesz w MAGTRANSIE to powiedz jak jest ile sie zarabia na początek itp.


Tytuł: Re: Magtrans
Post Wysłano: 10 sty 2008, 11:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2005, 9:17
Posty: 399
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
Własnie tak ma zrobić jeśli się stara o pracę. Czyli ma tam jechać.
Ty jestes chyba nie powazny ze jak ma sie ktos starac o prace to ma jezdzic po firmach skonczyly sie takie czasy od tego jest poczta elektroniczna telefony... Jedzie sie w tedy kiedy juz sie cos uzgodni wczesniej a nie w ciemno a jak bym chcial isc do jakiejs firmy np ze szczecina to co wsiadlbym w auto i sandal? Widocznie nie wiesz ze zycie kierowcy jest takie ze nie wraca sie za czesto do domu wiec taki daleki dojazd do firmy nie stanowi dla kierowcy zadnego problemu czy jak powrot do domu... A jak pracujesz w MAGTRANSIE to powiedz jak jest ile sie zarabia na poczatek itp.
Zgadzam się z volvo83, myślę, że dopóki nie wybierzesz się osobiście do jakieś firmy żadnych konkretów się nie dowiesz.


Tytuł: Re: Magtrans
Post Wysłano: 10 sty 2008, 12:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sty 2008, 15:25
Posty: 16
GG: 1632914
Lokalizacja: Zawiercie

Cytuj:

żadnych konkretów się nie dowiesz.
Wiadomo ale nie chodzi tu o konkrety tylko czy w ogóle jest po co jechać


Tytuł: Re: Magtrans
Post Wysłano: 10 sty 2008, 19:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

W jednej firmie powiedzą Ci przez telefon lub napiszą w mailu a do drugiej trzeba sie pofatygować osobiście. W mailu i przez telefon mogą Ci nasciemniac (nie mowie tutaj konkretnie o Magtransie) a jak siądziesz z kimś przy stole to od razu możesz wyczuć czy kłamie czy nie. A może spotkasz jeszcze kierowce i z nim pogadasz jak to wygląda w danej firmie. Ja uważam ze trzeba wykazać trochę chęci i czasami samemu sie pofatygować. Piotrek czy da rade żebyś na 15 TS przybył nowym TGX???

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Tytuł: Re: Magtrans
Post Wysłano: 11 sty 2008, 20:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lip 2006, 17:26
Posty: 175

A więc po kolei odpowiadam na wszystkie pytania.


U nas rozmawiasz na 99% z szefem, bez pośredników. Nic nie udzielamy przez telefon. Wg. nas to lekkie lekceważenie. Zależy Ci przyjedź pogadasz. Jeśli chodzi o zarobki, to zależy ile wyjeździsz kilometrów. Raz możesz xxxxx a raz x... Jeśli jesteś z Krakowa, to szczerze mówiąc, będziesz miał za kilka miesięcy dobrze... U jednych zadzwonisz i powiedzą Ci a wiesz zarobił xxxxx. Tylko przyjedziesz a Panowie powiedzą Ci, że to był rekord firmy w zarobkach kierowcy ;).
I pamiętaj, jeżeli jesteś zdania, że przyjedziesz i bez niczego siądziesz za stery nowego MAN'a, to nie mówię nie, ale najprawdopodobniej będziesz musiał troszkę się wykazać... Nic za darmo niema.
I jeśli masz przyjść na miesiąc i odejść - lepiej tego nierób.

A jeśli nie chodzi to po co będziesz jechał? Baze zobaczyć? Jedna jest u góry a druga 2 kilometry od tej pierwszej :). O to chodzi? Jeszcze mamy bocznice kolejową, wagony, palety, stacje, diagnostykę... :D. Jeśli chcesz zobaczyć tak sobie to może zdjęcia Ci prześle ;).

Najprawdopodobniej (będę tatę prosił) przyjedziemy TGXem.

_________________
.
.

.
.

:arrow: Nowa strona firmy MAGTRANS
:arrow: FanPage na Facebooku firmy MAGTRANS.


Tytuł: Re: Magtrans
Post Wysłano: 11 sty 2008, 21:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 sie 2007, 17:45
Posty: 71
GG: 0
Samochód: Opel Astra GLS ;D
Lokalizacja: CK

No to by było extra. Nowy TGX na 15 TS. :) piotrekmag1 Ty jesteś synem któregoś szefa? Sorry że pytam ale tak mnie jakoś zaciekawiło skąd tyle wiesz.

_________________
W trakcie robienia prawka na TIR'a... xD


Tytuł: Re: Magtrans
Post Wysłano: 11 sty 2008, 22:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lip 2006, 17:26
Posty: 175

Cytuj:
No to by było extra. Nowy TGX na 15 TS. :) piotrekmag1 Ty jesteś synem któregoś szefa? Sorry że pytam ale tak mnie jakoś zaciekawiło skąd tyle wiesz.
Jeśli już to jednego szefa ;).

Mają dać nam V8 680 na testy :). Jakby tak wypadło na 15TS. Ale wtedy to nie bedzię logo firmy...

_________________
.
.

.
.

:arrow: Nowa strona firmy MAGTRANS
:arrow: FanPage na Facebooku firmy MAGTRANS.


Tytuł: Re: Magtrans
Post Wysłano: 14 sty 2008, 18:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lip 2006, 17:26
Posty: 175

Tata kazał przekazać, że na zlocie zjawimy się nowym TGXem z zimnym piwem w schowku ;).

_________________
.
.

.
.

:arrow: Nowa strona firmy MAGTRANS
:arrow: FanPage na Facebooku firmy MAGTRANS.


Tytuł: Re: Magtrans
Post Wysłano: 14 sty 2008, 18:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 sie 2007, 17:45
Posty: 71
GG: 0
Samochód: Opel Astra GLS ;D
Lokalizacja: CK

Nie kuś :wink: Nie mogę sie już doczekać 15 TS. Nie wiesz w jakiej kolorystyce będzie Maniek?

_________________
W trakcie robienia prawka na TIR'a... xD


Tytuł: Re: Magtrans
Post Wysłano: 14 sty 2008, 20:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Takiej jak wszystkie inne MANy :-)

@Piotrek, coś 'słyszałem' że schowki w TGX są duuużo większe niż w TGA :P

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Tytuł: Re: Magtrans
Post Wysłano: 15 sty 2008, 13:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

No piotrek te Twoje piwko ze schowka na 14 TS niejednym uratowalo zycie w niedziele :D Fajnie ze tata sie zgodzil. Ciekawe czy to bedzie jednyny TGX w Kraku. Pozyjemy zobaczymy. Pozdrawiam i do czerwca.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Tytuł: Re: Magtrans
Post Wysłano: 16 sty 2008, 11:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2007, 14:15
Posty: 13
GG: 2708620
Lokalizacja: Stalowa Wola

Do piotrekmag1.mam pytanie!Czy potrzebujecie kierowców.Czy jeżeli jestem ze stalowej woli to mam szanse dostać u was prace!!W jakim systemie sie u was jeździ??Umowa o prace czy własna działalność??


Tytuł: Re: Magtrans
Post Wysłano: 16 sty 2008, 17:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lip 2006, 17:26
Posty: 175

Nie kuszę tylko informuje :P. Kolor czerwony jak wszystkie ;).

Z kierowcami jest tak, że ani ich za bardzo nie potrzebujemy, ani nie mówimy nie ;). Umowa o prace. A jeździłeś gdzieś? Czy to będzie pierwsza praca za kółkiem?

_________________
.
.

.
.

:arrow: Nowa strona firmy MAGTRANS
:arrow: FanPage na Facebooku firmy MAGTRANS.


Tytuł: Re: Magtrans
Post Wysłano: 16 sty 2008, 17:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2007, 14:15
Posty: 13
GG: 2708620
Lokalizacja: Stalowa Wola

Na razie jeżdżę po kraju ale chciałbym sprobować sił w międzynarodówce.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: