Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 sty 2007, 19:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2007, 0:22
Posty: 398
Samochód: VO FH 440
Lokalizacja: NS

Czesc wszystkim

ostatnio samochud stoi i czeka na sezon wiec zabrałem sie za jaies denerwujace mnie usterki szczegulnie w elektryce. i tak wlasnie pomyslalem o przywruceniu klimatyzacji do łask . uklad jest kompletny
jest sprezarka chyba sprawna... to bedzie jescze sprawdzane bo jest
u speca... ale interesuje mnie strona elektryczna spoczatku myslalem ze jest tylko czyjnik na zewnatrz przy takim ustrojstwie co jest przed chlodniczka klimy sprzado ale jak rozebrałem deske to szok :shock: naliczyłem z 3 jescze ponadto ... nie ma nigdize na desce Włacznika typ AC czy cus i tu pytnaei do woas jak to jest rozwiazane ? czy tam sie klima auto matycznie zalaczna np. wraz z zaplonem i gani caly czas.? czy powinien byc jakis buton od tej Climy.? {instalcaj byal troszke pomieszana i nie wszystko tma dziala jak pan bug przykazał.}jak to jest rozwiazne byl bym wdzieczny jak by sie odezwal ktos kto ma clima np w ciut nowszym f haczu. jak to i wogule ... rownierz jak to dziala w innych autak kktokolwiek kto ma auto z klima prosze o porade
interesuja mnie ruwnierz schematy elektryki do tego volviska!
jak cos to moge porobic jakies foto jak by ktos chcial...


Tytuł:
Post Wysłano: 12 sty 2007, 21:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

A kolego skąd wiesz, że to jest wina elektryki może brak czynnika chłodniczego jakim jest freon u nas w manie tez go niema i klima niedziała :wink:

_________________
MAN


Tytuł:
Post Wysłano: 12 sty 2007, 22:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Kolego sebotrucker Gaz R 12 (Freon) jest wycofany z użytku już sporo czasu (dziura ozonowa i tym podobne sprawy) w tej chwili stosuje się R 134 a i już mało kto napełnia klimę freonem (a jak nabija to raczej "na lewo").
slimmm_ns ciekawa sprawa zrób najpierw taki manewr żę zapal silnik i podaj + bezpośrenio z aku do sprężarki i zobacz czy elektormagnetyczne sprzęgło zasprżęgli a potem zacznij szukać dalej z mojego skromnego doświadczenia wiem że z elektryką w przypadku klimy są jaja niekiedy :mrgreen:

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Tytuł:
Post Wysłano: 13 sty 2007, 1:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

J tam niewiem, ale jeszcze w sierpniu można było dostac freon bo dzwoniłem do firmy co napełnia lodówki freonem to powiedzili ze mają tylko trzeba na mijsce przyjechac to napełnią :wink:

_________________
MAN


Tytuł:
Post Wysłano: 13 sty 2007, 14:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2007, 0:22
Posty: 398
Samochód: VO FH 440
Lokalizacja: NS

Cytuj:
slimmm_ns ciekawa sprawa zrób najpierw taki manewr żę zapal silnik i podaj + bezpośrenio z aku do sprężarki i zobacz czy elektormagnetyczne sprzęgło zasprżęgli a potem zacznij szukać dalej z mojego skromnego doświadczenia wiem że z elektryką w przypadku klimy są jaja niekiedy
:) sprezarka jest wycignieta bo sie urwała ... kierwocy kiedys i wisiala na przewodach bedzie wlasnie sprawdzana ...elektromagnes przy niej dziala.
tylko tak jak mowie elektryka jest kosmos nie ma wlacznika A.C. jak przy
wiekszosci aut a do tego sporo czujnikow... i jest jescze zawor elektryczny do nagrzewnicy ktury tez nie jest podlaczony i nie wiem wlasnie jak to wolwa mialy w seri czy byl jakis przycis zalanczajacy ogrzewanie czy cus.... wczesniej nie rozbieralem deski i nie wiedzialem nawet o jego istniniu na lato wstawilismy zawor na zewnarz auta :P najlpeiej jak by ktos przy tym grzebal albo mial jakies schemacik jak to ma dzialc itp... bo nie czaic blusa :( ...
jak cos to w poniedzialek porobie jakies fotos ..i bedzie mozan oblukac o co mi lottoo... :P

pozdrawiam

[ Dodano: Sob, 13.01.2007, 13:23 ]
Cytuj:
freon u nas w manie tez go niema i klima niedziała
fakt faktem freonu sie nie stosuje juz kawalek czasu ale "spece " poprostuy tka mowi zeby nie tlumaczy ludziom co jak dlaczego po co czemu tak a nie inaczej ....wiecie rozumiecie :D
a ponadto czy nie warto dac te 200-300 zł za gaz zeby miec klime... 8)


Tytuł:
Post Wysłano: 13 sty 2007, 21:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

kolego to nie jest tak prosto napełnić cuż z tego, że napełnisz jak niewidomo czy niema jakichś nieszczelności w układzie i co 300zł w błoto :?: :?

_________________
MAN


Tytuł:
Post Wysłano: 13 sty 2007, 21:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2007, 0:22
Posty: 398
Samochód: VO FH 440
Lokalizacja: NS

jak napełniaja to cie podlaczaja pod taka maszyne przewaznie i testuja to nie jest tka z jakas butla reduktor i ogien :) ta maszyna ci testuje uklad najpierw pompuje sprawsza sczelnosc potem czysci uklad z wigoci itp. uzupełnia olej itp. takrze jak by bylo nie szczelne odrazu wyjdzie

_________________
Rozliczenie i ewidencja czasu pracy kierowców - delegacje, noclegi, wynagrodzenie.
Odczyt kart kierowcy i tachografów cyfrowych

Nowy Sącz i okolice - Zapraszam :)
DPTacho.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 13 sty 2007, 22:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Cytuj:
takrze jak by bylo nie szczelne odrazu wyjdzie
Niekoniecznie :) te maszyny o których mówisz wytwarzają podciśnienie i jest taka opcja że jak ucieka gdzieś na uszczelnieniu do dopiero przy ciśnieniu a jak jest podciśnienie to sie gumka podwija w druga strone i niby wszystko jest szczelne :wink: Dlatego po nabiciu klimy z olejem zmieszanym z zielonym barwnikiem bierze sie specjalną lampę magiczne okulary i się patrzy na cały okład czy nie gdzieś nieszczelności.

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Tytuł:
Post Wysłano: 14 sty 2007, 0:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2007, 0:22
Posty: 398
Samochód: VO FH 440
Lokalizacja: NS

to tez swoja droga . płybn fluo... {polska trudny jezyk :P] i lampke UV no i swieci {swoja droga w naszym pocziwym F12 byla taki plyn w ukladzie pleum!!!! dacie wiare!?:)}

_________________
Rozliczenie i ewidencja czasu pracy kierowców - delegacje, noclegi, wynagrodzenie.
Odczyt kart kierowcy i tachografów cyfrowych

Nowy Sącz i okolice - Zapraszam :)
DPTacho.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 14 sty 2007, 12:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Ja słyszałem że nabija się ukaład chłodniczym i swieci sie ultra filetem jak są jakies przecieki to to jest widać :wink:

_________________
MAN


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: