Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 maja 2015, 16:37
Posty: 37
Samochód: MAN TGA 26.320
Lokalizacja: Katowice

MAN TGA 26.320 WHMA26ZZ27M488200 jedna strona jednej osi mi słabo hamuje, mam hamulce bębnowe, znajomy mi kiedyś na szybko świecił tam latarką i gadał że jeszcze są hamulce, że trzeba by je podciągnąć na grzechotce, że jest tam pod spodem łeb śruby sześciokątnej na klucz 12, trzeba podłożyć kliny pod koła żeby nie pojechało, podnieść te stronę na lewarku, zwolnić hamulec, i dokręcać te śrubę do momentu aż będzie koło zwalniać, bo po podniesieniu i zwolnieniu hamulca koło będzie się kręcić lekko i tak jest. Po podniesieniu na lewarku zauważyłem że śruba obok jest luźna bo były ślady czystego metalu na takiej łezce, widać że lata po niej, poza tym widać jak się przemieszcza po wrzuceniu hamulca ręcznego, raz jest na końcu łezki raz na środku itd.. Wrzuciłem i zwolniłem ręczny i ustawiła się mniej więcej na środku tej łezki i dokręciłem ją, następnie chce się zabrać za regulację tej śruby na klucz 12mm nie mogę jej ruszyć, boję się że łeb ukręcę, to tylko 12mm czy ona mogła się skrzywić bo ta druga nie była dokręcona, albo jest zakręcona do końca już ? może źle zrozumiałem co gadał i coś pomieszałem, może jest jakaś nakrętka na kontrę ? jakiś rady ktoś ma ?
Obrazek

Obrazek


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Dobra nasadka na klucz 12 i jedziesz z tym koksem. Jak nie idzie to grzechotka na złom

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2007, 17:41
Posty: 447
Lokalizacja: Gąsewo ( i tak nie wiesz gdzie to)

Robisz to z nabitym powietrzem i zwolnionym ręcznym ? Po naprężeniu kluczem walnij młotkiem w wałek rozpieraka i obudowę grzechotki


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

Jak dokręciłeś tą śrubę zaznaczoną na niebiesko to o ile grzechotka jest sprawna luz sam się skasuje po kilkukrotnym naciśnięciu hamulca.

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: