Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 maja 2023, 20:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2014, 11:36
Posty: 31
Samochód: volvo

Witam wszystkich. Moje VOLVO fh 460 manual z 2011roku jak było zimne i spuścił osuszacz wchodziło w nierówna pracę tz falowało obrotami dodam że to było chyba od zawsze odkąd kupiłem to auto czyli jakies 5 lat temu i z przebiegiem 600tys km. nieprzejmowałem sie tym bo normalnie spalało i miało moc i wtryski wychodziły prawidłowo. teraz gdy się to wachlowanie pogłębiło okazało się że są wtryski do wymiany auto ma przejechane 1250000km. wtryskiwacze kupiłem od Pana z Bydgoszczy. po wymianie okazało się że auto nadal wachluje obrotami. wgrałem od nowa program ale to nic nie pomogło. mechanik przestawił mi jakiś parametr w silniku z 0 na 1 że ma wtedy nie wariowac tymi obrotami i bardziej twardy dzwiek pracy silnika sie zrobił. w sumie to coś dało bo sie unormowało na wolnych obrotach tylko że przy zapalaniu nieważne czy ciepły czy zimny przez pierwsze 2 sekundy tak jakby nierówno pracował i po chwili wchodzi w stała twardą pracę. dodam że czasami przy odpalniu puści białego niewielkiego dyma. Auto ma moc spalanie z 36 zeszło na 30-31 ale turbina ma bardzo ciężko wychylać sie na max. wchodzi na maksymalne obroty ale że tak powiem jakby chciała a nie mogła i przy dość wysokich obrotach i wydaje mi się że coś tu jest nie tak bo w pozostałych volvach moich wskazowka lata jak wsciekła.
Czy ktoś może miał podobny przypadek. głównie chodzi mi o tą nierówną prace przy odpalaniu i że ta turbina niewkreca sie jak trzeba. Myślę że jakby wkrecała sie prawidłowo to jeszcze palił by 2litry mniej
Dodam że katalizator drożny, cooler szczelny. czujnik doładowania sprawny, silnik sprężanie prawidłowe.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: