Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 sie 2016, 11:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 maja 2015, 16:37
Posty: 37
Samochód: MAN TGA 26.320
Lokalizacja: Katowice

witam
szukam jakiegoś dobrego elektryka elektronika do man tga 26.320
sytuacja jest następująca:
auto długo stało nie odpalane i jak rano chciałem odpalić to nie odpaliło
podłączyłem więc prostownik z rozruchem i rozruch i próbowałem odpalić i chyba wszystko popaliłem bo
i tak auto nie odpaliło zaświeca się awaria EDC i FFR diagnowa 3277-00... ale co się stało: połowa bezpieczników była przepalona a jak wkładam nowe to się iskrzy i palą się od razu nowe... więc na moje oko coś sterownik nie tak...
bezpieczniki już opanowałem było zawrcie w kneflach elektryki okien i komputery też oddałem do naprawy i niby są już dobre ale ciąle wyświetlają mi się te same błędy co od początku czyli awaria EDC i FFR diagnoza 3277-00
tel do mnie 692-846-537 auto jest w okolicach katowice kostuchna
szukam kogoś to by się tym zajął...


Post Wysłano: 03 sie 2016, 13:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7206
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Na silniku w tej plastikowej listwie od kabli jest bezpiecznik od EDC
Według tych objawów wychodzi na brak zasilania edc co skutkuje brakiem sygnału przez przewody CAN i wyświetla się komunikat o awarii edc

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 03 sie 2016, 18:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 maja 2015, 16:37
Posty: 37
Samochód: MAN TGA 26.320
Lokalizacja: Katowice

miałeś rację wymieniłem go i te błędy znikły... ale dalej nie ma szkyrtu odpalenia... teraz wyświetla mi błąd:
EDC Diagnoza 03751 - 04 gdzieś wyczytałem że to przekaźnik od rozrusznika ?? to by pasowało brak szkyrtu ? gdzie on jest ... który to jest ? czy to ten K 102 - na którym narysowana jest świeca żarowa i pisze na nim FLAMM START 81.25902-0520???
mój man to H266604


Post Wysłano: 03 sie 2016, 18:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7206
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Powiem tak nie jestem w stanie ustalić po tym numerze błędu o który przekaźnik konkretnie chodzi
To działa tak w samym sterowniku edc masz przekaźnik od rozrusznika i on podaje napięcie na taki mały przekaźnik który znajduje się na rozruszniku i ten mały przekaźnik uruchamia automat w rozruszniku
Spróbuj kilkakrotnie uruchomić silnik kluczykiem, czasem to pomaga i za którymś razem silnik zapali

Jeśli to nie pomoże to sterownik oddaj do reklamacji i niech sprawdzą czy wychodzi napięcie z sterownika na ten maly przekażnik
Sam sprawdź kable przy rozruszniku bo te cienkie kable co łączą przekaźnik z rozrusznikiem lubią gnić

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 03 sie 2016, 21:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 maja 2015, 16:37
Posty: 37
Samochód: MAN TGA 26.320
Lokalizacja: Katowice

Ci co robili mi sterownik mówią że go sprawdzali na jakimś autobusie i wszystko działało więc problem jest po stronie auta czyli stwierdzili że kable...


Post Wysłano: 03 sie 2016, 21:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7206
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Więc pozostaje Ci sprawdzenie czy wychodzi napięcie z sterownika EDC do rozrusznika przy przekreconym kluczyku na zapalenie silnika
Odepnij wtyczkę przy tym małym przekaźniku na rozruszniku, wtyczka dwu pionowa podłącz np żarówkę i przekreć kluczyk.
Jeśli żarówka się zapali, to pozostaje sprawdzić sam przekaźnik na rozruszniku i wszystkie cienkie kable które są przykręcone do tego przekaźnika
Tak jak pisałem wcześniej bolączką tych kabli że Gniją przy łączeniach

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: