Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 07 mar 2016, 22:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

Cytuj:
Zobaczcie na drugą fotkę tga - widzicie ile ma załadowane, a u nas?? :twisted: I sie opłaca ... a nie, dostałem zapytanie na budowę obwodnicy - ile za tonokilometr?? Co to kur*a za jednostka miary (zresztą zakazana w oficjalnych rozrachunkach) ?? Wiadomo o co chodzi przy tonokilometrach - choć roboty mamy na 25% możliwości wcale nie odpiszę na to .
Lepiej odpisz i napisz czemu się nie zdecydujesz lub wyślij ofertę z własnymi jednostkami, które cie satysfakcjonują.


Post Wysłano: 07 mar 2016, 22:26
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Wybacz za mały offtop ale widzę tu naprawdę ładny orzykład, że moźna mieć skromny ale opłacalny transport. Kaźdy jest ustawiony. Właściciele zadowolenie z pracowników. Pracownicy z warunków płacy. Nie ootrzeba brać nieskończonej ilości samochodów i szcxytcznie zapychać rynek. 4 zestawy im wystarczają i koniec. A u nas... nie wiem dziwna mentalność.. nabrać żelastwa ile można za psie pieniądze jeździć.

Naprawdę. Pogratulować tak poukładanej i przyjemnej pracy. :)

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 07 mar 2016, 23:03

5eba, chcesz bym roboty musiał szukać? :D
ostatnimi laty poprawiło się już nikt nie wali po 30 ton na czteroośkę... Ja wanienką tak po 24-25 wożę.Żwirownie nie chcą wypuszczać gdy masz więcej niż w dowodzie. Zostają jeszcze auta właścicieli żwirowni i innych sortowni, dziwnym trafem nigdy nie łapanych przez ITD :lol:
mogę wrzucić za to jutro zdjęcie pięknej, nowej wanienki Meillera na full wypasie, z wagą, dwoma ośkami podnoszonymi i wszystkim co się da założyć


Post Wysłano: 07 mar 2016, 23:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2011, 18:39
Posty: 360
GG: 1
Samochód: Coś tam zawsze jest
Lokalizacja: Konin, Wielkopolska i reszta świata

Nie chcę być posądzony o wypisywanie ochów i achów na temat Niemców.Chę tylko napisać parę słów prawdy.Pewnie i tak pojawi się sporo krytycznych słów ale...znalazłem się pośród bardzo pracowitych ludzi, szef zaczyna pracę równo z nami wszystkimi i razem z nami kończy, podobnie zresztą jego synowie.Jeśli my wszyscy łazimy ubabrani w błocie podczas deszczu, oni również.Pomimo,że mają kasy, jak lodu nie jeżdżą x6, tylko skromnymi Opelkami i za to ich szanuję i cenię.Ogólnie nastrój w firmie jest zajeb...y.Jeśli ktokolwiek ma jakiś problem, potrzebuje pomocy - nie ma bata, by takowej nie otrzymał.Głupie obowiązkowe mycie aut po całym tygodniu.Nie ma czegoś takiego, że każdy męczy się nad swoim.Kto jest wolny, bez słowa podchodzi i pomaga.Czasem jest nas 5- ciu do jednego żelaza.I tak to się tutaj kręci.

_________________
Ganiam hulajnogą,bo lubię świat bez pedałów.


Post Wysłano: 07 mar 2016, 23:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2011, 18:39
Posty: 360
GG: 1
Samochód: Coś tam zawsze jest
Lokalizacja: Konin, Wielkopolska i reszta świata

..

_________________
Ganiam hulajnogą,bo lubię świat bez pedałów.


Post Wysłano: 08 mar 2016, 21:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2011, 18:39
Posty: 360
GG: 1
Samochód: Coś tam zawsze jest
Lokalizacja: Konin, Wielkopolska i reszta świata

Luka, udało mi się dziś dorwać samą przyczepkę.Taka to zabaweczka:

Obrazek

Obrazek

Ładownośc, raptem całe 6 ton.Tak chętnie każdy chce ją ciągać, że aż strach.Sama załadowana ciężarówka jest tak zwrotna, że do zawrócenia na raz potrzeba boiska do kosza a czasem trzeba jednak tą sierotę ciągać i się męczyć.
A tu upolowany dziś Manik i kolega z Polski ładujący powrót do firmy:

Obrazek

Mietki w domu,jutro ruszamy na Austrię po wynajęte naczepy.

_________________
Ganiam hulajnogą,bo lubię świat bez pedałów.


Post Wysłano: 08 mar 2016, 21:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Bo tam się dochodzi do czegoś latami i się to szanuje, kocha co robi, a nie jak ... Szkoda słów.

Doczepy fajne do 4 osiek - sam kiedyś polowałem na taką - droższe niż kupić tandema (w używce) .

Przydałby się jakiś dział wywrotkowo/budowlany na tym forum.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 08 mar 2016, 21:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

Ciekawa przyczepka - u nas da się taką podpiąć do 4-ośki? Jeśli nie przekroczy się długości, powinno dać radę, ktoś wie jak jest w praktyce?


Post Wysłano: 08 mar 2016, 21:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2011, 18:39
Posty: 360
GG: 1
Samochód: Coś tam zawsze jest
Lokalizacja: Konin, Wielkopolska i reszta świata

Podejrzewam, że długość i dmc mogłyby pasować.Mały szczegół, ciągając taką przyczepę odpada kiprowanie bez rozpinania autem do tyłu.Tutaj wszystkie nasze ciężarówki mają bordmatic i zazwyczaj przyczepa idzie do tyłu, 4 ośka na bok.

_________________
Ganiam hulajnogą,bo lubię świat bez pedałów.


Post Wysłano: 08 mar 2016, 23:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Ciekawa przyczepka - u nas da się taką podpiąć do 4-ośki? Jeśli nie przekroczy się długości, powinno dać radę, ktoś wie jak jest w praktyce?
One są właśnie robione typowo pod 4 ośkę tzn dmc mają brakujące 8t do 40t całkowitej zestawu - ładowności zostaje zazwyczaj nie całe 6t bo ważą w zależności od producenta 2300-2500kg

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 10 mar 2016, 21:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2011, 18:39
Posty: 360
GG: 1
Samochód: Coś tam zawsze jest
Lokalizacja: Konin, Wielkopolska i reszta świata

No cóż, Mietek rozdziewiczony :oops: .Pierwsza przyjaciółka doczepiona a ja kręcę pauzę w zakładach Schwarzmullera :

Obrazek
screen shot on windows

Obrazek
image hosting gif

Obrazek
free image hosting

Obrazek
upload gambar

Obrazek
screenshot on pc

Na właściwą naczepę szef czeka do kwietnia.Zamówił coś podobnego :

Obrazek
forum image hosting

Izolowana mulda, przystosowana min.do przewozu gorącej masy asfaltowej.Z powodzeniem może słuzyć do przewozu wielu innych materiałów.Wszystko co nowe i czyste, wygląda super.Się zobaczy, jak długo to będzie tak wyglądać.Tak oto wyglądał mój godzinny pobyt w Austrii :mrgreen:

_________________
Ganiam hulajnogą,bo lubię świat bez pedałów.


Post Wysłano: 10 mar 2016, 22:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 lip 2010, 20:21
Posty: 472
Lokalizacja: Ruda Śląska

Bardzo ciekawie ten sprzęt wygląda :mrgreen:


Post Wysłano: 10 mar 2016, 23:31
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Łożesz Panie... zajebiście to wygląda. Pasuje to auto do tej naczepy jak miecz do pochwy. Gratuluję nowości :)

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 11 mar 2016, 11:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Coś mi się wydaje, że twoje auto ma siodło na 120-125cm a chwilowa naczepa to pod 115 chyba.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 11 mar 2016, 20:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Co tu komentować świetny i mocny sprzęt dostałeś na stan Kolego, a do tego co nowe to nowe. Życzę wielu bezawaryjnych kilometrów 8) .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 11 mar 2016, 21:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

podepnę się pod temat,jak to jest w praktyce z jeżdżeniem 3-4 ośką załadowaną bez plandeczki. 8) wiem ze wywrotki nie mają u niemca ale zastanawia mnie jak na przykład coś spadnie na szybe :lol: :lol:


Post Wysłano: 12 mar 2016, 6:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2011, 18:39
Posty: 360
GG: 1
Samochód: Coś tam zawsze jest
Lokalizacja: Konin, Wielkopolska i reszta świata

Teoretycznie i tutaj istnieje również przepis, by załadowane auto przykrywać.W praktyce nikt tego nie robi, nikt za to nie ściga, nikt nie ma nawet plandeki na wywrotce.To po pierwsze primo.Po drugie primo, od tego jest kierowca by dopilnować załadunku.Tu nikt nie "wali do oporu ile wlezie".W ogólnych rozrachunkach między firmami np. na 4 ośkę przyjęte jest 13m3 ładunku (pomijam kwitki wagowe) i kierowca ma dopilnować tej objętości, oczywiście na oko.Te 13 m3 to znów nie tak wiele i nie ma prawa się nic przy takiej ilości usypać z auta.Są czasem uparci koparkowi, którzy kładą na siłę.Gdy jest za dużo, masz prawo odmówić wyjazdu z budowy i nikt za to łba nie urywa.Przede wszystkim auto musi być ogarnięte wokół, burty, tylny zderzak.Jak komuś pstryknie kamyk np z opony a samochód był czysto załadowany - no cóż, życie.Jest to pojazd budowlany, jest od tego odpowiednie ubezpieczenie i z tego jest wypłacane odszkodowanie.

_________________
Ganiam hulajnogą,bo lubię świat bez pedałów.


Post Wysłano: 12 mar 2016, 11:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

całkiem przyzwoicie to jeszcze może nazywają was Pan kierowca, a nie złodziej co? :lol: :lol: :lol: .Oczywiście taki sobotni żart .dobrze słyszeć że są takie miejsca na świecie.chociaż ja wielkiej tragedii też nie mam, bo mam kiper 12,3 metra.sześć.i dmc 12ton.a szeryf łaskawca powiedział że wozimy po piętnaście żeby za dużo nie było.ale najważniejsze nie wystawało z bortów i plandeka obowiązkowo.


Post Wysłano: 12 mar 2016, 19:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

U nas ten przepis jest zbyt nadgorliwie traktowany - mam zabezpieczyć ładunek bym go nie gubił - więc mam podłogę bez dziur, burty bez dziur i naładowane by przez burte na zakręcie nie poszło i już - nie ma opcji by kamień nawet 2mm wyleciał od siły wiatru. Piasek płukany jak suchy to pyli ( i ten czasami w upalne dni przykrywam), ale na pewno krzywdy nie zrobi żadnej szybie...

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 12 mar 2016, 19:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

Przydałby się jakiś dział wywrotkowo/budowlany na tym forum.[/quote]



A przydałby się 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: