Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 lut 2016, 18:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lip 2009, 20:57
Posty: 22
GG: 4111202
Samochód: Magnum DXi

Marka: Renault
Model: Magnum DXi 460
Rok produkcji: koncowka 2007
Przebieg: 735000 ?
Wyposażenie: standard , manual , klima postojowa , salonka , wzmacniacz Blaupunkt 850 , mala skrzynka z glosnikiem alpharda i glosniki z tweeterami U-dimension (to czeka na zalozenie)
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: burto firanka schmitza przejsciowo
Obsługiwane kierunki: głownie Niemcy , czasem Holandia Belgia


Witam . Chcialbym pokazac w temacie pojazd w ktorym od pewnego czasu mozna mnie spotkac na drogach :) Opis tak jak wyzej standard jakich jezdzi pelno , ja tylko wprowadzam jakies tam drobne modyfikacje typu lampki itp ,zeby sie cos wyrozniala z posrod innych, planow jeszcze kilka jest ale wszystko wyjdzie w trakcie :)

Przepraszam za brak PL znakow ale pisze z telefonu i za brak miniatur ale jutro rano jak zjade do domu poprawie na komputerze oraz dodam wiecej fotek z lustra :)

A jeszcze co do tabliczek to tak tylko o zostaly zalozone bo akurat przyszly poczta , jakos poziomo musze ich zalozyc :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ostatnio zmieniony 28 lut 2016, 21:22 przez PlutiX, łącznie zmieniany 5 razy.

Post Wysłano: 27 lut 2016, 22:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 832

Ładna renatka. Małe smaczki, ale z gustem. Z pewnością będzie się teraz wyróżniać ;)

Jak z eksploatacją? Wywijała jakieś figle czy raczej bezproblemowo? A jak reszta Waszego taboru, FH I generacji dalej jeżdżą?


Post Wysłano: 28 lut 2016, 21:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lip 2009, 20:57
Posty: 22
GG: 4111202
Samochód: Magnum DXi

WItam. Tak jak pisałem miniaturki poprawione i wrzucam jeszcze kilka fotek :)
Póki co zrobione 90 000 od zakupu i poza regularnym serwisowaniem nic nie było robione i mam nadzieje że tak będzie jak najdłużej :) Co do FH 1 generacji oczywiście wszystko śmiga nadal i ma sie dobrze, ostatnio biało niebieski przeszedł generalny remont silnika , na końcu wrzucam też fotke wszystkiego robiona jakiś czas temu jak jeszcze magnum była całkiem całkiem seryjna. W planach jeszcze kilka obrysów ale tak żeby nie przesadzić , wczoraj przyciagnięta została tez firanka KRONE 08 która będe ciągał Magnumką, fotki całego składu dodam jak umyje i zepne , narazie musze rozładować burtówke :D

Środek dopier zaczynam ogarniać powoli, póki co tylko eko skóra na całej podłodze w beżowym kolorze, myśle jeszcze o firankach w takim kolorze tylko musze dopasc material i sobie uszyc w domu :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ostatnio zmieniony 28 lut 2016, 21:24 przez PlutiX, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 28 lut 2016, 21:21
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2139
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Swietnie utrzymane Volva pierwszej generacji!

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 28 lut 2016, 21:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 mar 2014, 18:40
Posty: 579
Samochód: Januszowa Magnolia
Lokalizacja: TOS

Przebieg dosyć skromny, mój ma prawie 350tyś więcej :P Tak jak napisałeś nie przesadź z oświetleniem, jak dla mnie teraz jest bardzo dobrze. Szerokokątne lusterko gdzie straciłeś, bo z tego co widzę to urwane jest? Powodzenia :)

_________________
Kto nie skacze ten z ITD!
Naczelny forumowy kierowca Magnumek.


Post Wysłano: 28 lut 2016, 22:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2007, 15:02
Posty: 466
Lokalizacja: war-maz

Co wolisz burtowke czy firanke? Ile zaczepow do pasow w naczepach?

_________________
Nie rabotajesz, to i nie kuszajesz:)


Post Wysłano: 28 lut 2016, 22:15
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3575
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

To I-wsze FH widziałem gdzieś coś kiedyś w okolicy RZE....

Co do magnum, bardzo zadbana jak widać po zdjęciach, oświetlenie ok, jedynie uporządkowałbym je, albo sam led, albo sama żarówka, teraz taki misz-masz jest...

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 28 lut 2016, 23:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5933

Cytuj:
Co do magnum, bardzo zadbana jak widać po zdjęciach, oświetlenie ok, jedynie uporządkowałbym je, albo sam led, albo sama żarówka, teraz taki misz-masz jest...
Ooo, widzę jakiś awansik był, bo mówisz jak prawdziwy trucker-NL-stylowiec :mrgreen:

Co do tematu: czemu naczepa burtówka przy takich kierunkach? Widzę, że będzie zmiana, ale co wozicie, że była burtówka? Czy na wschód jeździliście?


Post Wysłano: 29 lut 2016, 1:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

Ciekawe Magnum, pasuje jej ta siwa naczepa. Troszkę uporządkować oświetlenie i będzie dobrze. :)

Luka, naczepa obecna to burto - firana, jest trochę firm kursujacych na zachód posiadających takie naczepy. Przykład mojego taty, który sam ciąga takową i większość w jego zakładzie pracy to ów naczepy.
Moim zdaniem taka butro-firana jest lepsza niż firanka.


Post Wysłano: 29 lut 2016, 8:31
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3575
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Luka

EEee tam Paaanie, jaki ja eNeLen stajlofiec, jak jo same ledy mam i to najtańsze.... :lol:
W dodatku białe, nie pomarańczowe, Polen stajl!!!!

I jaki ja trocker :D jo bidny krajófkarz z iweka z zasławko :wink:

A tak perfidnie po za tematem, u Ciebie widzę awanse, na zielono się zrobiło, do ITD Cię wzieli? :D
Teraz muszę uważać jak na SJ będę wjeżdzał :twisted:

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 29 lut 2016, 9:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lip 2008, 12:00
Posty: 255
GG: 705962
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław

Magnumka ładna, ale lepiej powiedz czy Japonka jest twoja?

_________________
Pozdrawiam GRUBY131


Post Wysłano: 29 lut 2016, 15:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lip 2009, 20:57
Posty: 22
GG: 4111202
Samochód: Magnum DXi

A wiec tak co do lampek to ogolnie plan jest na zwykla zarowke z przodu , na dniach maja przyjsc klasyczne obrysowki holenderskie pomaranczowo czerwone od kokegi z forum , gorne obrysy chce dac tez pomaranczowe i szukam jakichs obrysowek w grila zarowkowych bo helle z 2 zarowkami ciezko znalezc zamiast tych ledowych wtedy przod bybyl na zarowkach a boki i tyl zostana juz ledowe. Co najwyzej jak sie nie uda dorwac bocznych owiewek bo taki jest plan to jakas listwa pod zbiorniki wleci tez z ledami :)

Co do naczepy, ja osobiscie wole burtowke ale wiadomo sa plusy i minusy tego ,plus to duzo ladunkow wozi sie typu gitterboxy to nie ma potrzeby spinac tak samo gasnice itp ktorych zakazuja spinac :P i ogolnie szyba w otwieraniu burta i 4 deski, ale w praktyce zadna nie sprawia problemu przytym co wozimy :) od poczatku zaczynajac byly same burtowki szmaty pozniej burtofiranki dopiero ostatnie 2 naczepy plus ta ktora teraz doszla to firanki :)

Burtowki maja chyba 12 lub 13 zaczepow na pasy oryginalnych ale sa dorobione jeszcze pewnie drugie tyle miedzy oryginalnymi :) tylko firanka schmitza miala wiecej oryginalnych mocowan w przedniej czesci. Krone to multilock wiadomo :)

Japonka tak moja od 4 lat :)


Post Wysłano: 29 lut 2016, 16:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lip 2008, 12:00
Posty: 255
GG: 705962
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław

Jeżeli w magnumke, włożysz tyle serca co w japonkę to będzie co podziwiać. A reszta floty ładna i zadbana.

_________________
Pozdrawiam GRUBY131


Post Wysłano: 29 lut 2016, 16:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 maja 2007, 11:42
Posty: 394
Samochód: cokolwiek dadza

Z ciekawosci, jakie przebiegi maja FH I ? Pieknie utrzymane wozy, szacun za to ;). Moglbys i je bardziej zaprezentowac.


Post Wysłano: 29 lut 2016, 20:22
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
Ooo, widzę jakiś awansik był, bo mówisz jak prawdziwy trucker-NL-stylowiec :mrgreen:

Co do tematu: czemu naczepa burtówka przy takich kierunkach? Widzę, że będzie zmiana, ale co wozicie, że była burtówka? Czy na wschód jeździliście?
Słuchaj, spotkał się parę razy z Łysym teraz ze mną i horyzonty o świecidełkach się powiększyły :D
Z naczepami to częśto nawet firmy na zachód co jeżdżą powożą się takimi naczepami. A wyszło to z tego, że ruscy nabrali naczep na swóje potrzeby a z racji embargo wycofali się z zakupu no i dość duży wysyp nastąpił takich naczep za bardzo atrakcyjne pieniądze no i ludziska biorą póki ciepłe ;)
Cytuj:
A tak perfidnie po za tematem, u Ciebie widzę awanse, na zielono się zrobiło, do ITD Cię wzieli? :D
Teraz muszę uważać jak na SJ będę wjeżdzał :twisted:
Z Lukiego szczffany lis jest. Się dowiedział, że ITD ma być mundurówką to się zapisał. 25 lat i sajonara będzie 13 i 14 pobierał :D Ale musiał dobrze dziobać, że krokodylka z niego zrobili :P


Plutix jak patrzę na te FHacze I gen. to jakbym cofnął się z 12-15lat wstecz. Taka wizytówka polskiego transportu z tamtych czasów :) Renatka ładna, życzę powodzenia w modyfikacjach i ilu wyjazdów tylu powrotów ;)

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 01 mar 2016, 20:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lip 2009, 20:57
Posty: 22
GG: 4111202
Samochód: Magnum DXi

Cytuj:
Z ciekawosci, jakie przebiegi maja FH I ? Pieknie utrzymane wozy, szacun za to ;). Moglbys i je bardziej zaprezentowac.

Czerwone VOLVO ma cos ponad 2,1 mln i ma sie bardzo dobrze :) A niebieskie szczerze nie pamietam musialbym sprawdzic jak zjedzie ale pewnie nie duzo mniej bo to tylko rok roznicy :)

Takie zdjecie jeszcze tylko mam w galerii takto musialbym cos porobic bo stare z picturepush poprzepadały :/
Obrazek


Post Wysłano: 02 mar 2016, 20:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 mar 2014, 0:18
Posty: 12
Samochód: Daf

Widziałem Cię kiedyś na A4 chyba ale nie jestem pewny, zanim założyłeś temat :) Na żywo robi robotę, nie przepadam za tą marką ale twoja Renia jest bardzo ładna :) pozdro :)


Post Wysłano: 02 mar 2016, 22:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
...nie przepadam za tą marką ale twoja Renia jest bardzo ładna :) pozdro :)
Dawno już tego tekstu nie czytałem na forum :mrgreen:


Post Wysłano: 02 mar 2016, 22:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Cytuj:
...nie przepadam za tą marką ale twoja Renia jest bardzo ładna :) pozdro :)
Dawno już tego tekstu nie czytałem na forum :mrgreen:
W Hard Truckach na topie jest Scania królowa szos... Nie wiedziałeś o tym?
Renówki są tak brzydkie, że ciecie na bramach nie wpuszczają ich na załadunki...


Post Wysłano: 03 mar 2016, 0:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2015, 23:13
Posty: 88
Samochód: Fh16 580

no no no naprawde masz się czym pochwalić :shock:
widać że flota zadbana pomomo wieku 8) a volviaczami pozamiatałeś , prawie tak ładne jak mój :oops:
pozdro


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: