Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Tytuł: Re: Scania R410
Post Wysłano: 19 lut 2016, 11:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 kwie 2008, 18:25
Posty: 264
Samochód: Jelcz
Lokalizacja: Międzyzdroje

Cytuj:
Czasami te Fa Express nie jest z Helsingborga i na własnej działalności się dyma?

Nowa scania i niema pilota? Dziwne troszki.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Coś tam świta, ale nie do końca. Fa Express to spedycja pod którą jeżdżę i są z Goteborga, ale ciągnik i naczepa to dwie różne firmy.

Pilot jest, ale nie mam go przy sobie.

_________________
Tu 5 sekund, tam 10 sekund i masz godzinę

Poepen in de broek?


Tytuł: Re: Scania R410
Post Wysłano: 19 lut 2016, 11:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

Cytuj:
Widocznie się opłaca, nie sądzisz? 300 km jeszcze nie jest tak daleko. Osobiście też bym wolał dymać 300 km osobówką do pracy niż dorabiać Janusza i mieć auto pod domem. Ale każdy ma inne upodobania.
Rozumiem, że mogą decydować warunki płacy i pracy, ale co za różnica czy dorabiasz Janusza czy Niclasa albo Andersa. I jeszcze jeździsz za swoje 300 km.


Tytuł: Re: Scania R410
Post Wysłano: 19 lut 2016, 11:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Cytuj:
Widocznie się opłaca, nie sądzisz? 300 km jeszcze nie jest tak daleko. Osobiście też bym wolał dymać 300 km osobówką do pracy niż dorabiać Janusza i mieć auto pod domem. Ale każdy ma inne upodobania.
Rozumiem, że mogą decydować warunki płacy i pracy, ale co za różnica czy dorabiasz Janusza czy Niclasa albo Andersa. I jeszcze jeździsz za swoje 300 km.
Ot, Polacy. Nie będę na swojego robił, do obcego pójdę!

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Tytuł: Re: Scania R410
Post Wysłano: 19 lut 2016, 12:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2010, 13:36
Posty: 871
Samochód: jakiś tam Tyr...
Lokalizacja: GPS signal not found...

Jeden daje parówki a drugi swojską kiełbasę. ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

_________________
"...a niepodzielnie królującą elitę stanowią świętokrzyscy patelniarze..."


Tytuł: Re: Scania R410
Post Wysłano: 19 lut 2016, 13:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

A ja zapytam o auto - na jakiej prędkości masz kaganiec ustawiony? 410 może źle nie jedzie, ale ustawienie jej na 85 ogranicznika to tragedia wg. mnie,
Ja jeśli miałbym pracować u polskiego dziada który by mnie kroił na każdym kroku wolałbym już dojechać co weekend te 300 km bo po prostu byłoby mnie na to stać. Dzisiaj za niezłe pieniądze można kupić porządne auto które na takiej trasie w spalaniu wyjdzie ok. 7 litrów i koszty nie są aż takie a bycie z rodziną częściej niż raz na miesiąc jest bezcenne


Tytuł: Re: Scania R410
Post Wysłano: 19 lut 2016, 13:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 kwie 2008, 18:25
Posty: 264
Samochód: Jelcz
Lokalizacja: Międzyzdroje

Cytuj:
A ja zapytam o auto - na jakiej prędkości masz kaganiec ustawiony? 410 może źle nie jedzie, ale ustawienie jej na 85 ogranicznika to tragedia wg. mnie,
Ja jeśli miałbym pracować u polskiego dziada który by mnie kroił na każdym kroku wolałbym już dojechać co weekend te 300 km bo po prostu byłoby mnie na to stać. Dzisiaj za niezłe pieniądze można kupić porządne auto które na takiej trasie w spalaniu wyjdzie ok. 7 litrów i koszty nie są aż takie a bycie z rodziną częściej niż raz na miesiąc jest bezcenne
Wg nawigacji 88 km/h, źle nie jest, ale zawsze mogłoby być lepiej, w końcu to express :D

Co do samej pracy, jest jak jest, są plusy i minusy jak wszędzie, jednak zdecydowana ilośc plusów wpływa na to że pracuję już tutaj 3 lata. Mi pasuje taki układ i nikomu nic do tego. Pracują i mnie ludzie któzy jeżdżą po 3 miesiące bez zjazdu, są też tacy co jeżdżą 2 tygodnie i dwa tygodnie w domu, jak kto woli, lubi i potrzebuje. Na pewno gdybym miał jeździć po miesiac bez zjazdu to już bym tu niepracował, chociaż raz zdarzyło się, że byłem 6 tygodni w trasie, ale jakoś trzymam sie i żyję dalej :D

_________________
Tu 5 sekund, tam 10 sekund i masz godzinę

Poepen in de broek?


Tytuł: Re: Scania R410
Post Wysłano: 19 lut 2016, 14:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Ale psychika już nie ta :-p

/ mobil

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Tytuł: Re: Scania R410
Post Wysłano: 19 lut 2016, 15:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 kwie 2008, 18:25
Posty: 264
Samochód: Jelcz
Lokalizacja: Międzyzdroje

Cytuj:
Ale psychika już nie ta :-p

/ mobil
Skąd wiesz?

_________________
Tu 5 sekund, tam 10 sekund i masz godzinę

Poepen in de broek?


Tytuł: Scania R410
Post Wysłano: 19 lut 2016, 15:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Rozumiem, że mogą decydować warunki płacy i pracy, ale co za różnica czy dorabiasz Janusza czy Niclasa albo Andersa. I jeszcze jeździsz za swoje 300 km.
Różnica przede wszystkim finansowa, bo pomimo dojazdu za swoje i tak dużo lepiej się opłaca dorabiać tego Nicklasa niż Janusza. I Nicklas nie płacze na każdym na kroku, że się nie opłaca, że w tym tygodniu dołożył do interesu, że auto za dużo spaliło, bo ostatnio przecież wyszło litr mniej, itd. itd. Nie będę zaśmiecał tematu, ale wystarczy poczytać trochę temat "sukcesy/porażki" i co chwile jacyś użytkownicy opisują swoje przygody z Januszami, więc dla mnie temat jest prosty. Nie twierdzę, że w Polsce nie ma dobrych firm. Różnica polega na tym, że to co w większości zachodnich firm jest podłoga u nas jest sufitem i nie chodzi mi tylko wyłącznie o zarobki.

Cytuj:
Ot, Polacy. Nie będę na swojego robił, do obcego pójdę!
To ci z "gorszego sortu".

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Tytuł: Re: Scania R410
Post Wysłano: 19 lut 2016, 15:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
Cytuj:
Ale psychika już nie ta :-p

/ mobil
Skąd wiesz?
Śledzę Cię na fejsbóku... :-P

/ mobil

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Tytuł: Re: Scania R410
Post Wysłano: 19 lut 2016, 15:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 kwie 2008, 18:25
Posty: 264
Samochód: Jelcz
Lokalizacja: Międzyzdroje

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Ale psychika już nie ta :-p

/ mobil
Skąd wiesz?
Śledzę Cię na fejsbóku... :-P

/ mobil
Więc dziś usunę konto :D

_________________
Tu 5 sekund, tam 10 sekund i masz godzinę

Poepen in de broek?


Tytuł: Re: Scania R410
Post Wysłano: 20 lut 2016, 8:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lis 2011, 13:37
Posty: 207
Samochód: AFN

Cytuj:
Cytuj:
Rozumiem, że mogą decydować warunki płacy i pracy, ale co za różnica czy dorabiasz Janusza czy Niclasa albo Andersa. I jeszcze jeździsz za swoje 300 km.
Różnica przede wszystkim finansowa, bo pomimo dojazdu za swoje i tak dużo lepiej się opłaca dorabiać tego Nicklasa niż Janusza. I Nicklas nie płacze na każdym na kroku, że się nie opłaca, że w tym tygodniu dołożył do interesu, że auto za dużo spaliło, bo ostatnio przecież wyszło litr mniej, itd. itd. Nie będę zaśmiecał tematu, ale wystarczy poczytać trochę temat "sukcesy/porażki" i co chwile jacyś użytkownicy opisują swoje przygody z Januszami, więc dla mnie temat jest prosty. Nie twierdzę, że w Polsce nie ma dobrych firm. Różnica polega na tym, że to co w większości zachodnich firm jest podłoga u nas jest sufitem i nie chodzi mi tylko wyłącznie o zarobki.

Cytuj:
Ot, Polacy. Nie będę na swojego robił, do obcego pójdę!
To ci z "gorszego sortu".

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czego brakuje w Polskich firmach transportowych co w zagranicznych jest norma? I nie chodzi mi właśnie o zarobki. Pytam całkiem serio.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka


Tytuł: Re: Scania R410
Post Wysłano: 20 lut 2016, 10:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Ja tam nie wiem, nigdy na zachodzie nie pracowałem. Tylko dziwi mnie gloryfikowanie wszystkiego co nie nasze, a wyszydzanie naszego.
Fakt, że dużo u nas firm naprawdę dziadów, i podejście do pracownika i sprzętu też bardzo różne, ale to co w NIemczech to wszystkie firmy dają nowe wozy co roku, podwyżkę co pół i można się obijać a i atk 10tego bierze się worek piniędzy? Chyba nie.

Osobiście wydaje mi się, że można sobie na swoim podwórku robotę znaleźć. Samemu trzeba coś sobą reprezentować, starać się, i stary też musi chcieć to zauważyć i docenić. Z tym i tym jest średnio.

Ale w sumie jeśli ktoś mieszka od granicy 30km, to za jedno mu szukać roboty u nas, co za granicą.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Tytuł: Re: Scania R410
Post Wysłano: 20 lut 2016, 14:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

Tyle, że te firmy zaraz za Polską granicą to też chyba jakieś bez szału?

Ja się nie znam, bo młody jestem i nigdy tam nie pracowałem, ale jak się posłucha niektórych kierowców (i nie mam tu na myśli forumowych kolegów) co robią u Niemca, czy poprostu za granicą to tatuaże spadają. Najmadrzejsi i najlepsi, tyle pieniędzy co oni tam zarabiają, dodatki, mieszkanie, auta, uznanie od szefa...
Nie mówię, że niektórzy tak nie mają, ale tak jak pisze wanienka z kieleckiego, są i w Polsce firmy, które też dają zarobić i wcale nie trzeba rozstawać się z rodziną, znajomymi, krajem.


Tytuł: Re: Scania R410
Post Wysłano: 20 lut 2016, 14:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

Do tego miodu dodałbym, że dziady są i zagramanicą, jeden z forumowych kolegów został przecież oszukany przez Szweda(?). Zresztą na 40ton jak się poczyta to Szwedzi jak robią wałki, to takie, że na całą Europę huczy.

Niemniej zdaje sobie sprawę, że pensja to nie wszystko, bo dochodzi do tego np. kwestia emerytur. U nas nie będzie, to wiadomo, ale nie wiem jak w Niemczech będzie z tymi emeryturami, bo przecież naściągali tyle ludzi do ratowania systemu emerytalnego, a tu się okazuje, że oni nie chcą pracować, co więcej chcą zasiłków.

Prawdą jest, że mieszkając przy granicy dość łatwo wybrać gdzie się chce pracować i nie stwarza to większych problemów. Natomiast jak ktoś mieszka głębiej w kraju, to jednak jest to większy problem i większy koszt.


Tytuł: Re: Scania R410
Post Wysłano: 20 lut 2016, 15:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Ale oftopik robita.
Koluniu czy planujesz jakiś tuning?
Kiedy poprosisz sefa o szeroki przód?

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Tytuł: Re: Scania R410
Post Wysłano: 20 lut 2016, 15:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Ot, Polacy. Nie będę na swojego robił, do obcego pójdę!
Kierownik - patriotyzm dobrze wygląda przy zrywach wolnościowo-narodowych.
Taki patriotyzm nie zapełni garnka, a banki nie anulują kredytu boś patriota.
Mamy XXI wiek, wiek technologii i postępu.
Mamy UE i Shengen...
Jeżeli gdzieś poza granicami mam mieć lepsze warunki to dlaczego nie?
Przecież za te zarobione dulki u bauera czy szweda podatki i tak zapłacę uczciwie w Polsce...
Kasę też wydam w większości w Polsce bo tu mieszkam.
Więc nie masz po o co napinać skupiska hemoroidów (tak mi się wydaje).

PS: Panie Klimek. Czy naczepy FA ciągają również Rzymianie (RO)? BO widziałem MANa TGA/TGX z firmy która kojarzy mi się z przesyłkami lotniczymi (białe kabiny z żółtymi i szarymi paskami). Nazwy nie pamiętam.


Tytuł: Re: Scania R410
Post Wysłano: 20 lut 2016, 16:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2649
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
PS: Panie Klimek. Czy naczepy FA ciągają również Rzymianie (RO)? BO widziałem MANa TGA/TGX z firmy która kojarzy mi się z przesyłkami lotniczymi (białe kabiny z żółtymi i szarymi paskami). Nazwy nie pamiętam.
Georgi.

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Tytuł: Re: Scania R410
Post Wysłano: 20 lut 2016, 17:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Georgi.
Właśnie Kanapka, tego słowa mi brakowało :)
Chociaż i Adam pisał, że wozi przesyłki lotnicze i te Georgi wozi z tego co wiem, więc profil podobny.


Tytuł: Re: Scania R410
Post Wysłano: 20 lut 2016, 17:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 kwie 2008, 18:25
Posty: 264
Samochód: Jelcz
Lokalizacja: Międzyzdroje

Rety rety, jaki offtopic :D

Przypominam tylko, że ja nigdzie nie napisałem, że moja firma jest najlepsza na świecie, tudzież Europie.
Cytuj:
Ale oftopik robita.
Koluniu czy planujesz jakiś tuning?
Kiedy poprosisz sefa o szeroki przód?
Planuję dokupić półkę, i to by było na koniec tuningów, szkoda mi czasu i pieniędzy. Szeroki laczek? Obawiam się, że zostałbym zabity śmiechem za taką propozycję :D
Cytuj:
PS: Panie Klimek. Czy naczepy FA ciągają również Rzymianie (RO)? BO widziałem MANa TGA/TGX z firmy która kojarzy mi się z przesyłkami lotniczymi (białe kabiny z żółtymi i szarymi paskami). Nazwy nie pamiętam.
Pod tą spedycją jeździ kilkanaście firm, począwszy od takich co mają jedno auto do takich co mają kilkanaście ( tak jak moja). Naturalnie Rzymianie jeżdżą, bez nich żądna zachodnia spedycja nie jest w stanie funkcjonować, jednak rotacja ich jest niesamowita. Wspomniany biały Man, były Georgi jest z pewnej firmy ze Szczecina, może to jego widziałeś.

_________________
Tu 5 sekund, tam 10 sekund i masz godzinę

Poepen in de broek?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: