Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 lut 2016, 11:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2016, 1:41
Posty: 29
GG: 6669641

Witam, zapisałem się 2 tygodnie temu na kat C - informowalem o chęci robienia C CE i Kwalifikacji. Firma którą wybrałem to podobny "lider na rynku miejscowym" a przynajmniej tak mi wszyscy mówili. Większość osób z mojego miasta właśnie tam robiła C CE itd. Poszedłem się zapisać, pytam kobiety w recepcji jaki jest dokładny koszt policzyła wszystko wraz z kosztem badań, egzaminów itd - wyszło 8500 około, ale mówi, że skoro wszystko u nich od A do Z to możemy zejść z ceną za całość do 6700zł. Myślę sobie elegancko, jak zmieścimy się w 7tyś to super będzie. Oczywiście wypytałem ile kiedy trzeba wpłacić - uregulować kwotę należy do czasu każdego z egzaminów, bez żadnych zaliczek itd.

1. Wykłady + badania, na badaniach pytam chłopaka który miał mieć za parę dni egzamin ile to wszystko wyszło itd. mówi że ponad 8500
2. Wykłady - umówiła mnie na jazdę za 3 dni.
Dzień przed jazdą dostaję SMSA - niestety jazdę odwałano
3. Wykłady - wchodzę i pierwsze co to dostaje [wycenzurowano] że umawiam się na jazdę, a nie mam nic wpłacone. Oczywiście tłumaczę, że trzeba było powiedzieć o minimalnej wpłacie o którą pytałem to bym wpłacił. Nie dali mi dojść do słowa, trochę się uniosłem, gdyż miałem swoje do powiedzenia(wszystko na sali wykładowej - 25 osób dookoła) Ale oczywiście grzecznie. Podchodzi do mnie kobieta z recepcji - mówi dość cicho do mnie: zamknij się bo Cię [wycenzurowano] stąd. Mijają wykłady. wykładowca a zarazem właściciel firmy zaczął głosić herezje o trąbieniu przy wyprzedzaniu itd. wdałem się w dyskusję z nim. Potraktował mnie jak gówniarza z podstawówki bo on jest pan wykładowca, ma prawko od 58r.

Kierując się do sedna sprawy, pytam właściciela już po wykładach jaki jest całkowity koszt C CE + Kwalifikacje - doszedł do 8tyś bez egzaminów !! Mówię że przy zapisywaniu była mowa o 6700, stwierdził że to nie możliwe. Wkur.... łem się. Wyszedłem. Na następny dzień dzwonię z innego numeru do laski z recepcji i pytam o wszystko jako zainteresowany nowy klient. Powiedziała, że z badaniami wszystkimi egzaminami itd. UWAGA!!! 6400zł.

Panowie nie wiem co o tym myśleć, chcę zrezygnować z kursu u obecnego Pana, kasy nic nie mam wpłacone, aczkolwiek ma on już mój numer profilu kierowcy, lecz nie wiem czy przypisał mnie do swojej bazy-firmy. Nie chcę nikogo oszukać, zrobić prawka za darmo, ale chcę aby traktowano mnie poważnie jak mam wytasować z własnej kieszeni ponad 7koła jeśli powiedziałby od razu ile wszystko wychodzi i nie robił takich szopek to nie miałbym do nikogo pretensji. Jaki jest średni koszt prawa jazdy ?

Zacząłem drążyć temat jeszcze bardziej wśród znajomych itd. Dowiedziałem się że ów Pan u którego chodzę na kurs robi taki myk, Wystarczy zrobić raz psychotesty i raz badania, a on mając swojego psychologa - wypisuje tak dokumenty ze Psychotesty robimy Na C, następnie jeszcze raz na CE i kolejny raz nie wiem już po co na kwalifikacje!! Łącznie 450zł, u innych robi się raz. Koszt to 150zł wtedy.


Post Wysłano: 14 lut 2016, 11:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2008, 10:01
Posty: 236
Lokalizacja: D-85xxx

Przykro czytać. Jeśli chcesz ostrzec innych to podaj nazwę i adres osk.

_________________
Witam. Nazywam się Ziutomir. Tak, jestem Anonimowym Frustratem.


Post Wysłano: 14 lut 2016, 11:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sty 2015, 17:09
Posty: 77
Samochód: bmw

wyciągnij profil kierowcy

albo jak nic nie wpłacałeś.. idź do starostwa tam mają na bank kopie zrobią.. i powiedz,że zaginął Ci gdzieś.. czy cokolwiek i nowy powinni Ci skserować.Bo tak to będzie teraz tłumaczenie... itp będą Cię przekonywać,że zejdą z ceny..a pod koniec kursu będzie co innego

_________________
B-3x 2011
C-1x 2013
C+E 1x 2016
KW 1x 2016
KK 2016
Wózki jezdniowe 1x 2015


Post Wysłano: 14 lut 2016, 12:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2016, 1:41
Posty: 29
GG: 6669641

Gdy zakończę przygodę z tym Panem na 100% to mogę jego dane podać, jeśli oczywiście administracja forum się zgodzi.


Post Wysłano: 14 lut 2016, 12:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 maja 2015, 18:50
Posty: 33
Lokalizacja: ZKO

U mnie całkowity koszt to około 7tys jeśli wszystkie egzaminy zaliczy się za pierwszym razem.
Przykro mi, że są jeszcze takie szkoły w tym kraju...
Daj znać jak się sprawa rozwiąże :)

_________________
A2, B, C, CE


Post Wysłano: 14 lut 2016, 15:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2013, 17:30
Posty: 484
Samochód: Focus/SCANIA
Lokalizacja: Łódź

trzeba być delikatnie mówiąc trochę tępym żeby dać sie na to wyliczenie nabrać... luźno licząc to C 2500zl sam kurs, C/E kolejne 2500zl, KWP ok 2500zl co juz nam daje 7500zl. Do tego trzeba dodać badanie ok 400zl za psycho i normalne do kazdej kategori i do KWP. Reasumując koszt C/E z KWP to ok 8-9tys pluś jeszcze oplata za egzamin i za wydanie prawka. Daje to nam nie całe 10tys :wink:
Chciałes zaoszczedzić a wyszedłeś na naiwnego durnia co myślał za zrobi królewskie prawko za pół darmo :wink:


Post Wysłano: 14 lut 2016, 15:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1194
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
Chciałes zaoszczedzić a wyszedłeś na naiwnego durnia co myślał za zrobi królewskie prawko za pół darmo :wink:
Zawsze lubiłem ludzi którzy oceniają książkę po okładce :D Nie rób wycieczek personalnych jeśli go nie znasz :D Co do kategorii to C i C+E to koszt w granicach 2 tyś/kategoria, badania jak jesteś ogarnięty to się nie dasz naciągnąć bo masz grupę badań na C/C+E/D/D+E i nie pójdziesz drugi raz ich robić skoro masz ważne. Więc nie płacisz 2 razy tylko raz. Co do tych 10 tysięcy to tyle mi wyszło z KW a nie KWP więc tak trochę zwolnij z ocenianiem kolegi, bo skoro robi wszystko u nich to mogli mu obiecać jakiś rabat za to? Fajnie jest się przejechać po kimś nie wiedząc dokładnie jak było?

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 14 lut 2016, 15:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2013, 17:30
Posty: 484
Samochód: Focus/SCANIA
Lokalizacja: Łódź

fakt, moj blad w obliczeniach :mrgreen:


Post Wysłano: 14 lut 2016, 16:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2016, 1:41
Posty: 29
GG: 6669641

Cytuj:
trzeba być delikatnie mówiąc trochę tępym żeby dać sie na to wyliczenie nabrać... luźno licząc to C 2500zl sam kurs, C/E kolejne 2500zl, KWP ok 2500zl co juz nam daje 7500zl. Do tego trzeba dodać badanie ok 400zl za psycho i normalne do kazdej kategori i do KWP. Reasumując koszt C/E z KWP to ok 8-9tys pluś jeszcze oplata za egzamin i za wydanie prawka. Daje to nam nie całe 10tys :wink:
Chciałes zaoszczedzić a wyszedłeś na naiwnego durnia co myślał za zrobi królewskie prawko za pół darmo :wink:


Na durnia bym wyszedł gdybym skończył u niego kurs. Nie pisz, że prawko kosztuje 10tyś. Może Ty tyle dałeś i mnie nazywasz durniem - chociaż nie chcę aby wyszło właśnie tyle.

Norma w moich okolicach to :
C 2000
C+E 2000
Kwalifikacje 2500-2800
daje nam to 6800
do tego badania egzamin 2x 250 i zamykamy się w 7600-7800.

Mój dobry kolega w tamtym roku skończył kurs i zamknął się w 7tyś, Da się ??


Post Wysłano: 14 lut 2016, 16:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sty 2015, 17:09
Posty: 77
Samochód: bmw

kolego ta szkoła w Tarnowie jest?

_________________
B-3x 2011
C-1x 2013
C+E 1x 2016
KW 1x 2016
KK 2016
Wózki jezdniowe 1x 2015


Post Wysłano: 14 lut 2016, 17:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2013, 17:30
Posty: 484
Samochód: Focus/SCANIA
Lokalizacja: Łódź

znajdz sobie inna szkołe. Po drugie wyszedł byś na durnia gdzybyś tam poszedł robic ten kurs :wink:


Post Wysłano: 14 lut 2016, 17:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lip 2008, 16:24
Posty: 63
Samochód: Srebny
Lokalizacja: Okolice Tarnowa

Cena na pewno zależy też od regionu polski gdzie robisz prawko ja robiłem w Tarnowie , niżej masz wszytko rozpisane co za ile .

Psychotesty 2x150
Lekarz 2x100
Kat. C 1800 + 230 Egzamin
Kat. C+E 1650 + 254 Egzamin
KW 1800 + 100 Egzamin
Daw razy wykupiłem plac przed egzaminami 2x60
Do tego wydanie prawka 100 zł i karta kierowcy 169 zł

Suma 6,723zł

_________________
Maszeruj albo giń


Post Wysłano: 14 lut 2016, 18:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2016, 3:54
Posty: 24

rafał ciekawe gdzie płaciłeś 100 zł za lekarza hahaah chyba na kat B 5 lat temu.

Koszty w Kaliszu jakie ja poniosłem:

Lekarz C/CE - 250 zł (wzrok i wszystko) nie chciała dziwa z ceny zejść
Lekarz KW - 250 zł (wzrok i wszystko) nie chciała dziwa z ceny zejść
Psychotesty C/CE - 150 zł
Psychotesty KW - 50 zł (zagadałem i się udało za 50 zł)
C - 1900
Egzamin C - 230
CE - 1800 (w tej cenie miałem jazde próbną w WORDZIE)
Egzamin CE - 245
KW - 2600
Egzamin KW - 250 (a było nas 7 osób) a jak wiemy egzamin na Kw kosztuje 1000 zł. Dlatego omijać złodziei H...

7725 zł

W innej szkole poszedłem z ciekawości się zapytać ile bym zapłacił jakbym robił u nich komplet to powiedzieli, że 6300 i w tej cenie już badania.

Zresztą nie ma co się oszukiwać, rozmawiałem z szefem ośrodka i mówił wprost, że oni od lekarzy dostają połowę jak przyślą kursantów :)

Jeśli chodzi o Kalisz to szerokim łukiem omijać Haładyna (niemiła atmosfera, chamstwo pracują za kare). Robiłem tam i nie polecam. Nawet rabatu nie dali :) A poszliśmy we dwóch z kolegą i nawet 100 zł nie opuścili.

Aa i zapomniałem dodać, paliwo 100 zł na symulator do KW, bo musiałem jechać własnym samochodem.
Jeszcze doliczyć KK, wymianę prawka i ponad 8000 zł pękło.

A z tym 250 zł za egzamin na KW to były jajca, bo na początku nic nie mówili, powiedzieli, że cały kurs to 2600 zł, a dzień przed egzaminem telefon, że egzamin 250 zł.


Post Wysłano: 14 lut 2016, 19:19

Użytkownik

Online

Online

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

wszyscy macie nieprawidłowy tok myślenia - nie trzeba patrzeć na swojego kontrahenta ( szkoła nauki jazdy ) poprzez pyzmat ceny, ale poprzez zawarta umowę nawet ustną - jeżeli ten kontrahent jest nieuczciwy to nalezy go kopnąć w miejsce gdzie kończą sie plecy(dosłownie).
popieranie takiego postępowania nie wróży nic dobrego - to kursant ma kasę, a szkoła jeżeli umówiła się na dane pieniądze to ma tego kursanta nauczyć i tyle.
jak masz cywilną odwagę i dowody to możesz spokojnie szkołę opisać w internecie i nie bać się, że zostaniesz podany do sądu.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 14 lut 2016, 19:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Mnie trochę dziwi, że musisz wszystko naraz robić. Liczysz na promocję typu 2 za 7 coca cola na BP czy jak ?
Znajdź dobrą a nie tanią szkołę, zrób C, jak będzie ok to zrób tam C+E a jak będzie chvjnia to na C+E pójdziesz gdzieś indziej.
Robisz to raz a nie co miesiąc więc nie warto oszczędzać. A jak już szukasz oszczędności to mam wrażenia, że nie robisz pj bo chcesz jeździć tylko dlatego, że zarobki Ci się wydają dobre.
Ja robiłem C za swoje a C+E z urzędu pracy. C do strzału zdałem bo wiedziałem w jakiej szkole chce robić i było ok. C+E oblałem 2 razy, po czym dokupiłem 10h w szkole gdzie robiłem C, przeniosłem papiery z word katowice do bielska bo tam chciałem zdawać bo wiedzialem, że nauka jazdy to tresura dlatego trzeba się tresować na takim aucie na jakim się będzie zdawało ;) I po zmianie szkoły zdałem do strzału ;)


Post Wysłano: 15 lut 2016, 0:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2016, 1:41
Posty: 29
GG: 6669641

Nie szukam najtaniej, poszedłem tam z tego względu iż, wszyscy z kim rozmawiałem mi polecali. Uważam, że jeśli mówi się cenę X to należałoby cenę X do końca trzymać. Zdaje sobie sprawę z tego, że na tak dużej kwocie zawsze może być +/- parę stówek ale nie 1500-2000zł. Poszedłem tam z informacją od znajomych, że wszystko wychodzi ponad 8tyś, ale są dobrzy. Poszedłem pogadałem, Kobieta mi powiedziała, że jeśli wszystko u nich od a-z to 6700. Panowie dla mnie jest różnica czy wydam 6700 na PJ czy 8500. Na chwile obecną to jest miesiąc mojej pracy. Po drugie jeśli bierzesz snacki w biedronie i jest cena 2.70 a idziesz do kasy i chcą 4 zł to kupujesz?? Pomimo że masz dużą ochotę na nie ? Raczej nie. I nie dlatego, że cię nie stać, że nie masz kasy, nie potrzebujesz ale dla Zasady!


Dlaczego w pakiecie, ja tak na to mówię. Bo uważam, że to źle wygląda jeśli skacze się po 2-3 firmach pomiędzy prawkami... aczkolwiek jeśli zawsze na całości mogę urwać parę stówek dzięki temu to dlaczego nie miałbym skorzystać?? Celowo mam dać więcej żeby pokazać że mnie stać, że ma być dobrze itd. Nie śpię na pieniądzach.


Post Wysłano: 15 lut 2016, 16:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lip 2008, 16:24
Posty: 63
Samochód: Srebny
Lokalizacja: Okolice Tarnowa

Cytuj:
rafał ciekawe gdzie płaciłeś 100 zł za lekarza hahaah chyba na kat B 5 lat temu.
W Tuchowie jakieś 5-6 miesięcy temu i nie na b tylko C/C+E i KW :) Jak chcesz to ci podam dokładny adres na pw i na kolejne badania wybierzesz się do Tuchowa .

_________________
Maszeruj albo giń


Post Wysłano: 15 lut 2016, 17:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 maja 2015, 18:50
Posty: 33
Lokalizacja: ZKO

Mnie badania WSZYSTKIE wyniosły 370zł tylko trzeba wiedzieć gdzie iść, a nie do największych ździerców ;)

_________________
A2, B, C, CE


Post Wysłano: 15 lut 2016, 19:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...poszedłem tam z tego względu iż, wszyscy z kim rozmawiałem mi polecali...
sam nie wiem co myśleć.
jeżeli ja miałbym wydać sumę rzędu 7-8 tyś zł zastanawiałbym się 2-3 miesiące i zrobiłbym dokładne rozeznanie.
z tego co napisałeś i ja tu umieściłem wynika że:
1. albo pytałeś ludzi, którzy wszyscy kłamali,
2. albo źle rozumiałeś, to co mówią o tej szkole,
3. albo to co piszesz o tej szkole nie jest prawdą.

bo jeśli ta szkoła działa rzeczywiście tak jak opisujesz, to nie wyobrażam sobie, aby wszyscy jej klienci mieli o niej dobre zdanie. coś tutaj się nie zgadza.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 15 lut 2016, 20:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Cytuj:
sam nie wiem co myśleć.
Cytuj:
bo jeśli ta szkoła działa rzeczywiście tak jak opisujesz, to nie wyobrażam sobie, aby wszyscy jej klienci mieli o niej dobre zdanie. coś tutaj się nie zgadza.
Według mnie Kolega sprawdził tą szkołę pod kątem zdania egzaminów (najwyższy procent). Po drugie chodziło o niską cenę, a to często się mści na człowieku. Bo takie szkoły lubią mieć koszty dodatkowe nie ujęte na początku (dodatkowe godziny jazdy, badania itp.).

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: