Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 18 sty 2016, 9:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lip 2010, 22:11
Posty: 26
GG: 9526141
Lokalizacja: Inowrocław

Cytuj:
Swojej szkole jazdy to za co zapłaciłeś?

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
W szkole jazdy jak sprzęgałem, to nie było żadnego problemu, wszystko wchodziło bez problemu.

_________________
Mało piszę, dużo czytam.
B-6.02.2012 C-11.12.2012 KWP-14.12.2015 C+E-3.02.2016


Post Wysłano: 18 sty 2016, 9:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5933

Ale idź zapytaj co oni na taką sytuację. Powinni o tym coś wiedzieć i już dawno ci o tym powiedzieć, jeśli pojazdy na egzaminie mają takie problemy. Zazwyczaj mają przygotowaną całą "procedurę", co powinieneś zrobić i co powiedzieć.


Post Wysłano: 18 sty 2016, 10:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2008, 12:59
Posty: 595
Samochód: VOLVO FH500 EEV

Jeżeli chcesz zrobić to tak, aby to miało przysłowiowe "ręce i nogi", to idź do tej szkoły, gdzie jeździłeś i weź sobie instruktora swojego (czy zadzwoń do niego, aby wziął Cię np. po godzinach) i jedź z nim do WORD'u. Podejrzewam, że zdajesz w Bydgoszczy, a tam jest możliwość wynajęcia pojazdu i placu WORD'u (Osoba, która będzie Ci udostępniała zestaw, nie może Ci nic podpowiadać - oni tylko udostępniają plac i pojazdy, także powinieneś mieć instruktora). Bierzesz sobie np. na 60 minut taki zestaw (nie wiem, jakim dysponujesz funduszem, ale uważam że warto zaryzykować) i próbujecie. W radomskim WORD, udostępnienie składu i placu na C+E, na pół godziny to koszt coś koło 80zł, więc impreza może i droga (dlatego napisałem, że nie wiem jaki masz na to fundusz), ale uważam że warto
Będziesz mógł sobie na spokojnie podczepić i odczepić skład tyle razy, ile Ci będzie pasowało. Zobaczysz sobie na spokojnie jak to powinno wyglądać, na co zwrócić uwagę itp.

W ostateczności, możesz popróbować również w swoim OSK, o ile OSK ma taki sam pojazd (w każdym razie, dobrze by było dla Ciebie) jak WORD, podczas egzaminu.


Post Wysłano: 20 sty 2016, 21:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lip 2010, 22:11
Posty: 26
GG: 9526141
Lokalizacja: Inowrocław

No to już po egzaminie, tym razem nie miałem problemów ze sprzęganiem zestawu. Dopytałem się jednak o te sprzęganie awaryjne, to wytłumaczyli mi tak, że przyczepa wchodzi dyszlem a blokada nie wskakuje, to trzeba wyłączyć silnik podpiąć samą pneumatykę, stópkę podnieś na 2-3 cm i poruszać zestawem do tyłu i do przodu i powinno wskoczyć.
PS: Drugie podejście oblane przez najechanie na pachołek.

_________________
Mało piszę, dużo czytam.
B-6.02.2012 C-11.12.2012 KWP-14.12.2015 C+E-3.02.2016


Post Wysłano: 20 sty 2016, 23:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2016, 3:54
Posty: 24

No szkoda, że oblane..
Mnie z kolei uczą na kursie, że jeżeli ten bezpiecznik nie chce wskoczyć to po prostu wsiadam do ciężarówki 2x tył 2x przód bez żadnego dawania w górę nogi czy podłączania pneumatyki. Po prostu co WORD to obyczaj.

Mi na kursie zawsze jak dam tył i przód ciężarówką to zawsze wskakuje. Tylko trzeba na odpowiedniej wysokości przyczepę ustawić, żeby ucho przyczepy uderzyło w ten dzyndzel w dyszlu i nie ma bata, żeby przyczepa się nie sprzęgnęła.


Post Wysłano: 21 sty 2016, 21:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1194
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Ja zdawałem w Kaliszu to uczyli mnie i na egzaminie też to zrobiłem czyli jeśli się zaczep nie chce zabezpieczyć to w przyczepie odblokowuje się hamulce aby ona nie stała tak sztywno i delikatnie się cofa aby ustawiła się po swojemu i zabezpiecza się wtedy :)

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: