Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 paź 2015, 19:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 paź 2015, 19:13
Posty: 6

Cześć jestem Marcin, moje największe marzenie to jeżdzić ciężarówkami.
Właśnie się dostałem na KW pełną i w tym problem że nic nie moge zapamiętać, te mechanizmy i części samochodowe to dla mnie czarna magia.. do tego na wykładach ciągłe śmiechy i rozmowy nie można się skupić, bardzo szybko się poddaje to moja zła cecha. Moglibyście poratować jakąś złotą radą albo wesprzeć.. dzięki


Post Wysłano: 13 paź 2015, 21:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

jak nie potrafisz się skupić to psychotechniki nie zaliczysz.
jazda samochodem to wiele różnych dźwięków i innych odgłosów, a myśleć i patrzeć trzeba.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 13 paź 2015, 22:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lip 2012, 14:19
Posty: 19
GG: 586013
Lokalizacja: Sławków

Cytuj:
jak nie potrafisz się skupić to psychotechniki nie zaliczysz.
jazda samochodem to wiele różnych dźwięków i innych odgłosów, a myśleć i patrzeć trzeba.
Zgadzam się z powyższym ,ale nie strasz chłopaka aż tak bardzo jak dobrze przysiadzie do KW to na pewno zda. A swoja droga jak nie mozesz sie skupić na wykładach to są również do kupienia podreczniki i ćwiczenia do kw wiec pomysł także o tym i ucz się też w domu :mrgreen:


Post Wysłano: 15 paź 2015, 20:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Cytuj:
jak nie potrafisz się skupić to psychotechniki nie zaliczysz.
jazda samochodem to wiele różnych dźwięków i innych odgłosów, a myśleć i patrzeć trzeba.
Zgadzam się z powyższym ,ale nie strasz chłopaka aż tak bardzo jak dobrze przysiadzie do KW to na pewno zda. A swoja droga jak nie mozesz sie skupić na wykładach to są również do kupienia podreczniki i ćwiczenia do kw wiec pomysł także o tym i ucz się też w domu :mrgreen:
na ostatniej psychotechnice Pani prowadząca badanie w trakcie pisanie cyferek z tablicy ( nie pamiietam nazwy badania) specjalnie chodziła po sali i zagadywała na dodatek robiła to tak by specjalnie przeszkadzać ( co okazało się po badaniu) - niektórzy przez to oblali i pytali dlaczego odpowiedź była prosta - " Pan będzie musiał mieć podzielną uwagę i nie może się koncentrować tylko na jednej czynności jeżeli Pan tego nie potrafi (podzielić uwagi) to znaczy że się Pan nie nadaje do wykonywania tego zawodu."

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 16 paź 2015, 11:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lip 2015, 11:57
Posty: 40
Samochód: Kia Ceed II

Cytuj:
nie moge zapamiętać, te mechanizmy i części samochodowe to dla mnie czarna magia..
Nic się nie przejmuj, program KW jest bardzo rozbudowany i część materiału jest dla mechaników samochodowych a nie dla kierowcy ciężarówki, gdyż ty masz jeździć a nie robić diagnostykę silnika na parkingu śrubokrętem i młotkiem. Warto jedynie znać podstawy działania podstawowych układów w pojeździe ciężarowym takie jak np. hamulce, zwalniacze itp...

W mojej szkole sami wykładowcy ( na co dzień inspektorzy ITD ), podkreślali że program i część pytań egzaminacyjnych nijak ma się do pracy kierowcy, ale oczywiście nasi "mądrzy" ustawodawcy tak sobie wymyślili i czeszą pieniądze na egzaminach poprawkowych.

Reasumując nie taki diabeł straszny, gdyż w mojej grupie ( a była spora - ok 25 osób ) zdali wszyscy.
Polecam zakupić sobie podręcznik i testy papierowe z wydawnictwa e-kierowca i z tego się uczyć na spokojnie w domu. Ja przeczytałem raz podręcznik i robiłem testy. Egzamin zdany bez problemu, 90% pytań egzaminacyjnych pokrywała się z testami z tego wydawnictwa.

Pozostaje mi Tobie życzyć powodzenia i nie poddawać się, więcej wiary w siebie :-)

Powodzenia!

_________________
B: 17.10.2006
C: 20.05.2015
C/E: 07.07.2015
KW: 29.06.2015


Post Wysłano: 19 gru 2015, 17:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 paź 2015, 19:13
Posty: 6

KW zdane za pierwszym, teraz mam problem z nieprzyjemnym instruktorem który niczego nie uczy, jak żyć?


Post Wysłano: 19 gru 2015, 17:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lis 2014, 18:02
Posty: 62
Lokalizacja: Włodawa (LWL)

zmienić instruktora, chyba że instruktor i właściciel to jedna osoba to trzeba szkołę zmienić


Post Wysłano: 19 gru 2015, 17:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 paź 2015, 19:13
Posty: 6

no tak jest, kasa wpłacona a innej szkółki w mojej mieścinie nie ma


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: