Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lis 2013, 18:31
Posty: 53
GG: 8706846
Samochód: Renault FR1, Iliade GTX,Daf SB3000
Lokalizacja: Jawor

Prosze o odpowiedz dot. długości doby kierowcy w świetle przepisow czasu pracy.
Jade z grupa do Krakowa (ok 700km tam i z powrotem) i oni chcą wyjechac ok 3 rano o wracac ok 24 (wyjazd z tamtad ok 20). W miedzyczasie bedziemy przejeżdżać z centrum do lagiewnik wiec nie wyjdzie 9godz pauzy).
Pytanie moje brzmi: czy moge miec jako kierowca tak dluga dobę, bo jazdy nie bede mial wiecej jak 9godz ale moja doba będzie wynosila ok 21godz( od momentu wyjazdu do momentu przyjazdu) i czy grozi mi za to jakis mandat. Zastanawiam się czy wziąść drugiego kierowce...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Prosze o odpowiedz dot. długości doby kierowcy w świetle przepisow czasu pracy.
Jade z grupa do Krakowa (ok 700km tam i z powrotem) i oni chcą wyjechac ok 3 rano o wracac ok 24 (wyjazd z tamtad ok 20). W miedzyczasie bedziemy przejeżdżać z centrum do lagiewnik wiec nie wyjdzie 9godz pauzy).
Pytanie moje brzmi: czy moge miec jako kierowca tak dluga dobę, bo jazdy nie bede mial wiecej jak 9godz ale moja doba będzie wynosila ok 21godz( od momentu wyjazdu do momentu przyjazdu) i czy grozi mi za to jakis mandat. Zastanawiam się czy wziąść drugiego kierowce...
taka doba to tylko w podwójnej obsadzie.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3279
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Zastanawiam się czy wziąść drugiego kierowce...
Tak jak zxx napisał musisz BRAŚĆ drugiego kierowcę. Ty masz maksymalnie 15 godzin pracy i tego się trzymaj. Albo się mieścisz - albo pauza minimum 9 godzin przed powrotem.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
czy grozi mi za to jakis mandat. Zastanawiam się czy wziąść drugiego kierowce...
A wiesz za co zostaniesz ukarany w razie choćby późniejszej kontroli?
Ty masz się w 24 godzinach zmieścić ze wszystkimi aktywnościami oraz z odpoczynkiem dobowym!!

Jeśli wykręcisz dobę 21 h, to choćbyś potem odpoczywał 11, albo nawet 1100 godzin bez przerwy, to w tamtej dobie będziesz miał tylko 3 godziny odpoczynku, a więc (jeśli przysługiwała Ci 9-tka), to zostaniesz ukarany za skrócenie odpoczynku dobowego o 6 godzin.


Taka przynajmniej jest teoria.


Nie wierzę, że zawodowy kierowca wożący ludzi zadaje takie pytania. Jeśli rozpoczniesz pracę o 3, to najpóźniej o 18 musisz rozpocząć skrócony odpoczynek dobowy.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1311
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

No to cię rozczaruje. W czwartek załapałem się na łapankę. Zawinęli nas kilku na punkt kontrolny. Stoję i tak sobie gadam z chłopakiem z patelni i mi mówi, że o czas jazdy się nie martwi tylko o pracę bo ma dni po 16 -17 godzin pracy ale za to robił pauzy po 11 godzin więc raczej wszystko będzie spoko :P .
Niestety nie wiem czy było spoko, bo ja poszedłem do jednego, a on do drugiego busa.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Cytuj:
(...)a więc (jeśli przysługiwała Ci 9-tka), to zostaniesz ukarany za skrócenie odpoczynku dobowego o 6 godzin.
Oj tam, dostanie najwyżej od polskiego ITD 600 zł mandatu i tyle (po stówie z każdą godzinę).
A tak na poważnie. 600 zł na bank, ciekawe, ile będzie w tym jazdy ciągłej (bez przerwy min. 45 min), innej pracy itp. Szczęście, jeśli skończy się tylko na postępowaniu mandatowym w przypadku kontroli. A nie daj boże jakikolwiek wypadek, stłuczka czy inne zdarzenie drogowe, w którym poniosą uszczerbek na zdrowiu pasażerowie, czy też inni uczestnicy ruchu drogowego.
Z własnego doświadczenia wiem, że właśnie najczęściej "coś się dzieje", gdy ma się w papierach różne dziwne "kwiatki".

Odnosząc się zaś do samego Autora tematu:
Nawet nie zastanawiaj się o zabraniu drugiego kierowcy. To KONIECZNOŚĆ. Sam napisałeś, że czas pracy w ciągu doby będzie wynosił ok. 21h. Nawet w załodze (dwóch kierowców) będzie bardzo ciasno, żeby w 30h zmieścić się z 9h odpoczynkiem - podstawa prawna: WE561/2006, art. 4 lit. g, o; art. 5. pkt. 5.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: