Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 cze 2015, 22:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2015, 18:53
Posty: 3

Volvo lalka jak jeszcze dojdzie "tjuning" to bedzie sztos :D


Post Wysłano: 01 cze 2015, 22:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Wybacz Kolego Szanowny ale nie wstrzelę się w klimat achó i ochów a tak sobie podywaguję bardziej w drugą stronę.

Wszystko rozumiem, że nie każdego jest stać na to by kupować piękne, wypasione i co najważniejsze nowe auta. Ale...
Nie bardzo rozumiem w jaki sposób opłacić się ma kupowanie auta z milionowym przebiegiem które co prawda miałoby szansę pokulać się jeszcze parę ładnych lat gdzieś w lokalnym ruchu. To auto ma za przeproszeniem zapie.... w międzynarodówce w dodatku tak wymagającej jak kontenery. To się nie może udać.
Ja wiem że to Volvo, że Niemca dzieci płakały jak wyjeżdżałeś a żona dała numer telefonu i zaprosiła na fejsie. Ale...
Już uzasadniam czym powodowane są moje obawy. Sam obecnie jeżdżę autem które ma niecałe 900000 przebiegu (kupione parę lat temu z serwisu DAFa z 250000 przelotu). Auto cały czas lata pod chłodniami w międzynarodówce. Jest autem zadbanym i serwisowanym (może nie w ASO ale wszystko robione na czas bez kompromisów). Jedyne co o nim mogę napisać to to, że nie jest już autem niezawodnym i w moim mniemaniu na międzynarodówkę już się nie nadaje bo każda naprawa z dala od domu generuje takie koszta, że szefa strzela. Niestety co chwila coś się dzieje. Niby drobne pierdółki ale nawet one w takiej Norwegii mogą wygenerować koszty czterokrotnie większe jak w Polsce (wymiana jednego z pasków z rolką i napinaczem - 16000NOK). Do Norwegii jeździł raczej nie będziesz ale w moim aucie strzeliła kiedyś w Niemczech turbina i taniej było wysłać mobilny serwis z Wrocławia do Niemiec niż skorzystać z usług niemieckich mechaników.

Moim skromnym zdaniem nie ma sensu pakować kasy w jakiekolwiek upiększanie tego auta bo zanim doprowadzisz je do takiego stanu jak MAN'a to pójdzie w odstawkę bo szefowi będzie szkoda ładować kasę w mechanikę.
Zrobisz jak uważasz a ja sobie napisałem co uważam.
Bezawaryjnych życzę jak najwięcej.

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Post Wysłano: 02 cze 2015, 7:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7204
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

No bo szef stwierdził tak, skoro drugie jego auto to volvo a man to był jakiś pechowy egzemplarz bo wladował przez parę lat w niego kupę kasy.
To jak zamieni mana na volvo o podobnym roczniku i przebiegu to te "nowe " volvo będzie się mniej psuło od starego mana :lol:
Jak to mówią zamienił stryjek siekierę na kijiek

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 02 cze 2015, 9:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2015, 23:13
Posty: 88
Samochód: Fh16 580

macie racje , volvo to syf lepiej kupować tanie iveeeedo i magnumki
bajzel super fura , będziesz zadowolony


Post Wysłano: 02 cze 2015, 9:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5935

Bajzel, Ty to jednak gwiazda jesteś :mrgreen: Na razie zupełnie przeciętne Volvo, choć zadbane, jeszcze bez żadnych tuningów, a tu już 3 strony zaczyna brakować :lol:


Post Wysłano: 02 cze 2015, 9:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
macie racje , volvo to syf lepiej kupować tanie iveeeedo i magnumki
bajzel super fura , będziesz zadowolony
Przeczytaj poprzednie posty raz jeszcze... Nie chodzi konkretnie o markę, a przebieg pojazdu...


Post Wysłano: 02 cze 2015, 10:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3140
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Moim zdaniem to chodzi o tachograf. Ale pewnie się mylę... :D

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 02 cze 2015, 10:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7204
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Moim zdaniem to chodzi o tachograf. Ale pewnie się mylę... :D
W Tga też był analog na tarczki

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 02 cze 2015, 11:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2008, 12:59
Posty: 595
Samochód: VOLVO FH500 EEV

Cytuj:
macie racje , volvo to syf lepiej kupować tanie iveeeedo i magnumki
bajzel super fura , będziesz zadowolony
Ten jakoś nie narzeka na IVECO - viewtopic.php?f=44&t=41252


Post Wysłano: 02 cze 2015, 16:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Wybacz Kolego Szanowny ale nie wstrzelę się w klimat achó i ochów a tak sobie podywaguję bardziej w drugą stronę.

Wszystko rozumiem, że nie każdego jest stać na to by kupować piękne, wypasione i co najważniejsze nowe auta. Ale...
Nie bardzo rozumiem w jaki sposób opłacić się ma kupowanie auta z milionowym przebiegiem które co prawda miałoby szansę pokulać się jeszcze parę ładnych lat gdzieś w lokalnym ruchu. To auto ma za przeproszeniem zapie.... w międzynarodówce w dodatku tak wymagającej jak kontenery. To się nie może udać.
Bo żeby to zrozumieć, trzeba wiedzieć jak ta cała dochodowa "branża" funkcjonuje i za jakie stawki sie jeździ. Grzebanie się w gównie i utylizacja pieniędzy. Branie wszystkiego jak leci. Spedycja to jednak dochodowy interes, tylu baranów do strzyżenia, LoL. Co jeden większy biznesman, fifarafa, lampki bajery, a pod bramownicami ściąganie Viatolla, w D szylda przodu nie wspomnę już o innych druciarstwach. Zysk netto na poziomie moich zarobków na etacie. Osobiście mam niezły ubaw, tylu pionierów ekonomii w zakresie zarządzania firmą. I żeby nie było, chodzi mi o ogólny zarys sytuacji a nie konkretny przypadek, bo osobiście zwisa mi i powiewa kto co ma na "swoim" podwórku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 02 cze 2015, 18:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

Ja to widzę ze tutaj kolega Bajzel to tuning master. Widziałem temat z MANem i tak się zastanawiam co w nim było takiego "[wycenzurowano]*o"? Z tego co zauważyłem to było 5 naklejek, 2 pomarańczowe helli, 2 uszy, 2 boczne skandynawskie lampki. A tak to zwykły golas w kolorze Passata z pod niemieckiej taryfy. A i jeszcze felgi pomalowane. W Volvie też jakieś naklejki w planach?


Post Wysłano: 02 cze 2015, 19:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lut 2010, 11:32
Posty: 207
GG: 2251162
Samochód: Man Tga
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
i tak się zastanawiam co w nim było takiego "[wycenzurowano]*o"? Z tego co zauważyłem to było 5 naklejek, 2 pomarańczowe helli, 2 uszy, 2 boczne skandynawskie lampki.
Skromnie ale z gustem koluniu , każdy robi auto pod siebie więc nie rozumiem o co Ci chodzi :wink:


Post Wysłano: 02 cze 2015, 20:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Widocznie się podobał, a Ty przecież nie jesteś zazdrosny, to po co podnosisz temat, tym bardziej, że Mana on nie dotyczy?

Co do auta, były uzasadnione przesłanki, że Volvo będzie mniej awaryjne, od Mana (swoją drogą trochę pechowego). W tym stanie i przy tym przebiegu powinien zrobić 200-250 tysięcy i akurat na tyle go potrzebujemy. Co do zysku netto mojego szefa Kamilu, mam go tak głęboko w dupie, że aż mnie uwiera. Moje wypłaty są na czas i w pełni mi odpowiadają. Wróćmy do tematu samochodu może - chyba na lepsze wyjdzie :D

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 02 cze 2015, 22:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1597
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
macie racje , volvo to syf lepiej kupować tanie iveeeedo i magnumki
bajzel super fura , będziesz zadowolony
Bo każde iveco czy Renault z mniejszym przebiegiem, będzie lepsze od każdej Scanii,volva z przebiegiem wiekszym ... A cena ta sama, ale każdy robi jak uważa ... Ja z Volvo już wyrosłem, nie jest to dla mnie żaden wyznacznik a tym bardziej nie mam zamiaru płacić za coś co robotę zrobi taką samą a kosztuje dużo więcej.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 03 cze 2015, 0:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

Cytuj:
Bo każde iveco czy Renault z mniejszym przebiegiem, będzie lepsze od każdej Scanii,volva z przebiegiem wiekszym ...

:lol: :lol: :lol: :lol:


Post Wysłano: 03 cze 2015, 2:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Co do zysku netto mojego szefa Kamilu, mam go tak głęboko w dupie, że aż mnie uwiera. :D
Ja tym bardziej. Ogólnie odpowiadałem tylko Filipowi, że z gówna bata nie ukręcisz i nikogo to personalnie nie dotyczyło, bo to nie mój problem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 03 cze 2015, 2:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Chyba aż tak źle nie mają, skoro gdzie nie spojrzeć nowe samochody, co najmniej trzech małych przewoźników powiększyło ostatnio flotę o minimum jedno auto, wcale nie stare. Zresztą sam wiesz :)

A co do Volva - na razie spisuje się przednio, żadnych ukrytych awarii nie wykryłem podczas pierwszego zarobkowego lotu. Nawet chłodnie mi nową dali:

Obrazek

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 03 cze 2015, 9:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 wrz 2013, 10:45
Posty: 331
Samochód: 105.410

Tylko czemu naczepówka na przodzie..


Post Wysłano: 03 cze 2015, 9:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2015, 23:13
Posty: 88
Samochód: Fh16 580

Cytuj:
Cytuj:
Bo każde iveco czy Renault z mniejszym przebiegiem, będzie lepsze od każdej Scanii,volva z przebiegiem wiekszym ...

:lol:


Post Wysłano: 03 cze 2015, 10:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1597
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Cytuj:
Bo każde iveco czy Renault z mniejszym przebiegiem, będzie lepsze od każdej Scanii,volva z przebiegiem wiekszym ...
:lol:



No tak, po podpisie widać jakie masz doświadczenie więc jak nic , tylko pozostaje :lol:
Cytuj:





:lol: :lol: :lol: :lol:

Zaponiałem dopisać, że to moje zdanie i nie każdy się z nim zgodzić musi(zwłaszcza tylko kierowcy), a już na pewno nie zgodzą się z tym ujeżdżacze Scanii z licznikiem ponad milion, bo gdzie przylepili by se napis SUPER ... :lol:

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: