Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 1 z 1 [ Posty: 20 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 31 gru 2014, 0:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2014, 23:29
Posty: 5
Samochód: volvo fh12 I gen

Witam wszystkich forumowiczów.Po długich rozmyśleniach postanowiłem zaprezentować Wam swoją pierwszą, własną ciężarówkę.


Marka: Volvo
Model: FH 12 420 EURO 3
Rok produkcji: 2001
Przebieg: ok 1200000 tys km
Wyposażenie: ABS/EBS, Centralny zamek, klimatyzacja, el. sterowane szyby, podgrzewane lusterka, pneumatyczny fotel kierowcy z podgrzewaniem, dwustopniowy hamulec silnikowy VEB, tempomat czyli w sumie wszystko co w nowszych autach teraz jest standardem. :)
Naczepa: Firanka KRONE z 2006 r.
Obsługiwane kierunki: Skandynawia ( głównie Szwecja)


Auto jest w moim posiadaniu już ponad 1,5 roku. Samochodem przez trzy lata nikt nie jeździł. Jedyne co jest mi wiadome to, to że stało na urzędzie celnym w Rosji. Po tym jak firma go odzyskała został wystawiony na sprzedaż i tym sposobem trafił on w moje ręce. Nie ukrywam, że po takim przestoju na początku użytkowania były małe problemy z autem ale liczyłem sie z tym przy zakupie.

Auto świeżo po zakupie

Obrazek
Obrazek

Aktualny wygląd

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Plany na przyszłość

Zastanawiam sie nad pomalowaniem zielonych elementów w kolor kabiny, montaż kogutów na dach a co dalej czas pokaze.

Pozdrawiam Łukasz.


Ostatnio zmieniony 31 gru 2014, 2:07 przez lukasz1602, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 31 gru 2014, 1:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2010, 16:14
Posty: 305
GG: 12497047
Samochód: SCANIA STREAMLINE

Witam. Tak patrze na to auto i patrze i myślę gdzie je przykleić :?: aż w końcu wpadłem na pomysł żeby zobaczyć jakie kierunki obsługujesz i wszystko się wyjaśniło :D auto jest mi znane z widzenia ostatnio widziałem je chyba w weekend przed świętami w Karlskronie? dobrze kojarzę? Auto dosyć specyficzny ma kolor dlatego zapamiętałem :) Jak pomalujesz te nadkola w kolor to będzie git majonez na pewno autko będzie wyglądać dużo ładniej :D


Post Wysłano: 31 gru 2014, 11:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sty 2012, 18:47
Posty: 354
GG: 10157934
Samochód: Fiat Ducato / DAF XF
Lokalizacja: Kobylin [PKR]

Zadbany egzemplaż, tylko te halo tu szpecą. Pozdrawiam


Post Wysłano: 31 gru 2014, 12:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2014, 23:29
Posty: 5
Samochód: volvo fh12 I gen

Cytuj:
Witam. Tak patrze na to auto i patrze i myślę gdzie je przykleić :?: aż w końcu wpadłem na pomysł żeby zobaczyć jakie kierunki obsługujesz i wszystko się wyjaśniło :D auto jest mi znane z widzenia ostatnio widziałem je chyba w weekend przed świętami w Karlskronie? dobrze kojarzę? Auto dosyć specyficzny ma kolor dlatego zapamiętałem :) Jak pomalujesz te nadkola w kolor to będzie git majonez na pewno autko będzie wyglądać dużo ładniej :D
Ja wracalem 17 grudnia z karlskrony do gdyni, a z tego co pamietam to 17 grudnia z Toba sie mijalem w okolicach Nykopingu :)


Post Wysłano: 31 gru 2014, 16:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2012, 9:15
Posty: 179
GG: 18174723
Lokalizacja: Ropczyce/Podkarpackie

Mam straszny sentyment do I generacji Volva, takich ciężarówek już nie będzie :)
Świetnie prezentowałby się w jednolitym kolorze ;)
Z mocowaniem dalekosiężnych też dałeś trochę ciała, ale pewno ciężko było je zamocować w jakiś inny sposób ;)
Egzemplarz bardzo zadbany. Wrzuć jeszcze kilka fotek wnętrza :D


Post Wysłano: 31 gru 2014, 17:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2010, 16:14
Posty: 305
GG: 12497047
Samochód: SCANIA STREAMLINE

Cytuj:
Cytuj:
Witam. Tak patrze na to auto i patrze i myślę gdzie je przykleić :?: aż w końcu wpadłem na pomysł żeby zobaczyć jakie kierunki obsługujesz i wszystko się wyjaśniło :D auto jest mi znane z widzenia ostatnio widziałem je chyba w weekend przed świętami w Karlskronie? dobrze kojarzę? Auto dosyć specyficzny ma kolor dlatego zapamiętałem :) Jak pomalujesz te nadkola w kolor to będzie git majonez na pewno autko będzie wyglądać dużo ładniej :D
Ja wracalem 17 grudnia z karlskrony do gdyni, a z tego co pamietam to 17 grudnia z Toba sie mijalem w okolicach Nykopingu :)
A no widzisz całkiem możliwe właśnie myślałem skąd znam to auto w takim razie nie pozostaje nic innego jak powiedzieć do zobaczenia :D


Post Wysłano: 31 gru 2014, 19:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sty 2009, 11:02
Posty: 333
GG: 4473051
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: Drzycim

To ja Cię chyba kojarzę w taki razie z portu w Gdyni jak zjeżdżałeś w promu, ja wtedy płynąłem do S.

Ogólnie widać, że zadbane auto, mam również eFHacza z tego roku, z tą samą normą ale trochę większym przebiegiem :D Osobiście pomyślałbym nad innym zamocowaniem dalekosiężnych bo szpetnie to wygląda, ale to moje osobiste zdanie ;)
Bezawaryjnych !

_________________
A,B,C,CE,KW- jest ;)
http://www.rozycki-drzycim.pl


Post Wysłano: 31 gru 2014, 19:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 mar 2009, 9:26
Posty: 641
Samochód: Man TGA XXL 18.430,Peugot Boxer 2.2

Nie ma to jak klasyka ja też widuje na bazie jednego volviaka I gen i również jest dobrze utrzymany jak twój.
Co do halo moim zdaniem lepiej, że są w ten czy inny sposób niż w ogóle by nie było na Skandynawii każdy halogen to lepsza widoczność. Czy są w jednym miejscu czy rozłożone tak jak pasuje potencjalne mocowanie to mało istotne skoro właścicielowi to nie przeszkadza, wystarczy w przyszłości kątownik, zamontować je na nim do środkowych mocowań blendy. Ale i tak jest super.

Oby służył

_________________
Pilnie sprzedam zbiornik 250l aluminiowy seryjny od mana .
Zainteresowanych proszę o kontakt pw w celu dogadania się.


Post Wysłano: 01 sty 2015, 6:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2010, 3:34
Posty: 625
Samochód: Żubr XF 105
Lokalizacja: Częstochowa SCZ

Halogeny to ja widzę przed spoilerem, za 3 ruskimi lampkami ;)

Wydaje mi się, czy masz coś wysoko blendę zadartą do góry?

Ogółem myślałem, że na forum jeszcze tylko ojciec ćwiczy transport takim dinozaurem :D

"Bezawaryjnych". Co ja gadam :D

_________________
Zapraszam na kanał


Post Wysłano: 01 sty 2015, 19:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 wrz 2009, 14:36
Posty: 415
GG: 2487564
Lokalizacja: Wilkowice k. Bielska-Białej

Bardzo ładne volvo, widać że zadbane. Plastiki w kolor na pewno go trochę odmłodzą. Jakbyś mógł zapodaj jakieś zdjęcia z wnętrza.
Cytuj:
Ogółem myślałem, że na forum jeszcze tylko ojciec ćwiczy transport takim dinozaurem :D
A tam przesadzasz dinozaurem :D mój też śmiga i ma się całkiem dobrze, przeżywa drugą młodość z nowym kierowcą :D Mój dużo starszy niż prezentowany w temacie ale daje radę.


Post Wysłano: 01 sty 2015, 22:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2008, 22:12
Posty: 69
GG: 0

witam, auto dobrze mi znane :D ...rzeczywiście stało trzy lata zabrane za przemyt papierosów przez kierowce...


Post Wysłano: 03 sty 2015, 17:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lip 2012, 21:27
Posty: 152
GG: 38240430
Samochód: Scania R420

Widziałem już nie raz maszynę na BP w Toruniu. Bardzo zadbany egzemplarz, typowy zestaw na Rosję :)

_________________
Pranie tapicerek samochodowych urządzeniami marki
Kärcher.Ciechocinek trasa Włocławek-Toruń możliwy dojazd do klienta.Kontakt 669-916-374.


Post Wysłano: 03 sty 2015, 17:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2014, 23:29
Posty: 5
Samochód: volvo fh12 I gen

Cześć!
Wrzucam narazie takie zdjęcie wnętrza.. postaram się o lepsze jak tylko wprowadzę się do niego na nowo po świętach. Udało mi się zdobyć oryginalnego kangura. Niestety nie mam do niego mocowań, zacząłem je dorabiać lecz niestety pogoda nie dopisała.. Skończyło się na przymiarkach.
A wygląda to tak :)

Obrazek


Obrazek

POzdrawiam Łukasz!


Post Wysłano: 03 sty 2015, 18:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2012, 14:20
Posty: 141
GG: 42205471
Lokalizacja: Poznań

Po zamocowaniu nabierze rasowego wyglądu. :)

_________________
Van Doorne's Automobiel Fabriek.


Post Wysłano: 03 sty 2015, 21:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lut 2012, 22:11
Posty: 121
GG: 47850762
Samochód: brak
Lokalizacja: skoczów

O matko pięknie będzie się komponował ten kangur :o
Nie myślałeś może nad jakąś rurką do tych halogenów?


Post Wysłano: 03 sty 2015, 22:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Nie myślałeś może nad jakąś rurką do tych halogenów?
Zostawić dwa skrajne na blendzie i bedzie klasyka gatunku :wink:


Post Wysłano: 03 sty 2015, 23:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 832

Ja bym to widział te halogeny przełożone za kangura, i dodatkowo dwa na skraju tak jak Mihu prawi :D

http://www.v10.pl/archiwum/tuning/cieza ... _11_02.jpg

http://www.truck-spotters.eu/attachment ... 23c6a3cc6e

http://www.v10.pl/archiwum/tuning/cieza ... ndy_10.jpg


Co do samego auta, to fajnie że ktoś jeszcze użytkuje takie klasyki, bo coraz mniej już tego na drogach.

Pozdrawiam :)


Post Wysłano: 12 sie 2015, 8:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sty 2009, 11:02
Posty: 333
GG: 4473051
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: Drzycim

Mijalismy się za Goteborgiem w poniedziałek parę minut po 15. Mrugalem światłami ale nie wiem czy mnie widziałeś, na początku czerwca widziałem też volvo w Toruniu zaparkowane na parkingu jakiegoś supermarketu nie wiem czy nie kaufland. Pozdr!

_________________
A,B,C,CE,KW- jest ;)
http://www.rozycki-drzycim.pl


Post Wysłano: 12 sie 2015, 12:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2010, 21:28
Posty: 20
Lokalizacja: Choszczno

Na codzień jeżdżę nowym fh e6 ale patrząc na twój zestaw popierwsze chętnie bym się na tydzień zamienił, kabina wygląda bardzo przytulnie z tymi dywanami a po drugie patrząc na takie auta z lat 90 przypomina mi się początek mojej trakerskiej zajawki, wtedy pierwszych fh i nawet f było multum. Życzę bezawaryjnej jazdy


Post Wysłano: 19 sie 2015, 13:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2014, 23:29
Posty: 5
Samochód: volvo fh12 I gen

Cytuj:
Mijalismy się za Goteborgiem w poniedziałek parę minut po 15. Mrugalem światłami ale nie wiem czy mnie widziałeś, na początku czerwca widziałem też volvo w Toruniu zaparkowane na parkingu jakiegoś supermarketu nie wiem czy nie kaufland. Pozdr!
Zgadza się, wołałem na cb ale chyba nie miałeś włączonego. Często widuje auta od Ciebie, miedzy innymi i te volvo. Czyżby zmiana kierowcy na volvie? pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 20 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: