Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: wyciek oleju
Post Wysłano: 22 wrz 2014, 22:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2013, 21:12
Posty: 40
Samochód: atego1218

witam,


Panowie 2 tyg tenu kupiłem premiumke 270 dci z 2004 r. wymieniłem tarcze, klocki, opony i uszczelke pod klawiatury bo była peknięta. myslałem ze wyciek oleju bedzie z tej uszczelki. okazało sie ze po umyciu silnika jest jeszcze jeden wyciek spod skrzyni na łaczeniu z silnikiem, nie wiem czy simering puscił kolega mi powiedział ze jest troche ta obudowa aluminiowa peknieta. Powiezcie czy to jest ubytek oleju silnikowego czy to olej ze skrzyni i powiedzcie mi jeszcze jaki olej w skrzyni uzupełnic i jak sie og sprawdza i dolewa. musze troche pojezdzic bo fundusze sie skonczyly

Dzieki, pozdrawiam


Post Wysłano: 23 wrz 2014, 2:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Cytuj:
witam,


Panowie 2 tyg tenu kupiłem premiumke 270 dci z 2004 r. wymieniłem tarcze, klocki, opony i uszczelke pod klawiatury bo była peknięta. myslałem ze wyciek oleju bedzie z tej uszczelki. okazało sie ze po umyciu silnika jest jeszcze jeden wyciek spod skrzyni na łaczeniu z silnikiem, nie wiem czy simering puscił kolega mi powiedział ze jest troche ta obudowa aluminiowa peknieta. Powiezcie czy to jest ubytek oleju silnikowego czy to olej ze skrzyni i powiedzcie mi jeszcze jaki olej w skrzyni uzupełnic i jak sie og sprawdza i dolewa. musze troche pojezdzic bo fundusze sie skonczyly

Dzieki, pozdrawiam
Tam obudowa koła zamachowego musiała by być pękniętą dość pokaznie aby olej z silnika nią leciał, osobiście to miałem wyrwana poduszkę silnika z tej obudowy i olej nie ciekł.

Skrzynie od silnika odróżnić nie umie ? Z silnika olej będzie czarny... Zapachem również jest inny.

Twój kolega nie jest wstanie stwierdzić pęknięcia obudowy, bez demontażu skrzyni biegów, tak jak nie odróżnia obudowy silnika od obudowy skrzyni biegów.... Pozatym skrzynia ma obudowe silnik też, mało precyzyjnie spróbuj wysłać zdjęcia.

Olej sprawdzasz obracając korek na klucz 22, znajdujący się po obustronach skrzyni, mniej wiecej w połowie długości. Kup olej przekladniowy 80w90....

Zalecam szybką naprawe ze względu na możliwość uszkodzenia sprzęgła.

Pozdrawiam i zapraszam do nas.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 23 wrz 2014, 15:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2013, 21:12
Posty: 40
Samochód: atego1218

dzięki kolego za odpowiedz

dzis pojechałem do mechanika (szkoda ze daleko jestes to bym podjechał) stwierdził ze wyciek jest z silnika z prawej strony od bloku i to scieka na skrzynie i taki pozór stwarza. Olej wycieka czarny, sa tam przy bloku 2 takie pokrywy, nie ma tam uszczelki tylko sylikon puscił stary i wyciek się zrobił po bloku. Zaczął to robić, zobaczymy co będzie, a koleżko jak myślisz będzie uszkodzony termostat jak max podczas jazdy pod góre wskazuje na 1/3 wskazówka a z górki spada na pierwsza kreskę, myślisz ze renia tak ma czy powinna sie trzymac w połowie?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: