Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2014, 10:41
Posty: 1

Witam, wczoraj moi kierowcy po raz pierwszy wybrali się w trasę po uzyskaniu licencji i taki kwiatek.... co gorsza wszystko robili zgodnie z prawem. Wjeżdżali na prom we Francji gdzie francuska inspekcja drogowa wzięła ich na bok kazała wyjść z busa i poczekać, przychodzą po chwili i mówią, że brakuje dzisiejszej wyrysówki.. a na 1000% siedziała w tachografie bo godzinę wcześniej ją zmieniali (tym bardziej kto jadąc pierwszy raz by coś kombinował i we wjeździe na prom) nową "zaginioną" włożyli do tachografu, drugą do pudełka. Co do czego kara 2250euro,bagatela 10tysi za darmo zabrali wszystkie dokumenty licencje dowody rejestracyjne od samochodu i przyczepy, zrobili kserokopie. teraz ciekawe ile czasu będę czekał na te dokumenty, bo z kserówkami ich nie puszczę, bo nie przejdzie, jak za 2,3tyg. to jestem już koniec. Mogli w ogóle tak postąpić? Kierowcy napisali oświadczenie, czemu nie zgadzają się przyjąć mandatu jak wyglądała sytuacja i chcieli dołączyć do ich dokumentów, ale w momencie gdy podeszli do auta w którym siedzieli funkcjonariusze ci oscentacyjnie odjechali. Kierowcy nie podpisali żadnego mandatu, nie przyznali się. Nie wiem co teraz robić, pierwszy wyjazd i jak wejdzie ten mandat to dla mnie zamknięcie interesu na samym początku oznacza. Wręcz pewni jesteśmy, że tą tarczkę co siedziała w tachografie po prostu wsadzili gdzieś w spodnie czy nie wiem, bo być była, nie wiem w łapę chcieli czy jak? Nie wiem w odwołaniu chyba napisze niech przejrzą monitoring, jak coś widać, że wyjmują z tachografu. Załamany jestem piszcie co zrobić, czy wam zdarzały się podobne sytuacje.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sie 2008, 18:18
Posty: 220
GG: 6002013
Samochód: z chłodnią
Lokalizacja: Łódź

Czy dasz głowę że kierowca tarczkę miał w tacho na 100%. Czy może tylko tak mówi żeby uniknąć odpowiedzialności? Może chciał popłynąć bez tarczki i włożyć po zjechaniu z promu?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

zazwyczaj podczas takiej kontroli i w obliczu nieprzyjęcia mandatu, a co za tym idzie dalszego ciągu sprawy kierowca otrzymuje: kopię protokołu kontroli oraz kopię wykresówek tachografu (w razie przyjęcia mandatu przy protokole kontroli zostają kopie, a oryginał zwraca się kierowcy), więc można sprawdzić na miejscu jak jest w rzeczywistości.

jeżeli nie masz wiedzy lub doświadczenia w czytaniu wykresówek pojedź do jakieś firmy zajmującej się czasem pracy kierowców lub lepiej do rejonowego stowarzyszenia przewoźników.

zacznij jednak od przetłumaczenia protokołu kontroli (nie przez kolegę, ale tłumacza przysięgłego), aby znać zarzuty wobec kierowcy i dokładną przyczynę potencjalnej kary.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Douane trzepie, az miło. Mnie raz ściągnęli w porcie i babka chciała naczepę otwierać i sprawdzać co jest. Akurat tym raEm wiozłem jeden ładunek, który ładowalem we Francji, także gościu zobaczył cmr i mnie puścił.
Przy dojeździe do mojej firmy jest cpn i parking. Tam ściągają auta, zwykle osobówki i wyciągają wszysto. Grzebią po torbach itp.
Kierowcy mieli pecha, albo dziwnie się zachowywali i dlatego ich zdjęli.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Francuska inspekcja nikogo nie ściąga; bo może to zrobić policja albo żandarmeria. Ja bynajmniej nie zatrzymałbym się, gdyby machal do mnie Pan pod krawatem z białego "Tranzita"

Wysłane z mojego GT-I9300

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: