Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 lip 2014, 9:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 sty 2014, 21:24
Posty: 177
GG: 4476957
Samochód: Scania R450 Streamline
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Witam panowie mam problem w blondynie ze światłami od samego początku bardzo słabo świecą światła mijania, jeżeli jeszcze popada to jadę na czuja bo kompletnie nic nie widzę. Klosze przepolerowałem, założyłem nowe żarówki z tym że zwykłe nie kombinowane ani "dwa razy więcej światła" nic z tych rzeczy no i oczywiście ustawiłem je. Różnica była zerowa, nadal nic nie widać. Słyszałem kilka opinii na ten temat :
1. Podobno w premiumkach wypalają się odbłyśnik w soczewkach, podobno da się je zregenerować tylko pytanie czy to prawda i gdzie się zajmują taka regeneracją.
2. Można również założyć ksenony oryginalne. Do tego jestem sceptycznie nastawiony i nie dowierzam żeby to miało pomóc.
3. Czy mocniejsze żarówki pomogą ?
4. No i najdroższa impreza, czy wymiana lamp na nowe dadzą spodziewany efekt?

_________________
GG 4476957
Żyj długo, intensywnie i wiecznie podążaj za własnym sercem !


Post Wysłano: 10 lip 2014, 10:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Jo mom ori ksenony i w porównaniu do żarówek jest ogromna różnica. Wiem co mówię bo jeździłem premium z żarówkami.

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 10 lip 2014, 19:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 sty 2014, 21:24
Posty: 177
GG: 4476957
Samochód: Scania R450 Streamline
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Dzwoniłem do serwisu, zapytałem czy istnieje opcja regeneracji niestety tylko nowe lampy wchodzą w grę koszt 1000 zł netto sztuka zwykle lampy różnią się od ksenonowych i ich koszt to jedynie 2500zl netto. Więc mit o założeniu ksenonow obalony. Jutro zamontuje mocniejsze żarówki i poszukam kogoś kto regeneruje odblysniki, jeżeli to nie wypali to tylko nowki.

_________________
GG 4476957
Żyj długo, intensywnie i wiecznie podążaj za własnym sercem !


Post Wysłano: 10 lip 2014, 19:55

Ty masz lampy z soczewkowymi światłami mijania?
Pytam, bo może jest możliwość rozebrania tego na części pierwsze, a co za tym idzie np. kupić sam odbłyśnik, co w przypadku lamp w Volvo (chińczyk) dało się z powodzeniem zrobić.
A tak na marginesie, na przyszłość - nie dzwon do serwisu z pytaniem o regenerację części, która jest składową całego zespołu będącego do kupienia "z półki" serwisu - ZAWSZE uzyskasz odpowiedź: "Panie, nie da się tego zregenerować."


Post Wysłano: 10 lip 2014, 20:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Nie wydaje mi się żeby ten plastik fantastik dało się rozebrać na części pierwsze, chyba młotkiem. W Autosie 320zł lampa.
Zrobiłem kilka kółek na Beneluksy z dołożonym zenonem i nic to nie pomogło.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 10 lip 2014, 20:35
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3575
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Tylko, że "nowa" tania super chińska lampa, też nie będzie dobrze świecić, albo po roku, dwóch szlag ją trafi
Już nie wspomnę o regulacji, czy mocowaniu żarówek :lol:
Jeśli kupować nowe lampy, to wytrzepać portwel i kupić coś lepszego.....
W eurostarku po roku na chinkach, widziałem tyle co na 12stoletnich Magneto-Marelli

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 10 lip 2014, 22:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

To wiadomo, że co ori to ori. Ja jak kupiłem do osobowki słynne Angel eyesy a'la BMW to bym się zabił. Nie dość, że nie było dobrej regulacji to były wypalone.
A co do tych ksenonów w Premium to bym nie pomyślał, że te lampy czymś się różnią. Chyba tylko tym że są razem z przetwornicami

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 11 lip 2014, 2:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Lampa xenon w premiumce lub FH, od zwykłej różni się tylko mocowaniem żarówki/palnika. Blaszka trzymajaca po pewnych modyfikacjach trzyma palnik, kiedyś przerabialem odwrotnie z xenonu na zarowke h1 lub h7.

Ja mam w premiumce lewą lampe zwykłą, prawą xenon i świeci prawidlowo.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 11 lip 2014, 7:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 sty 2014, 21:24
Posty: 177
GG: 4476957
Samochód: Scania R450 Streamline
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Troche to śmiesznie musi wyglądać jak jest z jednej ksenon a z drugiej zwykła, szukałem jeszcze homologacji na kloszu lampy i też nie znalazłem lampy wyglądają na ori jakies tam napisy renault widnieją. Tam wyczytam do czego jest przystosowana lampa.

Tak mam soczewke na lampie mijania.

Co do ksenonu jestem zrazony po ostatnich przerobkach w aucie osobowym, china lampy i ksenon. Owszem fajnie wyglądały ale świeciły tragicznie, co prawda za lampy i ksenony zapłaciłem tyle że nie kupił bym za to jednej oryginalnej lampy przystosowanej do ksenonu. No i policja za to strasznie ganiala.

Zgadza się ociu na takich sprawach jak lampy nie ma co oszczędzać i kupować badziewia. Dobrze że mam jeszcze 8 dalekosieznych :-P.

Czekam na odzew znajomego, on ma napiar na gościa który regeneruje te lampy do premiumek, zobaczymy co to wyjdzie.

_________________
GG 4476957
Żyj długo, intensywnie i wiecznie podążaj za własnym sercem !


Post Wysłano: 11 lip 2014, 8:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Jak się nie mylę to regeneracja to koszt od 200 polskich złotówek w górę

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 11 lip 2014, 13:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 cze 2009, 21:14
Posty: 429
GG: 8174728
Samochód: B8
Lokalizacja: ŁÓDŻ-SULEJÓW

Regeneracja odbłyśników z demontażem i montażem 500zł za dwie lampy, czas naprawy 1-2 dni. Efekt po napyleniu jest bardzo dobry.Trzeba trochę pokombinować ale nie trzeba rozklejać lamp.Co do ksenonów też zakładałem ale najczęściej jak nie przetwornica padnie to dowodzik zabiorą. Generalnie z racji tego że u nas w kraju jeżdzi się na światłach to odbłyśniki po paru latach są wypalone i matowe więc lepiej naprawić co popsute bo zakładajac ksenona wzmacniamy światło a matowy odbłyśnik zostaje. pozdrawiam

_________________
SPEC.RENAULT TRUCK, VOLVO..DĄBROWA NAD CZARNĄ WOJ ŁÓDZKIE DK74
TEL. 509-036-498
-WYJAZDY NA AWARIE ELEKTRYKI I ELEKTRONIKI RENAULT I VOLVO- ADBLUE, APM, DEFEKT 200,DEFEKT WTRYSKU,DEFEKT IMMOBILIZERA,WYŁ.IMMOBILIZERA, ITP.). zapraszamy do grupy:
https://www.facebook.com/groups/235395747040110/


Post Wysłano: 11 lip 2014, 20:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 sty 2014, 21:24
Posty: 177
GG: 4476957
Samochód: Scania R450 Streamline
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Gdzie na taką imprezę można się zgłosić ?? Napisz na pw najlepiej. Z góry wielkie dzięki.

_________________
GG 4476957
Żyj długo, intensywnie i wiecznie podążaj za własnym sercem !


Post Wysłano: 12 lip 2014, 13:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Nie dawac mocniejszych zarowek bo lampa sie potopi w srudku a swiatla nie przybedzie prawie wcale!
Jedynie rozkleic wykrecic odblysniki wyslac do regeneracji wroca jak nowe a w miedzy czasie wyczyscic soczewki...zawsze sa brudne i zatrzymuja swiatlo. Poznac to z zewnatrz ze patrzac pod roznym katem soczewka jest ciemna, jesli jest czysta to jest efekt krystalicznego szkla.
Niewiem jak jest w Premiumce ale ja w Omedze plastikowe klosze rozkleilem opalarka i zlozylem na tym samym kleju i nic nie paruje, klosze wiadomo raz wypolerujesz i trzeba powtarzac minimum raz na rok bo juz niema filtra UV...
Po regeneracji xenek swieci jak w nowym aucie roznica szokujaca...
Ja robilem w...

http://paaw.nazwa.pl/reg1/regeneracja-2/

Policzyli mnie kolo 200 zeta wiec satysfakcja gwarantowana!!!


Post Wysłano: 27 lip 2014, 23:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Ale gadacie głupoty regeneracja odbłyśnika to kosz od 50 do 80 zł. Gość na allegro się ogłasza regenerowałem u niego odbłyśnik pod xenon w TGX. I powiem tak tego srebra jest tyle że można go przecierać chusteczką i nic sie nie dzieje. Oryginalnie jest taka cieniutka warstwa że wszystko się schodzi jak tylko się dotknie. Jak jest wypalony odbłyśnik to co byś nie robił nie będzie to świecić. W TGX nie ma soczewki a różnica między H7 a D1s jest przepotężna :mrgreen:

_________________
MAN


Post Wysłano: 28 lip 2014, 21:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 sty 2014, 21:24
Posty: 177
GG: 4476957
Samochód: Scania R450 Streamline
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Sebo dobrze zrozumiałem regeneracja odbłyśnika w soczewce nic nie da ?? Najprawdopodobniej postawię na regenerację jak to nic nie da to ori lampy do chińskich jestem sceptycznie nastawiony.

_________________
GG 4476957
Żyj długo, intensywnie i wiecznie podążaj za własnym sercem !


Post Wysłano: 30 lip 2014, 20:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Regeneruj :!:
Sebo Ci powiedzial ze jak masz wypalony to nie bedzie swiecic ale jak go zrobisz to jest jak nowy albo i lepszy. Soczewki sa na 100% zadymione trzeba je umyc zeby byly przezroczyste jak lupa. Jesli klosz jest dobry to masz swiatla jak nowe...


Post Wysłano: 05 sie 2014, 13:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 cze 2009, 21:14
Posty: 429
GG: 8174728
Samochód: B8
Lokalizacja: ŁÓDŻ-SULEJÓW

Cytuj:
Gdzie na taką imprezę można się zgłosić ?? Napisz na pw najlepiej. Z góry wielkie dzięki.

Łódź. telefon masz niżej, czas około 2h. pozdrawiam

_________________
SPEC.RENAULT TRUCK, VOLVO..DĄBROWA NAD CZARNĄ WOJ ŁÓDZKIE DK74
TEL. 509-036-498
-WYJAZDY NA AWARIE ELEKTRYKI I ELEKTRONIKI RENAULT I VOLVO- ADBLUE, APM, DEFEKT 200,DEFEKT WTRYSKU,DEFEKT IMMOBILIZERA,WYŁ.IMMOBILIZERA, ITP.). zapraszamy do grupy:
https://www.facebook.com/groups/235395747040110/


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: