Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 31 maja 2014, 11:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lut 2012, 22:25
Posty: 38
GG: 0

Czy star 1142 to dobry kierunek poszukiwań. Proszę kolegów, czy zakup takiego typa to dobra inwestycja. wiadomo tanie części, ale...czy warto szukać. Potrzeba na lokalne podwózki materiałów budowlanych, generalnie na wieś :)


Post Wysłano: 31 maja 2014, 14:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Bardzo dobra. Szukaj z hds i silnikiem z turbo. Jak ogarnięty to najlepsza maszyna do takiej pracy. Ja miałem do zboża z wywrotem. Wszędzie wjechał i zewsząd wyjechał. Także ja polecam


Post Wysłano: 01 cze 2014, 9:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 paź 2008, 15:10
Posty: 19
GG: 0
Samochód: Jelcz

Kolego kupuj i się nie zastanawiaj. Sam rozważam nad kupnem Jelcza siodłowego niż kolejnej zachodniej ciężarówki a potrzebuje go do max 100-150 km od bazy. Za 10 tyś zł to masz remont w Jelczu czy Starze na maxa a w takiej magnumce dopiero początek. Sam wiem cos o tym bo ostatnio wsadzilem 10 koła a gów** jest zrobione. Może ktos sie smieje, ze jelcz ale zrobi tą samą robote co zachodni a mozna powiedziec za śmieszne pieniądze. SW680 nie do zajechania a wiem bo mam w kombajnie zbozowym. Wiadomo, taki starszy sprzet to nie jest na europe ale na takie kursowanie w "koło komina" idealne!

_________________
Pozdrawiam:) Magnetto...


Post Wysłano: 02 cze 2014, 19:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 kwie 2006, 18:26
Posty: 205
Samochód: Cytryna c4
Lokalizacja: EPJ

Ja mam i stara i jelcza . Części są dostępne i dość tanie ale trzeba uważać na chińszczyzne ogólnie do takiej roboty będziesz na pewno zadowolony a w takiej cenie nic lepszego z zachodu nie kupisz na pewno .


Post Wysłano: 02 cze 2014, 19:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Ja na Twoim miejscu wolałbym szukać Mercedesa 814, 817 czy nawet 1117. Znajomy handluje zbożem. Miał kiedyś Stara, pod którym co chwilę leżał. Kupił Mercedesa 1117 i w ogóle się do niego nie dotyka.


Post Wysłano: 02 cze 2014, 20:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
Ja na Twoim miejscu wolałbym szukać Mercedesa 814, 817 czy nawet 1117. Znajomy handluje zbożem. Miał kiedyś Stara, pod którym co chwilę leżał. Kupił Mercedesa 1117 i w ogóle się do niego nie dotyka.
To jak jeździ jak nie dotyka ?


Post Wysłano: 03 cze 2014, 10:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Kierowca jeździ :P


Post Wysłano: 03 cze 2014, 10:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Lub fl6.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 03 cze 2014, 22:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5935

viewtopic.php?p=578052#p578052

Jak chcesz sprawić sobie young/old-timera - świetny wybór! Jeśli masz zamiar "transportować" kup samochód, a nie zabytek.

Ja rozumiem, że żaden rolnik nie da Ci zarobić na leasing nowego samochodu, ale kup sobie chociaż coś takiego, żebyś tym mógł jeździć, a nie tylko chować przed deszczem leżąc pod samochodem.


Post Wysłano: 03 cze 2014, 23:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
viewtopic.php?p=578052#p578052

Jak chcesz sprawić sobie young/old-timera - świetny wybór! Jeśli masz zamiar "transportować" kup samochód, a nie zabytek.

Ja rozumiem, że żaden rolnik nie da Ci zarobić na leasing nowego samochodu, ale kup sobie chociaż coś takiego, żebyś tym mógł jeździć, a nie tylko chować przed deszczem leżąc pod samochodem.
Jeździłeś, używałeś kiedyś Stara 1142? Ja przerobiłem w swojej karierze 2 sztuki i złego słowa nie mogę powiedzieć. Woziłem i po 10 ton jak trzeba było i jakoś nie leżałem pod nim codziennie. Wiadomo, że lubił wypluć uszczelkę czy miał inne mankamenty, ale oba które mieliśmy z ojcem w posiadaniu były po prostu zadbane i pracowały. Jak ktoś nie dba bo wychodzi ze założenia, że "to tylko Star" to potem pod nim leżał i 3 razy na dzień.


Post Wysłano: 04 cze 2014, 0:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2011, 20:25
Posty: 19
GG: 588711
Samochód: Scania R560 V8

Pytanie jaki masz budżet, ale jeśli zależy Ci na cenie, tanich częściach i naprawach to prędzej szukałbym czegoś z jelcza, trochę lepsze wykonanie, a tym bardziej jeśli chcesz wozić budowlankę, to myślę, że trochę mocniejsze zawieszenie i silnik się przydadzą.

Nie wiem, czy idzie jeszcze teraz dostać jakiegoś Liaza, bo to też były niezłe maszyny jak na swój czas i dostępność w naszym kraju.

Jeśli chodzi o coś zachodniego to ciężko będzie dostać coś w dobrym stanie w przyzwoitej cenie. Nie zrobisz przebiegów, żeby oszczędnością paliwa zaoszczędzić na coś nowszego. Sam mogę polecić ci MANa F2000, albo starszego F90, ale to będzie ciężkie do znalezienia, bo większość już jest wywieziona do Azji :)


Post Wysłano: 04 cze 2014, 7:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5935

Cytuj:
Cytuj:
viewtopic.php?p=578052#p578052

Jak chcesz sprawić sobie young/old-timera - świetny wybór! Jeśli masz zamiar "transportować" kup samochód, a nie zabytek.

Ja rozumiem, że żaden rolnik nie da Ci zarobić na leasing nowego samochodu, ale kup sobie chociaż coś takiego, żebyś tym mógł jeździć, a nie tylko chować przed deszczem leżąc pod samochodem.
Jeździłeś, używałeś kiedyś Stara 1142? Ja przerobiłem w swojej karierze 2 sztuki i złego słowa nie mogę powiedzieć. Woziłem i po 10 ton jak trzeba było i jakoś nie leżałem pod nim codziennie. Wiadomo, że lubił wypluć uszczelkę czy miał inne mankamenty, ale oba które mieliśmy z ojcem w posiadaniu były po prostu zadbane i pracowały. Jak ktoś nie dba bo wychodzi ze założenia, że "to tylko Star" to potem pod nim leżał i 3 razy na dzień.
Ostatni Star to był 200, wywrotka z HDSem, pchnięty 10 lat temu. Najpierw na silniku S359, później na SW-400.
Owszem, 1142 były ponoć lepsze, choć nigdy nie doświadczyłem. Co nie zmienia faktu, że jak na dzisiejsze standardy to zabytek.

Awaryjności nie da się porównać. Tanie części to tylko pocieszenie i sprawdzi się jak ktoś nie ma roboty i może dłubać przy samochodzie.

Jeśli już takie osobiste pytania nadajesz, to ja też zadam: czemu kupiłeś kapitalistyczne, niemieckie i francuskie wynalazki, skoro tutaj kolega lepiej wychodzi Jelonem niż Renówką? :D

Nie bierz tego personalnie, bo szkoda się sprzeczać o coś, czego ani ja, ani Ty nie kupimy ;)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: