Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Problem z kat E
Post Wysłano: 16 kwie 2014, 19:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2012, 9:46
Posty: 13
GG: 1
Samochód: scania

Witam, mam taka sprawę zrobiłem kiedyś kat B+E w późniejszym czasie dorobiłem kat C i po wymianie prawka w prawku widniało cos takiego B+E, C+E jakoś nie zwróciłem na to uwago E to E przyczepa to przyczepa nawet nia załapałem nawet nie myślałem wtedy ze kiedykolwiek będę jeździł zestawem.
Po kilku latach trafiła sie akurat praca na zestaw, wkładka na C+E zrobiona psychotesty również wszystko na tip top i sie jeździło, nie jedna kontrole sie miało.
Dodam ze miedzy czasie zmieniałem prawko 3 razy z powodu zmiany adresu.
Jak wiemy prawka nasze kończą ważność wkrótce, a mi sie akurat psychotesty skończyły i aby juz mieć spokój na 5lat to porobiłem co potrzeba psycho, świadectwo kwalifikacji i lekarza, złożyłem to wszystko w Wydziale Komunikacji i dzis dostałem tel. ze nie nalezy mi sie kat E do C po tylu latach i kilku wymianach prawka ktoś wyłapał błąd, i uparcie twierdzi ze to moja wina.
Teraz mam pytanie jak wygląda procedura uzyskania kat E do C czy te badania które juz posiadam i świadectwo kwalifikacji jest ważne??


Post Wysłano: 16 kwie 2014, 19:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lip 2011, 21:49
Posty: 6
GG: 0

Swiadectwo i badania sa wazne


Post Wysłano: 17 kwie 2014, 7:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

odbierając prawo jazdy jesteśmy obowiązani sprawdzić dane, a jeżeli nie mylę się posiadając prawo jazdy B+E, wypełniałeś wniosek o wydanie prawa jazdy kat. C, a nie C i C+E.
oczywiście wina jest wydającego, ale również odbierając prawo jazdy trzeba to sprawdzić.
trudno się wymawiać niewiedzą bo posiadając prawo jazdy stwierdza ono, że: "posiadamy wystarczającą wiedzę i umiejętności do prowadzenia pojazdu wybranej kategorii".
a ta wiedza to znajomość prawa o ruchu drogowym.

kwalifikacja jest ważna, bo dotyczy przewozu rzeczy, a czy kierowca posiada kat. C czy C+E nie ma znaczenia.
kończysz kurs i masz egzamin tylko praktyczny.
tutaj jeżeli już masz kwalifikację i badania, to zapewne na ten sam okres 5 lat i nowe prawo jazdy C+E będzie miało taki okres ważności jak poprzednie.
jeżeli zaś termin ten upływa w przyszłym roku, to może warto się zastanowić, czy nie lepiej dzisiaj zrobić KO i nowe badania?

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 17 kwie 2014, 16:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2012, 9:46
Posty: 13
GG: 1
Samochód: scania

obecne prawko kończy ważność we wrześniu, a psychotesty, lekarza i świadectwo kwalifikacji robiłem w tamtym miesiącu tak ze nie pozostaje mi nic jak dorobić E i śmigać dalej


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: