Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lis 2013, 16:07
Posty: 6

Witam i pomoc pytam,

Muszę pilnie kupić autko o DMC 10-12 ton z windą.
Będę tym woził ładunki na paletach po ok. 5-6 ton łącznie (materiały ogrodowe).

Do końca tygodnia muszę dokonać wyboru pomiędzy:
DAF FA.45.160 rocznik 1999-2000
Mercedes Atego 812 rocznik 2000-2001
MAN L200 rocznik 1998-1999
MAN 12-163 rocznik 1999 - 2000
MAN 12-224 rocznik 1999-2000

Czy mógłbym prosić o jakieś wskazówki, który jest godny polecenia, gdyż będzie to mój pierwszy tego typu samochód.
jestem tym faktem bardzo podekscytowany, ponieważ bardzo lubię jeździć i nie chcę aby ten fakt górował nad rozsądkiem.

Bardzo proszę zatem o jakieś wskazówki.

Pozdrawiam.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 sty 2011, 17:50
Posty: 237
GG: 636485
Samochód: FH12
Lokalizacja: Białystok

Nie kieruj sie tym ze musisz kupic tylko na spokojnie bo na szybko to kupisz złom, i raczej nie kieruj sie marką czy modelem tylko stanem


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2013, 22:19
Posty: 427
Samochód: 2xr420 r500 r580

12.224 to dobry wóz
http://otomoto.pl/man-12-224-T4015442.html
http://otomoto.pl/man-12-224-T3895132.html

Poszukaj czegoś z Lki albo ramy i złoz taki jak CI sie podoba


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lis 2013, 16:07
Posty: 6

Dziekuję za odpowiedzi.

Jeśli można, co oznacza sformułowanie"Poszukaj czegoś z Lki albo ramy i złoz taki jak Ci sie podoba"?
Mówiąc szczerze jestem początkującym w branży ciężarowej i podpowiedź o funkcjonujących tu terminach ułatwiły by mi komunikację.

Pozdrawiam


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2012, 16:37
Posty: 250

Koledze chodziło po prostu o to żebyś poszukał samochodu, który jeździł na nauce jazdy lub kupił samochód bez zabudowy, zabudowę zakupił oddzielnie i złożył sobie ten pojazd według własnych potrzeb.


Z tym zakupem samochodu z "eLki" to chyba nie do końca trafiony pomysł. Przecież większość aut to tak jest wytłuczonych, umęczonych, że więcej to będzie stało na warsztacie jak jeździło.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Chyba, że wygra przetarg i kupi z WORDu jakiegoś. Auto egzaminacyjne musi być w 100% sprawne.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2012, 16:37
Posty: 250

Cytuj:
Z tym zakupem samochodu z "eLki" to chyba nie do końca trafiony pomysł. Przecież większość aut to tak jest wytłuczonych, umęczonych, że więcej to będzie stało na warsztacie jak jeździło.
Niby tak, ale sprzedający takie pojazdy argumentują, że nigdy nie woziły ładunków itp. co niekiedy przekonuje potencjalnych kupców, którzy nie zdają sobie sprawy jak takie auto może być "zmęczone" mechanicznie ... :]


Dlatego, jeśli Kolega jest nowicjuszem w transporcie, to trzeba Go przestrzec przed czymś takim, bo po co ma się władować na minę i dokładać Bóg-wie-ile w sypiące się mechanicznie auto.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2013, 22:19
Posty: 427
Samochód: 2xr420 r500 r580

Ja nie mowie o szrtoach które pierw zrobił 1,5 bańki w dhlu a potem przyciągnęli je do polski.
Tylko o autach które od nowości były w polsce jako L-ki a są takie.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 22:50
Posty: 782
Lokalizacja: Ślesin / Konin

Cytuj:
Ja nie mowie o szrtoach które pierw zrobił 1,5 bańki w dhlu a potem przyciągnęli je do polski.
Tylko o autach które od nowości były w polsce jako L-ki a są takie.
Jak będziesz robił kat. C to zrozumiesz dlaczego powinno się omijać samochody po "eLce"


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 cze 2013, 13:40
Posty: 14

Cytuj:
Chyba, że wygra przetarg i kupi z WORDu jakiegoś. Auto egzaminacyjne musi być w 100% sprawne.
Być może i według papierów muszą, ale w moim mieście w WORDzie jeździ Scania, która jest gratem i każdy zorientowany w temacie prosi Boga żeby jej nie dostać na egzaminie.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: