Strona 3392 z 3472 [ Posty: 69439 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13390 3391 3392 3393 33943472 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 maja 2023, 21:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5933

A no możliwe, jeździmy cały czas. Radia nie mam, ale mrugać możesz :]


Post Wysłano: 19 maja 2023, 21:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 813
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Z tym zakazem to wina samych kierowców "tirów" - totalny brak kultury jazdy - wyprzedzających i wyprzedzanych.
Zgodził bym się z tobą gdyby nie to że to zwykła kiełbasa wyborcza. Wystarczyło by wprowadzić przepis że jeżeli manewr wyprzedzania trwa dłużej niż np 1 minuta podpada to pod utrudnianie ruchu i wtedy mandat. Ale tu nie chodzi jak zwykle o płynność ruchu itp, tylko o wpływy do budżetu. Mandat za wyprzedzanie to 1000 zł i 15 punktów karnych które znowu będzie można kasować na kursach w WORD.

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 19 maja 2023, 22:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1597
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Ja to bym się przygotował że tak max od nowego roku oplaty za duże to będzie jak u sąsiadów około 1zl km :mrgreen:
Ciekawe czy jak u sąsiadów też będziesz mówił stawkę + opłaty drogowe (rozumiem, że te masz na myśli) ile tam ich wyjdzie w danym frachcie. Na prawie każdej stronie ichniejszych lokalnych przewoźników (budowlanka bo takie mnie tylko interesują) jest taki zapis - ot norma.
Cytuj:


Zgodził bym się z tobą gdyby nie to że to zwykła kiełbasa wyborcza. Wystarczyło by wprowadzić przepis że jeżeli manewr wyprzedzania trwa dłużej niż np 1 minuta podpada to pod utrudnianie ruchu i wtedy mandat. Ale tu nie chodzi jak zwykle o płynność ruchu itp, tylko o wpływy do budżetu. Mandat za wyprzedzanie to 1000 zł i 15 punktów karnych które znowu będzie można kasować na kursach w WORD.
W sumie już długo się o tym mówi. A że o pieniądze chodzi i mandaty - to jak zawsze w tym kraju - pod pretekstem bezpieczeństwa oczywiście.
Parę dni temu Ską od Szczecina jechałem i zaraz mi na myśl przyszło ,że takie coś wprowadzą.
Sznur ciężarowych i lewym dużo osobowych - no i kretyn w ciężarowce oczywiście musi się wepchnąć na lewy bo ten przed nim jechał 87 a nie 90 .. Masz pusty lewy, nie widać nikogo rób sobie takie jazdy, ale nie kiedy ruch jest duży. A ten co jechał 87 to taki problem tempomat wyłączyć na 10-15 sek jak już debil się znalazł co wyprzedza ?
Brak kultury i tyle. Przepisy byłyby zbędne.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 20 maja 2023, 8:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 813
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Cytuj:
Ja to bym się przygotował że tak max od nowego roku oplaty za duże to będzie jak u sąsiadów około 1zl km :mrgreen:
Ciekawe czy jak u sąsiadów też będziesz mówił stawkę + opłaty drogowe (rozumiem, że te masz na myśli) ile tam ich wyjdzie w danym frachcie. Na prawie każdej stronie ichniejszych lokalnych przewoźników (budowlanka bo takie mnie tylko interesują) jest taki zapis - ot norma.
Cytuj:


Zgodził bym się z tobą gdyby nie to że to zwykła kiełbasa wyborcza. Wystarczyło by wprowadzić przepis że jeżeli manewr wyprzedzania trwa dłużej niż np 1 minuta podpada to pod utrudnianie ruchu i wtedy mandat. Ale tu nie chodzi jak zwykle o płynność ruchu itp, tylko o wpływy do budżetu. Mandat za wyprzedzanie to 1000 zł i 15 punktów karnych które znowu będzie można kasować na kursach w WORD.
W sumie już długo się o tym mówi. A że o pieniądze chodzi i mandaty - to jak zawsze w tym kraju - pod pretekstem bezpieczeństwa oczywiście.
Parę dni temu Ską od Szczecina jechałem i zaraz mi na myśl przyszło ,że takie coś wprowadzą.
Sznur ciężarowych i lewym dużo osobowych - no i kretyn w ciężarowce oczywiście musi się wepchnąć na lewy bo ten przed nim jechał 87 a nie 90 .. Masz pusty lewy, nie widać nikogo rób sobie takie jazdy, ale nie kiedy ruch jest duży. A ten co jechał 87 to taki problem tempomat wyłączyć na 10-15 sek jak już debil się znalazł co wyprzedza ?
Brak kultury i tyle. Przepisy byłyby zbędne.
Wiem Seba bo to samo widzę. Mistrzami są ci co uparcie wyprzedzają na zakazie na A4. Ja zazwyczaj trzymam 80-100 m odległości to zawsze jakiś się znajdzie który wyprzedzi mnie i trzyma się na dupie ciężarówki przede mną do końca zakazu, jakby to że brak bezpiecznej odległości miał sprawić że szybciej dojedzie :? Ja też wyprzedzam, ale trzymam się mniej więcej takich zasad jak piszesz. Ale większość ma problem mrugnąć długimi jak ich wyprzedzisz więc co tu oczekiwać że ci zwolni...

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 20 maja 2023, 9:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Ale większość ma problem mrugnąć długimi jak ich wyprzedzisz więc co tu oczekiwać że ci zwolni...
A co to kierowca nie wie gdzie mu sie naczepa kończy że oczekuje mrugnięcia.

Najbardziej wkur rzecz jak lecisz sobie nocka a z przeciwka gosc z setka halogenow na dachu jest tak uprzejmy ze sobie mruga. Spawanie przy tym to zabawa w piaskownicy

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 20 maja 2023, 10:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 813
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Cytuj:
Ale większość ma problem mrugnąć długimi jak ich wyprzedzisz więc co tu oczekiwać że ci zwolni...
A co to kierowca nie wie gdzie mu sie naczepa kończy że oczekuje mrugnięcia.

Najbardziej wkur rzecz jak lecisz sobie nocka a z przeciwka gosc z setka halogenow na dachu jest tak uprzejmy ze sobie mruga. Spawanie przy tym to zabawa w piaskownicy
Mrugnięcie pomaga. Poza tym ja czuję się pewniej jak gość który mnie wyprzedza poczeka aż mrugnę długimi niż jak wpierdziela mi się max dwa metry przed auto co jest niestety nagminne. Kilknaście lat przejeździłem w Irlandii i jeszcze parę lat temu było normalne że się mrugało, ale tam kultura jazdy ogólnie jest troszkę większa niż u nas.

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 21 maja 2023, 11:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2650
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Najbardziej wkur rzecz jak lecisz sobie nocka a z przeciwka gosc z setka halogenow na dachu jest tak uprzejmy ze sobie mruga. Spawanie przy tym to zabawa w piaskownicy
Najlepsze są nowe scanie etc na full ledzie gdzie błysk jest w układzie 0-1 i to najlepiej jak ze 3 razy mrugnie :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 21 maja 2023, 12:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Ja mam dwa ledy na dole i 4 na górze, nawet jak w dzień mignę to się tablice przy drodze odbijają :mrgreen:


Post Wysłano: 21 maja 2023, 19:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 kwie 2009, 9:45
Posty: 114
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Ool

Podpowie ktoś jak najlepiej z Szczecina przebić się na azoty do Polic ?


Post Wysłano: 21 maja 2023, 19:51
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2139
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Od której strony będziesz jechał ?

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 21 maja 2023, 19:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1813
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Do Polic nie ma dobrej drogi. To najgorszy dojazd na zakłady azotowe w całej Polsce. :D Możesz jechać nabrzeżem, możesz jechać przez miasto i potem do Tanowa... Idzie też przejechać od Kołbaskowa takimi bocznymi ścieżkami przez miasto i wyjeżdża się niedaleko tego ronda koło tego jeziorka na obrzeżach Szczecina, ale ciężko wytłumaczyć tamtą opcję.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 21 maja 2023, 20:58
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2139
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Post Wysłano: 21 maja 2023, 21:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1813
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Tak, zgadza się. Ostatnio tam jechałem i nawet mi się spodobało. :D

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 21 maja 2023, 21:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 kwie 2009, 9:45
Posty: 114
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Ool

Od Goleniowa


Post Wysłano: 21 maja 2023, 21:14
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2139
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Post Wysłano: 21 maja 2023, 22:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2009, 11:40
Posty: 220
GG: 0
Samochód: Volvo

To już lepiej ominąć ul. Nad Odrą wraz z wiaduktem 3,7m (na pewno przechodzi 4,07m, możliwe że i więcej) w ten sposób:
:arrow: https://www.google.pl/maps/dir/Goleni%C ... 706465!3e0

Najlepsza opcja wg mnie to:
:arrow: https://www.google.pl/maps/dir/Goleni%C ... 706465!3e0
omija się w ten sposób nieszczęsny fragment między ul. Firlika a ul. Nad Odrą z torowiskiem i tramwajami zatrzymującymi się na środku drogi.


Post Wysłano: 21 maja 2023, 23:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2018, 17:51
Posty: 1

Cytuj:
Cytuj:
Ale większość ma problem mrugnąć długimi jak ich wyprzedzisz więc co tu oczekiwać że ci zwolni...
A co to kierowca nie wie gdzie mu sie naczepa kończy że oczekuje mrugnięcia.

Najbardziej wkur rzecz jak lecisz sobie nocka a z przeciwka gosc z setka halogenow na dachu jest tak uprzejmy ze sobie mruga. Spawanie przy tym to zabawa w piaskownicy
Mruganie jest popularne w UK. Domyślam się, że spowodowane jest to brakiem obrysówek na końcu naczepy, w większości angielskich naczep. Trochę to utrudnia wyczucie odległości, przynajmniej dla mnie. Zwłaszcza w nocy, w deszcz brakuje tego obrysu na zderzaku.


Post Wysłano: 22 maja 2023, 19:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 kwie 2009, 9:45
Posty: 114
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Ool

Dzięki panowanie za info co do azotów. Pojechałem przy filharmoni ul.Jana Matejki . Parking mają na azotach przy bramie numer 3 na ul.Piotra i Pawła, czekamy do jutra bo dziś już czasu brakło o 6 minut . Ten wiadukt na azotach niski się wydaje ja mam 4.05


Post Wysłano: 23 maja 2023, 9:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Odnośnie 4,05 to jest niezły lajt, w tym tygodniu jeżdżę megą, jako że nie przyzwyczajony do takich zmierzyłem sobie dokładnie na ustawieniu środkowym, wynik 4,11 :>
Dobra wiadomo no mega ten tego, z ciekawości poszedłem zmierzyć swoje wozidło , auto nic nie grzebane wszystko fabryczne na 70’ kach siodło 112 naczepa Krone standard 2,76 w środku. Jakież miałem zdziwko jak wyszło praktycznie tyle samo 4,10 :mrgreen:
W takim razie jak można się zmieścić w przepisowych 4m no chyba by trza do megi standarda zapinać :lol:


Post Wysłano: 23 maja 2023, 10:19
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Z tym zakazem wyprzedzania to jest przecież perpetum mobile.

Puszczą drona i jak nie za wyprzedzanie na zakazie to za brak odstępu. Wyborcy zadowoleni, i kasa w budżecie.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3392 z 3472 [ Posty: 69439 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13390 3391 3392 3393 33943472 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: