Strona 3335 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13333 3334 3335 3336 33373468 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 lis 2022, 12:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 808
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Cytuj:
Panowie! Temat już poruszany na forum, mianowicie wideo rejestratory. Co z obecnych na rynku polecacie? Do ciężarówki. Miałem Navitell, modelu teraz nie pamiętam, ale g..no straszne, jakość dźwięku i obrazu do bani, chociaż niby HD a i obsługa mogła by być prostsza.
Kupiłem ostatnio 70mai M500 - bardzo fajna, bez wyświetlacza, łączysz się poprzez jej Hotspot telefonem i masz podgląd na żywo i całą obsługę z poziomu smartfona. Podoba mi się póki co, nagrywa w 4K.

Obrazek

Obrazek
Dzięki. Od dawna ją używasz? ma szeroki kąt widzenia to zdecydowanie na plus, jak jest z widocznością tablic rejestracyjnych na nagraniach? bo w poprzedniej nie dało się nawet w dzień rozczytać tablic na ekranie, może właśnie na telefonie będzie lepiej... I jak z ewentualnym zapisem nagrań? też z telefonu się to robi?

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 26 lis 2022, 14:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Patrzę, że mają jeszcze porównywalny model, tyle że z wyświetlaczem: A500S

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 26 lis 2022, 18:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Patrzę, że mają jeszcze porównywalny model, tyle że z wyświetlaczem: A500S
Obecnie chyba można wyrwać ją o stówkę taniej (black friday)


Post Wysłano: 26 lis 2022, 18:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Dzięki. Od dawna ją używasz? ma szeroki kąt widzenia to zdecydowanie na plus, jak jest z widocznością tablic rejestracyjnych na nagraniach? bo w poprzedniej nie dało się nawet w dzień rozczytać tablic na ekranie, może właśnie na telefonie będzie lepiej... I jak z ewentualnym zapisem nagrań? też z telefonu się to robi?
Niedługo, tydzień temu założyłem. Widać blachy normalnie za dnia bez problemu, w nocy nie sprawdzałem - ale wg testów w necie też są czytelne, nawet te z samochodów 'mijanych' z przeciwka. Zapisujesz z poziomu aplikacji bezpośrednio na telefon, po uprzednim połączeniu się z hotspotem Wi-Fi kamery.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 26 lis 2022, 22:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Co do tego nadbiegu w Scani, to nie wiem czy dobrze pamiętam... Raz miałem okazję jechać właśnie R530 V8 i z tego co kojarzę, to chyba uruchamia on się tylko na tempomacie. Jeżeli jedziesz "na nodze" to trzyma normalny bieg.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 26 lis 2022, 22:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Możesz załączyć go też "z reki" korzystając z manetki biegów pod kierownicą.


Post Wysłano: 27 lis 2022, 10:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Aaaa to teraz ma to sens. :D Za krótko nią jechałem, jakieś 100 km. i nie zdążyłem rozpracować wszystkich tych nowinek. :)

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 29 lis 2022, 14:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Obrazek
Ciekawe czy już się dorobili na tym transporcie? :]

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 29 lis 2022, 20:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Pewnie tak, mają mniej taboru (nie sprawdzałem, gdybam sobie ) niż większość przewoźników międzynarodowych w Polsce ze stażem max 5 lat .... Ale w miarę spokojnie sobie żyją i dobrze wykonują swoją prace bez naginania prawa i pokazywania wszystkim co to nie oni.

Dużo takich firm jest w Niemczech z tradycjami blisko wieku i działają sobie z dziada pradziada po dziś dzień mając kilka autek i dobrą reputacje i co najważniejsze szacunek do siebie i tego co robią.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 29 lis 2022, 20:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 808
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Pewnie tak, mają mniej taboru (nie sprawdzałem, gdybam sobie ) niż większość przewoźników międzynarodowych w Polsce ze stażem max 5 lat .... Ale w miarę spokojnie sobie żyją i dobrze wykonują swoją prace bez naginania prawa i pokazywania wszystkim co to nie oni.

Dużo takich firm jest w Niemczech z tradycjami blisko wieku i działają sobie z dziada pradziada po dziś dzień mając kilka autek i dobrą reputacje i co najważniejsze szacunek do siebie i tego co robią.
Dokładnie. Pamiętam jak kilka lat temu w brytyjskim "Truck & Driver" czytałem o firmie którą prowadzi wnuk założycieli. Firma miała swego czasu kilkadziesiąt aut, wtedy gdy wyszedł artykuł aut było 5. Firma ponad 100 lat na rynku a na stulecie dostali nawet list od Królowej Elżbiety :D
Pamiętać trzeba tylko o jednym. Po pierwsze nasza historia jest nieco inna. Po drugie w takich Niemczech czy WB mały i średni przedsiębiorca nie jest dojną krową rządzących i ich wrogiem nr.1.

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 29 lis 2022, 21:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

I tam byle palant pseudobiznesmen obecnie deweloper czy inny nie bierze 100 aut w 2 lata w leasing bo hehe trzeba robić koszty.
Później dwa autokary (teraz to pewnie już Filipiny albo Nepal) kierowców i dawaj po jakaś spedycję typu moloch i niech się kręci.
Chyba, że się mylę.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 29 lis 2022, 22:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 808
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
I tam byle palant pseudobiznesmen obecnie deweloper czy inny nie bierze 100 aut w 2 lata w leasing bo hehe trzeba robić koszty.
Później dwa autokary (teraz to pewnie już Filipiny albo Nepal) kierowców i dawaj po jakaś spedycję typu moloch i niech się kręci.
Chyba, że się mylę.
Przeszło 15 lat mieszkałem w Irlandii. Wiadomo, patolstwo w branży transportowej istnieje wszędzie, ale jak ktoś robi kasę to nie próbuje jej upchać w biznes o którym nic nie wie. Jedynie co tam się zdarza to gangsterka używająca nie raz własnej floty do przemytu, ale Irlandia ma bardzo długą i kolorową historię przemytu, a i służby celne, tak samo jak i policja i sądy są dość pobłażliwe że tak to określę. Jeżeli chodzi o floty powyżej 200 aut to chyba by na palcach jednej ręki policzył. A co najmnie 3/4 firm to firmy z kilkoma- kilkonastoma ciężarówkami. Nawet facet który jest obecnie prezesem Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych ma chyba mniej niż 10 aut, a jego firma ma chyba już ponad 40 lat...

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 30 lis 2022, 10:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Niemcy maja w przepisach zapisane ze stopien zadluzenia firmy nie moze przekraczac nie pamietam dokladnie ale chyba 51% stad tez nie moga jechac na leasingach jak nasze rekiny biznesu

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 30 lis 2022, 11:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Ciekawostka z naszego podwórka, szkoda że zmienili stronę bo na starszej było zdjecie tego Horcha, teraz widzę że mają takiego historyka w galerii
Obrazek

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 30 lis 2022, 23:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 808
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

U nas też się takie firmy oczywiście zdarzają. W moim mieście powiatowym jest taka firma, PHU ERA. Pan który ją założył jakoś na początku lat 90 tych przekazał ją już w większości córkom, chociaż sam jeszcze uczestniczy w prowadzeniu firmy, z jednym notesem, numerami telefonów do wszystkich najważniejszych w głowie i ze starą Nokią (ponoć). Firma ma we flocie jakoś 12-13 aut na dzień dzisiejszy.

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 06 gru 2022, 7:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Jakaś afera się szykuje? :mrgreen:

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 06 gru 2022, 8:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Już zaczynasz?

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 06 gru 2022, 8:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Panowie, którędy polecacie jechać na Hamburg od Szczecina, czy jechać do Ringu i potem tradycyjnie na A24 czy wjechać na A20? Kusi mnie ta A20, ale nigdy tam nie jechałem i nie wiem jak tam idzie, a nie chce wpierdzielić się w tarapaty. :mrgreen:

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 06 gru 2022, 9:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Na A20 to jest praktycznie pusto, mało kiedy cos tam się dzieje.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 06 gru 2022, 10:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Ok dzięki wielkie, czyli obieram kurs na A20. :D

_________________
C, CE, KW :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3335 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13333 3334 3335 3336 33373468 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: