Strona 1971 z 3472 [ Posty: 69428 ] Przejdź na stronę Poprzednia 11969 1970 1971 1972 19733472 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 gru 2017, 17:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2649
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Dobrze,że nikt tutaj nie robi w branży komunalnej i nikt mi roboty nie "yebie" :lol:

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 12 gru 2017, 18:03
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Oj Kierownik miałem już dać Ci spokój ale jednak nie. :D

Po pierwsze odnośnie Twojego testu. Wszystko pięknie fajnie. Tylko, że tą 460 ja jestem na szczycie i jade po równym z chwilowym spalaniem załóżmy 28L a 410 byłbym za połową wzniesienia i hebluje go ze spalaniem chwilowym powyżej 100. Tak więc test dobry ale wnioski niby też ale nie do końca.

Druga sprawa odnośnie frah tu o dealerach i spalaniach. No Kierowniku ale co ty porównujesz. Silnik o pojemności 16L do silnika o pojemności 12L. Sam fakt większej pojemności sprawia, że musi spalić więcej. Chodzi o ten sam silnik tylko inną mapę.

Ja wiem, że moc z powietrza się nie bierze i nie wiem jak takie zabiegi i efekty w innych markach wyglądają bo mam doświadczenie tylko w jednej marce ale pisałem Ci kiedyś jak jechałem z ojcem tą samą trasę. Od początku do końca. Eksport, import nawet krajówka i zjazd do domu. Ja miałem 410 on 460. Kiedy jechaliśmy z meblami mój spalił mniej niż ojca różnica była 1L. Kiedy natomiast połafowaliśmy papier to momentalnie mi spalanie rosło a ojcu dużo wolniej. Efekt? Na końcu trasy ojciec miał 1.5L różnicy. Mierzone i z komputera ale przede wszystkim z tankowania. Te same prędkości te same kilometry. Jak to wytłumaczyć nastała magia? Przy mojej robocie i towarach jakie woże i kierunków jakie robię ewidentnie auto po programie na 460 lepiej się sprawuje. Spalanie mnie za bardzo nie interesuje bo stary nie wnika mi w to jednak z ciekawości parę razy sobie posprawdzałem wyliczyłem no i takie wnioski mi wyszły.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

Cytuj:
Dobrze,że nikt tutaj nie robi w branży komunalnej i nikt mi roboty nie "yebie" [emoji38]
Widocznie słabo opłacalna ta branża je. [emoji14]

9zł trochę dziwne, że robota u Twojego szefa jest spoko, a nawet z polecenia nikogo nie macie. Z Twoich postów również wynika, że macie mało samochodów, więc tym bardziej to dziwne, zazwyczaj do takich firm nie ma dojścia bez jakiś tam pleców. Chyba, że Ty jako stary wyga i kumpel szefa pracujesz na całkiem innych warunkach i idąc tym tokiem myślenia, uważasz że owe wolne miejsce ma bardzo zbliżoną kwestie pieniądza, roboty, zestawu.

BTW. Lubię czytać Twoje i Siergieja docinki. :)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 12 gru 2017, 18:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Kierownik bedziesz kiedys w Gdyni to sie odzywaj :) zakotwiczymy w pobliskim barze i pogadamy o tym dlaczego transport sie nie opłaca :)
Gdzie mnie tam do Gdyni. Ja to jak Ociu, czasem się wypuszczę za granicę województwa, ale portki pełne strachu wtedy mam.

Tak w ogóle, koluniu, to chyba nie chcący sprzedałem Ci bardzo chwytliwy podpis "Naczelny Forumowy Wróg Kierownika", wiesz jaką furorę byś robił?
O sławie, uznaniu i prestiżu nie wspomnę...
:)

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 12 gru 2017, 19:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Kocham ten zawod.
Podwojna obsada. Wczoraj 9h jazdy i 16h oczekiwania na rozladunek. Dzis rano zrzutka 80km podjazdu i juz 6h czekania do myjni a jeszcze 2 auta przed nami wiec dzis juz nici z zaladunku. Na jutro rano mam byc w serwisie we wloszech auto odbierac

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 12 gru 2017, 19:32

kierownik, a wiesz, że ze Stanów całych aut nikt nie sprowadza?
widziałeś?
https://forum.subaru.pl/topic/95951-imp ... c8new-age/


Post Wysłano: 12 gru 2017, 19:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Widziałem. Ten wóz trzyma się kupy, ale ja chcę tym w zimie dzieci do przedszkola wozić, a to chyba jest za bardzo wariat jest.

Z Niemiec też mało który przyjechał na kołach. Poza tym szukam kilkunastoletniego Subaru, które jest stworzone do dawania radości z jazdy. Oczekuję żeby nie było bardzo ukitowane, na geometrii mieściło się w parametrach, prosto jechało i hamowało, i klimę miało.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 12 gru 2017, 20:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Gość, od którego brałem Chevroleta to straszny maniak Subaru (pod domem stały 3). Z tego co mówił, to pasjonat Subaru raczej nie kupi auta z USA. Podobno auta z tamtejszego rynku są dużo mniej sztywne (w kwestii nadwozia- różnice w procesie produkcji) niż wersje na rynek europejski. Nie znam tematu, przekazuję informację.


Post Wysłano: 12 gru 2017, 20:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

Rzućcie jakimś screenem do tych ogłoszeń, bo my tu nic nie widzimy.


Post Wysłano: 12 gru 2017, 21:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Ja to nie umiem.

Zresztą tamto ogłoszenie jest z allegro, więc powinno być widać.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 12 gru 2017, 21:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Widać widać , niebieska subaryna .

Tej dźwięk subaru to chyba miód na uszy [emoji16]

Może kiedyś człowiek się dorobi zabawki . Bo to fajna sprawa .

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 12 gru 2017, 21:49

nowe już tak nie gadają. mają równoległościowy kolektor... i chyba jestem z rocznika kierownika, też nie potrafię screenów robić :)


Post Wysłano: 12 gru 2017, 22:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lip 2008, 12:00
Posty: 255
GG: 705962
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław

Nie wierzę, że nie umiecie (tylko że wam się nie chce). Dlatego napiszę co i jak i już nie będziecie mogli się wykręcić.
A więc jak będziesz miał wyświetlone interesujące ogłoszenie klikasz klawisz "Prt Sc" (będzie w okolicy delete). Następnie uruchamiasz Paint, w oknie programu klikasz Ctrl+V i pojawia się magicznym sposobem zdjęcie, następnie zapisujesz w formacie JPG. Wrzucasz owy plik na internetowy Hosting zdjęć, polecam photobucket. Następnie kopiujesz adres grafiki i wrzucasz na forum.

A dyskusje o spalaniu możecie ciągnąć, bo była interesująca.

_________________
Pozdrawiam GRUBY131


Post Wysłano: 12 gru 2017, 22:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

W nowych windowsach(od 7) jest w "Menu start" taki programik jak "Narzędzie Wycinanie".
Uruchamiasz, klikasz nowy, zaznaczasz interesujący obszar pulpitu, zapisujesz lub robisz ctrl+v tam gdzie chcesz go wkleić i po sprawie.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 12 gru 2017, 22:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

No chyba ze śmigają po forum taptalkiem . To już w telefonie tK chyba całkiem prościej . Jak iOS to okrągły i ekran blokady .


A co do spalania . Mocy i wgl . Każdy tylko silnik i silnik. Ale nikt z nas nie wspomniał o przełożeniach mostu . Bo ta moc to nie tylko dawka paliwa .

Ale Np. 510 tka ma wyższe obroty na „odcienciu” od 460 tki i 410 tki .

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 12 gru 2017, 22:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1194
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
jade po równym z chwilowym spalaniem załóżmy 28L
To dużo zakładasz bo tyle to mi pokazywało chwilowe w V8 500 KM przy prawie pełnym tonażu, a pamiętaj, że DMC 44 tony ;)

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 12 gru 2017, 22:56

to ogłoszenie tam ma ze dwie strony...
Impreza gc8 STI v3 vin gc8050913 1996 rok.
NADWOZIE:
1 samochód po przyprowadzeniu do kraju został prakycznie cały rozebrany i wszelkie ogniska korozji usuniete zabezpieczone buda pomalowana od nowa( mam całą dokuemntację zdjęciową z tego procesu )
2. auto ma zrobione poszerzenia i jest to na pewno jedyna taka impreza w kraju jeśli nie w EU która ma poszerzenia z zrobione w ten sposób czyli wspawane elementy blaszane potem dopasowane to wszystko do budy wiele tygodni pracy przy modelowaniu cały zabieg oraz malowanie miało miejsce w 2010 roku.

Samochód szybki zwarty i gotowy do jazdy.BT i OC do maja 2018

Teraz juz leće z suchymi danymi tak z grubsza:)
- aluminiowa maska z polifta
-kurnik duży karbonowy +siatka
-lampy tył JDM ,
- lusterka carbon wrc
- różowy znaczek :)

SILNIK :
- kompletny silnik EJ 207 i wiązka z STI NEWAGE z BLOBA 2004 z AVCS szwajcar
- separator odmy zewnętrzy
- przewody silikon -nowe
- chłonica wody nowa
- stabilizator napięcia Razin
- splitter powietrza Grimmspeed + sprysk na cooler
-TMIC z STI 2006 spec C
-turbo vf35 + koc termiczny
-wkładka pipercross
-płyta kevlarowa pod silnik i skrzynie

NAPĘD
- skrzynia krótka 6 mt prodrive bez DCCD TY856WN2CA po rewizji nowe przesówki synchro , nowe tuleje wybieraka ,szpera centralna 8kg
-sprzęgło OEM excedy daje rade bez problemu prawie nówka

mapa bardzo bezpieczna 318/390nm

ZAWIESZENIE UKŁAD KIEROWNICZY:
- zawieszenie asfltowe HP sporting po pełnym serwisie ( jest papier na wszystko ), camber plates - geo ustawiona u Janka Korneckiego 2.3 przód, 1.4 tył
- alu wahacze
- żółte poliuretan gdzie się da
- krótki magiel z STI 0,6 2.6L - mocowanie przekładni poli
- nowe łączniki , drązki etc
- staby whiteline 22 przód i tył regulowany
-koła daily 8.25 /17 et 35 opony 225/45/17
- drugi set do zabawy 7x17 wolfrace et 35 federal rsr 215/45 oraz pełny slick hankook.

HAMULCE:
- przód TAROX 6 tłoczków po rewizji ,nowe klocki ds2500 i nowe tarcze pizzabrakes z fabryki brembo
-tył złote brembo 2 z sti nowe klocki i odpowietrzniki z kwasówki
- przewody w oplocie + nowy płyn

UKŁAD WYDECHOWY:
- DP szeroki kołnierz owinięty taśmą termo.
- wydech 3 cale do końca

ŚRODEK:
-deska sti 2004 flok
- zegary STI JDM
- 2x ORI APEXI - boost i EGT, 2x d1 spec temp wody i temp oleju wszystko w daszku carbon
-turbo timer apexi
-boczki przednie flok
- harness bar
-fotele 2x sparco pro 2000 oklejnone folią carbon
-pasy 4 pt OMP i SPARCO
- aku , zbiorniki sprysków przeniesione do bagażnika

To myślę z grubsza. Auto nie ma ABSU ,KLIMY i RADIA to tak gwoli przypomnienia, nigdy nie oszczędzałem na serwisach etc wszytko jest udokumentowane w MTS RALLY warszawa tam auto robie od samego początku można zadzwonić pogadać zobaczyć co dokładnie i kiedy było robione więc już nie pisze nawet o rzeczach eksploatacyjnych. auto jest garażowane i jeźdzone tylko sezonie letnio wiosennym, zabezpieczenie robione rok temu całe podwozie i komora silnika na co tez jest papier. Do auta mam mase gratów która może pójść razem z autem.
A teraz najważniejsze , nie interesuje mnie żadna zamiana na pole rzepaku, wycieczkę dookoła świata, przyczepę na helu czy niechcianą siotrę dziewczynę etc - CASH ONLY!!!!
kontakt 519 -pięćset dwadzieścia 041
cena 52999 zł
https://www.fotosik.pl/zdjecie/abdd1f8f570f7003

https://www.fotosik.pl/zdjecie/e8bb507b0a84d085
https://www.fotosik.pl/zdjecie/d4ed1a480221fe65
https://www.fotosik.pl/zdjecie/5b2737a58ea9c20f
https://images84.fotosik.pl/936/5f8507c ... 1513113923
https://images83.fotosik.pl/935/56980fd ... 1513113923
tak miałem to zrobić?


Ostatnio zmieniony 12 gru 2017, 23:26 przez Gośc, łącznie zmieniany 4 razy.

Post Wysłano: 12 gru 2017, 23:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lip 2008, 12:00
Posty: 255
GG: 705962
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław

Mówiłem że się nie che :lol: .

_________________
Pozdrawiam GRUBY131


Post Wysłano: 12 gru 2017, 23:05

a jak zrobić by było widać zdjęcia, a nie linki do nich?
i teraz stoi za 48 tys.


Post Wysłano: 13 gru 2017, 1:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 815
GG: 0

MID 130 PSID 25 FMI 7 WLACZANIE BIEGOW 2 I 3 USTERKA MECHANICZNA??
ktos cos? :) a w realu z 4 na 5 jak zimny nie chce przelaczyć slychac ino syczenie, gasisz palisz i ogien dobrze... :>

_________________
:mrgreen:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1971 z 3472 [ Posty: 69428 ] Przejdź na stronę Poprzednia 11969 1970 1971 1972 19733472 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: