Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 lis 2013, 19:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2012, 8:16
Posty: 43
Samochód: SCANIA R420

Witam. W moim mieście jeden z ośrodków robi szkolenia na KW na przewóz rzeczy dla osób które nie ukończyły 18lat. Więc zadaję pytanie, czy ktoś z was robił KW przed 18 lub czy to jest zgodne z prawem, bo w ustawie nie ma mowy o minimalnym wieku? Czy jak zrobię KW w wieku 17 to czy później wydadzą mi papier?


Post Wysłano: 15 lis 2013, 19:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2013, 0:02
Posty: 65
GG: 502603
Samochód: Sam jesteś samochód.
Lokalizacja: Szczecin

Z tego co się orientuję to na KW to może się zapisać nawet dziecko o ile przejdzie psychotesty. Pytanie tylko jaki sens.


Post Wysłano: 15 lis 2013, 19:54

Cytuj:
Witam. W moim mieście jeden z ośrodków robi szkolenia na KW na przewóz rzeczy dla osób które nie ukończyły 18lat. Więc zadaję pytanie, czy ktoś z was robił KW przed 18 lub czy to jest zgodne z prawem, bo w ustawie nie ma mowy o minimalnym wieku? Czy jak zrobię KW w wieku 17 to czy później wydadzą mi papier?

Obecnie, po wprowadzeniu kwalifikacji wstępnej przyspieszonej (140 godzin zajęć), „pełną” wersję kwalifikacji wstępnej powinni ukończyć jedynie najmłodsi adepci zawodu kierowcy:

na kat. C i C+E pomiędzy 18 a 21 rokiem życia
na kat. D i D+E pomiędzy 21 a 23 rokiem życia
o ile chcą uniknąć ograniczeń ze względu na wiek.

Osoby starsze (kandydaci z kat. C i C+E po 21 roku życia lub z kat. D i D+E po 23 roku życia) mogą skończyć jedynie kwalifikację wstępną przyspieszoną.


Kwalifikacja wstępna:
minimalny wiek: 18
godzin: 280 h:
- 195 godzin części podstawowej, wspólnej dla przewozu osób i rzeczy
- 85 godzin części specjalistycznej
- jazda w warunkach specjalnych


Kwalifikacja wstępna przyspieszona:
minimalny wiek: 21
godzin: 140 h
- 130 godzin teorii
- 8 godzin części praktycznej - jazda w warunkach specjalnych ( 2h na torze poślizgowym lub 1h na symulatorze)


Art. 9.
1. Dla osób, które uzyskały kwalifikację wstępną określoną w przepisach rozdziału
7a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, minimalny wiek
do kierowania pojazdami określonymi w prawie jazdy kategorii:
1) C i C+E wynosi 18 lat;
2) D i D+E wynosi 21 lat.

KW możesz zrobić o ile masz taką możliwość, ale nikt Ci nie wyda papieru bo do czego on będzie dołączony ? a przepis mówi wyraźnie po zdaniu egzaminu udać się jak najszybciej do Wydziału Komunikacji w celu wymiany prawa jazdy i wbicia kodu 95 przy C lub C+E.


Post Wysłano: 16 lis 2013, 12:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Cytuj:
KW możesz zrobić o ile masz taką możliwość, ale nikt Ci nie wyda papieru bo do czego on będzie dołączony ?
Do hamburgera.
Cytuj:
a przepis mówi wyraźnie po zdaniu egzaminu udać się jak najszybciej do Wydziału Komunikacji w celu wymiany prawa jazdy i wbicia kodu 95 przy C lub C+E.
Który?


Post Wysłano: 16 lis 2013, 14:02

Cytuj:
Cytuj:
KW możesz zrobić o ile masz taką możliwość, ale nikt Ci nie wyda papieru bo do czego on będzie dołączony ?
Do hamburgera.
Cytuj:
a przepis mówi wyraźnie po zdaniu egzaminu udać się jak najszybciej do Wydziału Komunikacji w celu wymiany prawa jazdy i wbicia kodu 95 przy C lub C+E.
Który?

Bezsensowne posty nic nie wniosą do tego temat, chyba jesteś fanem Polishadama... Wnioskuję to po tym że mówisz o hamburgerze.

Jazda bez wbitego kodu 95 do prawa jazdy może być dla Ciebie dobra i zła z tego względu że podczas kontroli Policjant bądź Instepktor może się przyczepić do Ciebie że nie masz tego wbitego do prawa jazdy tylko wozisz ze sobą jakiś papierek, który tak naprawdę może sobie każdy wydrukować ;) o matactwo bardzo łatwo.


Kierowcy, które przechodzą kwalifikację wstępną (wstępną przyspieszoną, uzupełniającą, uzupełniającą przyspieszoną) obowiązkowo wymieniają prawa jazdy po zdanym egzaminie i uzyskaniu Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej.


A na koniec jeszcze odpowiedni akt prawny - Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 29 grudnia 2008 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wydawania uprawnień do kierowania pojazdami (Dz. U. Nr 9 poz. 46 z dnia 22 stycznia 2009 r.)

§ 7.2.
Wniosek, prawo jazdy lub pozwolenie wypełnia się w przypadku określonym w ust. 1 pkt 4, stosując następujące zasady:

11) data ważności uprawnienia zawierającego wpis potwierdzający odbycie kwalifikacji wstępnej lub szkolenia okresowego:
a) wpis potwierdzający odbycie kwalifikacji wstępnej lub szkolenia okresowego w postaci kodu „95” i daty jego ważności dokonywany jest we wniosku i na dokumencie prawa jazdy w pozycji „ograniczenia” przy kategorii prawa jazdy, której dotyczy aktualne świadectwo kwalifikacji zawodowej, w układzie „95.DD.MM.RRRR.”,
b) datę ważności danej kategorii prawa jazdy stanowi data 5 lat liczona od daty najwcześniej wydanego z dokumentów, o których mowa w § 5 ust. 1 pkt 13 lit. b, z zastrzeżeniem lit. c,
c) dla osób powyżej 60. roku życia datę ważności wpisu uzależnia się od terminów badań wynikających z przepisów, o których mowa w art. 39j i 39k ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r. Nr 125, poz. 874, z późn. zm.)


Jest to równoznaczne z tym że: zdałeś prawo jazdy masz świstek od egzaminatora i jeździsz autem bez prawa jazdy no bo masz świstek ;/....


Post Wysłano: 16 lis 2013, 14:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Cytuj:
Bezsensowne posty nic nie wniosą do tego temat, chyba jesteś fanem Polishadama... Wnioskuję to po tym że mówisz o hamburgerze.
Może wyciąganie wniosków sobie odpuść, bo słabo Ci to idzie. I nie bardzo wiem, kto to Polishadam. Jedynie podejrzewam.
Cytuj:
Jazda bez wbitego kodu 95 do prawa jazdy może być dla Ciebie dobra i zła z tego względu że podczas kontroli Policjant bądź Instepktor może się przyczepić do Ciebie że nie masz tego wbitego do prawa jazdy tylko wozisz ze sobą jakiś papierek, który tak naprawdę może sobie każdy wydrukować o matactwo bardzo łatwo.
Jasne, nikt nie kwestionuje tego, że kod powinien być w PJ. Nie rozumiem, dlaczego użyłeś słowa "matactwo". Nijak nie ma zastosowania w powyższym.

Przeczytaj jeszcze raz, co wcześniej napisałeś.
Cytuj:
KW możesz zrobić o ile masz taką możliwość, ale nikt Ci nie wyda papieru bo do czego on będzie dołączony ? a przepis mówi wyraźnie po zdaniu egzaminu udać się jak najszybciej do Wydziału Komunikacji w celu wymiany prawa jazdy i wbicia kodu 95 przy C lub C+E.
I teraz podaj mi przepis, który zabrania wydania dokumentu o ukończonej kwalifikacji i do czego miałby być on dołączony? Oraz który przepis nakazuje jak najszybciej dać papier z kwalifikacji do wydziału komunikacji. Tylko tak po prostu, bez mieszania o zasadach wydawania (czyli wpisania kodu do PJ), czy jakichś Polishadamach.


Post Wysłano: 16 lis 2013, 15:42

Dlaczego użyłem tego słowa ? dlatego że każdy może sobie wydrukować taki papierek i twierdzić że ma KW, co może nie być zgodne z rzeczywistością.


http://www.kwalifikacja-wstepna.pl/wpis ... _jazdy.php


Ta strona wyjaśni czy trzeba wymienić prawo jazdy itd, może pisząc prawo tak mówi źle tu ojąłem, powinienem napisać że POWINNO się tak zrobić jak najprędzej. Poprzednio zacytowałem z ich strony pewien fragment i zrobię to jeszcze raz:

Kierowcy, które przechodzą kwalifikację wstępną (wstępną przyspieszoną, uzupełniającą, uzupełniającą przyspieszoną) obowiązkowo wymieniają prawa jazdy po zdanym egzaminie i uzyskaniu Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej.


A więc: czy jeśli zdałeś prawo jazdy a nie masz prawa jazdy masz prawo legalnie poruszać się po drodze ? NIE dlaczego ? bo nie masz dokumentu który to potwierdzi, papierek to nie wszystko.

Z tego co się orientuję to Egzaminy Państwowe dotyczące Prawa Jazdy jak i jakichkolwiek uprawnień między innymi KW, wymagają pełnoletności.



Apropo przepisu: http://www.kwestiasmaku.com/desery/cias ... zepis.html


Post Wysłano: 16 lis 2013, 16:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Cytuj:
Dlaczego użyłem tego słowa ? dlatego że każdy może sobie wydrukować taki papierek i twierdzić że ma KW, co może nie być zgodne z rzeczywistością.
Każdy może sobie wybić odznakę policyjną i świrować komendanta. Każdy może sobie wydrukować immunitet i świrować senatora. To nie jest matactwo, tylko fałszerstwo.
Cytuj:
może pisząc prawo tak mówi źle tu ojąłem, powinienem napisać że POWINNO się tak zrobić jak najprędzej.
O, powoli zaczynasz łapać.
Cytuj:
Kierowcy, które przechodzą kwalifikację wstępną (wstępną przyspieszoną, uzupełniającą, uzupełniającą przyspieszoną) obowiązkowo wymieniają prawa jazdy po zdanym egzaminie i uzyskaniu Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej.
Wcale nie obowiązkowo. A jeśli już, to proszę o przepis.
A jeśli już nawiązujesz do samego prawa jazdy, to nikt nie zmusza, żeby odebrać dokument po zdaniu egzaminu. Robię kwalifikację, dostaję wyniki egzaminu i mój biznes w tym, czy chcę ją wykorzystać i wpisać do PJ, czy schować w szufladzie, bo i tak jej nie potrzebuję. Tak samo mogę przejść kurs na PJ, zdać egzamin, ale nikt mnie nie zmusi do produkcji, czy też odebrania dokumentu, skoro go nie chcę/nie potrzebuję.
Cytuj:
A więc: czy jeśli zdałeś prawo jazdy a nie masz prawa jazdy masz prawo legalnie poruszać się po drodze ? NIE dlaczego ? bo nie masz dokumentu który to potwierdzi, papierek to nie wszystko.
Oczywiście, nikt nie mówił inaczej.
Zwróć uwagę, że temat jest o kwalifikacji przed 18. Jak więc miałby obowiązkowo wpisać 95 do kategorii, skoro siłą rzeczy ich nie posiada?
Nic nie zabrania zrobienia kwalifikacji w jakimkolwiek wieku. Tyle.
Cytuj:
Z tego co się orientuję to Egzaminy Państwowe dotyczące Prawa Jazdy jak i jakichkolwiek uprawnień między innymi KW, wymagają pełnoletności.
Znowu źle się orientujesz. Jeśli chodzi o Prawo Jazdy, to poczytaj sobie o kategoriach AM, A1, B1, T. O kwalifikacji już powiedziałem.
Cytuj:
Apropo przepisu: http://www.kwestiasmaku.com/desery/cias ... zepis.html
Chciałeś być śmieszny, czy o co Ci chodzi?


Post Wysłano: 16 lis 2013, 19:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2013, 20:00
Posty: 130

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem dyskusję, więc dopytam:
Co, jeśli robię KW żeby zrobić C przed 21 rokiem życia ? Bo żeby zrobić C trzeba mieć 21 lat, ale wystarczy mieć 18, jeśli zrobi się KW pełną. Więc zdaję KW pełną, mam ten świstek, dzięki któremu mogę zapisać się i podejść do kursu i egzaminu na kat C i wtedy zdaję kat C i dołączam ten dokument o KW [lub jest on dołączony już wcześniej] do dokumnetów związanych z wyrobieniem kat. C ? Tak to wygląda ?


Post Wysłano: 16 lis 2013, 19:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Tak, robisz kwalifikację, zdajesz, idziesz do Wydziału Komunikacji wyrobić profil kandydata na kierowcę i wówczas przekazujesz urzędnikowi świadectwo kwalifikacji zawodowej (kopię). Dalej kurs, egzamin itp.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: