Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 lis 2013, 18:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lut 2012, 21:37
Posty: 5
GG: 0
Samochód: renault

witam mam zamiar zakupic renault premium II tzn 450 dxi w z automatyczną skrzynią biegów moze ktos podpowie jak te auta sie spisuja ile palą z firanką po kraju pozdrawiam


Post Wysłano: 11 lis 2013, 21:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2006, 16:31
Posty: 256
GG: 3902780
Samochód: FH Erło 5
Lokalizacja: Szczecin

Ujeżdżam takie cudo pod Rabenem, więc tonaży nie mam sporych i aktualnie spalanie mam na poziomie 31l/100km. Co najmniej raz na tydzień wywala mi błąd komputera, który uniemożlwia dalszą jazdę, trzeba się zatrzymać i włączyć od nowa silnik. Z dynamiki jazdy jestem zadowolony, cała reszta to kupa. Ciasno, choinka kontrolek na desce.

_________________
Dokładnie kolego, tak jak mówisz!


Post Wysłano: 11 lis 2013, 22:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 maja 2009, 18:23
Posty: 102
GG: 9805936
Samochód: Renault Premium
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

To widzę, że ta Renia bardziej zaniedbana od naszej obecnej :lol: 3 lata DCi, 2 lata na DXi i teraz już na 2 lata na "RVI"('99). Kierowcą nie jestem, dlatego podam fakty do których nie trzeba być kierowcą, żeby je stwierdzić. Czyli najpierw spalanie. 440DXi z 2006 i nówka przez 2 lata spalała średnio... 31-32l przy 22-24T. Jak cały czas płasko to i poniżej 30 dało się zejść. W górach nie było tragedii, mocy wystarczało, no, ale spalanie szło do góóóóry. W DXi przez 2 lata nic oprócz wymiany płynów nie trzeba było robić, nic nie stukało, skrzynia biegów (16ZFka) bardzo dobra, silnik nie zadławiony ekologią i bez adblue. No, ale tu mówię o nówce (2 lata). Aczkolwiek nie widzę obecnie, żeby zestawy Dartomu coś za często stały na serwisie. ;) I tu moje wiedza się kończy, o komforcie się nie wypowiadam, bo dla prawofotelowca zawsze jest wygodnie :wink: .

Czyli jak trafisz na ładny egzemplarz to za dużo nie będziesz dokładał. Wielu kierowców chwali sobie automaty w Premiumce. W 7 letniej ciężarówce zapewne już coś zacznie się sypać, ale jak dbana to nie powinno być tak jak u kenji ;) Tak więc jak mówiłem to jest tylko opinia prawofotelowca który miał styczność z tymi autami. Mam nadzieje, że nieco rozświetliłem ten temat, ale mam też nadzieje, że wszyscy podejdą do tego z dystansem, bo jak mówiłem - kierowcą nie jestem.

_________________
MAN TGX XLX 18.440 2015 ;)

17.06.2015 - B


Post Wysłano: 12 lis 2013, 10:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 mar 2012, 21:26
Posty: 313
GG: 0
Samochód: VOLVO

Kolego , u nas w firmie chodza dwie sztuki DXI450 E5 ale w recznej skrzyni.Przebieg 490-530tys , przy silniku i skrzyni nie robilismy kompletnie nic.Sa za to problemu z adblue , a to kabel , a to kostka do wymiany , ostatnio poszedl caly smok, koszt troche powyzej 1tys. Przy 530tysiacach w jednej poszly tuleje zawieszenia z przodu i pedal hamulca.Po za tym nie mozna na auta narzekac , spalanie ok 30litrow przy miedzynarodowce.


Post Wysłano: 16 lis 2013, 5:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

O premium dxi było setki razy.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: