Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 sty 2016, 22:35
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1902
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

to tylko montuje się do muldy czy podłoga może być płaska? Czy długotrwale użytkowanie może spowodować jakieś skutki uboczne w konstrukcji naczepy?

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 03 sty 2016, 22:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
to tylko montuje się do muldy czy podłoga może być płaska? Czy długotrwale użytkowanie może spowodować jakieś skutki uboczne w konstrukcji naczepy?
Jak podloga będzie płaska to będziesz musiał zrobić w niej dziury, lepiej cos d spodu dospawac żeby do tego przekręcić. Myślę że użycie tego przez 30 sekund nie wpłynie źle na naczepe, to dosłownie tyle co bzyknie i wsio długo tym nie krecisz ;)


Post Wysłano: 04 sty 2016, 9:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Pozostając w temacie mam znajomego który ma już wagon bo Jego naczepa ma 73m3 i wzięli się za wożenie zrąbki - nie chciało spadać to założyli dwa wibratory, efekt? żaden bo zrąbka mokra plus ubita fadromą żeby więcej weszło. Nie do każdej roboty wibrator się nadaje. Mnie zawsze zastanawiało czy takim wibratorem by coś ubił na naczepie np. otręby ;)
Dwa to całkowicie bez sensu. Jeśli dobrze wystartowały, to drgania jakie generowały mogły być przeciwstawne, czyli niwelować się do zera, i dupa, wibracji nima.
Jeśli coś kombinować to założyć jeden duży, taki ze 3 x większy.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 04 sty 2016, 23:41
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3575
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Wibratory Wam w głowach....
Baby męczyć, a nie się interesować wibracjami :D

Gadu gadu, świsdu gwizdu, pokaż fotki tej "naczepy" :wink:
Dałeś jeno jedną, jeszcze jakaś osobałka ją zasłania :)

Jeszcze pomyślą że nie Twoje, foto szop, atrapa, udowadnianie, śledztwa, skany dowodów, NIP-y, maj gaaad :D

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 14 sty 2016, 17:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

No to czas na prezentację:
Marka: Mega, Nysa, Polska
Rok produkcji: 2015
Typ: wywrotka
Kubatura: 55m3, mulda alu, opcja przewozu palet, klapo drzwi
Osie: Mega bęben
Opony: Sava Cargo 4
Wyposażenie: szybry, miejsce na wibrator, fartuch na tylnej belce, wzmacniane narożniki muldy, podłoga 7mm grubości, skrzynka narzędziowa, kosz na dwa zapasy, zbiornik na wodę, instalacja pneumatyczna Knorr, zawór do automatycznego spuszczania powietrza z poduszek.
Naczepa nowa odebrana z Nysy. Opcja na Rumunię więc ma być w teorii trochę masywniejsza i wytrzymalsza co się okaże w praniu. Jest na bębnach bo taka stała na placu. Mogłem dopłacić do tarcz, ale miałem budżet ograniczony i dałem spokój. Hamuje dobrze więc się nie spinam. W porównaniu do tej którą miałem poprawili zawiasy drzwi i szyberki. Na chwilę obecną nie skrzypi i niech tak zostanie :P
Miałem odkupić Stasia od spedycji, ale cena i konieczność zrobienia kilku napraw mnie wyleczyły bo za te same pieniądze mam nową i nie dotykam palcem. Opcjonalnie będę próbował przerobić haki od klapy na siłowniki pneumatyczne i dołożyć wibrator oraz wkleić rurkę na środku plandeki. Dobrze się z nią jeździ i manewruje, rama jest zwężana na siodle, ale nie wpływa to negatywnie na prowadzenie czy stabilność.
Resztę czas pokaże ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Post Wysłano: 14 sty 2016, 17:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Ładnie to wszystko wygląda. Masz może porównanie do Inter Carsa? Jakoś wykonania itd? Kiedyś Mega wyglądała przy nich licho.

Wysłane z mojego D6603

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 14 sty 2016, 17:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Ładnie to wszystko wygląda. Masz może porównanie do Inter Carsa? Jakoś wykonania itd? Kiedyś Mega wyglądała przy nich licho.

Wysłane z mojego D6603
Niestety z inter carsem nie mam na tyle styczności. Kiedyś miałem chęć kupić, ale nie wyszło. Z takich wniosków po okazjonalnym obejrzeniu Inter Carsa myślę, że mega sporo podciągnęła i nie wypada już tak blado.


Post Wysłano: 14 sty 2016, 18:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Zapomniałeś zaryglować klapę przy otwartych drzwiach,że już pokrzywione zabezpieczenia ?? :)

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 14 sty 2016, 18:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

Co Ty masz za zbiornik w prawym stopniu? Płyn do spryskiwaczy masz chyba po lewej, nie?

Z innej beczki - drzwi się używa do czegoś prócz np. przewozu palet? Bo chyba sypiesz wszystko klapą, nie?


Post Wysłano: 14 sty 2016, 18:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Co Ty masz za zbiornik w prawym stopniu? Płyn do spryskiwaczy masz chyba po lewej, nie?

Z innej beczki - drzwi się używa do czegoś prócz np. przewozu palet? Bo chyba sypiesz wszystko klapą, nie?
Ten zbiornik to do spryskiwaczy lamp. A propo szukam korka bo zgubiłem :P
Klapą sypie zawsze tam gdzie trzeba na pryzme lub coś co jest wredne lub nisko podnoszę mulde. Związane jest to głównie z tym, że mając klapę prosto sypiąc węgiel na plac za bardzo go rozciagam a tak kipa w górę ile się da i wolniutko do przodu i ładna pryzma się usypuje. Ostatnio drzwiami zrzucalem biomasę bo nie dość, że na pryzme to mokre to i lekko przymarzlo więc lepsze drzwi bo od razu idzie ładnie i wszystko a klapa lubi przytrzymać.


Post Wysłano: 14 sty 2016, 19:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

O popatrz, a ja myślałem, że to z jednego zbiornika idzie na obydwie instalacje. Pompka jest taka sama jak do zwykłych spryskiwaczy? Jak działają spryski lamp, kiedy się włączają?
Korka też nie mam, więc możliwe, że i Twój ktoś przytulił, bo to chyba lubi ginąć. Nie da się go dokupić w normalnej cenie ( http://allegro.pl/korek-zbiornika-sprys ... 24055.html ) - cały zbiornik w opoltransie ~160 zł netto.

Rozumiem, nigdy nie miałem drzwi (bo samochód za mały), więc nawet nie wiem jak się sprawdzają.


Post Wysłano: 14 sty 2016, 19:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
O popatrz, a ja myślałem, że to z jednego zbiornika idzie na obydwie instalacje. Pompka jest taka sama jak do zwykłych spryskiwaczy? Jak działają spryski lamp, kiedy się włączają?
Korka też nie mam, więc możliwe, że i Twój ktoś przytulił, bo to chyba lubi ginąć. Nie da się go dokupić w normalnej cenie ( http://allegro.pl/korek-zbiornika-sprys ... 24055.html ) - cały zbiornik w opoltransie ~160 zł netto.

Rozumiem, nigdy nie miałem drzwi (bo samochód za mały), więc nawet nie wiem jak się sprawdzają.
Zbiornik i pompka identyko. Włączasz światła i jak dźwignią od spryskiwaczy dasz sygnał to się wysuwają pod ciśnieniem i psikaja na reflektory


Post Wysłano: 14 sty 2016, 19:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2011, 20:57
Posty: 366
Samochód: Czerwona Paryżanka 460Dxi
Lokalizacja: Skierniewice

Siema, gdzie można dostać powiedz mi te blachy by zasłonic górny stopień w reni?:), poZdrawiam.

_________________
" Home is where the heart is "


Post Wysłano: 14 sty 2016, 19:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Siema, gdzie można dostać powiedz mi te blachy by zasłonic górny stopień w reni?:), poZdrawiam.
Na olx gość sprzedaje. To jest z włókna szklanego, jak będziesz wiercił dziury uważaj na kable :P


Post Wysłano: 14 sty 2016, 19:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2011, 20:57
Posty: 366
Samochód: Czerwona Paryżanka 460Dxi
Lokalizacja: Skierniewice

jak to się zwie?

_________________
" Home is where the heart is "


Post Wysłano: 14 sty 2016, 19:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Przedłużenie drzwi ;)


Post Wysłano: 14 sty 2016, 20:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2011, 20:57
Posty: 366
Samochód: Czerwona Paryżanka 460Dxi
Lokalizacja: Skierniewice

na allegro tylko znalazłem, na OLX nic nie ma. Na elledrogo po 240 około. :)

_________________
" Home is where the heart is "


Post Wysłano: 14 sty 2016, 20:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Jak chcesz to Ci od kumpla załatwię za 140


Post Wysłano: 14 sty 2016, 23:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lis 2012, 23:56
Posty: 214
Samochód: Osobowy
Lokalizacja: Śląsk

A kaj Ci się ucho spod lustra straciło ? :D Naczepka elegancka, co nowe to nowe.

_________________
Moja flota


Post Wysłano: 14 sty 2016, 23:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Zrób coś tymy halogenamy bo wygląda jak myszka miki :D

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: