Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 29 gru 2015, 0:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2007, 10:29
Posty: 878
GG: 5761457
Samochód: Actros 4141
Lokalizacja: Nysa

Właśnie widywałem dużo rumuńskich ciągników spietych z naczepami oflagowanymi tym logiem. Dużo sztuk poszło ;) Oby zakup służył jak najdłużej!


Post Wysłano: 29 gru 2015, 10:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lut 2014, 17:48
Posty: 58

Jaka kubatura naczepy i waga ?
Cała aluminiowa czy tylko mulda ?


Post Wysłano: 29 gru 2015, 12:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Zrób fotkę tyłu, jestem ciekaw czy masz te same "zamknięcia" co u nas ... Bo widziałem już inne niż swoje - lepsze :(

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 29 gru 2015, 12:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Mam na bolczyki po staremu ;) już tak patrzę jak założyć te takie nowoczesne ;)


Post Wysłano: 29 gru 2015, 21:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Mam na bolczyki po staremu ;) już tak patrzę jak założyć te takie nowoczesne ;)
I zderzak który chodzi tak lekko ,że ramie przy składaniu można naderwać ?? :) :)
Czyli to samo co u mnie. Raz dziennie otwierać drzwi to spoko, a jak przyjdzie robić to 5 razy dziennie to już irytuje :)

Rurę plandeki też masz taką, że nic nie nadrzucisz bo się połamie?? :twisted:

Parę pierdółek poprawić i ogólnie spoko naczepa - przynajmniej nowa, a nie dziurawe,albo powypadkowe gówna z ogłoszeń za prawie taką samą cenę.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 29 gru 2015, 21:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Cytuj:
Mam na bolczyki po staremu ;) już tak patrzę jak założyć te takie nowoczesne ;)
I zderzak który chodzi tak lekko ,że ramie przy składaniu można naderwać ?? :) :)
Czyli to samo co u mnie. Raz dziennie otwierać drzwi to spoko, a jak przyjdzie robić to 5 razy dziennie to już irytuje :)

Rurę plandeki też masz taką, że nic nie nadrzucisz bo się połamie?? :twisted:

Parę pierdółek poprawić i ogólnie spoko naczepa - przynajmniej nowa, a nie dziurawe,albo powypadkowe gówna z ogłoszeń za prawie taką samą cenę.
No jasne. Rura plandeki jest stalowa więc raczej się nie połamie. Ja planuję wrzucić pod plandekę rurę tak jak ma Kempf albo wtopić rurę w plandekę jak miałem w Stasie. Zderzak muszę poluzować bo jest tak dokręcony, że nie ma opcji go ruszyć w tej chwili. Cieszy mnie, że jest miejsce na wibrator który planuję założyć.
Co do ceny i używek. Miałem dwie używki trzecią w dzierżawie. Kupić używkę założyć opony zrobić hamulce wymienić plandekę to wolę wziąć nową i mieć spokój a różnica się zwróci


Post Wysłano: 29 gru 2015, 23:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Ja wibro mam - na rzepaku i tak nie pomógł :) Zderzak też popuszczałem :) Rura ma za małą średnice, jest fajna lekka cienkościenna, ale za mała średnica i się gnie jak pręt.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 30 gru 2015, 1:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2649
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Mialem wibrator w nowym Kempie-wielkosc paczka papierosów? moze ciut wiekszy i jedno wielkie g****.... nie ma szans zeby to ruszyło materiał ktory złapał sie do podłogi.pic na wode nie oczekuj fajerwerków i tego ze łopata bedzie bezużyteczna

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 30 gru 2015, 8:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Mialem wibrator w nowym Kempie-wielkosc paczka papierosów? moze ciut wiekszy i jedno wielkie g****.... nie ma szans zeby to ruszyło materiał ktory złapał sie do podłogi.pic na wode nie oczekuj fajerwerków i tego ze łopata bedzie bezużyteczna
Mnie bardziej jest potrzebny do rozladunków gdzie nie mogę podnieść za wysoko naczepy. Zgodzę się, że jak się coś przyklei to nie ma zmiłuj aczkolwiek ja wożę w 99% zboża i pochodne więc powinno być ok ;)


Post Wysłano: 30 gru 2015, 13:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

I tu podobno robote robi, znajomy też głownie zboże wozi i własnie przy nie pełnym podniesieniu zleci wszystko

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 30 gru 2015, 13:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
I tu podobno robote robi, znajomy też głownie zboże wozi i własnie przy nie pełnym podniesieniu zleci wszystko
Pozostając w temacie mam znajomego który ma już wagon bo Jego naczepa ma 73m3 i wzięli się za wożenie zrąbki - nie chciało spadać to założyli dwa wibratory, efekt? żaden bo zrąbka mokra plus ubita fadromą żeby więcej weszło. Nie do każdej roboty wibrator się nadaje. Mnie zawsze zastanawiało czy takim wibratorem by coś ubił na naczepie np. otręby ;)


Post Wysłano: 30 gru 2015, 19:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 cze 2015, 17:26
Posty: 121
Samochód: DAF CF
Lokalizacja: Olsztyn/Dobre Miasto

Mam w swojej wibrator. Lądujemy soje, ubijają fadroma albo rozgarniam ręcznie bo mala kubatura wanny. Jeżdżę w miejsce gdzie nie podniosę za wysoko kipra bo sufit niski i czy załączę wibrator czy nie i tak musze część wygarnąć resztę ręcznie. Nie wiem po co to komu.

_________________
Osobisty blog

http://tnijurl.com/dc93d995a045/


Post Wysłano: 31 gru 2015, 0:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sty 2012, 18:47
Posty: 354
GG: 10157934
Samochód: Fiat Ducato / DAF XF
Lokalizacja: Kobylin [PKR]

Paanie będziesz coś działał z Renatką jeszcze? Gril fajnie się zgrał z resztą :)


Post Wysłano: 31 gru 2015, 0:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Nie wiem po co to komu.
Na soji, rzepaku nie robi, ale przy zbożu(pszenica, żyto itd, nie wiem jak jęczmień) działa .

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 31 gru 2015, 9:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Paanie będziesz coś działał z Renatką jeszcze? Gril fajnie się zgrał z resztą :)
Będę będę! Jakie ja mam plany to ho ho ;) na pewno ogarniam dół zderzaka bo paskudnie wygląda, założę w końcu fanfarę no i to co kupiłem od Szupka. Dalej musze założyć nowa skórę na kierownicę i mam plany zrobić mały tuning środka ale to bliżej wiosny


Post Wysłano: 31 gru 2015, 10:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Cytuj:

Co do ceny i używek. Miałem dwie używki trzecią w dzierżawie. Kupić używkę założyć opony zrobić hamulce wymienić plandekę to wolę wziąć nową i mieć spokój a różnica się zwróci
Garatuluję nowego nabytku.
Ja też dla powodów wymienionych wyżej kupuję nowe, wszystkie 3 - 4 latki trzeba zrobić hamulce i kupić ze 4 opony, a tańsze od nowej o 15000. Nową to jaką chcę, taką mi zrobią, nie za małą, nie za dużą, na tarczuni itp.
Miałem epizod z Zasławem, padaka jakich mało, dlatego teraz Schmitz. Ale nic to, oby Mega była lepsza niż Zasław.
Dużo bezawaryjnych km, i jeszcze więcyj piniendzy życzę!

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 03 sty 2016, 17:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 815
GG: 0

ile m3 ta mega i jaka waga teraz z premiuma? ;D wersia light podloga 5mm czy to ta masywniejsza:? ;)

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 03 sty 2016, 17:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
ile m3 ta mega i jaka waga teraz z premiuma? ;D wersia light podloga 5mm czy to ta masywniejsza:? ;)
Wersja masywniejsza, podłoga 7mm, wzmacniane przednie górne narożniki muldy, 55m3. Waga z Renówką około 14,5 tony z pełnym kotłem


Post Wysłano: 03 sty 2016, 22:02
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1902
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Przepraszam ze sie tak wpie#%^*m miedzy wódkę a zakąskę ale mam pytanko co do wibratorów (tych do wywrotek). Jak to wogole działa, gdzie to się montuje, jaka cena i czy to można do wieltonki bez problemu zamontować. Przy zakupie swojej handlowiec nic o tym ustrojstwie nie wspomniał...


Wysłane z Noki 3310

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 03 sty 2016, 22:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Przepraszam ze sie tak wpie#%^*m miedzy wódkę a zakąskę ale mam pytanko co do wibratorów (tych do wywrotek). Jak to wogole działa, gdzie to się montuje, jaka cena i czy to można do wieltonki bez problemu zamontować. Przy zakupie swojej handlowiec nic o tym ustrojstwie nie wspomniał...


Wysłane z Noki 3310
To sie nazywa wibrator kulowy. Koszt na allegro od 300 w górę w zależności od mocy. Napędzany jest powietrzem. Zasilanie wyciągasz z butli i po drodze zakładasz zawor co by odciąć dopływ powietrza. Sm wibrator przykrecasz od spodu do muldy w jej przedniej części. Ja u swojej mam przygotowane miejsce w postaci dospawanego ceownika. Zrobię jutro fotkę jak to dokładnie wygląda. Założyć to można do każdej naczepy bez problemu tylko trzeba sobie rozprowadzić instalację
Zasada działania jest prosta wibrator pod wpływem powietrza wpada w rezonans i powoduje drgania podłogi co w teorii ma pomóc w spadnieciu tego co zostało na naczepie


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: