Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 mar 2008, 21:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
Trochę tu namieszałeś bo dwie fotki przedstawiają cementonaczepy zaliczane do silosów a nie cystern.
Gorzej mieszają i to "specjaliści z branży", raz w Motorze czytałem artykuł "Bomby na drodze"- o cysternach, i jako główne zdjęcie wyłożona cementonaczepa :twisted: - oni dopiero namieszali, z tym zdjęciem o artykule nie wspominając. :roll:

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 26 mar 2008, 17:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2006, 16:05
Posty: 212
Lokalizacja: Łódzkie

Cytuj:
To i ja pokaże FM-ke mojego wujka. Sam siedzi za fajerką.

kolego mati685 to jest FH!

_________________
nie pyskuj bo ściana
najlepsza przyjaciółka-fajerka


Post Wysłano: 26 mar 2008, 17:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2007, 11:11
Posty: 301
GG: 0

Cytuj:
Gorzej mieszają i to "specjaliści z branży", raz w Motorze czytałem artykuł "Bomby na drodze"- o cysternach, i jako główne zdjęcie wyłożona cementonaczepa :twisted: - oni dopiero namieszali, z tym zdjęciem o artykule nie wspominając. :roll:
Zeskanowałbyś artykuł :?: :wink:


Post Wysłano: 08 kwie 2008, 14:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 kwie 2008, 14:17
Posty: 1
GG: 0

Witam
Pisze prace dyplomowa na temat transportu materiałów niebezpiecznych.
Potrzebuje zdjecia,artykuly,przepisy,zezwolenia,wszystko co by mi sie przydalo.
Jesli ktos posiada takowe rzeczy prosze o przeslanie mi na meila: s3bool@gmail.com
Dzieki


Post Wysłano: 08 kwie 2008, 22:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lis 2007, 20:40
Posty: 24
Lokalizacja: Zielona Góra

"Kwasówki"

Obrazek
Obrazek
Z.CH Police-Kemipol sp.z.o.o
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sory że autka brudne ale litwa i taka pogoda i za jakośc ale niestety robione fonem :(

Fotki robione przezemnie

_________________
"Polska to nie jest tylko państwo,
to historia na przemian radosna i smutna,
Polska to wielka idea i naród,
krew męczenników i wieczna niepewność jutra"

"Gdyby kobiety były dobre, to Bóg też miałby jedną".


Post Wysłano: 09 kwie 2008, 12:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2008, 12:37
Posty: 1
GG: 0

Witam.

Mam wykonać projekt dotyczący przewozu cyjanowodoru (1051). Czy ktoś wie może jakim pojazdem można go transportować? Czy to może być cysterna czy butle?

Pozdrawiam.


Post Wysłano: 10 kwie 2008, 21:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
Zeskanowałbyś artykuł :?: :wink:
Proszę bardzo:
ObrazekObrazekObrazek
Miłej lektury :lol: :lol:

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 11 kwie 2008, 19:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Te kwasówki bardzo często lecą przez Łódź z kwasem solnym w kierunku Gdańska to pewnie na Zachem do Bydgoszczy.


Ostatnio zmieniony 12 kwie 2008, 9:29 przez Mariusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 15 kwie 2008, 20:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lis 2007, 20:40
Posty: 24
Lokalizacja: Zielona Góra

Cytuj:
Te kwasówki bardzo często lecą przez Łódź z kwasem solnym w kierunku Gdańska to pewnie na Zachem do Bydgoszczy.
No kolego prawde mówisz ale też jest szansa że na Anwil we włocławku ;)

_________________
"Polska to nie jest tylko państwo,
to historia na przemian radosna i smutna,
Polska to wielka idea i naród,
krew męczenników i wieczna niepewność jutra"

"Gdyby kobiety były dobre, to Bóg też miałby jedną".


Post Wysłano: 28 kwie 2008, 19:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 kwie 2008, 21:05
Posty: 48
GG: 6312325
Lokalizacja: Chojnice

Witam chlopaki!

Mam pytanko do mobili od paliw,bo mam mozliwosc zatrudnienia w firmie przewozacej paliwo i chcialbym sie dowiedziec czegokolwiek na ten temat, tzn. jak wyglada tankowanie,napelnianie np. zbiornikow na stacji paliw,czy spuszczacie najpierw z tylnych czy przednich komor,czy schodzi rowno z kazdej,no i byloby super jakbyscie poradzili co i jak ;)

uszanowanko :D


Post Wysłano: 02 maja 2008, 16:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 maja 2008, 14:40
Posty: 4
GG: 6468697

Witam :)
Zwracam się do pasjonatów i fachowców zajmujących się samochodami ciężarowymi o pomoc w poszerzeniu mojej wiedzy na temat cystern samochodowych..
Interesuje mnie przede wszystkim budowa konstrukcji oraz wyposażenia obsługowego oraz innowacje techniczne z tego zakresu..


Pozdrawiam
monika

Ech widze ze znowu preniesiono mój post :?
interesują mnie nie tylko cysterny do przewozu cieczy i gazu.. ale także do przewozu materiałów sypkich i mas bitumicznych..... :D


Ostatnio zmieniony 03 maja 2008, 12:45 przez Mca, łącznie zmieniany 1 raz.
Przeniesione.


Post Wysłano: 06 maja 2008, 20:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lis 2007, 20:40
Posty: 24
Lokalizacja: Zielona Góra

Cytuj:
Witam chlopaki!

Mam pytanko do mobili od paliw,bo mam mozliwosc zatrudnienia w firmie przewozacej paliwo i chcialbym sie dowiedziec czegokolwiek na ten temat, tzn. jak wyglada tankowanie,napelnianie np. zbiornikow na stacji paliw,czy spuszczacie najpierw z tylnych czy przednich komor,czy schodzi rowno z kazdej,no i byloby super jakbyscie poradzili co i jak

uszanowanko
Rozmawiałem z kierowcą nie jestem pewny czy nadal tak jest , jeżeli bedziesz miał ładunek na objętość to możesz założyć sobie konto oszczędnościowe na które będzie wpadała wypłata i sie pieniążki będą kalkulować. Jeżeli zaś na litry to niestety dużo mieć nie bedziesz. Jeżeli masz komory to tankuj pierwszą na maxa potem ostatnią na maxa a środkowa ostania, zrobisz inaczej to może Ciebie albo z zakrętu zrzucić albo gdzieś sie nie zatrzymasz... Na stacjach musisz rozstawić pachołki zero ognia. W sumie to tyle ile pamietam moge sie mylić choć takie rzeczy tylko słyszałem pozdrawiam !

Cytuj:
ale także do przewozu materiałów sypkich i mas bitumicznych..... :D
Mi się zdaję, że to już nie cysterna a silos.

Każda cysterna może być inna. Zależy od klasy,ładunku,jakości beczki. Powinnas bardziej zeszczegolić swoje pytanie z takiego powodu iż odpowiedz mogła by być baaaardzo dłuuga..
Jak byś miała pytanka odnośnie 8 klasy to możesz pisać to i fotki sie znajdą ;) Pozdrawiam

_________________
"Polska to nie jest tylko państwo,
to historia na przemian radosna i smutna,
Polska to wielka idea i naród,
krew męczenników i wieczna niepewność jutra"

"Gdyby kobiety były dobre, to Bóg też miałby jedną".


Post Wysłano: 07 maja 2008, 18:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 maja 2008, 14:40
Posty: 4
GG: 6468697

Szczerze powiedziawaszy dopiero pozanaje temetyke cystern..(zaczyna mnie to mocno fascynowac) mam słabą wiedzę .. chce poznac szczegółowo kazdy rodzaj cystern, silosów również ;)
mowiac o klasie 8 masz na mysli cysterny do przewozu materialów chemicznych- silnie toksycznych, żrących ???
Chce wiedziec jaki jest najlepszy układ dystrybucyjny przy przewozie mat.żrących, czy wnetrze zbiornika po przewozie takich materialow trzeba każdorazowo konserwowac? .. jakie sa nowoczesne zabezieczenia przed falowaniem cieczy (poza podzeleniem zbiornika na komory, zawieszeniem pneumatycznym), co stosuje sie by zabezpieczyc materiały wybuchowe przed eksplozją? czy kabina keierowcy jest połaczona ze zbiornikiem i mozna monitorowac stan ładunku dzieki czujnikom? (na przykład czy sa czujniki temperatury, cisnienia, w zbiorniku?) czy w cysternach do przewozu mat. sypkich jest jakies zabezpieczenie przez zgrupieniem na przykład cukru, soli czy pasz?
narazie to tyle pytan:)


Post Wysłano: 07 maja 2008, 22:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Do materiałów silnie żrących (kl. 8 wg ADR) stosuje się cysterny wykładane ebonitem (pot. nazywane gumowanymi) i są to zbiorniki jednokomorowe ze wzmocnionymi ścianami i wyposażone w pałąki zabezpieczające górne włazy przez uszkodzeniami w czasie wywrotki.


Post Wysłano: 09 maja 2008, 20:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lis 2007, 20:40
Posty: 24
Lokalizacja: Zielona Góra

Mowiąc o klasie 8 nie mam na myśli o silnie żrących tylko o żrących Gp II i GP III. Beczki nie trzeba konserwować tylko czasami umyć jak nie możę być jakiegoś materiału który przewoziliśmy (Np. Siarczan żelaza w roztworze GP III w kwasie solnym GP II) To że beczka ma komory nie oznacza że falowania nie bedzie. Nie wiem czy te najnowsze beczki są tak skonstruowane aby nie było czuć fal. W Starych typach beczek są falochrony.Jeżeli chodzi o ekplozje to już musi być klasa 1 a w niej nie jestem w temacie. To czy kabina jest połączona z zbiornikiem to zalezy od zestawu. Jeżeli jest to solówka to wyjścia innego nie ma jeżeli ciągnik to nie może być połączony. Jeżeli chodzi o czujniki to sie nie spotkałem ale jeżeli chodzi o bardzo bardzo bardzo niebezpieczne ładunki to być możę tak (nie licząc 9 klasy np smoły, asfaltu itp.) A w silosach to wogole nie jestem w temacie.. Ale silosy są szczelne i wilgoć nie ma prawa sie pojawić i towar sie zepsuć.

_________________
"Polska to nie jest tylko państwo,
to historia na przemian radosna i smutna,
Polska to wielka idea i naród,
krew męczenników i wieczna niepewność jutra"

"Gdyby kobiety były dobre, to Bóg też miałby jedną".


Post Wysłano: 09 maja 2008, 20:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

w silosach tak jak mowisz nie moze znajdowac sie wilgoc przed kazdym zaladunkiem masz to sprawdzane czy jest czysta i sucha ale od tego jest inny temat

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 21 cze 2008, 15:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2008, 13:35
Posty: 5
GG: 0

Przeczytałem ostatnio że ciągniki siodłowe mają pakiet ADR?????????? Co to oznacza, jakieś specjalne wyposazenie?? Przeszukuje net i nic nie moge na ten temat znalezc.Pozdrawiam ZIelony.


Post Wysłano: 21 cze 2008, 15:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2007, 11:11
Posty: 301
GG: 0

Skrzynka ADR i wyłącznik prądu całego składu w kabinie, oraz tablica ADR. Chyba to.


Post Wysłano: 21 cze 2008, 16:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
Skrzynka ADR i wyłącznik prądu całego składu w kabinie, oraz tablica ADR. Chyba to.
To i nie tylko w miare wolnego czasu zeskanuje fragment podręcznika ADR, bo szczerze mówiąc nie chce mi sie przepisywać :] .

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 29 sie 2008, 19:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lis 2007, 20:40
Posty: 24
Lokalizacja: Zielona Góra

Wyłącznik prądu może być np. tak jak my mamy obok kabiny, po wyłączeniu ma prawo chodzić tylko tacho. Jeżeli bedzie coś jeszcze chodzić to po dowodzie rej. Jeszcze zależy od auta na co ma czerwony pasek<klasy> wiem że na klase 2 <gazy> trzeba mieć specjalne radia itp. chociaż sie nie jedzie z żadnym adr. Kolega w taki sposób stracił dowód.

_________________
"Polska to nie jest tylko państwo,
to historia na przemian radosna i smutna,
Polska to wielka idea i naród,
krew męczenników i wieczna niepewność jutra"

"Gdyby kobiety były dobre, to Bóg też miałby jedną".


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: