Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 lip 2013, 15:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2013, 15:47
Posty: 122

Witam koledzy

Kolega kłóci się zemną o pewne skrzyżowanie dla tego kieruje pytanie do was kto ma racje ;)

http://i44.tinypic.com/11vgz1x.jpg

czerwona linia kolega z naprzeciwka czarna inny pojazd i o co chodzi oto,że ten z czerwonej linii ma ustąp pierwszeństwa i ten z naprzeciwka z czarnej też ma ustąp pierwszeństwa i kolega się kłóci,że jadąc tak jak narysowałem czerwoną linie on ma pierwszeństwo przed tym z naprzeciwka

a ja mu mówię cały czas,że ten z naprzeciwka też ma ustąp pierwszeństwa i on też ale on tak jak by zawraca a tamten jedzie prosto to tamtemu ustępuje


Post Wysłano: 14 lip 2013, 15:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2013, 0:02
Posty: 65
GG: 502603
Samochód: Sam jesteś samochód.
Lokalizacja: Szczecin

Ty masz na skrzyzowaniu ustąp i on? Sytuacja rownorzedna - ustepujesz wszystkim z prawej. Proste jak kopulacja. Przecinasz jego tor jazdy z prawej? Ustepujesz.


Post Wysłano: 14 lip 2013, 16:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2013, 15:47
Posty: 122

to to ja wiem tylko chodzi mi oto rondo jeżeli ten z czerwonej strzałki tak jak by zawraca jak to na rysunku lecz ma ustąp pierwszeństwa i ten z czarnej ma tez ustąp pierwszeństwa lecz ten z czarnej jedzie prosto więc według mnie ten z czerwonej musi ustąpić temu z czarnej bo on jedzie prosto


Post Wysłano: 14 lip 2013, 17:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

pojazd czerwony musi ustąpić pierwszeństwa tylko na pierwszym wjeździe z prawej dalej jak będzie jechał ma pierszeństwo pod warunkiem że pojazd czarny ma znak ustąp pierszeństwa choć tego na zdjęciu nie widać, a jeżeli nie widać to zasada prawej strony.
typowe skrzyżowanie z ruchem okrężnym nieprawidłowo oznaczone.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 14 lip 2013, 17:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2013, 15:47
Posty: 122

czyli z tego wynika,że zanim wjadę ogólnie na to rondo mam ustąp pierwszeństwa i teraz jestem na rondzie mam drugi znak ustąp pierwszeństwa i w tej sytuacji jeżeli pojazd chce jechac jak ta czerwona kreska to ma pierwszeństwo przed tym z naprzeciwka?a dla czego tak? skoro tamten ma też ustąp czyli tamten powinien jechać pierwszy a my drudzy bo on prosto jedzie a my skręcamy?

edit; tamten ma ustap pierwszeństwa lecz znak jest dużo wcześniej przed tym rondem a przed samym rondem ma trójkąty na jezdni


Post Wysłano: 14 lip 2013, 18:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Czerwony ma pierwszeństwo,gdyż czarny ma przed sobą znak A-7 ustąp pierwszeństwa.Skrzyżowanie nie jest rondem,gdyż nie jest poprzedzone znakiem C-12 ruch okrężny.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 14 lip 2013, 19:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2013, 0:02
Posty: 65
GG: 502603
Samochód: Sam jesteś samochód.
Lokalizacja: Szczecin

Ilu ludzi tyle teorii.. DRIVER1965 ma rację, to nie jest rondo więc jakim cudem tak je interpretujecie.
Cytuj:
pojazd czerwony musi ustąpić pierwszeństwa tylko na pierwszym wjeździe z prawej dalej jak będzie jechał ma pierszeństwo pod warunkiem że pojazd czarny ma znak ustąp pierszeństwa choć tego na zdjęciu nie widać, a jeżeli nie widać to zasada prawej strony.
typowe skrzyżowanie z ruchem okrężnym nieprawidłowo oznaczone.
Od kiedy to wjeżdzając na skrzyżowanie nabywasz przed kimś pierwszeństwo? Wjeżdzasz z podporządkowanej i skręcasz w lewo, to puszczasz tego z prawej (czarnego). Przecież to bardzo proste skrzyżowanie, że droga idzie w kółeczku to już wam się myli?
Litości.. Drugiego akapitu nie skomentuję.

Inne zdjęcie tego skrzyżowania dla rozwiania wątpliwości: http://goo.gl/maps/NyltC

nicko999 myślałem że są tu ludzie którzy się znają na rzeczy ale czytając was trochę mi smutno. Potraktuj to jako proste czterowlotowe skrzyżowanie. to że ktoś tam wsadził kilka wysepek nie robi z tego żadnego ronda ani kilku skrzyżowań, co sugerował chyba zzx mówiąc że czerwony dalej ma pierwszeństwo.


Post Wysłano: 14 lip 2013, 19:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

Racja, z ciekawości obejrzałem to skrzyżowanie z każdej strony i nie ma tam nic skomplikowanego...wystarczy patrzeć na znaki drogowe.

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Post Wysłano: 14 lip 2013, 20:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2013, 15:47
Posty: 122

ale koledzy powiedzcie bo nie rozumiem tego ja mam ustąp pierwszeństwa jako czerwony i jadę w lewo ustępuje temu co z prawej leci bo jest na drodze z pierwszeństwem a tam z naprzeciwka ta czarna linia dojeżdża auto i chce prosto(ma on znak ustąp pierwszeństwa ale dużo wcześniej przed skrzyżowaniem) a przed samym skrzyżowaniem ma trójkąty to dla czego on ma czekać i puszczać mnie jako jadącego w lewo? przecież on jedzie prosto i też ma ustąp pierwszeństwa złożony z trójkątów na drodze


Post Wysłano: 14 lip 2013, 21:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

jadą drogą 768 czyli ul.1 maja od ulicy Sienkiewicza jest znak który wskazuje pierwszeństwo przejazdu w prawo czyli w drogę 776 czyli w ulicę Marszałka Piłsudskiego.
ze zdjęcia widać że czerwony wjeżdża ulicą 1 maja od Kolejowej (chyba po prawej jest jezioro) i ma znak ustąp pierwszeństwa przejazdu jeszcze przed skrzyżowaniem znak jest powtórzony już na samym skrzyżowaniu więc siłą rzeczy musi ustąpić pierwszeństwa przed pojazdem nadjeżdżającym z przeciwnej strony.

całą sytuację widać dopiero jak się obejrzy skrzyżowanie z większej perspektywy bo widać więcej znaków,a przede wszystkim widać jaki znak ma pojazd czarny który nadjeżdża od ulicy Piłsudskiego z drogi 776.

w poprzednim poście odniosłem się wyłącznie do zdjęcia zastrzegając że nie widać jakie znaki ma pojazd czarny który na tym skrzyżowaniu pojedzie pierwszy przed pojazdem czerwonym.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 14 lip 2013, 21:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2013, 15:47
Posty: 122

czyli krótka piłka koledzy pierwszy jedzie pojazd czerwony czy czarny?


Post Wysłano: 14 lip 2013, 21:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

"Czerwony",po przejechaniu za znak "ustąp",po skręcie w lewo,jest na drodze z pierwszeństwem.To chyba najprościej jak mogłem.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 14 lip 2013, 21:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2013, 15:47
Posty: 122

no tak kolego ale czerwony po przejechaniu ustąp w lewo jest na drodze z pierwszeństwem a ten z naprzeciwka też przecież po przejechaniu trójkątów jako ustap jest na drodze z pierwszeństwem


Post Wysłano: 14 lip 2013, 22:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
"Czerwony",po przejechaniu za znak "ustąp",po skręcie w lewo,jest na drodze z pierwszeństwem.To chyba najprościej jak mogłem.
popatrz na google maps jak wygląda to skrzyżowanie w rzeczywistości z każdej strony.
jak skrzyżowanie jest pokazane na załączonym do tematu zdjęciu mogło by być tak jak mówisz zresztą w pierwszym poście tak napisałem, ale po dokładnym zapoznaniu się ze zdjęciami w/g mnie pierwszy pojedzie pojazd czarny dlaczego?
pojazd czarny ma pierwszeństwo bo taką drogą jedzie i ma taki znak przed swoim wjazdem na skrzyżowanie, a pojazd czerwony musi mu ustąpić bo po pierwsze ma znak "ustąp", a po drugie pojazd czarny jest z prawej strony.

tak w ogóle to chyba w tym kieleckim taka moda na dziwne skrzyżowania, albo nicko999 ma taki dziwny sposób opisywania problemu.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 14 lip 2013, 22:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2013, 15:47
Posty: 122

czyli pojazd czarny jedzie pierwszy?


Post Wysłano: 14 lip 2013, 23:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Cytuj:
Cytuj:
"Czerwony",po przejechaniu za znak "ustąp",po skręcie w lewo,jest na drodze z pierwszeństwem.To chyba najprościej jak mogłem.
popatrz na google maps jak wygląda to skrzyżowanie w rzeczywistości z każdej strony.
ZZX,włos się jeży na głowie :) Zanim napisałem o godz 17:45 to właśnie uczyniłem.Jadący z naprzeciwka,ma znak ustąp jadący z prawej strony "czerwonego",ma przed tym okrągłym skrzyżowaniem znak D-1 "pierwszeństwo" i żadnego innego.Czerwony po skręcie w lewo,znajduje się na drodze GŁÓWNEJ z pierwszeństwem.Miesza Wam się w głowach,bo ktoś na środku skrzyżowania,postawił okrągłą wysepkę.Zabierzcie ją stamtąd,a zobaczycie jakie to skrzyżowanie jest proste.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 14 lip 2013, 23:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2013, 15:47
Posty: 122

z tego wynika,że ten z naprzeciwka musi czekać aż czerwony skręci sobie w lewo troszkę dziwne bo oboje mają znak ustąp i oboje wjeżdżając czy to prosto pojedzie czy w lewo wjadą na drogę z pierwszeństwem

więc powinna być zasada jak na skrzyżowaniu równorzędnym czyli jadący na prost puszczają tych z drogi z pierwszeństwem a ci ''KTÓRZY NP SKRĘCAJĄ USTĘPUJĄ TYM CO JADĄ PROSTO''

czyli według mnie powinno być tak czerwony skręca w ''LEWO'' puszcza tego z prawej z drogi ''PIERWSZEŃSTWEM'' lecz z ''NAPRZECIWKA'' dojeżdża auto i chce prosto jechać to ''CZERWONY'' nie może pierwszy jechać w lewo bo tamten jedzie przecież prosto a na dodatek ''OBOJE MAJĄ USTĘP PIERWSZEŃSTWA''

a Ty kolego mówisz,że czerwony skręcając w lewo wjedzie na drogę z pierwszeństwem ''OWSZEM'' ale ten jadący na prost też przetnie drogę z ''PIERWSZEŃSTWEM''


Post Wysłano: 14 lip 2013, 23:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Chyba nie mam szans,poddaję się.Cyryl,masz u mnie minus,jak jesteś potrzebny,to Ciebie nie ma.Nicko,postaw się na miejscu tego "czarnego".Czarny ma znak ustąp A-7,jak myślisz kogo musi przepuścić ? Tego z prawej ? NIE,bo jechał by pod prąd.Tego z naprzeciwka ? NIE,bo musiał by przyjechać pod prąd,biorąc wysepkę lewą stroną.Więc zostaje mu pojazd nadjeżdżający z lewej,czyli czerwony ?Tak,tak,tak,yes,yes,jak najbardziej yes,po stokroć yes.Pytanie,czy czerwony nadjedzie z jego lewej strony ?? TAAAAAAAAAK !!!!!

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 15 lip 2013, 6:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

czarny nie ma znaku ustąp.( tak wyglądało na zdjęciach w google, a zdjęcia są z 2012r.)

w mojej ocenie gdybanie i rozpatrywanie na podstawie jednego zdjęcia jest błędem.
chętnie obejrzę aktualne zdjęcia z każdego kierunku począwszy od miejsca gdzie są ustawione znaki wskazujące kto ma pierwszeństwo - popatrz na mój opis z 14.07 z 20.15. (pierwszeństwo nie jest po prostej).

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 15 lip 2013, 8:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

A ja też Tobie napisałem,że zanim wypowiedziałem się w tej kwestii,obejrzałem to skrzyżowanie z każdej strony.Poważnie nie ma znaku ????
Obrazek

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: