Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 maja 2013, 8:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sty 2009, 11:02
Posty: 333
GG: 4473051
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: Drzycim

Siema! Interesuje mnie temat sitek montowanych w wlewach zbiorników, antykradzieżowych. Słyszałem opinie, że niby słabo przepuszczają paliwo podczas tankowania. Prawda to? Czy po prostu zależy to od konkretnego modelu i producenta? Chciałbym usłyszeć opinie ludzi, którzy mieli z tym do czynienia. Dobry rozwiązaniem jest takie sitko?
Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.

_________________
A,B,C,CE,KW- jest ;)
http://www.rozycki-drzycim.pl


Post Wysłano: 15 maja 2013, 9:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Najlepszym rozwiązaniem to jest uczciwy kierowca i zaufanie do niego bo jeśli chodzi o kradzieże paliwa przez obcych to jak są dostatecznie zdeterminowani to sitko nie stanowi dla nich absolutnie żadnej przeszkody.
Jeśli zaś chodzi o moje doświadczenia jako kierowcy to są one jak najbardziej negatywne.
- nie da rady lać na pełnym otwarciu pistoletu bo od razu odbija.
- jak ustawiam pistolet na "pół gwizdka" to i tak trzeba trzymać pistolet włożony do połowy bo inaczej odbija i dodatkowo zawsze chlapie.
- nie da rady zatankować pod sam korek.
- przez powyższe punkty sam proces tankowania trwa dużo dłużej (jak mam prawie pusto to 45minut pauzy pod dystrybutorem robię albo i więcej - zbiorniki łącznie 1200l)
- dla niektórych może mieć znaczenie, że sitko wystaje trochę wyżej niż oryginalny wlew więc jak dochodzi do jakiś manewrów na nierównym terenie a naczepa nisko to istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia korka przez nią.
- sitka które mam obecnie nie są wspawane w wlew a montowane na nity przez co nie są tak szczelne jak powinny być więc po tankowaniu muszę pokonywać łagodnie zakręty bo inaczej mi się leje po zbiornikach.
Gwoli informacji to mam obecnie sitka z płaskim dnem i stożkowym - oba tak samo uciążliwe.

Zastanów się czemu ma służyć to sitko bo jeśli chcesz życie kierowcy uprzykrzyć to na pewno się uda, jeśli zaś chodzi o kradzieże przez obcych to wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem są dodatkowe obejmy na korek - nie miałem z nimi do czynienia ale wydają się sensowniejsze.

Obrazek

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Post Wysłano: 15 maja 2013, 9:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sty 2009, 11:02
Posty: 333
GG: 4473051
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: Drzycim

Dzięki za opinie 8) Zabezpieczenie, które pokazałeś na zdjęciu może jest sensowne ale w praktyce wygląda to tak, że bez problemu dostaniesz kluczyk, który bez problemu do tego pasuje :]
Rozmyślając dalej trzeba zainwestować w dobry korek ;)

_________________
A,B,C,CE,KW- jest ;)
http://www.rozycki-drzycim.pl


Post Wysłano: 15 maja 2013, 13:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Dzięki za opinie 8) Zabezpieczenie, które pokazałeś na zdjęciu może jest sensowne ale w praktyce wygląda to tak, że bez problemu dostaniesz kluczyk, który bez problemu do tego pasuje :]
Rozmyślając dalej trzeba zainwestować w dobry korek ;)
są dwa rodzaje tych zamknięć- z wkładką i na śrubę :D i nie ma zabezpieczeń nie do sforsowania ale czy uważasz że komuś się będzie chciało dobierać kluczyk do twojego zamka??? jak się bardzo uprze na właśnie twoje paliwo to zrobi dziurę :lol: a w praktyce poszuka auta które nie ma barier dla niego :lol:
a sitka nie polecam bo tankowanie dużego kotła trwa bardzoooo długo- miałem kiedyś to zamontowane :D fakt jedynie co to niszczyli mi korki (bo miałem takie spojlery między osiowe że nie było widać że bak ma sito )

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 15 maja 2013, 15:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sty 2009, 11:02
Posty: 333
GG: 4473051
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: Drzycim

Nie mówię tutaj o dorabianiu kluczyka, ale taki kluczyk do takiego zabezpieczania dostaniesz bez problemu
http://allegro.pl/zabezpieczenie-blokad ... 27225.html

_________________
A,B,C,CE,KW- jest ;)
http://www.rozycki-drzycim.pl


Post Wysłano: 15 maja 2013, 17:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Nie mówię tutaj o dorabianiu kluczyka, ale taki kluczyk do takiego zabezpieczania dostaniesz bez problemu
http://allegro.pl/zabezpieczenie-blokad ... 27225.html
jak każdy zamek ma swoją powtarzalność,ale jest jakaś tam ilość kombinacji i nie będzie pasował pierwszy lepszy :D no chyba że masz takiego farta w życiu, to wyślij lotto :lol: a w aukcji jest napisane - "W ZESTAWIE JEST ZAMEK, KLUCZYK O NIEPOWTARZALNYM NUMERZE" a jego podobieństwo jest tak samo złudne jak przy śrubach zabezpieczających do kół w osobówkach :D i jest to opcja ze śrubą ,a masz też takie samo zabezpieczenie z wkładką (minusem jej jest to że trzeba od czasu do czasu zapuścić ją środkiem typu WD ,bo po chemii z myjni lubi odmawiać otwarcia i dlatego stworzyli tą na śrubę :D

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 15 maja 2013, 23:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2006, 15:09
Posty: 57
Lokalizacja: Kontenery Gdynia

pomysłowych nie brakuje jak nie korkiem to smok zdejmie, jak smok zaspawany to powrotem uleje .... i tak połowa zbiorników jest łączona zwykłym wężem przelewowym nie ma co inwestować bóg wie jakich $$ w zabezpieczenia bo to nic nie warte -.- To złodziej pilnuje nas a nie my jego więc ma dużo większe szanse :D

_________________
A,B,C,C+E + KW.


Post Wysłano: 29 maja 2013, 13:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2011, 12:35
Posty: 3
GG: 0

Może taki czujnik otwarcia


Post Wysłano: 30 maja 2013, 14:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Może taki czujnik otwarcia

tutaj to już koszty :shock:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 30 maja 2013, 18:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Ja mam coś takiego założone:

ObrazekObrazekObrazek


Post Wysłano: 30 maja 2013, 19:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sie 2010, 18:21
Posty: 134
GG: 1
Samochód: Premium 460

Mój poprzedni szef zamontował takie sitka we wszystkich samochodach, i nadal twierdził że kierowcy go okradają. Zrobił test i okazało się że przez sitko 10l w 10min to nie problem:)

W obecnej firmie mam coś takiego jak na zdjęciu Filippo i wydaje mi się to dużo skuteczniejsze i mniej problemowe.


Post Wysłano: 31 maja 2013, 7:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Ja miałem własnie przyjemność-nieprzyjemność tankowania pierwszy raz dużego auta z dwoma zbiornikami, z sitkami.....

W czasie kiedy ja tankowałem inny zestaw zdążył podjechać i odjechać. To jest masakryczne utrudnienie.... Pół biedy gdyby można było zablokować ten pistolet na 1/3 gwizdka i odejść, ale niestety trzeba stać, a i tak chlapie, i tak odbija. Z drugiej strony auto parkuje na ulicy, gdzie próby kradzieży już były, gdyby nie to pewnie byłyby skuteczniejsze...


Post Wysłano: 31 maja 2013, 17:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Mój poprzedni szef zamontował takie sitka we wszystkich samochodach, i nadal twierdził że kierowcy go okradają.
na to żadne sitko nie pomoże :lol:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: